Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

marketa137
9. únor 2011

@triowax tak zase zadarmo to nikdo nepošl když z toho ěnco chtějí mít. my tady ikeu taky nemáme 😒 . my máme židličku od chicca.

triowax
9. únor 2011

@marketa137 no zadarmo ne, ale 100 navíc, když pak ještě udává 100 postovné, už je oproti klasické ceně docewla mazec no

marketa137
9. únor 2011

@triowax jedině kouknout do použitých, kolikrát tam najdeš skoro nepoužité. ona ta židle bude hodně neskladná proto tak vysoké poštovné. jedině zkusit kouknout jestli to ěnkdo nevozí ze stejného města. Já objednávam next ejdině u jedný co enchce peníze předem a ještě bydlí ve stejném ěmstě takže vždy osobní převzetí 😉

ivanas11
9. únor 2011

Ahojky 🙂
Tak jsme byly od půl 9 do půl 12 pryč - nákup, pošta, mateřské centrum - paráda! 🙂

@triowax To mléko je super že? A ty rolky znějí moc dobře 😉 To mě asi takový kombinace nenapadnou 😝
Kuskus je výbornej a strašně rychlej, téměř nekalorickej 😉 Já ho měla včera úplně samotnej. 🙂

@marketa137 Držím palce, aby se váha po kytkách nehla. 😉 Já mám dnes masiko. A manžel nemá nic! 😅 Musím ještě honem něco udělat a vymyslet, aby měl večer co jíst, pak i zítra. Nebo přemýšlím, jestli neudělat něco, z čeho bych si základ nechala na zítřejší kytičkový den.

@radusv No tak to je báječný stou ikeou na mmb! Já tam nakupuju všechno a kdyby se tam dala koupit i ikea takhle, no byla by to paráda! 🙂

marketa137
9. únor 2011

@ivanas11 uvidíme, ted sjme dala oběd a byl super, ještě envim teda co k večeři ale manžel počítam tu kaši bude mít i zítra a já asi jen nějakou rychlovku z masa. U amsa je to daleko jednodušší 😀 a v pátek asi jen hovězí polévku, manžel a Viki a možná i Tomík klasickou s nudlema a já jen s masem a zeleninou 🙂

triowax
9. únor 2011

@marketa137 ta zidle se da rozlozit na pidi kousky a balik je prave velmi maly

marketa137
9. únor 2011

@triowax tak se s ní zkus domluvit ale je fakt že ted pošta má jiné ceny 😒 a o dost se zvedlo poštovné , většinou do 50kč poštovné max tričko enbo ěnco malého, max na výšku 6cm 😒

triowax
9. únor 2011

@marketa137 ted jsem posílala vetší krabici, váha nad dvě kila a poštovné bylo 59kč. takže zas tak drahé to není.
Posílám hodně, posílala mi ted pani kocarek, vely, 15kg krabice, cena 118kč.
Nezjištuju nějaké zdražení

snajecka
9. únor 2011

ahojky 🙂 dneska mám kytičky a likviduju tu cibulobramboračku 😉 Jinak ráno celozrňák s ředkvičkama 😀 zítra opět kytičky ... brambory zapékané s pórkem a česnekem, příloha rajčátka 🙂

marketa137
9. únor 2011

tak tady nemá 100 na židli http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=38771399&ta... a neposílá poštou takže 100 poštovné . jedině fakt někoho známého kdo z toho nic mít nechce. No já jsme ráda že tu ikeu ani nemáme rpotože bych tam jinak nechala dost peněz 😀 😀 😀 . Já právě vim že už loni s etam řešilo že musí zvedat poštovné a tahle nai přes poštu neposílá a přes PPL vždycky min platim 100, včera dokonce 149 😝 ale zase sjem sehnala ěvc co jinde je o hodně dražší takže se to vyplatilo i tak 🙂

snajecka
9. únor 2011

Pozítří zvířectvo 😉

snajecka
9. únor 2011

@triowax Já si z Ikei nechávala posílat krabice na hračky ... cena stejná jako na netu + poštovné ... 😉

snajecka
9. únor 2011

@triowax Na mimibazar.cz ... paní Markétka má ID: 313074 - rychlá a spolehlivá.

triowax
9. únor 2011

čím vymazat formu na bábovku???asi jen olejem,že?

marketa137
9. únor 2011

@triowax já vysypávam kokosem 😉 , jen vymazat bych se bála aby se vyklopila 😒

triowax
9. únor 2011

@marketa137 já ji vymazu a vysypu.
jenze pri normalnim jidle,vymazavam maslem,coz nemuzu. proto jsem se ptala na ten olej

marketa137
9. únor 2011

@triowax aha 😀 , olej je ok. Máslo sice lepší ale mylsim že jsme vymazávala i olejem a šla vyklopit dobře 😉

triowax
9. únor 2011

@marketa137 nic jineho me nenapada.

marketa137
9. únor 2011

@triowax jedině nic nepéct 😀 😀 . Syn si poručil palačinky ata chut teda je no ale dělal jsme klasický 😒

triowax
9. únor 2011

@marketa137 noo nepect. u nas to moc nejde. a já už bych taky ráda něco jinýho než krekry

marketa137
9. únor 2011

@triowax , u nás je teda na sladký zatim jen Viki, amnžel to ěnjak nemusí a já nesmim takže když nemusim tak raději nepeču. Tak dej ten olej a vysypat a mělo by to být ok. nebo já dělam z bábovkovýho třeba mufinky a ty dávam do papír košíčků takže ani vymazávat a vysypávat formu nemusim 😉

triowax
9. únor 2011

Já jsem koupila třtinový cukr, ale uplně černý. a chutově teda nic moc.
měla jsem vzuít ten klasický světle hnědý

ivanas11
9. únor 2011

@marketa137 Ty jedeš nejdraději v masiku, mě to zase dělá problém - oběd je fajn, ale jíst samotný buřty, salámy a vajíčka, to mi nějak moc nejde 😅 . A i ty kombinace obědů - pořád mě napadá jen obyč. orestovat maso a zeleninu k tomu 😅 . Přemýšlím, že pojedu opačně jak ty - několikrát po sobě kytky a sem tam zvířátka. To by taky nemělo vadit ne?
Ten mě napadá tak trochu stupidní otázka, ale dost jsem nad tím přemýšlela - dnes mám maso a dělala jsem kytky na zítra, tak lžíci jsem ochutnala. Je to nic, ale na malej žaludek asi dost co? nebude to tam dělat neplechu? Jestli opravdu radši neochutnat jen ždibek, jestli už lžíce není moc. 😝

radusv
9. únor 2011

@ivanas11 😀 taky musím ochutnat jako správná kuchařka 😉 a snažím se ochutnat opravdu trošičku

triowax
9. únor 2011

@ivanas11 já neochutnávám.
většinou vařím, když je někdo doma aby ochutnal.

když mám maso, tak oběd je většinou maso se zeleninou.
ale třeba ty snídaně a tak, udělám si šunkovou rolku....mozzarelu s rajčatkama...mi to až tak nevadí.

Ted jsem měla topinku se sojovym tataráčkem.

ivanas11
9. únor 2011

Tak už jsem přišla zas na chybu, kterou jsem si neuvědomila - že ovoce patří do "ovoce" a né do neutrálu a já do sebe u kytek celej den lila džus a jedla ovoce 😠 . No chybama se člověk učí. Teď už si to budu pamatovat - než se do toho člověk dostane, trvá to.
Holky myslíte, že to střídání kytek se zvířátkama je jedno jak? Jestli třeba 3 dny tak, pak 1 den tak, pak 2 tak, pak 4 tak... plácám... ale myslím to tak, že se to nebude střídat pravidelně. Ublíží to nějak hubnutí? Dle teorie, co jsem tu včera četla, si myslím, že je důležité vystřídat určitou skupinu po celém půldni nebo alespon po 8 hodinách žádného jídla, tak snad je to fuk, jak bych to střídala. Já bych to možná dělala tak, jak bych měla chuť. Ale asi to budu dělat 4dny kytky a 2 maso, pokud to tak půjde.
A ochutnávat budu fakt jen malilinkato. 😝

A vyhýbáte se úplně sladkýmu, třeba i neutrálnímu medu? Jako absolutně nesladit čaj, kafe anebo max to a ostatní prostě ne?! ... Musím to pořádně vypilovat, abych neměla nikde žádný slabý místečko. 😉

radusv
9. únor 2011

@ivanas11 ale ovoce a 100% džusy se jí a pijí s kytkama

střídání si vychytej podle sebe co ti víc sedí... mě sedí obě skupiny a střídám si je jak chci

přestala jsem sladit čaj i kafe a to bych nikdy dřív neslazený nevypila 😉 med mám občas v kytkách... a párkrát jsem musela ochutnat kousíček buchty od maminky nebo tchýně 😅

triowax
9. únor 2011

ovoce a džus s kytkama, to je správně

triowax
9. únor 2011

a jinak já sladím jen kafe. piju jedno denně, tam cukr až tak neřeším. a to jsem dneska koupila ten tmavý (témeř černý)třtinový.

A sladké jinak nejím

ivanas11
9. únor 2011

Holky, ale tohle sem dávala asi včera Mišička 😕 koukněte - tak teď fakt nechápu.

Jak je to se zeleninouz a ovocem

Je to myšlený tak, že maso (zvěř) trávíš 5 hodin a do tý doby, než ho strávíš, nesmíš teda sníst žádný ovoce, protože by se to vyskytlo v žaludku ve stejnou chvíli!!!

taktéž ovoce a zelenina dohromady. neznamená to, že si smícháš rajče s pomerančem, ale že pokjud sníš rajče (nebo jakoukoliv zeleninu), pak NESMÍŠ hodinu a půl žádný ovoce, stejně tak i pokud sníš pomeranč (nebo jakýkoliv ovoce), nesmíš pak dvě hodiny žádnou zeleninu.

stále se tu ptáte na naprosto jasný kombinace, tak si myslim, že asi ste si nevšimly těch intervalů, nebo jestli sem to napsala nejasně, tak vám to sem radši šoupnu znova.

doby trávení
Zvíře - 5 hodin
Kytka - 3
Zelenina - 1, 5
Ovoce - 2
neutrál - 0 (tj může se se všim, kdykoliv)

a teď - zakázaný kombinace, aneb co se NESMÍ v žaludku potkat ve stejnou chvíli

ovoce se zeleninou

zvíře s kytkou

zvíře s ovocem

TAKŽE: NEZNAMENÁ TO, ŽE ZAKÁZANÝ JE POUZE ZAKUSOVAT MASO OVOCEM, ALE MÍT TO VE STEJNOU CHVÍLI V ŽALUDKU, TO JE ROZDÍL. BACHA NA TO!!!!