Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

tezka
18. led 2009

V první knížce je, ale v té poslední je vylepseny a jsou tam tri, ten zakladni lehce upraveny ten z ty prvni knizky, a dalsi volnejsi, a dalsi je uplne nejvolenjsi graf ( spise pro udrzovani vahy nebo pomaloucek hubnuti ) a tam uz se treba smi michat i ovoce a zelenina navzajem...

tezka
18. led 2009

a zaroven nejvolnejsi graf dovoluje michat ovoce a zivocisnou skupinu...

misicka455
18. led 2009

Holky tak jsem se právě naštvala celej týden jsem to dodržovala a teď ☹ ☹ se vážila a nemám ani kilo dole ☹

misicka455
18. led 2009

A to jsem měla aji pohyb 😒 Ještě se změřím, ale nečekám zázraky 😒

misicka455
18. led 2009

Jo v knížce ty grafy jsou 🙂

mikesa
18. led 2009

Nejspíš si budu muset nějakou knížku zakoupit, ale nejspíše první!!! Přijde mi jednodušší střídat kytičky a zvířátka po dnech 😉

misicka455
18. led 2009

Je to jednoduší jinak by jsi si musela furt hlídat co po kolikati hodinách jíš 😉

mikesa
18. led 2009

Tak tu hroznou proceduru budu absolvovat zítra, ale také nevěřím v zázraky 😒
Nejdůležitější je vydržet a hned to nevzdávat 😉 😉 😉

mikesa
18. led 2009

A na to pěkně pr.... 😉 I tak je dost problémů co s čím a zda vůbec....... 😒

misicka455
18. led 2009

Jo, ale minulej týden kilo dole a tenle nic a jím pořád stejně 😒

misicka455
18. led 2009

No nic jdu se změřit, ale mám strach, že budu zklamaná 😠

mikesa
18. led 2009

Nesýčkuj 😉

mikesa
18. led 2009

To se časem podá 😉
Já jsem zvědavá zítra sama na sebe 😀

tezka
18. led 2009

na www.eminent.cz lze objednat vsechny knizky, co Kořínková vydala, a maji akci 4knihy za cenu dvou, dve zaplatite, treti mate zdarma a ctvrtou si muzete vybrat z nabidky 4knizek, je tam i kucharka Korinkove v tom vyberu

tezka
18. led 2009

Hodne urcite dela ten pitnej rezim, kamaradka jedla podle jidelnicku ze STOBu a nezhubla za mesic nic, ta kji rekli, ze to muze byt jen tim, ze nepije...
merit se budu 1x za 14dni, casteji ty cisla videt nemusim:(

dela
18. led 2009

holky,tak zítra ráno se taky zvážím a změřím.A doufám že nebudu sklamaná.Trochu jsem hřešila,pila víno,dneska ten blbej knedlík a taky jsem měla jednou místo tmavého pečiva,pečivo bílé ☹ Když mě tak chutná ☹ Jinak pitný režim se snažím dodržovat tři litry za den,ale někdy to taky nestihnu.Ale dva vypiju v pohodě.

tezka
18. led 2009

Tak to máš dobrý, ja vypiju dva litry, ale dohromady s kávou, kterou piju nekolikrat denně 😝

tezka
18. led 2009

KVĚTÁKOVÉ LÍVANEČKY:
INGREDIENCE:
400g květáku, voda podle potřeby, 3 brambory, 200ml sojoveho mleka, 1 lžička solamylu, 2 lžíce oleje, sůl, muškátový květ, mouka na zahuštění
POSTUP:
Květák uvaříme do poloměkka, nasekáme nadrobno, syrové brambory nastrouháme na jmeném struhadle a smícháme s květákem. Přidáme sojové mléko, sůl, solamyl, muškátový květ, promícháme a zahustíme moukou dle potřeby. Na rozpíleném oleji nebo teflonu smažíme dozlatova.

tezka
18. led 2009

Nevíte jestli jáhly jsou běžně k dostání v supermarketech?

tezka
18. led 2009

MEXICKÉ TORTILY:
INGREDIENCE:
1hrnek haldké mouky, 1 hrnek kukuřičné mouky, 1/2-3/4 hrnku vody, 50g oleje, 1 lžička soli
POSTUP:
V míse smícháme obě mouky, osolíme, přidáme vodu s olejem a důkladně prohněteme do vzniku hladkého těsta. Vytvoříme si kuličky velikosti pingpongového míčku a na pomoučeném vále rozválíme placky. Pečeme na litinové plotně z obou starn. Placky se pečou velmi rychle, stačí asi 20vteřin. Jakmile se začnou tvořit bublinky, tortilu otočíme a dopečeme. Musíme je uchovávat v teple ,aby zůstaly vláčné. Psotačí termomísa. Z uvedenéhom nožství upečeme cca 12 tortil, plníme je různými směsy nebo podáváme jako přílohu...

tezka
18. led 2009

FAZOLOVÁ NÁPLŇ DO TORTIL
INGREDIENCE:
1 hrnek nakládaných fazolí v tomatě, 2 papriky, 4 rajčata, 4 lžíce mražené kukuřice, 2 lžíce sterilovaného hrášku, 1-2 feferonky, 4 stroužky česneku, 2 lžičky škrobu, cibule, sůl, kmín, 1 lžička oregána, 1lžíce oleje
POSTUP:
Na oleji orestujeme nákrájenou cibuli, papriku a feferonku, osolíme, pokmínujeme a přidáme kukuřici, hrášek, scezené fazole a rajčata nakrájená na kousky. Chvilku progříváme, ke konci dochutíme oregánem a prolisovaným česnekem. Zahustíme škrobem, krátce povaříme a směsí naplníme teplé tortily a ihned podáváme s čerstvou zeleninovou oblohou.

tezka
18. led 2009

NOKY ZE ŠPENÁTU ( PŘÍLOHA K MASUÚ
INGREDIENCE:
100g marženého špenátu, 50g tvarohu bez tuku, 100g nivy, mletý pepř, muškátový oříšek, vejce, voda dle potřeby
POSTUP:
Špenát rozmrazíme, zbavíme vody, nasekáme a vmícháme do tvarohu. Okořeníme, přidáme strouhaný sýr a vejce. Tvarujeme noky a zaváříme je do horké vody, vaříme jne krátce do jejich vyplavání.

tezka
18. led 2009

MIKESO: v žádný knížce nedoporučuje střídat skupiny během dne...kup si tu třetí, ten graf tam je aktualizovaný

tezka
18. led 2009

Kuskus se špenátem
Ingredience:
mražený listový špenát 100 g
česnek 6 stroužků
voda 2 šálky
červená cibule 1 ks
kuskus 2 šálky
smetana ke šlehání 3 lžíce
podle chuti:
sůl
mletý bílý pepř
podle potřeby:
olivový olej
Postup přípravy receptu:
Cibuli oloupeme a nakrájíme na proužky. Česnek sloupneme a utřeme se solí a pepřem. Mražené listy špenátu necháme povolit a pokrájíme na větší kousky. V hlubší pávni rozpálíme olivový olej, pak vložíme cibuli, kterou necháme zesklovatět. Na cibuli přidáme pokrájený špenát a utřený česnek. Orestujeme. Zalijeme smetanou a krátce podusíme. Nyní přisypeme kuskus, promícháme a zalijeme vodou. Za stálého míchání přivedeme k varu. Jakmile se voda vsákne do kuskusu, přikryjeme pánev na 2 minuty pokličkou. Když je kuskus sypký, je pokrm připraven k podávání. Podle chuti přisolíme a omastíme olivovým olejem. Kuskus se špenátem servírujeme v misce a zdobíme rajčetem.

tezka
18. led 2009

Kuskus s mrkví a kukuřicí
Ingredience:

kuskus 1 hrnek
mrkev 2 ks
olivový olej 2 lžíce
sterilovaná kukuřice 100 g
cibule 1 ks
podle chuti:
mletý bílý pepř
sůl
koření na grilovanou zeleninu

Postup přípravy receptu:

Kuskus připravíme podle návodu a necháme nabobtnat. Cibuli a mrkev oloupeme. Cibuli nasekáme najemno, mrkev nastrouháme na nudličky. Sterilovanou kukuřici scedíme. Můžeme použít i mraženou. Tu opláchneme a necháme okapat. Na pánvi rozehřejeme olej, osmahneme cibuli. Přidáme mrkev a kukuřici. Směs ochutíme solí, pepřem a kořením grilovaná zelenina. Pokud pokrm připravujeme pro děti, nesolíme jej ani nekořeníme. Zeleninu necháme restovat.
Restovanou zeleninovou směs smícháme s uvařeným kuskusem a je hotovo. Kuskus s mrkví a kukuřicí podáváme se zeleninovým salátem.

tezka
18. led 2009

Bábovka bez vajec

Ingredience:
rostlinné máslo 100 g
ovocný cukr 150 g
rozinky 1 lžíce
vanilkový cukr (fruktóza) 1 balíček
kypřící prášek do pečiva 1 balíček
sójové mléko 125 ml
cereální mouka 300 g
ořechy 2 lžíce

Postup přípravy receptu:

Rozpuštěné máslo, mléko a oba druhy cukru vymícháme do světlé pěny. Přimícháme mouku smíchanou s práškem do pečiva. Nakonec přidáme rozinky i sekané ořechy a lehce promícháme. Těsto nalijeme do vymazané a vysypané bábovkové formy. Vložíme do vyhřáté trouby a pečeme asi 45 minut. Všechny ingredience na bábovku bez vajec lze zakoupit v obchodech se zdravou výživou.

tezka
18. led 2009

Kokosovo-medové sušenky

Ingredience:
strouhaný kokos 10 lžic
máslo 2 lžíce
tekutý med 2 lžíce
podle chuti:
kakao
skořice

V misce smícháme kokos s medem a rozpuštěným máslem. Podle chuti můžeme přidat skořici nebo kakao. Vytvoříme celistvou nelepivou hmotu. Pomocí dvou lžiček z kousků těsa vytváříme malé placičky, které klademe na talíř. Podáváme s cereálními sušenkami.

tezka
18. led 2009

pročítám knihu...jediný olej, který se smí použít s rostlinnou skupinou je olivový olej a canola olej

mikesa
19. led 2009

Já jsem nepsal, že to píše Kořínková, já ty knížky leta ani neviděla!!! Ale někdo i tady mezi námi psla, že se dají během dne střídat kytičky a zvířátka, jen dodržovat nějaké hodiny od sebe, kvůli trávení 😉

mikesa
19. led 2009

Jen mi přijde jednodušší střídat den po dni 😉
Za chvíli pošlu míry, ale nevím nevím 😀