Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

triowax
2. únor 2011

@korchy u nás 138 za kilo. balíček má tuším 150g. jsou ruzne prichute - uzené, s řasou, kořeněné.
@marketa137 nevím k čemu bych ho přirovnala

korchy
2. únor 2011

@triowax Dik,segra zítra jede do Varů tak mi prý koupí,no nechám se překvapit 😉

triowax
3. únor 2011

Dobrý večer

jsem chystala malé k večeři chleba se šunkou a krájela jí to na "ovečky"...jéééžiš já bych vraždila za chleba se šunkou a sýrem. 😝

ivanas11
3. únor 2011

Krásný večer maminky 🙂
Jsem rok po porodu, stále ještě kojím (před spaním po obědě, před spaním večer a k ránu) a začínáme pracovat na druhém prckovi. Stále mám 5kg nahoře a při kojení vůbec nehubnu (taky nemám pohybu, jak jsem si myslela - samotnou mě to nebaví a chodit nikam zatím nemůžu, časově mi to nevychází). Chtěla jsem se zeptat, která jste v dělené stravě hodně sečtělá, můžu ji začít praktikovat, i když se budu snažit otěhotnět a pak třeba i v těhotenství? Vím, že kvůli kojení nesmím zbuhnout víc jak 2kg za měsíc (pak už by se mohli do mléka odbourávat i škodlivé látky), ale taky nevím, kdy se mi otěhotnět podaří a chtěla bych se do té doby trošku "spravit", abych nebyla po dalším porodu o to horší. Logicky si říkám, že by to snad vadit nemělo, že budu jíst všechno. ...
Budu moc ráda, když mi poradíte. Moc mě tahle metoda nadchla a věřím, že bych z ní měla dobrý pocit, cítila bych se určitě lépe, kdyby to zabralo. 🙂 Takže jsem ze sebe neustále nešťastná.... Díky moc 🙂

radusv
4. únor 2011

dobré ráno,
@triowax 😀 to si taky někdy říkám 😀
@ivanas11 vítej 🙂 co se týče tvých dotazů, tak na otázku zda dělenka v těhu ti určitě poradí zkušené holky tady, já jí nedržela a další těhu vím, že se na ní v té době vyprdnu 😀 a zda dělenka v době snažení - no snažilek je nás tady dost a já osobně tohle neřeším 😉
Dělená strava je o tom jen správně rozdělovat potraviny a nejíst hlavně bílé pečivo, cukry a moc alkoholu a to by se správně nemělo i v " normální stravě " 😉 takže určitě nemůže uškodit ani v době snažení ani v těhu, když si chceš pohlídat aspoň trochu váhu 😉

Pokud jsem napsala něco špatně, tak mě kdyžtak holky opraví 🙂

triowax
4. únor 2011

Dobré ráno

Ivi vítej.

Nevím...matne si vzpomínám, že dělenku jsem zkoušela před cca 7 lety. Pak jsem právě otěhotněla a jak mi bylo první tři měsíce špatně, byla jsem ráda, že cokoliv pozřu.

ivanas11
4. únor 2011

Ahoj a děkuju za přivítání 🙂
Předem se omlouvám, že jsem vás všechny nazvala hned maminky! 😅 Síla zvyku - chodím sem už 2 roky do jiné diskuze a tam je to samá mamina.

@radusv Taky si myslím 😉 .

A poradíte mi nějakou kuchařku, abych nemusela pořád hnedat na netu? A dá se toto vaření skloubit s normálním? Ale zřejmě jo že, prostě manželovi k tomu udělám tu druhou část jídla, kterou já prostě vynechám.

triowax
4. únor 2011

Tak ono maminky jsme snad všechny.....a nektere asi planuji dalsi miminko

radusv
4. únor 2011

@ivanas11 To nevadí buď jsou tady maminky nebo snažilky 😉
kuchařku žádnou nemám, čerpám z netu nebo od holek...
a přesně jak píšeš většinou vařím jedno jídlo s tím, že manžovi s přílohou a mě bez... samozřejmě až na nějaký vyjímky jako např. špagety s masou směsí pro manžu a pro mě se sójovou 😉
myslela jsem si, že to bude co se týče vaření horší, ale není

ivanas11
4. únor 2011

No já si raději nějakou kuchařku pořídím... už tak tady nemám čas ani pokecat, natož hledat ispiraci 😝 😀

marketa137
4. únor 2011

Ahoj, tak včera sjem nesehnala ten sojový granulát ☹ tak dneska bude jen zeleninová směs na špagety ale včera sjem si koupila v DM od Alnatury bylinkovou paštiku a docela sjme měla strach co to bude když to neni z masa a je výborná 😀 . ale ani na jídlo chut nemam po včerejší roční prohlídce s tomíkem 😒 . i amnžel říkal že si dá rajčatovou směs na špagety tak sjem mu ještě koupila sýr. Po 3 týdnech bez příloh se na špagety těšim a včera jsme odolala a dort si nedala 😀

ivanas11
4. únor 2011

Ještě jednou poprosím, až budete mít někdo chuť a čas napsat - kdo používáte nějakou kuchařku, byla bych ráda za každé doporučení 😉

triowax
4. únor 2011

@ivanas11 Ivi tady asi skoro nikdo.
bud dává recepty Mišička nebo holky dávaly odkazy z netu.

ivanas11
4. únor 2011

@triowax Jé tak to budu muset asi taky začít hledat.
Ještě můžu mít dotaz? Jak je to vlastně s tím hubnutím? To člověk asi prvně shodí to, co je v jeho děle "navíc" a pak se už jen "udržuje" - pokud takhle jí třeba dlouhodobě? Hubnout asi donekonečna člověk nemůže ne 😉
A pak se chci zeptat, jestli je možný prostě upravovat klasický jídla, co doma vařím anebo se to tím novým jídelníčkem úplně změní?
Moc díky za ochotu odpovídat na moje dotazy 😅

triowax
4. únor 2011

Ivi když zhubneš tam, kam chceš, pak se váha jen udržuje.

A já vařím uplně normální jídlo, jen dle pravidel dělenky.
A teda tmavé pečivo místo bílého.

misicka455
4. únor 2011

@ivanas11 Ahojky vítej mezi náma . Když se snažíž o dítě tak bych dělenku držela v klidu a kdyby jsi itěhitněla tak byhc jen přešla na volnější graf a v klidu ju taky držela tobě to propěje dítěti neuškodí.

Až budu mít více času nějaké recepty hodím máte nějaké přání?

misicka455
4. únor 2011

K tomu vaření skorto všechny jídla se dají upravit podle pravidel dělenky takže v klidu uvaříš pro celou rodunu a sobě si ze základu dáš bokem . A určo se naučíš jíst i jiná jílda než klasická a některá jsou fakt chutná 😉

marketa137
4. únor 2011

@misicka455 pokud je máš někde tak je sem ho´d 😉 . inspirace neuškodí. Já mam asi enjvětší problém s kytičkovou stravou. Furt nevim co a jak kombinovat a hlavně teda recepty 😉 . dneska máme špagety s bolonskou omáčkou, teda bez masa a já bez sýra 😉

marketa137
4. únor 2011

jen tak pro zajímavost kolik kilo jste zhubly a za jak dlouho 😉

ivanas11
4. únor 2011

@misicka455 Díky moc. 🙂 Tak já sem občas ze začátku asi hodím, co budu vařit a nechám si poradit, jak to poupravit, abych se do toho tak nějak dostala. 😉

@marketa137 Kamarádka, díky které mě to fakt nadchlo, zbubla 4kg za měsíc - což je myslím moc fajn!

Mějte se dnes fajn, už sem asi nestihnu zajít. 😉

misicka455
4. únor 2011

Bramborový guláš

Suroviny:
1 cibule,3 brambory,1 zeleninový bujon,1bílá paprika,sůl,pepř,červená paprika

Postup:
Na troše oleje osmažíme na jemno nakrájenou cibulku.Přidáme na kostky nakrájené brambory, kostku zeleninového bujonu, sladkou papriku, pepř, sůl a trochu vody. Vaříme 15 minut, pak rozšťoucháme brambory a přidáme čerstvou papriku na nudličky pokrájenou.Povaříme 2 minuty a můžeme zahustit mouka+voda.Jíme s celozrnou houskou.

misicka455
4. únor 2011

těstoviny se špenátem

Autor: kordenka - další recepty
Hodnocení: 5%

Suroviny:
bezvaječné těstoviny
špenát mražený
česnek
sůl a pepř
solamyl

Postup:
uvaříme bezvaječné těstoviny.Špenát rozmrazíme, ochutit solí a pepřem a zahustit solamylem. Nakonec vmíchat česnek. Vše se promíchá s těstovinami a posype alternativním sýrem tím se myslí třeba tofu .. dobrou chuť.


misicka455
4. únor 2011

Dušené sójové plátky s brambory

Suroviny:
1 balík sójových plátků
0,25l zeleninového vývaru
2 cibule
mlétá červená paprika
400g brambor
sůl
2 až 3 stroužky česneku
kopr nebi kdo nemá rád pažitka

Postup:
Sójové plátky zalijeme vařícím zeleninovým vývarem na 3 až 4 hodiny. Na kolečka pokrájenou cibuli zpěníme na rozehřátém rostlinném oleji. Přidáme scezené sójové plátky, poprášíme mletou červenou paprikou a za stálého míchání krátce osmažíme. Potom přimícháme očištěné, na kolečka pokrájené brambory, osolíme, podlijeme zeleninovým vývarem a pod pokličkou na mírném ohni za občasného promíchání dusíme doměkka. Odstavíme, vmícháme rozetřený česnek a nadrobno posekaný čerstvý kopr. Podáváme s čersvou zeleninou anebo zeleninovými saláty.

misicka455
4. únor 2011

Cibulové placičky

Autor: Bukáčková Eva
Hodnocení: 15%

Suroviny:
4 velké cibule
4 stroužky česneku
3/4 šálku hrubé mouky
1/2 šálku hladké mouky
2 vejce
1 lžička prášku do pečiva
1/8 litru vody
sůl
olej na smažení

Postup:
Cibuli rozřízneme na polovinu a pak rozkrájíme na proužky.K cibuli přidáme utřený česnek.Z ostatních surovin utvoříme hladké těsto. Je-li moc husté, přidáme vodu. Do těsta nasypeme cibuli s utřeným česnekem. Do rozpáleného oleje klademe lžičkou malé hromádky, které rozetřeme na placičku a usmažíme.

Vajíčka - přisný graf nahradit vajahitem,
volnější - může s ejen žloutek

misicka455
4. únor 2011

Jednou za čas když si člověk chce zahřešit děleneně

Bábovka bez vajec

Autor: wowo - další recepty
Hodnocení: 43%

Suroviny:
300 g polohrubé mouky, 150g ovoc. cukru, 100 g rozpuštěného másla rostlin. 1 vanilkový cukr, 1 prášek do pečiva, 1/2 hrnku sojov.mléka, dle chuti rozinky, oříšky,

Postup:
Všechny ingredience smícháme dohromady a upečeme.

korchy
4. únor 2011

@ivanas11 Ahojky,tak já držím dělenku měsím a mám dole 4,5kg,posledních 14dní mi váha ani nestoupá a ani neklesá.Ale docela mě to i baví dělit,takže pokračuji dál 😉

misicka455
4. únor 2011

Rýžový nákyp s meruňkami

Suroviny:
350 g rýže natural, 4 dcl vody, 300 g čerstvých nebo kompotovaných meruněk, 50 g rozinek, 50g lískových oříšků, 50 g vlašských ořechů, špetka tymiánu, med, či přírodní cukr sůl, polévková lžíce oleje

Postup:
Rýži vaříme 20 minut, potom ji smícháme s ostatními přísadami (oříšky a ořechy posekáme) a zapékáme v troubě asi 30 minu

misicka455
4. únor 2011

Tak to by měly být recepty jen na kytky jestly jsme něco nepřehlédla.

korchy
4. únor 2011

@misicka455 Šikulka,už mám chutě 🙂
No holky,dnes jsem zašla do pekárny pro kuskus a co jsem tam nevidela?Normálně sojovou majonezu,tatarku i tofu uzene,každých 14dní čerstvé,supr!!!A taky tam mají spousru zrníček a sojové vločky a všechno možné....

misicka455
4. únor 2011

Bramborové placky se zelím

Suroviny:
500 g uvarených brambor, 3-4 lž. hrubé mouky, cibule, sul, varené zelí, rostlinný olej

Postup:
Varené brambory oloupeme a prolisujeme. Pridáme mouku, cibuli, sul a zpracujeme testo. Rozkrojíme ho na nekolik vetších kousku, které rozválímena tenké placky, které smažíme na rozpáleném oleji,