Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

misicka455
16. led 2009

Dneska mám zase kytičky tak si dělám na obídek těstoviny a doufám, že mi výjde se před prací stavit do Dm dgrogerie a koupit nějakou tu paštiku na sváču 🙂

mikesa
16. led 2009

Na menší gynek. zákrok 😒

mikesa
16. led 2009

Dnes jsem také na kytičkách, měla jsem tmavé peivo s medíkem, sojový jogrut s müslíkama, polévku zelen+houby a na sváču bude pudink 😉

mikesa
16. led 2009

DM je i ve Vodičkově???

nalka
16. led 2009

tezka,soja a sojové výrobky z ní,patří do kytiček,ne do zvířátek.Já se tedy řídím podle první knížky Kořínkové a tam to je.Tak nevím,protože pak ta dělená strava na hubnutí je teda k ničemu,když to všude píší jinak.Ale máš pravdu,že některé věci co se u Kořínkový nesmí,tak u jinýho se zase můžou.No tak já jsem z toho na palici 😀 Ale o soje si myslím že je to opravdu kytička.Nemůže to být zvířátko,když soja je hlavně pro vegany,ne?

mikesa
16. led 2009

Nalko, soja a sojové výrobky opravdu patří do kytiček 😉

mikesa
16. led 2009

Alespoň podle Kořínkové a mám za to, že tady dodržujeme všechny 😝

nalka
16. led 2009

Ale na stránce 11,tezka píše,že soja by se měla jíst,když máš živočišnou.Tak snad si nás ted přečte,protože jestli má dnes živočišný den,tak aby si to tou sojou nepokazila 😉

mikesa
16. led 2009

Bohužel občas se najdou nějaké rozdílnosti, ale Kořínková je Kořínková 😀

tezka
16. led 2009

Ja jedu podle základního grafu Kořínkové, tohle mě ale zaujalo...
Ted jsem v knize KOřínkové našla, že některé sojové paštiky obsahují vejce, tak pozor 😀
A že med je neutralni, nevim jestl itady nebo nkede jinde se riaklo, ze patri med pouze do jedne skupiny...

nalka
16. led 2009

S těma paštikama je to pravda.Na to bacha.S tím medem si taky nejsem jistá,podle mě med včelí je živočišný a med luční je rostlinný 😀 Ale jak můžem vědět,jestli je to na skleničce napsané správně?Ale to nemůžem vědět třeba ani u špaget s jistotou že tam není vejce i když to na obalu píší 😀 Mě by spíš zajímalo jestli k rostlinnýmu dni můžeme mysli tyčinku bez cukru?Měla by být asi celá rostlinná ne?Ale vím,že se nemůže míchat zelenina s ovocem v jednom dni,tak když mám rostlinnou a k to mu zeleninu,tak asi mysli tyčinku nemůžu,když v ní je ovoce,ne?No jsem z toho trochu blázen.Nebo jsem dnes měla sojový jahodový jogurt,tak to by bylo asi v pořádku,ale když mám rostlinný den a k tomu celý den zeleninu,ne ovoce,tak jsem to vlastně porušila,když ten jogurt byl s ovocem,co?Nebo to se takhle nebere?Holky to je na palici 😀

tezka
16. led 2009

Nepřislazované müsli můžeš, ovocn tyčinka už je špatně pokud si jedla zeleninu, ale zelenina se vstřebává chvíli takže třebas po dvou hodinách už by neměl byt problém dát si ovosnou tyčku

nalka
16. led 2009

Tak ale ted jsem nasr... 😠 Když si zadáte adresu www.delena-strava.cz,tak tam píší,přesně to,co psala tezka.Že soja patří ke skupině živočišné.Tam to zařazují k sýru atd.ale jak může být soja živočišná?Pane Bože,at naši diskusi navštíví paní Kořínková a hezky nám to tady vysvětlí 😀

nalka
16. led 2009

Tezka,já jsem z toho magor

tezka
16. led 2009

i já🙂

tezka
16. led 2009

kořínková Ti to vysvětli, tak jak to dělíme...Tam to vysvětlují tak, že soja obsahuje hoooodně velký množství bílkovin, proto by se měla trávit podobně jako maso atd, proto ji jist s živočisnou...

tezka
16. led 2009

Taky jsem se dočetla, že ze začátku by se mělo vážit, kolik se jí, že ke každému jídlu 4x větší porce zeleniny, třeba ke 100g masa, 400g zeleniny v jakkemkoliv stavu...
A nekde jsem zase četla, že dušená rajčata nejsou neutrální, ael rostlinná...a když jsme dělenku držela naposled, tak sjem je jedla hodně s masem, a nehubla jsem, tak třeba na tom něco taky bude...

tezka
16. led 2009

A taky píšou, a to i Kořínková, že někomu může začít dieta zabírat až po měsíci, takže se nesmíme vzdát po 14dnech dělení🙂

nalka
16. led 2009

Tezka a ty máš tu její první knihu?Tam má jasně zařazenou soju ve skupině rostlinné.Jestli to držím už týden na hov..,tak se zmrcnu 😀

tezka
16. led 2009

Mám první a poslední...a všechny ostatní jsme včera objednala...ona jo ,ona to říka, tak jak mi to dělíme...ale třeba ten Hey to ma obraceně nebo nevím kdo...

tezka
16. led 2009

Závěrem je nutno podotknout, že úspěšnost této metody je různými interprety vysvětlována jinak. Jedni mají za to, že úspěch tkví v tom, že nemícháme dohromady ty druhy potravin, které mají velmi rozdílné způsoby trávení. Obě potraviny tak mohou být stráveny beze zbytku a nedochází tak k dalšímu trávení v dalších částech trávící trubice (přičemž vznikají některé toxiny a jiné škodlivé látky). Jiní interpreti ovšem udávají, že lidský zažívací trakt dokáže dokonale zpracovat i takto rozdílné potraviny. Výhodu spatřují v tom, že si člověk reorganizuje jídelníček, sníží příjem energie (vtip je zejména v konzumaci velkého množství zeleniny – ta obsahuje hodně vlákniny, která naplní žaludek a dává tak pocit nasycení, ale přitom je nestravitelná a neznamená tak žádný energetický příjem). Tělo vlastně „hladoví bez pocitu hladu“, a tak spaluje vlastní rezervy.

tezka
16. led 2009

No a pak by bylo jestli sem tam dělíme špatně 😀 😀 😀

nalka
16. led 2009

Já mám jen tu první.Tak si pojedu podle ní no a uvidím.V pondělí to bude týden co jsem začala,tak se v pondělí zvážím a uvidíme.V tý knížce slibuje 2kg týdně,ale někomu taky až třeba po měsíci,přesně jak píšeš.Ale já bych chtěla to první 😀

tezka
16. led 2009

U mě to tak prvně fungovala, když mi bylo 18🙂 Ted uz to naposled neslo vubec, ted uvidime, taky lezu v pondeli na vahu...
A znate principy Atkinsona? Tam se vlastne ji porad jen jakoby živočišna a ze začátku bohužel s minimem zeleniyn a po tom se opravdu hubne jedna basen🙂 no, ale tomu principu, že se spravuje po sacharidech verim, protoze v rostlinny dny vubec nemam pocit, ze bych nejak hubla, naopak jsem takova lína, unavena, nafoukla...a tak...takže jsem si naplanovala važení vždy po živočišném dnu 😀

tezka
16. led 2009

Ted koukam, jakou tam mam hrubku jak prase, sorry!

misicka455
17. led 2009

Holky teda vy jste se rozejly 😀

misicka455
17. led 2009

Já dělím podle Kořínkové a na jiné dělení nekoukám aby mě to nemátlo a ona to má takhle.

misicka455
17. led 2009

SKUPINA KYTIČKOVÁ:
brambory, rýže, bezvaječné těstoviny, knedlíky (bez vajec nebo musí být ze sušených vajec a bez mléka a syrovátky, používám hlavně z prášku, mouka - všechny druhy, pečivo celozrnné, kukuřice (je to kytička a ne zelenina), popcorn (slaný), vločky - všechny druhy neslazené cukrem, musli - všechny druhy neslazené cukrem, všechny druhy obilovin, všechny druhy semínek, sója a sójové výrobky, sójové maso a všechny výrobky z něho, sójové mléko, sójová majonéza, sójové sýry, jogurty a paštiky (pokud neobsahují vejce), čočka, hrách, fazole a ostatní luštěniny, kroupy, krupice, rostlinné máslo (ale minimálně), bohužel nehrozí rostlinné máslo na chleba ani na brambory, bez „závady“ je pouze olivový olej nebo tenká vrstva rostlinného oleje, ale musíme kontrolovat složení), rostlinné tuky (na pečení třeba Hera, ale v přísné fázi opravdu minimálně), droždí, glukóza, hroznový cukr, květový i lesní med, slad, vajahit,

misicka455
17. led 2009

NEUTRÁL:
většina duchucovadel, koření všeho druhu, kečup, hořčice, kakao, carob, lesní med, všechny druhy čajů včetně ovocných, káva, neslazené či uměle slazené limonády a minerálky, fruktóza - ovocný cukr, všechny oříšky-kromě buráků
všechny druhy umělých sladidel,sojová omáčka,olivy,kokos a všechno z kokosu,Psyllium

misicka455
17. led 2009

SKUPINA ZVÍŘÁTKOVÁ:
všechny druhy masa, uzeniny (pozor, většina má velké množství škrobu, hlavně točené salámy), salámy, paštiky živočišného původu, drůbež, ryby, všechny druhy konzervovaných ryb, sýry - nejlépe do 30 (45) % tuku, bílý jogurt, tvaroh a všechny neslazené výrobky z něho, mléko živočišné (sušené i čerstvé, šlehačka bez cukru, smetana, majonéza, tatarská omáčka (přečíst složení), vejce, oleje všeho druhu ( nesmí být sójové – to je kytička), máslo rostlinné i živočišné, sádlo