Dělená strava podle Lenky Kořínkové

pantomima
2. led 2012

Ahoj holky, právě jsem se rozhodla, že do toho opět jdu, držela jsem dietu před pár lety, zabrala..tak zkusím znovu. jen již nemám žádné materiály a nejsem schopná na netu nikde dohledat ten úplně základní graf principu...živočišná skupina, rostlinná a co s čím kombinovat, vše, co jsem našla je nějaké pro mě složité.
Dnes mám zvířátkový den, zatím jsem měla bílej jogurt, na poledne plánuju kuřecí se zeleninou.

mars3000
4. led 2012

osobne s tim nemam zkusenosti,ale kamaradka se do toho pustila a je hodne spokojena. ale taky ji trvalo nez si an to zvykla... ja jsem o tom uz kolikrat premyslela,ale jidlo je moje slaba stranka. proto preju hodne stesti 🙂

pantomima
autor
4. led 2012

vypadá to, že jsem tu na to sama? 😀

janasev
4. led 2012

Podivám se jestli ten graf někde najdu,jinak v základním se dělí tzv.zvířátka a kytičky a neutrální skupina to je zelenina a ovoce,kombinovat lze např.zeleninu a kytičky,zeleninu a zvířátka,ovoce jen s kytičkama,do zvířat patří vše bílkovinoveho původu:maso,vejce,mléko,do kyticek:luštěniny,vrýže,soja,luštěniny,bezvaj.těstoviny,brambory,pečivo,nesmí se pít alkohol aspoň prvních 14 dní,nepoužívat cukr,arasidy,minimum tuku,nejlépe používat olivovy olej ten má být neutral před těhotenstvím jsem se takto stravovala a fakt na mě účinkuje snad jen ten nejpřísnější graf,zhubla jsem tak za dva a půl měsíce deset kilo a držela si to skoro rok,pak jsem se ale rozezrala,teď jsem od pondělka znovu na to najela,ale zatím jen tak pozvolna,ještě kojim a kila nejdou dolů ach jo

pantomima
autor
5. led 2012

@janasev graf již mám, děkuju..kojím už přes rok a kila se nehejbou vůbec!.....dnes mám kytičky, ovocný den...copak já si asi dám?

sitemaka
5. led 2012

Ahoj holky,tak já do toho jdu od pondělka taky,taky už jsem ji držela a zabrala,tak doufám,že to tak bude i nyní,potřebuju 5 kilo dolů,tak snad to pozvolným tempíčkem zmáknu 🙂

janasev
5. led 2012

@pantomima no jsem stejný typ,kojením nehubnu,já zatím bastim zvířátka,včera jsem měla boršč a maso se zeleninou,dneska asi masový závitek a dojedu ten zbytek polévky a mám chuť na bílý jogurt,tak ať jdou kila všem dolů

pantomima
autor
5. led 2012

super a co dnes baštíš? já mám trochu problém, co jíst, když mám kytičky, ovoce???mám ten jídelníček nějakej omezenej a nedostatek receptů, pamatuju si, že jsem si kdysi dělala těstoviny s medem, ořechama..na to nějak nemám chuť, nevím taky, jestli se dá pečivo namazat třeba FLOROU LIGHT? JE TO ROSTLINNÝ TUK? pak mám taky problém, že bez kafe se ráno nenakopnu, piju ho s mlíkem, což v kytičkový dny by asi být nemělo, tak čím ho nahradit? krabice sojovýho mlíka u nás stojí 60kč, je něco jinýho?

pantomima
autor
5. led 2012

@janasev já střídám dny, jeden den zvířátka a jeden kytičky... 🙂

janasev
5. led 2012

@sitemaka držím palce ať to jde dolů,já po porodu mám ještě osm nahoře,ale i tak bych chtěla zhubnout aspoň 15 celkem,tak snad to půjde,pět kilo je krásných,to určitě půjde

sitemaka
5. led 2012

@janasev no tak já po porodu nemám už nic,ale chtěla bych se vrátit na váhu,kdy jsem sama se sebou byla spokojená 🙂

sitemaka
5. led 2012

@pantomima klasické sojové mléko mi vůbec nechutnalo,ale kupuju si sušené a to je dobrý 🙂a na chleba se dá ve zdravé výživě sehnat spousta rostlinných pomazánek 🙂

pantomima
autor
5. led 2012

@sitemaka po sušeným mlíku se podívám, půjdu za chvíli do Hypernovy, tzak snad tam na něco narazím i z těch pomazánek, lítat po městě se mi vtom větru nechce, ale ovocný pomazánky asi nejsou ne? když mám dneska to ovoce 😀

pantomima
autor
5. led 2012

@sitemaka a jak to sušený mlíko vypadá? mYSLÍŠ PRÁŠKOVOU SMETANU DO KAFE? TO ASI NE?

sitemaka
5. led 2012

ovovcný nevím 😀,ale třeba tofu a sojová,tu jsem běžně sehnala i v hypermarketech 🙂a to smetana do kávy,je přesně jako klasická prášková smetana do kafe jen sojová,tudíž přírodní rostlinný produkt 🙂
@pantomima

nellynka3
5. led 2012

Mám kamarádku, která díky tomuto opravdu zhubla 8 kg, ale bohužel je zase potom rychle nabrala zpět ☹

mars3000
5. led 2012

@nellynka3 ono se to asi musi dodrzovat pravidelne... ne jist podle delene stravy dva mesice a pak se opet vratit ke koblizkum a loupackum 😀

janasev
5. led 2012

@pantomima co třeba nudle s makem a medem,to jsem si dřív dělala když jsem měla chuť na sladký,do kafe dávám to sojovy sušený jmenuje se zajíc,taky stojí kolem 60,ale docela to vydrží,já si z toho zajíce dělala občas i puding nebo omáčky,jinak floru tenkou vrstvičku můžeš ke kytičkam,já zase místo kafe piju spíš caro jenže s mlékem a to by se asi nemělo ve zvířátka,to střídání dnů je lepší,já na ten rozjezd dám zvíř.abych měla dost bílkovin na kojení,první den to byl tedy hnus cítila jsem se hrozně slabá,zatím je snad mlíko pro malého ok,pije normálně,já se totiž bojím aby se třeba neztratilo,ale snad ne

pantomima
autor
5. led 2012

@janasev asi u těch nudlí skončím 😉 , Zajíce tedy koupím, při kytičkách piju kdyžtak taky meltu, tak podporuje tvorbu mlíčka...

holky, jestli máte nějaký recepty, tak to sem hoďte, ať máme navzájem inspiraci.... 😉

jak na pudink a omáčky ze Zajíce??díky za rady a tipy

pantomima
autor
5. led 2012

@nellynka3
@mars3000
no, já právě potřebuju prostě nastartovat hubnutí a pak se nějak udržovat, kdysi jsem zhubla asi 10, a dost dlouho si je udržela..teď po dvou dětech se mě to drží, kojením nehubnu, ba právě naopak, čokoládu nejím, bolí mi po ní zuby 😉 .....celou sezonu jsem denně jezdila na bruslích a žádnej efekt...asi je to i hormonálbě podmíněný, po Terce jsem začala hubnout, až když jsem to dostala, co bylo cca po roce, po malým ještě ms nemám a další fáze, kdy to šlo dolů bylo po ukončení kojení, kojila jsem dva roky

nellynka3
5. led 2012

@pantomima a za jak dlouho jsi zhubla těch 10 kg? Je fakt, že po porodu, v těhotenství apod., když s náma mávají hormony, ta váha kolikrát až tak ovlivnit nejde.. : 😒

pantomima
autor
5. led 2012

už si nepamatuju, 3 nebo 4 měsíce asi

janasev
5. led 2012

@pantomima koukala jsem,že už tu jedna disk.je dělená strava a ze začátku tam je i hodně receptu,tak zkus na to kouknout,mužů se zeptat jako zkušené maminky s kojenim?když budu hodně pít,omezím stravu na dělenou a začnu lehce cvičit,třeba půl hodiny na rotopedu,jestli bude mlíčko ok,co myslíš?já se pořád nějak bojím aby nebylo slabý nebo tak něco,ale to je asi blbost že?

pantomima
autor
6. led 2012

jj, o té diskusi vím...

zatím se držím, dneska jedu na zvířátka!!!

pantomima
autor
6. led 2012

@janasev myslím, že by to mlíčko ovlivnit nemělo, pokud budeš skupiny střídat po dni, nedržet třeba týden jen zvířátka, tak by to mít vliv nějakej vážnej mít nemělo....nevylučuješ přeci ze stravování žádný jídlo..jen si dej pozor na light výrobky a umělý sladidla, ty se při kojení nemají...já už kojím víc než rok, tak to tolik neřeším, ale umělý sladidla taky neberu...třeba v pití, minerálkách a pod....

pantomima
autor
6. led 2012

ahoj, zatím se držím a nehřeším..dnes k snídani šunka a paprika, k obědu vaječná omeleta se šunkou a brokolicí a jako zákusek okurka posolená a popepřená, jinak kafe s mlíkem, podmáslí, voda 😉

pantomima
autor
8. led 2012

Pečené kuře s pečenou zeleninkou..zapíjím kefírem, tak nějak pořád tápu, co můžu kdy pít
manža se přidal, dnes začal

llluckaaa
8. led 2012

Dietu podle Lenky Kořínkové jsem nikdy nedržela a držet nebudu. Její rozdělení potravin mi přijde jako pitomost. Ikdyž uznávám, že se při ní může dočasně zhubnout. Já preferuji racionální zdravou stravu.

pantomima
autor
9. led 2012

koukám, že tu skoro trpím samomluvou....

dnes pokračuji kytičky, ovoce 😉

janasev
9. led 2012

Já taky dnes kytky,zitra pojedu zvířátka,horší že při kytičk.mám skoro pořád hlad,dnes knakbroty s medem,caro se zajícem,k obědu rýže s rajskou,potom polenta

pantomima
autor
10. led 2012

@janasev jak děláš rajskou a polentu?