Dělená strava podle Lenky Kořínkové

pantomima
2. led 2012

Ahoj holky, právě jsem se rozhodla, že do toho opět jdu, držela jsem dietu před pár lety, zabrala..tak zkusím znovu. jen již nemám žádné materiály a nejsem schopná na netu nikde dohledat ten úplně základní graf principu...živočišná skupina, rostlinná a co s čím kombinovat, vše, co jsem našla je nějaké pro mě složité.
Dnes mám zvířátkový den, zatím jsem měla bílej jogurt, na poledne plánuju kuřecí se zeleninou.

janasev
10. led 2012

polentu jen dle návodu, kukuřičná krupice, zaliju vodou a dochutím podravkou
rajskou cibule - základ, rajskou štávu bez cukru, koupila jsem v penny za 11,-, bobkový list, nové koření - jak na klas. rajskou a zahustila jsem trochou celozrné mouky rozmíchanou ve vodě, jo a dala jsem tam ještě loupaná rajčata konzervovaný loupaný

dneska zvířátka - těším se na masko

xlenny
11. led 2012

Ahojky, momentálně čtu knihu Sám sobě doktorem od J.Cingroše a velice mě tam zaujal princip dělené stravy,nejen z hlediska hubnutí ale i zdraví a očisty organismu, akorát jsem zjistila, že není dělená strava jako dělená strava. Podle toho co nacházím na netu jsou různé rozdíly v rozdělení ingrediencí, což mě docela mate, takže ještě přesně nevím, jak to budu provádět. Např. mi nesedí houby v zelenině, Cingroš píše, že je to bílkovina atd...a taky mě trošku mate ta zelenina, ovoce. to se nesmí dohromady v jeden den? já bych řekla že logicky je to vláknina, i ovoce i zelenina akorát ovoce více sladší,nevím, poradíte někdo? díky

pantomima
autor
12. led 2012

😀 Ahojky holky, takže dnes zvěř, držím se, držím

zanet2009
20. led 2012

Ahojky, mohla bych se přidat?
O této dietě jsem slyšela,ale materiály nemám.
Máte někdo materiály, které bych snadno pochopila a jdou poslat mailem?

petrullina
23. led 2012

Ahojky, tak já jsem začala před pár dny, akorát mi nějak docházejí nápady, co jíst, aby to nebylo pořád to samé 😒

pantomima
autor
23. led 2012
44petra
15. bře 2012

Ahoj všem, dnes jsem se zaregistrovala a chtěla jsem se zeptat jestli mohu celozrnné pečivo spolu se 50% sýrem. Třeba niva nebo hermelín. Před několika lety jsem tuto dietu držela a nikde o tomhle nebyla ani zmínka. Dnes když jsem brouzdala po internetu tak jsem všude četla, že sýry s vysokým obsahem tuku jsou ve složce neutrální. Jíte to také někdo, nebo nevíte jestli je to pravda či není.
Díky všem moc za odpověď.
Petra

pantomima
autor
19. bře 2012

@44petra podle Lenky kořínkové ne, sýry jsou zvířátka, pečivo kytičky

estrela113
28. bře 2012

Ahojky holky, chtěla jsem se vás zeptat na názor. Po porodu bych ráda shodila 5 kg. Ještě sice kojím, ale po přečtení některých článků jsem zjistila, že to nevadí, že kvalita mlíka se nezmění. Dokonce se může držet i v těhotenství. Jen by mě zajímalo, zda pro hubnutí 5 kg je tato "dieta" resp. změna stravování vhodná. Bojím se, že když se vrátím k původnímu stravování, naberu je zpět. A celý život jíst podle SPLK se mi nechce. Také by mě zajímalo, kolik variant dělené stravy existuje. Podl Lenky Kořínkové jsou sýry nad 50% tuku prostě pořád zvířátka, kdeždo někde se uvádí, že jde o neturální skupinu stejně jako uzeniny - debrecínka a šunka. 😖
Mí rodiče dělenou stravou zhubli oba kolem 30 kg ... ale za rok to měli zpět i s přídavkem ☹ ☹ ☹ Děkuju za názory.

garfie
28. bře 2012

@estrela113 Tak hlavně-jestli chceš hubnout, sýry nad 50% tuku bys asi měla vynechat úplně 😉 i když já bych to teda asi nedokázala......

estrela113
28. bře 2012

@garfie Tak to máš teda pravdu 😅 to mi nějak nedošlo ... i když kdybych hubla dělenou stravou a mohla tyhle sýry, tak by to nebylo špatné 😀

pantomima
autor
29. bře 2012

@estrela113 ahojky, dělím od ledna, dole mám něco přes deset kilo..kojím, na malým není vidět, že by strádal 😀 .......chci vydržet tak do lét, pak to asi nepůjde držet tak striktně...když nebudeme doma a nebudeme si vařit sami

držím Kořínkovou, jak jsem psala výše, maso a sýry jsou zvířátka 😉

a pokud máte FB přijďtě za námi.....

https://www.facebook.com/?ref=logo&__adt=9#!/gr...

estrela113
29. bře 2012

@pantomima Děkuji, už jsem požádala o členství. Já sice potřebuju dolů jenom kolem 5 kg, ale i tak, když se jich zbavím, budu ráda, snad nenastane jojo efekt. Toho se bojím, stejná situace nastala totiž u mých rodičů, ale ti jsou rozežraní 😀 Začala jsem v pondělí a už mám dole 2 kg, ovšem to může být jenom voda,i když piju dostatek. Dělení podle Lenky K. je nejstriktnější, co jsem na netu viděla. Takže se ji budu držet a uvidíme.

racochejl
15. dub 2012

ahoj, taky jsem ted začala a to z důvodu toho, že po normálním jídle jsem poslední dobou nafouklá a necítím se dobře, tak to chci srovnat a malinko něco i zhubnout, tak 2-3 kilča a udržet to. Taky jsem narazila, jak už to tu zminujete na dělenou stravu podle bílkovin a sacharidů a je teda mnohem volnější než kořínková, mléko i sýry jsou tam v neutrálu, což ¨celkem nechápu i když by mi to určitě vyhovovalo. U kořínové mi není jasné, jestli je kečup neutrál nebo zelenina, všude to uvádí jinak. jak to je?? Miliuju topinky s kečupem a nevím, jestli je můž
u. Dělám je teda i na oleji...

makina33
23. dub 2012

Ahoj holky,
před týdnem jsem začala teké s dělenou. Nejvíc mě dnes naštvalo, že jsem při včerejším vážení měla o dvě kilča méně a dnes po ránu o kilo více. Tak že za celý týden pouze jedno kilo. Mám obavu, že to půjde špatně. 😠 Potřebuji hooodně kil dostat dolů.

pantomima
autor
23. dub 2012

@makina33 však to zvládneš, přidej se k nám na FB, pokud máš, je tam hodně inspirace a fajn lidičky, odkaz výše!

pelmisek
18. kvě 2012

@makina33 prosím tě kilo za týden je tak akorát ani se víc hubnout nemá kvůli jojoefektu - co rychle zhubneš, rychle nabereš!

kacenkaharris
30. kvě 2012

@xlenny Ja som pred dakymi trinastimi rokmi krasne schudla na delenej strave. Podla mna tam ide o delenie bielkovin a karbohydratov, pretoze zaludok potrebuje ine PROSTREDIE i CAS na stravenie bielkovin (kyselinotvorne) a ine na stravenie karbohydratov (zasadotvorne). Ked zjeme oba druhy naraz, telo vlastne nevie, ako reagovat-ma to travit ako kyslu potravinu ci zasaditu? Potom jedlo v zaludku stoji, hybe sa pomaly a organizmus sa zanasa toxinmi z kvasenia a hlienmi a pribera sa na vahe. Ked sa dodrzuje delena strava, ulahcuje sa telu travenie, preto je schopne potraviny rychlo spracovat, prijmut ziviny a toxiny rychlo vylucit stolicou. To je tak laicky vysvetlene ponatie delenej stravy. Co sa tyka ovocia, vacsina druhov ovocia potrebuje len 30 minut na kompletne stravenie (vynimkou je susene ovocie a napr. banan, tie potrebuju viac casu, predpokladam, ze kvoli vysokemu obsahu "cukru"; vodnate melony potrebuju najmenej casu). Co sa teda stane, ked si dame za obedom (povedzme hovadzina) melon? Maso sa musi travit dlhe hodiny a my donutime ten melon sediet v zaludku cele tie hodiny, co sposobi kvasenie, zle travenie, citime sa unaveni (lebo telo spotrebovava energiu na travenie tej divnej kombinacie, nie na vyrobu energie).
Ja som pred 12 rokmi presla na vegetariansku dietu (cize mi skoro uplne odpadla "zivocisna" skupina) a posledne dva roky jem 99% potravu rastlinneho povodu. Ovocie jem zasadne na prazdny zaludok a nekombinujem s nicim inym. Precistilo sa mi travenie (zbohom zapchy, ktorymi som trpela 20 rokov), mam viac energie i tie kila ostavaju dolu. Tymto sa nesnazim propagovat vegetariansku stravu ako taku, len som chcela poukazat na to, ako delena strava funguje. Preto odporucam i po "vysadeni" diety jest ovocie na lacno a nekombinovat vela druhov potravin pri jednom jedle, cize ryzu s dusenou zeleninou, masom a salatom s jogurtovou zalievkou a k tomu dezert a jablko by som rozdelila: ryza s dusenou zeleninou (a salatom bez zalievky) jedno jedlo, salat so zalievkou a masom druhe jedlo (alebo maso s dusenou zeleninou), jablko zvlast, dezert zvlast. Medzi jednotlivymi jedlami odporucaju 2-3 hodiny pauzu. A nezabudat na to, ze ak vypijeme velky pohar vody (a nebodaj este s ladom) za hlavnym jedlom (najhorsie za zivocisnou skupinou), zriedime si zaludocnu kyselinu a znemoznime rychle travenie. Cize pit bud min.10 minut pred jedlom na prazdny zaludok alebo 2 hodiny po jedle.
Nech sa vam vsetkym krasne chudne 😉

renka33
14. srp 2012

Zdravím,už jednou jsem jela podle Lenky a vážně to fungovalo.Jsem,ale člověk,když mám problém tak nevím co bych snědla-závidím těm kterým se stáhne žaludek-tak jsem trošku přibrala,ale jdu znova do toho. Funguje to,ale je potřeba vánně hodně pít.Tak hurá do toho 🙂

estrellita86
6. únor 2014

Je tady ještě někdo, kdo dělí podle LK?

sametka_
8. únor 2014

taky by mě to zajímalo, jestli tady někdo takový je nebo jestli je tady nějaká diskuze, ohl. dělené stravy, kde to žije ???

pantomima
autor
8. únor 2014
laurital
8. únor 2014

@estrellita86 Já a dlouhodobě 😉

sametka_
8. únor 2014

@pantomima ano všimla jsem si, že to dáváš často ten FB odkaz, ale já na FB moc nejsem, měla bych zájem o nějaký takovýto pokec, někdo má v práci FB blokován.

sametka_
8. únor 2014

@estrellita86 já taky a dlouhodobě 😉 déle než rok.

pantomima
autor
8. únor 2014

na FB je nas ve skupince přes 1700,tam to opravdu žije 🙂..taky mám FB v práci blokovaný, kouknu jen na mobilu...

estrellita86
8. únor 2014

@laurital
@sametka_ holky ja delenku drzela 2x, poprve dva roky, podruhe rok, blbka jsem ji pokazde prerusila, kdyz jsem otehotnela...nicmene tento tyden jsem se do toho pustila znovu, mela jsem dva dny zver, dnes kyticky...driv jsem chodila do diskuzi, kde uz jsme byli takova mala delenkova rodina 🙂 docela mi to chybi, ten pokec s par stejne naladenyma lidma 🙂

sametka_
8. únor 2014

@estrellita86 a kde to je ta diskuze? Už nefunguje, nebo proč tam nechodíš?
Ano přesně pokec se stejně naladěnýma, nezáleží na věku, ale že se díváme stejným směrem, alespoň co se týče výživy a jídla.
Já teda občas prasínkuju, ale snažím se dělit alespoň v rámci toho jednoho jídla, a pak tak 2-3hoďky pauza mezi dalším jídlem. 😎

estrellita86
8. únor 2014

@sametka_ a stridas to po dnech nebo obe skupiny v jednom dni? Ta jedna diskuze byla na omlazeni.cz, ale tehdy nam to tam majitel stranek uzavrel, ze se nebavime jen o delence a ze chce, aby to bylo tematicky jen k te delene strave...tehdy jsem to obrecela, protoze jsem tim vylozene zila, delila jsem v te dobe par mesicu a strasne mi psychicky pomahalo, ze jsme se s holkama vzajemne podporily, kdyz byly slaby chvilky, ze jsme se pochopily, kdyz jsme cas od casu zhresily, ze jsme se pochvalily za dobry vysledky...no tak vetsina z nas pak presla na week.cz, diskuze tam porad jede, ale po tech letech uz tam neni stejna sestava lidi, uz me to tam tak moc nelaka...

laurital
8. únor 2014

@estrellita86 Diskuzi na Omlazku pamatuji 😉
Já dělím od konce prosince a mám cca 5 kg dole, jenže já jsem celoživotní dietářka a mám hodně spomalený metabolismus.Ještě tak pět kil a budu spokojená.