"Dieta" dle krevních skupin?

ladyhacek
23. srp 2017

Ahoj
prosím máte někdo zkušenost s dietou dle krevních skupin? Konkrétně A?
Nemělo by se jíst, červené aso, lepek, mléčné produkty . . .
Chtěla bych to zkusit - nejen kvli zhubnutí, ale ale i celkovému ,,zdraví" .
Manžel je proti, že se má jíst vše a na co budeme vařit na dvakrát? Syn má tedy intoleranci na laktózu takže bych vařila i jemu.

Zajímali by mě zkušenosti - zda jste držili striktně nebo si občas něco málo dali (myslím, lepek - třeba ve formě celozrné housky ...)

Děkuji

mumik
23. srp 2017

Kolegyně v práci jí podle knížky, která řeší právě krevní skupiny..takže se vyhýbá jídlům, která nejsou doporučována,ale myslím,že úplně striktně to také nedodržuje. Já mám také A a jím podle toho,na co mám chuť, protože si říkám,že to tělo chce. Hodně omezuji bílý cukr, kávu, mléčné výrobky a pečivo,ale u toho mi to dělá docela problém, nevím čím ho nahradit,jsem na něj dost zvyklá..
Vím,že jsem zrovna neporadila 😕

ela90
23. srp 2017

A podle jakého návodu, nebo knihy to chceš zkusit?

ladyhacek
autor
23. srp 2017

@ela90 jen jsem přečetla odborný článek co by krevní skupiny měli jíst. A veřím že vysazení lepku (který může zatěžovat organismus) Chtěla bych se tak začít stravovat.
Otázkou je zda pomůže jen omezení nebo prostě striktně ten lepek, mléčné produkty a červené maso z jídelníčku vynechat

granda
23. srp 2017

drzím rok a zhubla jsme 20 kilo

tedjsme si dala občas pečivo a jogurt, vrátil se mi hlen, který vykašlu a už jsme jej neměla. takže mi mléko škodí

nejím brambory a je mi lépe

zase začnu strikně držet. ,mé tělo to uvítalo jako super změnu

penelope87
24. srp 2017

@ladyhacek Doporučuju knihu K čemu jsou diety? A Najím se a zhubnu. Jsou v nich popsané různé diety a výživové styly a proč je nejdůležitější si sestavit udržitelný životní styl.

lenkas1982
24. srp 2017

Mám krevní skupinu 0. Potraviny, které jsou podle téhle diety pro mě zakázané a běžně je konzumuju, některé dokonce téměř denně: šunka, vepřové, uzený losos, mléko, jogurty, cottage, parmezán, kešu, červená čočka, ovesné vločky, pšenice a lepek všeobecně, kuskus, bulgur, avokádo, lilek, brambory, ostružiny, skořice, káva...
I přesto jsem, světe div se, za posledního 3/4 roku zhubla 16 kg, těším se dobrému zdraví a trávení mi funguje perfektně. Takže asi tak.
Záludnost těhle diet spočívá v tom, že člověk skutečně na jejím základě odstraní z jídelníčku ty hlavní průšvihy, koneckonců pro žádnou skupinu se nedoporučují sladké limonády, cola, sladkosti, brambůrky apod. Takže velká část lidí pravděpodobně skutečně něco zhubne. Nevšimla jsem si, že by tahle dieta říkala něco o množství jídla, dá se ale předpokládat, že většina lidí (když už jsou přece na dietě) bude jíst prostě míň. Takže opět zřejmě zhubnou. Navíc části lidí skutečně nesvědčí mléko nebo lepek, takže když je vysadí, pocítí úlevu od obtíží, které měli. Popř. si to vsugerují (placebo). Problém je v tom, že zároveň vyřadí naprosto nesmyslně a zbytečně spoustu dalších potravin, čímž se zbytečně stresují, omezují se a zvyšují pravděpodobnost, že jim dřív či později rupnou nervy, vykašlou se na to, vrátí se zpátky do starých kolejí a jojo efekt je na světě. Tím spíš, pokud si k tomu ještě sami naordinovali příliš nízký příjem.

Vřele doporučuju k přečtení knížky Co vám výživoví poradci neříkají a Projezte se k novému tělu. Že fakt stojí za to se můžete přesvědčit podle recenzí:
https://m.heureka.cz/knihy/co-vam-vyzivovi-pora...
https://m.heureka.cz/knihy/walek-pavel-toth-jos...

salot
30. zář 2017

"Proč dělat věci snadno, když to lze složitě?" Pro mě by tato dieta byla příliš komplikovaná, doporučuji začít s tímto článkem: https://www.slimming.cz/dieta-podle-krevnich-sk...

properjoey
30. zář 2017

Hele myslím,že to asi nebude to nejlepší...krevní skupina A jsou sběrači,takže bys měla správně jíst hlavně rostlinnou stravu,to je v pořádku,ale vyloučit veškeré maso,mléko a lepek,tak ti výživové asi toho moc nezbyde,to budeš asi ještě víc,než vegan,takže makrobiotik? To už je podle mého dost těžký životní styl...asi bude i snazší cesta...
Jinak já osobně na diety nevěřím,myslím,že lze zhubnout úpravou jídelníčku a pohybem...tj hlavně pryč s rafinovaným cukrem a bílým pečivem a zbytek upravit porce a zařadit zeleninu ve velkém,plus pohyb...

lamiaaa
30. zář 2017

Nevím, jestli budeš chtít můj názor uplně slyšet, ale naprosto souhlasím s manželem. Jíst se má vše, vynecháním červenýho masa si můžeš akorát tak zadělat na anemii z nedostatku železa (obecně ženský jsou k jeho nedostatku náchylnější, proto mi jako hovadina na entou připadá ještě vynechat červený maso-jeho největší zdroj).
Obecně jsem proti jakýmkoliv "dietám," které z nějakýho nesmyslnýho nebo smyšlenýho důvodu zakazují striktně určitý druh potraviny (nepočítám samozřejmě léčebné diety v rámci onemocnění, mám na mysli zdravého člověka)-to opravdu ničemu neprospěje. Pokud někomu nějaká potravina nedělá dobře nebo k ní má odpor, tak ok, ale přestat něco jíst jen proto, že si někde přečteš, že ti to prospěje, je nesmysl, na který dřív nebo později doplatíš.

jamia
30. zář 2017

@lenkas1982 Ano, ano, ano, ano, velmi výstižné, neřekla bych to lépe!!! Osobně mám skupinu A a zhubla jsem 20 kilo, i když jsem jedla červené maso a mléčné výrobky, prostě jsem si hlídala porce a nejedla hlouposti jako sladké a fast food. Někomu mléko nebo lepek nemusí dělat dobře, ale premisa této diety je nesmysl.

ladyhacek
autor
30. zář 2017

@jamia děkuji za reakci 🙂.
já ve fastfoodu pracuji a i kdžy se to nedá jíst pořád tak je to dost těžké - hlavně pravidlené strava > to je nemožné ☹
Zatím jse omezila bilé pečivo a mléko (jogurty jím) syn má intoleranci laktózy a jelikož je to v mé rodiné anamnéze tak to držím s ním 🙂. Určitě po vynehcání mléka a ubrání "lepku" > hlavně tedy bílé pečiva je mi lépe