Dukanova dieta - změna životního stylu

evicka333
9. lis 2012

Ahoj holky, snad jsem podobné téma tady nepřehlédla, že zakládám nové.
Chtěla jsem se zeptat, zda tady některé taky patříte mezi dukanky? Jak vám jde hubnutí?
Nebo je tady někdo, kdo se na tuto dietu chystá?
Já jsem začala s manželem a švagrovou po dlouhém odhodlávání (protože stále kojím naší 14m. dcerušku) a přípravě (tou myslím shánění info, receptů, zkušeností holek z jiných fór) 15.10. a výsledky jsou úžasné..

sluvko
3. zář 2013

já si ujíždím na palačinkách, ale právě dělám je bez škrobu a dám si do mléka a vajec otruby, a plním si je tvarohem s jogortem a nejčastěji malinovou trestí 🙂

hrozinka
3. zář 2013

@tina1506 kukuřičný škrob mám,ale ty maš v jednom receptu myslim,ze babovka maisenu. Tak mužu dat vanilkovy pudink?

Ja hledám recepty na netu našla jsem bramborovou kaši bez brambor nebo knedl z tofu taxu zvědavá jak to bude chutnat.

tina1506
3. zář 2013

@hrozinka maizena = kukuřičný škrob a pudink je z kukuřičného škrobu... s pšeničným nekupovat 🙂

sluvko
4. zář 2013

a máme tu další den 🙂 zase o kousíček lehčí 🙂
cítím se velmi dobře a co vy?

hrozinka
4. zář 2013

@sluvko ja zatim dobry, od pondeli 2kg dole. Jedu do patku možna do neděle. Dneska jsem si koupila sukni, 13.9 jdem na svatbu tak musim ještě maknout. Dneska mam cvičeni ještě teď me vše bolí z pondělka 😀

tina1506
4. zář 2013

@hrozinka jedeš zase od začátku? Kolik dnů 1.fázi? Když se jede poněkolikráté, má se1.fáze jet tak 2-3 dny a hned zelenina... ve druhé se taky hubne!!!

sluvko
4. zář 2013

no mě to jde teď pomalu...
takže než těch 20 dám dole tak se zblázním 🙂

hrozinka
4. zář 2013

@tina1506 ja to jedu po 3ti s tim,že po 2.jsem to držela jen 2dny a konec bo manža měl zrovna dovču a chtěl si dat vinko atd. Chtela jsem to ted vzit za pačesy a dat dolu 15kg takže jsem chtěla být v 1f 5-6 dní a pak dvojka.

Ja nemuzu sehnat susene mleko ☹ ani tesco nema ☹

sluvko
4. zář 2013

u nás v kaufu a nebo albertu

hrozinka
4. zář 2013

@sluvko ja byla v bille,albertu a tescu. Kaufland tu máme též jen dál tak budu muset tam no :-/

hrozinka
4. zář 2013

@sluvko má jít 1kg max 1,5kg za týden takže nevěš hlavu 😉

inna1
4. zář 2013

Juuu mame tu nove spolubojovnice..🙂 devcatka vitam vas ..ja si misto chleba nebo housticek pecu syreckovy kolac..

masicko
4. zář 2013

@zuzaczech Ahojky,já jsem zvědavá jak to dám,zatím jsem nezačala-čekají mě dvě velké oslavy a nechce se mi všem vysvětlovat,že ZASE držím dietu 😖 . Tak jsem zatím koupila knížku a snažím se něco nastudovat . Jinak já bych chtěla časem shodit aspoň 25 kg,doufám,že se mi to povede. 🙂

inna1
4. zář 2013

@masicko DD funguje..je to super..kilecka pekne leti dolu..🙂

sluvko
4. zář 2013

@masicko 🙂 to víš, že to dáš, kniha je super, čtu ji furt

hrozinka
4. zář 2013

Taxem si na véču uvařila karamelový puding s otrubama jako otrubová kaše. Hodila jsem tam 3ks sladidla a nic moc. Ten zukerin ma divnej ocas a jedna tableta se mi rozpustila na jednom miste a ani při zamíchání se nerozdělala. Takže jedna lžička byla sakra sladka 😀 😀

inna1
4. zář 2013

@hrozinka je lepsi pouzivat sypke sladidlo..

hrozinka
4. zář 2013

@inna1 jj ja mela stevii,ale dosla mi 😉

hrozinka
5. zář 2013

Wow 😵 taxem si udelala znovu ty housticky od tiny, udelala jsem je na placku a nechala pect do tmava a holky ony jsou uuuuuuzasne!!! Vubec nejsou vlhke, chutnaj sqele fakt skoro jak dalamanek nebo kaiserka 🙂 diky @tina1506 konecne mam snidani 🙂

Vcera se mi taaak strasne nechtelo cvicit,ale pak jsem si rekla a dost nefnukej a val cvicit, je to jen 25 minut. Tak jsem u zprav na nove do toho sla apak na sebe byla taaak pysna 🙂🙂

zuzaczech
5. zář 2013

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat, jestli máte některá váhu, která analytuje skladbu těla. Od pondělka jsem se vrhla na DD a dnes ráno jsem byla hodně na rozpacích... Váha -2,9 kg, což je sice krásný, i když teda megarychlý, ale tuk +1,9% a svaly -2kg... TOhle se mi vůbec nelíbí a po zdravotní stránce je to špatně. Navíc jsem našla článek o tom, jak je tato dieta nevhodná http://www.nutricniuniverzita.cz/nova-dieta-tzv... ... Zajímaly jste se některá hlouběji o možné následky? Chtěla bych výhledově otěhotnět a bojím se, že si rozhodím metabolismus. Co vy na to?

sluvko
5. zář 2013

@zuzaczech já ji poprvé držla v loni, (vzdělání mám analýzu potravin), držela jsem ji jeden měsíc, protože pak jsem otěhotněla (mám pouze jeden vejcovod a sex jsme měli asi tak 3x za celý měsíc 🙂 )
Ale to co ti chci říct je, že před tím jsem měla obrovské problémy, protože jsem dostala těžký zánět břišní dutiny a ten mi pokošdil játra.. takže jsem byla neustále pod kontrolou i po tom kdy už hodnoty jaterních testu byly na hranici normálu, po této dietě byly výrazně lepší.

sluvko
5. zář 2013

@zuzaczech přečetla jsem si článek a v mnoha odech si dovoluji nesouhlasit,

1. ano dojde k odvodnění, ale příjem tekutin se musí zvýšit nejméně na 3litry denně, takže z tkání odejde opravdu jen přebytečná voda, - vede ke snížení tlaku - dále je doporučeno nesolit, (kvůli velkému zatížení ledvin zplodinami z ketického metabolismu)
2. je do poručeno přijmat denně multivitamínový preparát plus je dobré ho doplnit dávkou vit. C kvůli vzniklým volným radikálum.
3. při dostatečném přijmu bílkovin stravou tělo nezačne odbourávat své vlastní bílkoviny( vědecky prokázáno) ale snaží se pokrýt tukovými zásobami energetický výdej
4. je zvýšen příjem vlákniny ovesnýma otrubama
5.Dieta je 4 fázová, ano první 2 fáze nejsou úplně tělu přirozené, ale následné dvě fáze váhu stabilizují a jejich délka je dostatečná k tomu, aby se člověk naučil přemýšlet co a jak jí.
6. dukan přikazuje denní pohyb chůzi

za mě je to způsob, jak po dlouhém někdy marném boji vidět výsledek , výsledkem být motivován se sebou opravdu něco udělat. cítit se lépe, vypadat lépe

zuzaczech
5. zář 2013

@sluvko wow, tak to koukám... hlavně, že jsi v pořádku 🙂 Tady se potvrzuje, že 100 lidí znamená 100 názorů a zkušeností... Já jsem vždy hubnula "zdravou výživou", pořád jsem si namlouvala, že si nabytý úbýtek udržím a že můj životní styl bude stylem jídlo 5x denně malé porce, složení stravy 30-40-30, kopa zeleniny a pohybu. Nikdy jsem to nevydržela dýl jak 1/2 roku a nasbírala jsem hojné zkušenosti s jojem.

DD jsem viděla jako výzvu, i když od začátku se mi honí v hlavě, co se děje v mém organizmu při příjmu samých bílkovin. Dnes jsem zařadila zeleninu a přemýšlím, jestli na to nejít selským rozumem a nevzít si z DD jen část (viz otruby atp.)...

sluvko
5. zář 2013

@zuzaczech ano i tak se dá, ale pak to není dukan. a úspěch mít můžeš, ale také nemusíš, zhubnout jde , problém je udržet

po prvním těhu, jsem dala dolů 32 kg.... po třetím jsem byla zpět

zuzaczech
5. zář 2013

@sluvko Tak zatím to zkusím dál, láká mě právě ta udržitelnost 🙂 32 kg, to je mazec... Ja jak to máš teď, kojíš? Nebo držíš DD?

sluvko
5. zář 2013

@zuzaczech kojím ale už spíše jako doplněk takže jsem už najela na dukana

zuzaczech
5. zář 2013

@sluvko A jsi v první fázi? Nebo už střídáš i druhou? Mně na tom nejvíc baví ty recepty, pečení chleba, housek, včera jsem dělala i pribináčka 🙂

sluvko
5. zář 2013

@zuzaczech už jsem ve druhé teď jsem začala sřídat 3/3 nějak mi to víc vyhovuje

sluvko
5. zář 2013

dneska k obědu salátek s tofu 🙂

inna1
5. zář 2013

Me osobne DD vyhovuje..jsem na ni od ledna..dnes k obedu celerovo-kureci salatek