Dukanova dieta - změna životního stylu

evicka333
9. lis 2012

Ahoj holky, snad jsem podobné téma tady nepřehlédla, že zakládám nové.
Chtěla jsem se zeptat, zda tady některé taky patříte mezi dukanky? Jak vám jde hubnutí?
Nebo je tady někdo, kdo se na tuto dietu chystá?
Já jsem začala s manželem a švagrovou po dlouhém odhodlávání (protože stále kojím naší 14m. dcerušku) a přípravě (tou myslím shánění info, receptů, zkušeností holek z jiných fór) 15.10. a výsledky jsou úžasné..

raubirka
30. zář 2013

Ahoj holky!
Tak ja s DD zacnu asi pristi tyden.. ted byl takovy frmol a furt jsem si rikala, ze to zvladnu i bez dukana, ale ja se ted ta rozezrala, ze mam o kilo vic... mela jsem 77 a ted uz kolem 78 a kdyz vidim, ze to jde k e 80, tak je mi z toho zle...
Taky byh na jednu stranu chtela ukazat, ze to fakt zvladnu, ze i ja mam pevnou vli, chtela bych se zase zacit libit chlapum a i od nich slyset, ze mi to slusi!!!!
Jedna holcina, co drzela Dukana, a psala jsem si s ni... tak jsem ji psala, ze kdyz jdu do restaurace a mam si vybrat jidlo, tak tam jdu s tim, ze si objednam neco dobreho-dietniho a pak skoncim stejne u smazaku...
Tak mi na to napsala a co Ti da ten smazak??? Nic... jen blby pocit,az ho snis... me udela dobry pocit to, ze mi vsichni reknou, jak mi to slusi a jak ma partner hezkou pritelkyni a to ma dve deti....
Co kdybychom si udelali nejakou tajnou diskuzi, kde si udelame tabulku a psaly si miry a vahu a klidne se i vyfotily... treba by nas to motivovalo...

raubirka
30. zář 2013

@zmuzle jak jsi na tom, uz jsi zacala?

hrozinka
30. zář 2013

Často se tady ptáme co ve které fázi můžeme a co ne,dukan to napsal sqele co je na seznamu ano jinak ne 🙂

Bohužel mi to nejde otočit ☹

hrozinka
30. zář 2013

@raubirka Já vůbec nejsem proti 🙂 tabulku si vedu a fotit se pro sebe fotím 🙂 jen ja začnu az od 1.11. Bo v řijnu mame každy vikend něco a bylo by zbytečne začít a porušovat. Chci to držet tip ťop. Ta kniha a holky tady mi daly taky hodně 🙂

raubirka
30. zář 2013

Knihu si koupim a dnes si koupim i to rotacni kolo-ten twister... 18.10 zacinam chodit cvicit, tak treba to bude videt... ach jooo...
Holky, co rady snidate? Hl. ve fazi1?

raubirka
30. zář 2013

jo a na FB je zalozene forum DD, zenske tam davaji recepty atak...

sluvko
30. zář 2013

magická hranice 10 kg dole

hrozinka
30. zář 2013

@raubirka ja vim ja jsem na FB ve 2 skupinach,ale jedna je už hódně osobní než dukanska a ta druha zatim ok.

Kolik nas bude do té nové skupiny? A co tam dávat (kdo bude chtít) jídelníček co za den snědl? Ať mame inspiraci?

@sluvko wow super!!!!!!! Boží!!!! Za jak dlouho,že? To bych chtěla vidět fotku. Co okolí?

tina1506
30. zář 2013

já jsem i ve skupině na slovenském MK, máme tam tabulku na Googlu..

sluvko
30. zář 2013

@hrozinka 40 dní, coý´ž je dobré
já jsem opravdu spokojená
vidět to je mám kalhoty o dvě velikosti menší :D

hrozinka
30. zář 2013

@sluvko takze uz mas tu vysnenou 38čku? A kolik maš teď kg mužu li se zeptat? A co partner? 10kg už je fakt maso 😵

hrozinka
30. zář 2013

Holky a jak o Vanocich? Ja zacnu toho 1.11.coz je sakra blizko u vanoc ☹ cukrove nastesti nepecu,ale od 25.12 jsme u nasich nebo tchanovcu ☹

A jeste jeden dotaz. Mozarela light ano/ne v 1f a a cottage? Nechci vůbec nic porušit.

Musim najit v knize to maximalni % u jogurtu a tvarohu.

sluvko
30. zář 2013

@hrozinka cotage ano v lidlu prodavaji linessu - světle modrý obal a je nízkotučný, mozarellu light ne je furt tučná,

no teď mám 78kg, chci 65kg takže ještě 13, ale je to fajn už na začátku není osmička 🙂

sluvko
30. zář 2013

@hrozinka to je jedna věc co dělám jinak nejím nízkotučný jogurt, protože u nás do něj dávají příliž želatiny a nebo škrobových náhražek jím activii, ta má 3,4% tuku a jím tvaroh z lidlu odtučněný a ten je myslím do 0,5% tuku - je nejlevnější

gable
30. zář 2013

Ahoj maminky, louskam vas na mobilu a nakukovala jsem i na webovky Dukanovy diety. Muzete mi, prosim, jako naprostemu zacatecnikovi popsat,jak probiha prvni faze? Jak jste ji konkretne prozivaly vy? Co jste jedly? Pily? Premyslim,ze se na to vrhnu a zajimaji me vase zkusenosti. Diky za odpovedi.

hrozinka
30. zář 2013

@sluvko activii s 3,4% tuku? To se muze? Ja jim bílou activii 0% tuku snad neni špatna ☹ o cotagd z lidlu tim, mozarela bude muset počkat 🙂 tvaroh kupuju nějaký zelený ma 0,5% tuku,zkusila jsem odtučněný ale ten je samá hrudka ☹

hrozinka
30. zář 2013

@gable ja jsem taky na mobilu 😉 mrkni o stranku zpet zrovna jsem tam dala fotky pro 1 a 2 fazi

Za 1) načti pořadně pravidla diety na str myslim 6 jsou stranky,kde najdeš veškere info
Za 2) nakup bílkoviny - jogurty,tvarohy,mleka,maso.vše min % tuku
za 3) jez kdy chceš množství není duležité,duležite je co jíš
Za 4) otruby a voda = základ diety! Otruby jíš denně buď v jogurtu bo z nich vaříš, voda min 2 litry denně. Čím míň piješ tím míň hubndeš
Za 5) coca cola light by mela byt v lednich. Honí tě mlsna? Taxe napij ať nesáhneš po čokoládě
Za 6) sport v 1f se nedoporučuje žadny aerobik bo už tak je dieta pro tělo naročna. Doporučuje se 20min chůze,prochazka. Od 2f 30min chuze

😉 🙂 víc mě nenapada

gable
30. zář 2013

@hrozinka moc dekuju za info, velmi sympaticky je mi bod 6 😀 poradne to prostuduju na pc. A vody piju dost,tak aspon zaklad bude 🙂 a jak je to s kavou? Caji?

hrozinka
30. zář 2013

@gable ja jsem držela už 3x. poprvé jsem vydržela mfjdyl a dala dolů skoro 6kg,ale prazdniny mě sekly zpět o 5kg. Pak jsem držela 2x ale to jen 4 dny bo pak přišly oslavy.

Od 1.11 jdu do toho znova a neexistuje porušování. Proto se furt ptam a furt čtu.

Ja dělala špatně:
málo pila max 1,5l a to fakt stěží
Málo jsem jedla. Oběd mi vychazel až po školce a tím mi kručelo v břiše
Špatné potraviny puding jedla jsem ho moc ( nahrazovala jsem jím sladké ) a platkový sýr 10%tuku

hrozinka
30. zář 2013

@gable kava a čaj mužeš dle libosti nesmis vodu s citronem. Ten mužeš jen na vaření. Ja piju zelený čaj,3kavy s mlekem denně, hrnek mleka -miluju ho a piju ho na chuť.
Jo mléčných výrobku mužeš max 800gramu za den 😉

raubirka
1. říj 2013

Holky, tak jsem udelala prvni krok a koupila si knizku .-)
Dneska jsem death, tak nezvladam nic, ale chtela jsem Vam to jen napsat .-)
zatim dobrou .-)

hrozinka
2. říj 2013

@raubirka ja mam pucene obe od segry. Tu primo o diete uz mam skoro prectenou. On tam hodne veci porad opakuje 😉 ale ja su fakt rada,ze jsem si ju procetla. Ja uz su tak naburena,ze bych začla hned,ale nechci porušovat takže musím počkat.

sluvko
2. říj 2013

@hrozinka knížku mám taky některé věci, ze znalosti věci dělám malinko jinak ale je to snad jedna věc max. vě a to jsou ty jogurty, a v knihách které nejsou přeloženy do čj. píše navíc jednu lžíci oleje denně od druhé fáze, takže tu si dávám do salátu a nebo prostě třeba na pánev pod kuře

hrozinka
2. říj 2013

@sluvko a můžu se zeptat co je na těch jogurtech špatného? jaké je tedy dobré kupovat? a s tou lžičkou já už přečetla strašně moc stránek o dukanovi a právě někde jsem narazila, že od 2f se může 1 polévková lžíce oleje tak jsem se ptala na 2 dukan webech a tam mi řekli jen čajovou 😒

sluvko
2. říj 2013

@hrozinka nemluvila jsem o polévkové 🙂
je vnich jako náhražka škrob aby byly dostatečně husté, a škrob je sice tolerovaná potravina, ale !!!
pokud to nebudeš s těmi jogurty přehánět tak je lepší bez škrobu s oněco malinko víc tukem, ale ne moc nad 3,5% určitě ne !

hrozinka
6. říj 2013

Holky tak ja si s DD dávám delší pauzu. 3.10 jsem byla na měření tuku,svalu atd v těle. A nakonec sem se rozhodla zkusit to tou zdravější cestou s jídelníčkem a hlavně budu pod kontrolou. Uvidím jak to půjde,snad dobře 🙂

Me výsledky byly váha v riflích a nátělníku 78,2kg z toho 30kg tuku a 26,2kg svalů. Tuku musí jít dolu tak 15kg se svalama byla hodne spokojená 🙂 prý tam má lidi většinou se svalama 15-20kg tak to mě potěšila 🙂 teď už jen ta strava a v létě nové plavky 🙂

zikinka
7. říj 2013

Ahoj holky, dnes jsem zacla s I. fazi a chci se zeptat zda mohu kefir 1,5 % tuku nebo je povazovan za tolerovanou potravinu. Vim, ze bych mela jen odtucnene ci nizkotucne, ale nevim, jak je to s kefirem. Poradite nekdo? Nerada bych udelala chybu na zacatku.

hrozinka
8. říj 2013

ahoj holky,jak vám to jde? 😵

tina1506
9. říj 2013

@hrozinka děsně... mám pauzu, nemám kde vyvařovat a prasím, co jde,.... na váhu radši nelezu, vidím to na sobě... :( ať už máme hotovo a začnu s tvrdým režimem...

sluvko
10. říj 2013

ahoj holky váha stojí , ale centimetry pomalinku lezou dole i tak 🙂