Dukanova dieta - změna životního stylu

evicka333
9. lis 2012

Ahoj holky, snad jsem podobné téma tady nepřehlédla, že zakládám nové.
Chtěla jsem se zeptat, zda tady některé taky patříte mezi dukanky? Jak vám jde hubnutí?
Nebo je tady někdo, kdo se na tuto dietu chystá?
Já jsem začala s manželem a švagrovou po dlouhém odhodlávání (protože stále kojím naší 14m. dcerušku) a přípravě (tou myslím shánění info, receptů, zkušeností holek z jiných fór) 15.10. a výsledky jsou úžasné..

hrozinka
25. led 2014

@devetdevitka houska byla z 1,5lžíce OO ju, svačina ovo fit si nejsem úplně jistý, sice se píše, že je bez přidaných cukrů, ale v tabulce je potom, že na 140g je tam 4,6g cukru . tak s tím ti snad poradí někdo jiný, třebas @tina1506
jinak bych řekla ok, plus min 1,5litru tekutiny a vitamínky ju 😉

tina1506
25. led 2014

@devetdevitka jak píše @hrozinka - ovofit bych vynechala a cottage v 1.fázi taky... a s cibulkou taky opatrně... 😉

hrozinka
25. led 2014

@tina1506 cottage se v 1f nesmí proč?

devetdevitka
25. led 2014

Jee moc dekuji...tech ovofitu jsem nakoupila asi 10...krucis 😲. ..co kdybych je redila tvarohem?nebo je sni ostatni clenove domacnosti 😀 housky jsem pekla dle rozpisu a poctive hlidam mnozstvi otrub.Tak snad to bude o.k.Zacinam s vahou 77.4kg a cil je o 10kg min...tak snad se to podari.Jsem rada. ze tu vedete aktivni diskuzi.Spoustu super napadu a tipu.Inspirace 😉

tina1506
25. led 2014

@hrozinka či já vím :D já jsem ho taky jedla, ale kukni na nějakou starší diskuzi na slovenského, tuším, že to tam řešili...

@devetdevitka když tak kukni ke mě do fotoalba 😉

hrozinka
25. led 2014

@devetdevitka tak ted jsme na tom stejně já mám též 77,4 a jdu dolů ma cca 69-67kg jak to půjde, ale stanovuji si malé cíle ať mám více radosti, takže do narozenin 10.2. chci jít na 75-74,5kg 🙂 tak uvidím zda mi to klapne 🙂

hrozinka
25. led 2014

@tina1506 aha já ho normoš jedla, tu linessu 2,2% tuku 😕 a ani jsem si toho nikde nevšimla 😅 pro mě pozdě 😅 😀

hrozinka
25. led 2014

@devetdevitka jj tina má super recepty, podle ní vařím i já 😀 jen by to někdy chtělo i její ruce 😀

devetdevitka
25. led 2014

No uvidim.co se mnou ten ovofit udela 😨 Kdyz to nepujde,bude nemilosrdne vyrazen 😀 Tina 1506-krasny...slintala jsem 😀 vezmu samozrejme inspiraci 😉 hrozinka-javim,poctive jsem celou diskuzi procetla 🙂 To dame!!!

vali101
25. led 2014

@hrozinka děkujuuuuu 🙂

vali101
25. led 2014

@devetdevitka držim ti palce.i já chci dolů 10 kg,mám to do března a pak udržování.
u Tiny beru inspiraci i já,jsou tam výborný recepty.dneska jsem dělala bábovku podle ní,je moc dobrá a zahnala mi chuť na sladký na 100% 🙂

vali101
25. led 2014

@hrozinka teď jsem se v tom nějak ztratila, co je s Linessou jogurtem? nesmí se????

devetdevitka
25. led 2014

Taky drzim pesticky!To dame...kdyz ctu ty vysledky holek,ani se mi nechce verit...motivuji me!

vali101
25. led 2014

@devetdevitka no,musím říct,že už jsem měla asi 2 krát pokušení si něco dát,přece jen vařim i normální jídla pro zbytek rodiny,ale pak kouknu na tuhle diskuzi a tak nějak mě taky nakopne a jedu dál.no a dneska mi pomohla ta bábovka,jinak by to jistili knedlíky plněné uzeným,špenát a cibulka 😖 ale jsem dobráá nedala jsem si,musím se pochválit 🙂

hrozinka
25. led 2014

@vali101 linessa jogurt 0,1% tuku je ten nej ty můžeš 2 za den ja si je ředím s bílým jogurtem ať si toho sladkeho dám víc 😀

@vali101 já to mám do 6.4. Tak uvidíme zda to tak bude 🙂

Já dnes zahnala sladké pepsi light 🙂 a dobrý

zuza34
25. led 2014

Ahojte, zdravím Vás, tak už si tady asi týden čtu vaše diskuse a konečně se rozhodla přidat. Já už držím DD 4 dny 1.fázi, mam plan 10 dní, potřebuji shodit tak 40 kilo ☹ .Hruza jak jsem nakynula, to bude fuška, 2 a 3 den me vždy navečer začala bolet hlava a měla jsem návaly, dnes pohoda. Stalo se vám to taky?? Vy tady pekne válčíte...držím pěsti, snad to taky zmaknu...Já bych ráda, tak shodit dle DD tak 20kg (nejnutnejší ) a pak najet ne dietu LK, vždy mi pomohla...tak snad bude po DD fungovat a hlavně budu moci vše, akorat ne dohromady, ob den.....Hlavní je, že ted bojuji s Dukanem. Kdybych náhodou potřebovala poradit, můžu se na vas obratit??

tina1506
26. led 2014

@zuza34 ahoj,vítej mezi náma... co budeme vědět, určitě poradíme!!! Držím pěsti 😉

hrozinka
26. led 2014

@zuza34 vítej,držím pěsti a přesně co víme poradíme 🙂

devetdevitka
26. led 2014

Ahojky,tak vcerejsek jsem zvladla.Jen jsem mela vecer hlad☹a nevedela jsem,zda muzu jist.No rano na vaze 76.7kg.Takze dobry.Ted jsem procitala diskuzi na sk strankach,je tam spousta super odkazu.Prave pecu tvar.kolac-250gtvaroh,3vajicka,1PLkukur.skrob,sladidlo dle potreby+aroma.Voni to super.Jo a pece se 180st/30min.

tina1506
26. led 2014

@devetdevitka 1F škrob neee....

devetdevitka
26. led 2014

Je uveden v povolenych potravinach...pry..resila jsem to na sk strankach,tak samozrejme to nesnim cele naraz 😉

hrozinka
26. led 2014

@devetdevitka místo škrobu si kup protein 😉 je lepší a dá se sehnat v DMku 😉

devetdevitka
26. led 2014

Ahoj,urcite koupim.No zatim bude buchta se skrobem 😒 Na snidani s jogurtem😉

tina1506
26. led 2014

@devetdevitka škrob je tolerovaná potravina a může se až od druhé fáze 😉

vali101
26. led 2014

@zuza34 Ahoj, taky držim palce, ať to zvládneš,já si nechávám radit od ostatních ještě teď 😉

vali101
26. led 2014

@hrozinka snad jooo,já mám dobrou motivaci,jdeme v létě na ségry svatbu,tak chci být hezká 😉

zuza34
26. led 2014

Ahojky, děkuji za přivítání.....zeptám se co v 1. fázi děláte z prs, když nemůžeme toho opravdu moc, máte nějaky fajn dobrý recept, pečené kuře mi prijde už trošku fádní....já se tedy včera vážila večer, no spis v noci mi to nedalo, jak jsem šla na malou, jak moc piju, tak chodim furt.... 😉 , a tak jsem až čučela 3,3kg za 4 dny...tak snad to pujde ještě do toho 10 dne dolu aspon o dve kilca.... 🙂

tina1506
26. led 2014

@zuza34 prsa dělám na grilu (posypat grilovacím koření a na pečící papír do trouby pod gril), na kostičky orestovat na pánvi s nějakým kořením, někdy přidám játra... ptáčky, rozlítané ptáčky, znojemskou, pražskou, guláš, z kuřete pak vývar, česnečka, kmínová...

hrozinka
27. led 2014

Holky já mám obr radost 🙂 dnes rano váha 76,75kg 😀 😵 už jen 2kg (2 týdny) a mám tam 4ku 🙂 😵
Jsem strašně ráda a už si zvykám,že baštím jak baštím 🙂 sice rohlík nebo koblihu z lidlu bych si dala,ale zachraňuje mě kola light a dukan sladkosti 🙂

Tak jsem dopekla celerové hranolky a holky není to vůbec špatný 🙂 ja si je nechala více vypéct a je to fakt dobrý 🙂 jako příloha v BZD 😉

zuza34
27. led 2014

Děkuji za motivaci k vaření, něco vyzkoušim. Hrozinko taky 🙂 , ty celerové hranolky zkusim, jen co bude BZD...pry je strasne zdravy viz. dole ( pokud někoho zajíma, at si přečte ). Je to zajímavé a navíc celer výborny v jakekoliv uprave.

Celer může být konzumován syrový, může být přidáván do salátů, ale také může být součástí vařených jídel. Velkou výhodou této zeleniny je, že na rozdíl od ostatních druhů zeleniny, velice dobře snáší vysoké teploty, proto se tolik neničí vitální látky.

Listy celeru jsou bohaté na vitamín A, zatímco kořeny jsou bohatým zdrojem vitamínů B1, B2, B6 a C, dále draslíku, kyseliny listové, hořčíku, vápníku, železa, fosforu, sodíku a mnoha aminokyselin.

Jaké jsou léčivé účinky celeru?

1. Snižuje hladinu cholesterolu
Nedávná 8 týdenní studie, provedená na zvířatech, dokázala rapidní pokles hladiny cholesterolu a zvýšené vylučování žluče u zvířat, která jedla celer. Pokud máte zvýšený cholesterol a doktor vám doporučí vyloučit z jídelníčku mastná jídla, proces uzdravení můžete urychlit tím, že budete pít celerový džus. Po dobu 3 týdnů vypijte každé ráno na lačno sklenku celerového džusu.

2.. Ulevuje od zácpy
Celer funguje jako účinné projímadlo. Jestliže trpíte zácpou, pijte celerový džus, nebo jezte celer v syrovém stavu. Pokud tímto problémem trpíte často, je nejlepší jíst celer pravidelně, aby k zácpě nedocházelo.

3. Snižuje riziko rakoviny žaludku a tračníku
Celer obsahuje složky, které mají protirakovinný účinek, proto vás konzumace celeru může ochránit před rakovinou žaludku. Z toho důvodu doktoři doporučují denní konzumaci celeru, pokud možno ve velkých dávkách.

4.. Snižuje krevní tlak
Nedávná studie odhalila, že u lidí, kteří pijí celerový džus po dobu minimálně jednoho týdne, dochází k výraznému snížení krevního tlaku. Celer obsahuje složku, která napomáhá k uvolnění svalů kolem tepen a rozšiřuje cévy, čímž dochází k lepší cirkulaci krve.

5.. Zlepšuje funkci ledvin
Konzumace celeru vede k lepší činnosti ledvin tím, že napomáhá tělu urychlit proces odstraňování toxinů. Navíc, tento proces zabraňuje vzniku ledvinových kamenů. Abyste se vyhnuli tomuto problému, je doporučeno pít celerový džus ve velkých množstvích; nicméně, konzumace čerstvého celeru je také velice prospěšná.

6. Pomáhá zhubnout
Celer je výživné jídlo, kterého úkolem je, kromě jiného, snížit apetit a chuť na sladká a mastná jídla. Umyjte celer, nakrájejte ho na plátky a jezte ho v průběhu celého dne. Na konci dne uvidíte, že jste snědli podstatně méně jídla.

7.. Pomáhá k detoxikaci těla
Jestliže se cítíte být unaveni, nebo jestliže jste v poslední době konzumovali jídla obsahující hodně chemických látek, či chcete-li své tělo pročistit, jezte celer a pijte celerový džus denně.

8. Urychlí odstranění ledvinových kamenů
Celerový džus pomáhá rozložit a odstranit ledvinové kameny. Evidentně, abyste dosáhli žádoucích výsledků, musíte celerový džus pít přibližně jeden měsíc. Zároveň se tím chráníte před vznikem dalších ledvinových kamenů.

9. Zklidňuje nervový systém
Alkalické minerály obsažené v celerovém džusu mají zklidňující účinek na nervový systém; jeho pití je proto skvělým řešením pro lidi, kteří trpí nespavosti. Jestliže máte tento problém, pijte sklenku celerového džusu každý večer hodinu před spaním.

10. Regulátor hormonů
Vědci zjistili, že celer obsahuje látku, která reguluje hormony u žen i u mužů. Navíc, celerový džus zvyšuje plodnost, odstraňuje frigiditu a dokonce bojuje proti impotenci.