Dukanova dieta - změna životního stylu

evicka333
9. lis 2012

Ahoj holky, snad jsem podobné téma tady nepřehlédla, že zakládám nové.
Chtěla jsem se zeptat, zda tady některé taky patříte mezi dukanky? Jak vám jde hubnutí?
Nebo je tady někdo, kdo se na tuto dietu chystá?
Já jsem začala s manželem a švagrovou po dlouhém odhodlávání (protože stále kojím naší 14m. dcerušku) a přípravě (tou myslím shánění info, receptů, zkušeností holek z jiných fór) 15.10. a výsledky jsou úžasné..

hrozinka
29. pro 2014

@elialen ahoj já začínáme 2.1 znovu. Chci dat dolu 10-15kg. Otruby sezenes ve všech supermarketech kaufland, Tesco,Billa atd 🙂 nebo zdravá výživa.
Mrkni zde v diskuzi na str cca 6 a dal vše jsme tady probíraly, to ti na zacatek hodně pomůže, je tam cvo smis, co nesmis, je tam co nakoupit co budes potrebovat od prvniho dne ;)
Když nebudeš vedet/, ptej se. Já tu ted asi budu chodit častěji. Už si vše připravují na patek 🙂

zuza34
3. led 2015

Ahojky, zdravím vás holky....jak se vám daří ve shazování kil či od noveho roku začínáte opět jako ja??, 🙂 Já mám v planu dat dolu tak 30 kg....samozřejmě postupem času. Začínám od pondělí, tak snad se vás najde víc, co se budeme navzajem podporovat a hecovat......hezký víkend 😉

hrozinka
4. led 2015

@zuza34 ahoj ja zacinam zitra 🙂 uz mam upeceny chleba a pripraveny jidelak na celej tyden 🙂 chci dat dolu 13kg, ale potrebovala bych tak 20kg, ale to bych si asi neudrzela 😔 😔

zuza34
5. led 2015

Ahojky, zdravim Tě. Tak už je pondělí a jdeme na to 😉 . Já si dala ráno kafe s mlékem a jogurt bíly a sklenici kefiru..... 🙂 nastestí mi mlečne výrobky jedou, tak je to OK. První 2-3 dny budou nejhorší ☹ . Jak pečes ten chlebík??Našla jsem spoustu receptu, ale mas nějaky fakt dobry???

hrozinka
6. led 2015

Ahoj tak ja uz mam 1kg dole, ale beru to jen jako ztratu vody z tela 🙂 jidla si chystam dopredu a promyslim je at mi chutnaj 🙂

Chlebim vhodny pry az od 2f tak jsem ho soupla do mrazaku. Jinak bude na 5dni.
2fotka večeře housky z 1 tvarohu hodila jsem do silikon formy, na me je to mega moc vlhke, vyzkousim jiny na tom tunakova pomazanka ( tuňák ve vlastni šťávě rozmixovat s lzici tvarohu)
Snidane - konev zeleneho caje, kava s mlekem, mleko a pecivo s tunak.pomazankou 🙂

hrozinka
6. led 2015

Recept na chlebik od 2f nechce se mi to opisovat ;)
Pecu 10min na 200C, 30min na 180C vyndam z formy a pecu jeste na 100C 10min. Pak zabalim do uterky 🙂

hrozinka
6. led 2015

Dnešní veca dukan pecivo, linessa a kureci šunka. Na piti kefir ( popijela jsem od oběda to pul litrove) caj zeleny a kavicka 🙂

hrozinka
8. led 2015

@zuza34 @elialen tak co holky, jak vam to jde?? Ja uz zitra musim dat 2f uz to bez zelni nevydrzim. Tak snad ty 4 dny 1f stacily 🙂

elialen
10. led 2015

@hrozinka Ahojky Hrozinko 🙂. Já ještě nezačala dietu držet. Předtím bylo před Vánocemi, tak jsem to nechtěla riskovat, že selžu. Ráda bych ale začala. Trochu se trápím s recepty. Mohla by jsi mi pomoct s tím, jak by měl vypadat jídelníček pro první fázi? Za receptík na chleba děkuji.

hrozinka
11. led 2015

@elialen ja si v 1f delala housky ty mi celkem chutnaji. Ted su na mobilu tak se mi nechce, ale na pc ti napisu 🙂

elialen
11. led 2015

@hrozinka Děkuji moc. Už mám vše nakoupeno (i vitamíny, jak jste doporučovaly). Stáhla jsem si i nějaké recepty a prošla si tuto diskuzi. Za receptíky navíc (hlavně na ty housky - to jsou ty, co ti chutnají, jak kaiserky? 😉)

hrozinka
12. led 2015

@elialen 4pl OO, 2pl PO, 3pl tvarohu, 1 vajíčko, 1čl PDP, sůl, kmín. Zamichat, dat na pecici a do trouby, ja pecu cca 20 minut a jsou moc dobre, moc nevybehnou, jsou to takove placky, chleba pro 2f je fotka tady vys 🙂

zuza34
20. led 2015

Ahojky devcata, ja jsem ted posledni dobou nemela nejak cas sem kouknout. Dukana , respektive 1.fazi jsem zacala 7.1.2014. 1 faze mi vydržela jen pouze 4 dny... ☹ , byli jsme s přítelem venku a tak jsem si k masu dala zeleninu, takže nastesti žádná tragedie a pokračovala jsem ve fazi. Nicmene mé svedomi mi nedalo a začala jsem včera 1 fazi znovu. Tak zase vše znovu.... 😉 , chci aspon tech 10 dni......

zuza34
20. led 2015

@hrozinka Děkuji za přidané recepty na chlebíky, určo udelám....jak tobě se daří??

hrozinka
20. led 2015

@zuza34 kdyz zhresis nemusis drzet zas 1f sam dukan pise v knize, ze se maj dat 1-2 dny ciste BD a pak pokracovat. Ja pondeli az patek se drzim vse je ok jenze prijde sobota a nedele a to je blby ☹ my od druhe seboty v lednu porad neco mame ☹ predtim navseva u znamych tu jsem zvladla vinko jsem si dala, ale vypila jsem pres 2l vody. Zadne bramburky jednohubky. Jen zeleninka a syry. Ted jsme meli 50.ku tam neslo neporusit obed brambory a veprovy zavitek ( veprove nejim) tak jsem nemohla rict, ze si obed nedam ☹ plus vecere svedske stoly tak zo jsem mirne napravila. Ted se zas v pohode drzim, jenze v sobotu jedem na dalsi oslavu ☹ pak mame s manzou vyroci 14let, dalsi sobota ja 30tiny dalsi syn 6let ☹ 😢 😢 jak mam o vikendu hubnout sakra. Neprasim, nepreziram se, ale ne vzdy se da drzet v linii s dd ☹ zhubla jsem z 82 na 79,8 jenze ted mi vaha ukazuje pokazdem stoupnuti jinak tak nevim.

thebugsbunny
29. led 2015

Ahoj holky 🙂 Ráda bych se k vám přidala. Chci od 1.2. začít s DD....potřebuji dát do léta dolů tak 10kg i víc. Vždycky jsem měla váhu kolem 55kg, jenže před těhotenstvím jsem přibrala na 64kg. Teď po těhu mám 72kg, takže bych ráda do léta měla ráda váhu aspoň těch 60kg. Za jak dlouho myslíte, že byh mohla dát těch 10-12kg?
A ještě otázka, jaké potraviny můžu jíst neomezeně na množství ve 1f a 2f???? Díky 🙂

alan010
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sisix
8. únor 2015

Hrozinka - prosím co je 1 čajová lžička SOU???? Díky

vera61
19. únor 2015

Ahoj holky,už týden studuji DD,opisuji recepty a rozhodla jsem se že od pondělka jdu do toho,zítra jedu nakoupit.V sobotu oslava,tak polední žranice v neděli příprava na pondělí,už se docela těším jak kila pojedou dolu.

bledulinka
19. bře 2015

Ahojky holky,vcera jsem si koupila knizku,abych si vse a spravne nastudovala,protoze na netu kazdy pise co chce,ale zarazilo me,ze prvni faze"ofenzivni"je zamerena jen bilkoviny,ale mohou se jogurty,ale dle kalorickych tabulek nebo se staci podivat na kelimek,tak v kazdem jogurtu jsou sacharidy,tudiz se ptam,opravdu mohu jogurty,kefiry a jine mlecne vyrobky?A prosim jakou sunku kupujete?Dekuji za odpoved,vecer se chystam na nakup,abych si nakoupila.At se vsem dari a kila jdou dolu.

marierutova1
20. bře 2015

Co to přesně je za dietu?

koran2
20. bře 2015

ahojte kočky. je tu niekto, komu išla váha pomaly dole? lebo ja drzim dukanku skoro dva tyzdne a dole nešlo zatial ešte nič, možno tak pár dekagr. to ma vôbec nemotivuje ☹ dúfam že príde čas kedy to pojde dole výraznejšie... díky

pestryjidelnicekcz
21. bře 2015

Zdravím holky, s touto dietou nemám vlastní zkušenosti, ale vím, že kamarádky co jí držely opravdu zhubly. trošku mi to skladbou připomíná sacharidové vlny, kde se jí na počátku bílkoviny a až postupně se přidávají dlouhodobé sacharidy ve formě zeleniny. Otázka je jestli kila nepůjdou nahoru, až se zase vrhneme na nějaké pečivo, přílohy a ovoce, bez kterého si nedokážu představit den. Trošičku rovnoměrnější a příjemnější jídelníček najdete na webovkách na mém profilu. Hubnutí je možná pomalejší, než u DD ale zato nehrozí jojo 😉

yamato
1. dub 2015

ahoj,tak já jsem taky začala. 27.3.2015,za pět dní 3.5kg dole,budu držet 10 dní a pak 2fáze.tak snad konečně zhubnu. 😀

hrozinka
1. dub 2015

Ahoj holky, pokud chcete ode mě poradit, musíte mě označit. Jinak to bohužel nevidím :(
Základ je zde strana č. 6 a dál tam je vše potřebné.

Co je 1.SOU bohužel nevím, musíš mi to zkopírovat ať vím k čemu mi to patří 🙂

@thebugsbunny
@sisix
@vera61
@bledulinka

aronek
3. dub 2015

Ahoj, taky mám v plánu začít. Zatím studuji co kdy, pak snad nakoupím a od příštího pátku bych na to šla. Je někdo, kdo bude taky začínat? Jen doufám, že mi to bude chutnat, jinak dlouho nevydržím, už se znám 😒

bvonprague
22. dub 2015

Ahoj holky, tak po procteni zdejsiho fora a prolezeni internetu jsem se do toho pustila taky... dneska jsem po dvou dnech 1F vlezla s neduverou na vahu a hle... 2 kg dole 🙂 no super motivace pokracovat... 🙂

ylona77
15. čer 2015

Ahoj, také se přidávám 🙂 .....když pročítám Vaše úspěchy, tak si říkám že bych měla zkusit...do léta to ještě stihnu, aspoň 3kg 🙂 😀

narutka
30. čer 2015

Ahojte, niekto tu drzi novsiu dukanovku? Tie schodiky?