Dukanova dieta - změna životního stylu

evicka333
9. lis 2012

Ahoj holky, snad jsem podobné téma tady nepřehlédla, že zakládám nové.
Chtěla jsem se zeptat, zda tady některé taky patříte mezi dukanky? Jak vám jde hubnutí?
Nebo je tady někdo, kdo se na tuto dietu chystá?
Já jsem začala s manželem a švagrovou po dlouhém odhodlávání (protože stále kojím naší 14m. dcerušku) a přípravě (tou myslím shánění info, receptů, zkušeností holek z jiných fór) 15.10. a výsledky jsou úžasné..

raubirka
30. lis 2012

@evicka333 a ostatni ahoj!
urcite bych to chtela vyzkouset... ale az po Vanocich... chtela bych nejakeho partaka, co se mnou zacne :-/
no a mohla bys mi pak treba trosku s necim poradit, moc tomu nerozumim... ty faze, drzi se tady ta prvni, jelikoz ja bych chtela zhubnout dost, skoro tech 20 tak to mam drzet tak max. 7 dni, ze? Pak najedu na fazi 2 a to drzim pak jak dlouho? az se dostanu na tu svou vahu? a pak faze 3 a nebo to je ta, kde mam svou vahu, tak skoncim a najedu na 4 kde je to ta upevnovaci a tu drzim porad??? Nebo to nejak stridam? Neposlala bys mi do mejlu nejakej recept, ktery Ti faakt chutna a treba neco na ten prvni tyden, co se da jist a pritom si pochutnat???
Ja sice kojim, ale furt bych rekla, ze je to furt lepsi, nez kdyz treba dopo nejim, pak se odbydu nejakym jidlem a vecer si dam treba klobasu.. teda ne ze bych takhle jedla porad.... ale proste jim na co mam chut... ale snazim se hodne veci omezovat...

Jo a to sladidlo stevii, to mas jake? ja mam jakoby to v tabletkach... vypada to jako to klasicke umele sladidlo, ten sacharin... je to ono?

raubirka
30. lis 2012

@evicka333 nemohla bys mi kdyztak poslat recept na to otrubove pecivo? jak to chutna??
neni to uplne nejhorsi? a nakupujes je v DMku?

evicka333
autor
2. pro 2012

@raubirka ahoj. Tady se toto téma nějak nerozjelo, holky asi hubnou jinak, nebo nehubnou 🙂, tak bych Ti doporučila stránky mojasvatba.sk, je tam forum plné zkušených dukanek a i parťáka si určitě najdeš. Je to fajn mít takovou podporu, já jsem moc ráda, že se mnou drží manžel i švagrová, kdyby tomu tak nebylo, tak právě na tom foru se holky navzájem podporují 😉
V první fázi by Ti myslím stačilo vydržet 5 dní, pokud máš cíl do 20kg. Tu se jí jen bílkoviny a 1,5 lžic ovesných otrub denně. 2. fázi držíš právě tak dlouho než dosáhneš požadované hmotnosti. Střídají se bílkovinové dny a dny, ve kterých přidáš k bílkovinám i zeleninu. (např. 2 dny jíš bílkoviny a 2 dny bílkoviny plus zeleninu) Někdo to střídá i po 5 dnech, či po dnu. Já jsem ze začátku držela 1 a 1, pak 2 a 2 no, a pak jsem jedla zeleninu i 3 dny a jeden den bílkoviny (ale to protože kojím, tak to nedodržuju přesně jak se má) Třetí fáze trvá tolik dní, podle toho, kolik kil si zhubla krát 10.-tj. např. já jsem zhubla 8kg, tak ve třetí fázi budu 80 dní, ty, pokud zhubneš 20kg, budeš ve třetí fázi 200 dní 🙂 třetí fáze je fajn, tam můžeš denně kus ovoce, 2 celozrnné chleby, dvakrát týdně přílohu.. Bližší info je např. na dukanovadieta.com či dieta-protal.sk Tyto stránky určitě doporučuji prostudovat. Jsou super.. Stévii jsem měla i v tbletkách , ale ony méně sladí, navíc jsou nepraktické do pokrmů, takže super je prášek. Do salátů, omáček i kafe, pudinku, dezertů.. 🙂 Já kupuju otruby ve zdravé výživě, švagrová v Kauflandě.
Recepty Ti nějaké pisnu, teď nemám moc času, jak se malá vzbudí, jdeme pryč, ale snad to ještě večer stuihnu, jo?
Jinak co se týče kojení.. Já osobně si myslím, že dokud miminku nedáváš kromě mlíčka nic jiného, trošku bych se bála toho, že příjme moc bílkovin v MM. Ale protože jsem si furt nebyla jistá, zda s dietou začít nebo ne, radila jsem se i s alergoložkou našich dětí (ona je i pediatr) a říkala, že když malá pije i vodu, ledvinky bílkovinama si nezatíží a navíc, že v MM je vždy pro miminko vše, co potřebuje. Já, když budu mít stravu úplně bez vitamínů například, tak, že miminku to neublíží, protože do mlíčka se z mého těla uvolňuje tolik vitamínů, kolik mimi potřebuje. Jediný, komu můžu ublížit nepřijímáním nějakých potravin, je sama sobě. Že pouze podvyživený člověk kojením nedá miminku to, co potřebuje. (píšu to tak zjednodušeně 🙂), ale snad chápeš 🙂) No, tímhle bych Ti teda chtěla říct, že i když je strasšně moc holek všude na forech proti držení diet při kojení (nebo cvičení), jestli to nebude v mnoha případech tak trochu výmluva sama sobě-že nemůžu začít("Já chci, ale kojím, nemůžu)..
Já osobně bych při plném kojení určitě dietu nedržela!!!! Ale pokud jsi tak šikovná a máš silnou vůli něco se seboou udělat, začala bych pozvolně. A to je např. zařazením stévie do jídelníčku místo cukru, vynecháním sladkostí (sladkosti so lze udělat, upéct se stévií), vyhla bych se tučným jídlům, velkým přílohám a zařadila bych otrubové pečivo. Když tady tohle uděláš už jistě něco zhubneš. (Nebo by se dalo udělat si takový kompromis- vstoupit třeba do třetí fáze diety ) U mě to tak tedy bylo. Do diety bych se pustila až by mimi nebylo závislé jen na mém mlíčku, když už by pilo i vodu a jedlo i nějaký ten příkrm.. Což už máš vlastně se svým miminkem za chvilku 😉To je můj názor. Ale vždy to je jen na Tobě, pro co se rozhodneš. Víš, já jsem s kámoškama probírala stravu, kterou jí při kojení a zjistila jsem, že málokdo se nad tím fakt zamýšlí. Většina mých kámošek moc ovoce a zeleniny nejí, jí hlavně bílé pečivo, sladkosti a nějaké maso, salámy.. Co je pak lepší? Toto nebo mléčné výrobky, zelenina, otruby? To je otázka.....

evicka333
autor
3. pro 2012

@raubirka
--------------Chleba ---------------------
*2 lyžice pšeničných otrúb 
*2 lyžice ovsených otrúb 
*3 lyžice maizeny - gustinu-tj.kukuřičný škrob (solamyl nééé, protože je to brambor. škrob)
*7 g kvasníc v sáčku 
*1 vajíčko 
*50 g odtučneného tvarohu 
*5 lyžíc nízkotučného mlieka 
*koreniny 
*soľ 
Já ho peču v silikonových formičkách na muffiny, cca 20-25min v troubě na 180 stupnu. Když dělám větší dávku do formy na bábovku, tak to peču i 40-45 min. 😉 A nám chutná. Někdy si do něj nasekám cibulku nebo protlačím česnek a chleba je zas jiný..
------------------Pizza------------------
3 lyžice ovsených otrúb 
*1 vajce 
*2 lyžice 0% jogurtu 
štipka soli, trošku kypřícího prášku
(My si děláme s manželem velkou, cca ze čtyř dávek 🙂 🙂 )
Uděláš si těsto, rozetřeš na pečící papír a dáš do trouby předehřáté na 200 stupňů tak na 5-10 min(spíš možná 5min).. Pak to vytáhneš potřeš kečupem, pokladeš na to zeleninu, šunku, sýr, prostě cokoliv, co máš na pizze ráda a dáš znovu do trouby, nevím jestli tak na 10 min, prostě než těsto zezlatoví a vrch se zapeče(sýr rozteče 🙂)
Je výborná..
-------------Dukan dezet od Evičky 🙂----------
Piškot:
5 vajíček (ušlěháš bílky zvlášť)
2 vanilkové pudinky (nebo třeba čokoládové, podle chuti)
kypřící prášek,
stévie
a někdy přidám i tak deci acidofilního či kefírového mléka
Na vrch:
Rozmixuji si tak 1,'5-2 tvarohy s jedním jogurtem (kdyžtak i kapkou mléka),
přidám tak 50-70g sušeného odtuč. mléka a dochutím stévií a kakaem-vznikne něco jako termix, který rozetřu na ten piškot
Želé:
Na ten tvaroh jsem si vymyslela ještě výborné želé.
Půl bolera rozmíchám v 400ml vody, skoro celou tuto vodu s bolerem dám vařit, jen trošku si nechám bokem, v tom rozmíchám pudink, když voda vaří, naliju doi toho ten zbyteček vody s pudinkem a míchám (vařím) dokud to nezkoustne. Nechám chvíli vychladit (promíchávám) a pak naliju na desetrt.
Když mám náladu na roládu ¨🙂 tak takto hotový desert po vychladnutí stočím-jde to pěkně a třeba ještě poliji 70 procentní čokoládou, mňam..
Chutná i vypadá to výborně..

Velmi dobrý je i tento recept:

--------------------Tiramisu -----------------------
těsto 
4 vajcia 
1 lyžica kukuričného škrobu 
1 lyžica sladidla 
1/2 sáčku kypriaceho prášku do pečiva 
rumová aróma 
Krém: 
600 g jemného nízkotučného tvarohu 
150 – 200 g nízkotučného jogurtu 
½ pohára horúcej vody 
2,5 lyžičky želatíny 
15 – 20 tabletiek sladidla 
Piškóta: 
Žĺtky vymiešame so sladidlom 
Pridáme škrob a prášok do pečiva. 
Pridáme tuhý sneh z bielkov a zľahka premiešame. 
Pečieme 20 až 25 minút pri teplote 180°C. 
Pripravíme si silnú kávu, do ktorej po vychladnutí pridáme 5 kvapiek rumovej arómy (alebo ešte lepšie arómy tiramisu, ak zoženieme). Kávu dáme do chladničky a pustíme sa do prípravy krému. 
V horúcej vode rozpustíme sladidlo a želatínu. Necháme ju trochu vychladnúť a za stáleho šľahania pomaly prilievame do jogurtu zmiešaného s tvarohom. 
Piškót pokrájame na asi 1 cm široké pásky dlhé cca 5 cm. Každý kúsok namáčame v káve, zľahka vytlačíme a ukladáme na dno pripravenej formy/nádoby. Keď je zakryté celé dno, prilievame časť krému. Potom ukladáme ďalšiu vrstvu piškótu a opäť krém. Pripravené tiramisu zľahka posypeme kakaom a vložíme na noc do chladničky

Miluju tyhle lívance, nejlépe s nutelou:
--------------------------------SUPER DE LUXE LIEVANCE------------------
-dve cele vajcia sa vymiesaju s vanilkovym pudingom (tristvrte sacku, najlacnejsi z Lidlu) 
-prida sa pol tvarohu odtucneneho (este lepsi pred bio z Billy vyhrava odtucneny z Lidla) 
-sladidlo a 2 kvapky vanilkovej prichuti ak mate po ruke 
Lyzicou som davala na horucu panvicu a vyslo mi ich 15, mala hned bastila s nutelou a ja si ich zajtra na obed prelejem cokoladovym pudingom. Uz teraz sa tesim. 
Cez vikend urobim slepaciu polievku a urobim lievanceky zo zlateho klasu na slano, nakrajam na pasiky a dam namiesto cestovinky. 

---------------------------------Nutela-----------------------
200 g sušeného odtučného mlieka (skuste ho radsej pridat cez sitko, aby sa nerobili hrudky)
2 PL nízkotučného kakaa
6 PL nízkotučného mlieka
200 g nízkotučného tvarohu
aróma (podľa chuti)
12 tabliet sladidla, (ja davam tekute sladidlo podla chuti)

Všetko dôkladne vymiešať a vložiť na niekoľko hodín do chladničky. ( u mna nehrozi, pustim sa do toho hned )

Vyzkoušený mám i tento recept, ale nejraději si do něj přidám i kakao, naliju do velké dózy, ať je vrstva tenká a dám zamrazit. Chutná to úplně jak čokoláda, ledová 🙂
------------------Bílá čokoláda--------------------------
50 gramov odtučneného sušeného mlieka
12 polievkových lyžíc nízkotučného mlieka
1 vanilková aróma
1 sladidlo (stévia,100% sukralóza,xylitol)
1. Najskôr zamiešame mlieko so sušeným mliekom, potom pridáme vanilku a sladidlo.
2. Dobre premiešanú hmotu vylejeme do nádoby, najlepšie silikónovej a dáme stuhnúť do chladničky.
3. Po stuhnutí nakrájame.

Zas někdy dám další recepty, jo 🙂

raubirka
3. pro 2012

@evicka333 Ahoj, diky moc!
Ja uz na dukanku koukam pres mesic urcite, ale zatim se pripravuju.... ale mam na to stejny nazor jako ty, ta strava v tehotenstvi! Me by stacilo nejake jidlo omezit-vynechat (obcas si na necem ulitnou, ale to fakt jednou za cas) a jist zdrave, lehceji, atak...
Dnes jsem nakoupila otruby, kukur.skrob, vanilkove aroma do tvaroh. dezertu .-) no a pomalu to zacnu zkouset...
Jo a jinak mam doma stevii v tabletach, chtela jsem si koupit i sypkou, tak mi ukazala asi pet druhu, jak sypanou, tak tekutou atak... uz jsem mela u sebe posledni dve stovky, tak si ji koupim priste... a ta sypka, coz se libila nejvic, tak stala 200,- jakou mas ty?
Zatim diky! Napisu pozdeji .-) musim jit varit .-)

evicka333
autor
3. pro 2012

@raubirka ty jsi jak já🙂 též jsem furt na to koukala, sháněla recepty a připravovala se, váhala kvůli kojení.. Myslím, že je to tak super, že člověk jde víceméně připravený.
Já jsem měla taky tu v tabletkách, ale sladí méně, tak do kávy je fajn, ale do jídla fakt doporučuji sypkou. Jsem strašně spokojená s touhle http://www.zdravotyka.cz/eshop/potravinove-dopl... vydrží hooodně dlouho, je fakt silná. Měla jsem i tuto- ale měli jsme ji rychle pryč, i když je jí více, protože sladí méně http://eshop.provita.cz/stevia-prasek-doza-100g... S jinou zkušenost nemám, jsem s tou 50g spokojená a tak už jsem raději nezkoušela 🙂 Není to zas tak levné, že bych nakoupila víc druhů 😀 😉 tak jsem zůstala u osvědčené..

raubirka
12. pro 2012

@evicka333 ahoooj!
Tak ja jsem vyzkousela tvarohovy kolac a ten je teda taky uzasnej, na to, ze je to "dieta"....
Rano jsem si delala takovy chlebik do toustovace, jako nebylo to nejhorsi, ale asi bych ho priste zjemnila tvarohem-ten jsem nemela, tak jsem tam dala jogurt, ale mozna jeste necim-uvidim, jak chutna s tim tvarohem...
A tu stevii sis koupila pres net, nebo nekde v obchode?
A kde koupim to susene mleko?
A do te nutely davas nizkotucne mleko jako klasicke? A jake tam davas aroma?

prinzesz
14. pro 2012

ahojte kocky dukanky!
chcela by som sa k vam pridat, hoci zacat s dietou chcem az po novom roku lebo cez vianoce to bude veselsie u nas..
kupila som si aj knihu, lebo sa priznam ze som netusila ako ta dieta funguje, co mam vlastne jest a tak.. ale vidim ze to tu akurat evicka rozpisala..
len taka otazka, mam skoro 7 mesacne dieta, da sa to zvladnut takto varit pri dietati? celkom sa toho bojim.. zatial mi to moje stastie nespi doma.. len v kociku s ktorym musim chodit.. hmm tak toho sa trosku obavam..

mallorka
30. pro 2012

@raubirka ahojky.Jdu s tebou taky do teho,ok? 🙂 taky moc tomu nerozumim,jen se rozkoukavam,a od ledna chci hubnout.

mallorka
30. pro 2012

@evicka333 ahojky.Mužu se tě zeptat,tady ti recepty,to se muže jist v 1 fazi nebo t pozdeji?děkuji.Zorjana 🙂

raubirka
7. led 2013

@prinzesz
@mallorka ahoj holky! Pardon, ja to cetla az ted.... tak jo, tak do toho pujdem .-)

mallorka
7. led 2013

@raubirka ahoj.ja tak začinam od 15 ledna 😀 ja jsi na tom ty?

mallorka
7. led 2013

@prinzesz ahoj..taky chci koupit knižku...už jsi se do toho pustila? 🙂

prinzesz
8. led 2013

@mallorka knizku som kupila a precitala, ked som ju citala mala som chut hned zacat ale teraz som na vazkach, pride mi to dost komplikovane, takze este rozmyslam ci do toho vobec pojdem.. ani si neviem predstavit ako to mam zladit ked mam male dieta a vacsinu dna som von

mallorka
8. led 2013

@prinzesz jj,mam o rok staršiho chlapečka...no uvidiš,jesli do teho pujdeš 🙂

prinzesz
9. led 2013

@mallorka ty si uz zacala? som prave nasla stranky ceske dukanovej diety, ja si neviem predstavit co mam jest v tej prvej faze.. len bielkoviny, tz. vajcia, maso, tvaroh a tak? by som potrebovala presny jedalnicek co mam jest hehe
http://www.dukanova-dieta.cz/ a tu je stranka

mallorka
9. led 2013

@prinzesz nee,ja ještě nezačala,nemm ani knižku,musim jit koupit...taky moc toho nevim,ja jsem skoušela placičky dělat,a moc mě chutnaji,skusim ti něco poslat

mallorka
9. led 2013

@prinzesz pak napiš,jesli se ti to podařilo otevřit...poslala jsem ti to do IP

mallorka
9. led 2013

@prinzesz jsou to Dukanovy placky,jak mi chutnaji 🙂 je to tam.Dělala jsem ještě ten salat tunakovy,jak je to na te hlavni strance,ale vyhodila jsem ho,to se nedalo jest 😀

kilonka
11. led 2013

@prinzesz
tak jsem si sem odskočila z jiné diskuze a nestačím se divit. Holky co blbnete. Uvědomte si, že žádná dieta na světě Vám nezajistí správnou váhu a zhubnutí. Základem úspěchu je vyvážená strava pokud možno ušitá na míru. Jakkoli dieta i když je pseudopopulární je nesmysl. Jednak může způsobit zdravotní potíže a navíc vyvolat jo-jo efekt. Pokud budete jíst pravidelně a vyváženou stravu pak zcela jistě si váhu upravíte. Kamarádka zkoušela diet hodně (i Dukanovu, mléčnou atd.) a skončila na kapačkách. Pak si pod křídla vzal výživový poradce profesionál lékař a postupně se snaží napravit škody na zdraví co má. Neblbněte s dietami!!!! Když tak si o tom něco přečtěte odborného, ale ne knihy o dietách, nenoť ty jsou neobjektivní. Například nějakého Havlíčka s tou doktrokou nebo knihu Jak zhubnout krok za krokem. Pak nebudte blbnout s dietami.

janulla84
11. led 2013

Ahoj holky už jste tady sice dlouhonikdo nebyl ale třeba se nekdo najde ja začínám od zitřka takže dneska chystam ,peču,nakupuji atd 🙂.Chtěla by jsme zhodit 10 kilo do léta tak snad to půjde.

janulla84
11. led 2013

jéééé ja koukala na první stránku tak sorraček zato že tu nikdo dlouho nebyl 😀

petka28
13. led 2013

@janulla84 ahoj já začla od 10.1:)

janulla84
15. led 2013

jé to je super aspon si bdeme moct radit atd ja po 4 dnech 3 kilča dole a zatim v pohodě jak s jidlem taks pitim jen se mi zda že jsem nějak unavena ale to se snad podda 🙂

katmarkovacz
19. led 2013

Já se taky chystala, jak od 1. ledna začnu makat, cvičit a přestanu jíst sladké... Haha. Je 18. a stále nic. Trošku mě teď vzpružili v Dietě, kde píšou, ať začneme klidně v půlce měsíce. Motivující. Protože u mě je to vždycky " od pondělí, od pondělí" - a nic.
Člověk si prostě musí říct, že začne hned. A fakt už si ten dort nedat. Jen dopoledne a trošku.

mallorka
20. led 2013

Holky tak ja začinam zitra,už mam nakoupeny...trochu mam strach o to zdravi,a tak se snad nic nestane 🙂.Ještě se chci zeptat jake sladidlo budete použivat?Ve knižce piše,že se použiva aspartam,ja koupola steviji ve prašku,nevim jesli se to muže použivat,je to cukr.. 🙂

inna1
27. led 2013

Tak jsem se rozhodla take drzet DD😉 No snad to pujde dolu😉

kaxulka
27. led 2013

Ahojda holky, mohu se k vám také přidat? Jsem ráda, že jsem našla nějakou aktuální diskuzi 😉 zatím toho nemám moc načteného, jen se tak rozkoukávám 🙂 chtěla bych do toho jít ale s váma 🙂 v těhu jsem přibrala skoro 30kg a chtěla bych je dát dolů 😎 je tu některá, která bude teprve začínat? Mohla by začít stejně se mnou, abychom si psaly průběžné výsledky a trochu se podporovaly. Jsem závislák na sladkém, tak budu muset hodně zatnout ☹ ale snad to zvládnu...chci být zase pěkná 🙂 jinak kdyby se tady našla nějaká dobrá dušička a poslala mi nějaký ten recept, budu opravdu vděčná. 🙂 tak holenky...hubnutí zdar! Snad nám to všem vyjde 🙂

inna1
27. led 2013

@kaxulka ahoj muzeme to zkusit spolu..

kaxulka
27. led 2013

@inna1 ahoooj 🙂 tak to je super. Kdypak chceš začít? Už to máš nějak načtený a naplánovaný, Já nejdřív potřebuji sehnat vše, co je potřeba. 😉