Dukanova dieta - změna životního stylu

evicka333
9. lis 2012

Ahoj holky, snad jsem podobné téma tady nepřehlédla, že zakládám nové.
Chtěla jsem se zeptat, zda tady některé taky patříte mezi dukanky? Jak vám jde hubnutí?
Nebo je tady někdo, kdo se na tuto dietu chystá?
Já jsem začala s manželem a švagrovou po dlouhém odhodlávání (protože stále kojím naší 14m. dcerušku) a přípravě (tou myslím shánění info, receptů, zkušeností holek z jiných fór) 15.10. a výsledky jsou úžasné..

inna1
27. kvě 2013

Tak zkus dat dva tri dny b a pak zase stridej..a neporusuj

hrozinka
27. kvě 2013

@inna1 uz jsem to vzala sakra vážně. Sepsala jsem si povolene i tolerované potraviny, oblíbené recepty i tipy co ve kteréfázi uvařím a hlavně musím plánovat den dopředu 🙂

inna1
27. kvě 2013

Tak drzim palecky to das neboj😉

tina1506
27. kvě 2013

@hrozinka taky mám vytisknutý na lednici tahák a popsaných milion lístečků s recepty 🙂 a přijde mi, že čím víc přes den sežeru, tímto jde dolů 😀 včera jsem sežrala celou uzenou makrelu na večeři 😎 a dneska bude zavináč 😉 a už druhý den ujíždím na pudinku, mám v lednici vychlazené zásoby... 😝 zítra mám BZD a mám šílenou chuť na špenát a volské oko... a pozítří bude asi kuře na zelí 🙂 chlap mi závidí, jak pořád tlačím grilované prso, minule si poručil hrachovku, chtěl ji i druhý den a říkal malému: Eričku,vidíš to, my tu jíme týden polívku a maminka si "žere" samé grilované maso 😀

hrozinka
27. kvě 2013

@tina1506 ale puding se nemůže neomezeňe ne? Ja mám strach z vajec,přijde mi,že se jich jí hodně ☹
V BZD dnech se može zelí? Třeba červené s dukan knedlou?

inna1
27. kvě 2013

Puding je tolerovana potravina takze jen obcas na zpestreni..zeli muzes v bz dnech

tina1506
27. kvě 2013

@hrozinka pudink se může tuším 1PL denně... mám to udělané v malých mističkách 😉 a zelí se může 🙂

tady jsou povolené potraviny,co jsem tu minule vkládala obrázky: https://picasaweb.google.com/105343141788053142...

hrozinka
27. kvě 2013

@tina1506 jj to jsem si opsala a právě,že mám psané,že puding je tolerovany, a ja u tebe pochopila,že ho jíš skoro na kila 😀

inna1
27. kvě 2013

Tvaroh se sladidlem a skorici muzes max.kilo ale to se neda zbastit😉

hrozinka
27. kvě 2013

@inna1 tvaroh jo,ale puding ne. 😉

delfinek3
3. čer 2013

Ahoj holky,

můžu se k Vám připojit? Já držím DD týden a zatím jsem zhubla jen 2 kila a pro mě je to boj, protože maso moc nejím, ale snažím se. Můžu mít na Vás pár dotazů? Pořád nevím, kolik celých vajec můžu v 2 fázi DD, někde píšou, že jen 4 za týden někde až 2 celá vejce denně? Dále nevím, jestli se může používat prášek do pečiva a nebo jen ty sušený kvasnice a puding když si ho udělám bez cukru, tak to se může a pokud jo tak kolik? A pak jsem se chtěla zeptat ovocný jogurty bez cukru jsem nikde neviděla ani kečup a to už jsem toho obešla hodně a pak mám poslední otázku, co plátkovej sýr, na co se mám dívat na tuk nebo na sušinu, já nešla nejmíň 18% tuku a to mi přijde hodně, tvaroh jsem našla odtučněný jen 0,5% a mlíko taky, ale kakao jsem odtučněný nikde nenašla. Omlouvám se, že jsem Vás tak zahltila. Já si teď po týdnu jen masa dopřála tvaroh s chlebíkem a byla to mňamka. Dukance zdar a držím všem palce. 😉

tina1506
3. čer 2013

@delfinek3 vítej 🙂 v 1.fázi jsi klidně mohla i tvaroh, jogurty,chlebík,vajíčka... 😉 a k tvým otázkám... sice nejsem zběhlá,držím DD teprve 4týdny,ale holky mě když tak opraví... vajec můžeš kolik chceš,pokud jsi zdravá (cholesterol), PDP se může, pudink je tolerovaná potravina - 1 lžíce 2 Fáze, jogurt kupuju jen bílý a ochucuju kakaem nebo bolerem, DO 7% sýr 30g - 1 lžíce, plátkový nevím nevím... používám mozzarelu light jen občas, cottage light..., tvaroh a mlíko 0,5 je OK, kakao do 10% tuku,

tady je seznam povolených potravin:
https://picasaweb.google.com/105343141788053142...

a tady tolerované:
• OTRUBY JSOU POVINNÉ NE TOLEROVANÉ,JSOU TU JEN PRO INFORMACI
V jeden den se mohou jen 2 tolerované potraviny:
1.Fáze: vynechejte úplně
2.Fáze: 2 dávky toler.potravin
3.Fáze: 3 dávky toler.potravin
Při překročení dávky stagnace váhy
Otruby jsou povinné !!! 1.lžíce- 15g
1.FÁZE: 1,5 lžíce OVESNÉ a 1 lžíce PŠENIČNÉ:denně
2.FÁZE: 2 lžíce OVESNÉ a 1 lžíce PŠENIČNÉ:denně
Vejce celá 4 týdně
Vejce celé za 1 den 2 vejce
Vepřová libová šunka 1 plátek
Kuřecí a krůtí šunka do 90% masa omezeně nad 90% masa neomezeně
Nízkotučné kakao 1lžíce
Caro 1 šálek
Škrob kukuřičný 1lžíce -30 g 2 Fáze
Pudink v prášku 1 lžíce 2 Fáze
Hořčice Dijon lžička
Kečup bez cukru lžička
Okurek 2 menší kusy při 1 fázi,při 2 neomezeně
Goji 1lžíce - 1fáze,při 2fázi asi 2,při 3 fázi 3
Sušené mléko nízkotučné 3 lžíce
Mrkev,č.řepa,artyčok- opatrně-1 porce týdně !!
Citron trochu
Surimi - nejíst ne více než 8 denně.
chia semínka 1 čajová lžička denně
Sojovy jogurt bez cukru 1-2 kusy jen vegetariani
Sojové maso 40 g týdně - 2 fáze(BZ) jen vegetariani
Víno na vaření 3 lyzice,vařit přikryté aby se vypařil alkohol
sklenku sojového mléka , 150 ml jen vegetariani
DO 7% syr 30g - 1 lžíce,
Rebarbora 6 lžic-2 fáze !!
sojova omacka 1 lžicka,
Vypít nejméně 1,5L tekutin. Solit co nejmíň.
Denně je doporučeno sníst do 800 gr mléčných výrobků .Také Tofu je povoleno 1 A 2 Fáze !!
Maso je neomezené množství.

hrozinka
4. čer 2013

@delfinek3 platkovy mužeš u nas v bille maj madeta fit obsahuje 10% tuku. U platkovych syru - mrkni kolik % tuku je v sušině,ale taky kolik te sušiny bylo použito 😉 ten madeta ma v 100g sušiny 20% tuku,ale sušiny je tam jen půlka 😉

inna1
4. čer 2013

Ahoj a vitej mezi nami..platkovy syr je povolen az ve 3f..ale ja si obcas sem tam nejaky ten platek dam a nic se nedeje..tak co holcicky moje jak jste na tom?

inna1
4. čer 2013

Tak ja uz dala vale devitce a je tam osmicka😉

tina1506
4. čer 2013

@inna1 šikovná!!! Je jsem zase pokořila 115!!! Dneska 113,9, včera dokonce 113,6,ale nebyla jsem na velké 🙂

inna1
4. čer 2013

A kolik uz mas dole dohromady?me uz zase padaj dziny sundam je i zapnuty😉

tina1506
4. čer 2013

@inna1 hrozná čísla, ale já s nima ještě pohnu 😀

hrozinka
4. čer 2013

Me to vubec nejde ☹ vařím jak vztekla a buď se mi to vůbec nepodaří nebo je to blaf pro prasata ☹ na recept s tvarohem jsem uz alergicka vim predem,ze to bude hnus ☹

tina1506
4. čer 2013

@hrozinka na tom slovenském mají dobré recepty... kukni ke mě, já vařím úplně normálně jako dřív, jen upravuju po dukanovsky... https://www.modrykonik.cz/fotoblog/tina1506/alb...

hrozinka
4. čer 2013

@tina1506 me se ten knedlik vubec nepovedl 😠

inna1
4. čer 2013

Juu Ty si vedes peknou tabulku..ja si take zapisuji od zacatku miry a vahu..tak uz mas kus cesty za sebou..jen vydrzet..ale neboj my to dame..Hrozinko musis si varit tak aby Ti to chutnalo zapoj fantazii..co mas nejradej za jidlo?

hrozinka
4. čer 2013

@inna1 Miluju sladke a jim ho celej zivot. Ted to zahanim puding se sladidlem,jogurt 0,1% tuku se skořicía sladidlem, tvaroh uslehany s kapkou mleka,skorici a sladidlem nebo s nastrouhanou hořkou čokoladou.
Strašne michybí pečivo - proto nejim šunku samotnou ji nedam, kuře denně na x způsobů. Chybí těstoviny shirataky nikde nemaj. Ja se snazím vařit,ale zatím jsou to recepty z netu ☹

inna1
4. čer 2013

Sirataky nudle maj ted v akci v makru..

inna1
15. čer 2013

Tak devcatka jak pokracujete?😉 Preji krasny vikend

delfinek3
15. čer 2013

Ahoj holky, moc děkuju za milé přivítání a děkuju za odpovědi. Já dietu držím 3 týdny a zatím mám jen 3 kola dole, sice jsem teď dostala menses, ale asi i tak dělám něco špatně, podle mě asi jím moc vajíček a otrub, ikdyž se to snažím hlídat. Maso už vůbec nemůžu jíst, žaludek mi dělá kolotoč, jak ucítím vůni masa, je zle, nevím, jak to tak dlouho zvládáte. Pekla jsem, něco vyšlo něco ne, ale je to pořád na stejný způsob. Ty sirataky nikde nemaj a ani jsem nesehnala ty šuměnky, ale hlavně nemůžu nikde sehnat ovocné příchutě bez oleje, nemáte tip, kde by se daly sehnat? Hodně mi chybí ovoce a sušenky. Před všema tady smekám, jste fakt dobrý. Upřímně nevím, jak já to dlouho ještě vydržím. Vám nechybí rejže, brambory a normální chleba? Držím palce všem. 🙂

inna1
16. čer 2013

@delfinek3 ahoj kilo za tyden je pekny ubytek..vzpomen si jak dlouho Ti trvalo kdyz si nenapadne pribirala na vaze..ma so si upravuj tak aby Ti chutnalo..je mnoho zpusobu..me varene nechutna tak bud ho pecu nebo griluju..take je dobry segedin z. kureciho nebo krutiho..a ted uz je sezona zeleniny tak je to veselejsi nez pres zimu..preji Ti pevnou vuli..vysledky za to stoji..hlavne hodne vody pit..

tina1506
16. čer 2013

@inna1
@delfinek3
a já hlásím včerejší totální zkrat... skoro 6týdnů se držím, dole 8kg a včera bum ho...byli jsme na akci, celý den na slunku,měla jsem s sebou pití i jídlo, ale po nákupu se mi udělalo nějak zle a ještě v autě jsem doslova sežrala 2 koláčky a doma to zabila ještě zmrzkou 😒 takže ode dneška zase režim!!! Jde mi dolů pěkně kilo za týden, co jsem ráda,nechci dát dolů zázračně desítky kg a pak je zase stejně rychle nabrat zpátky... takže od nového roku mámdole přes 12kg,i cm jdoudole.... viz kalhoty - tmavé zima, světlé nosím teď... 😎

inna1
16. čer 2013

@tina1506 no to je bomba super jen tak dal..kdyz zhresis tak si to nevycitej..a jed zase dal..nejsme stroje jsme jen lidi..ja jsem v patek pekla chodske kolace a take ochutnala a ejhle 400g zase dole a to jsem tri tydny stala asi pto dalsi nakopnuti to chce trosku zhresit..ja mam z vel.46 ted 40-42..takze jedeme dal😉

inna1
21. čer 2013

Ahojik devcatka,tak jak dukanime?😉 ja v tom horku vubec nemam chut k jidlu..zjistila jsem ze mi jsou lonske plavky velke😉