Dukanova dieta - změna životního stylu

evicka333
9. lis 2012

Ahoj holky, snad jsem podobné téma tady nepřehlédla, že zakládám nové.
Chtěla jsem se zeptat, zda tady některé taky patříte mezi dukanky? Jak vám jde hubnutí?
Nebo je tady někdo, kdo se na tuto dietu chystá?
Já jsem začala s manželem a švagrovou po dlouhém odhodlávání (protože stále kojím naší 14m. dcerušku) a přípravě (tou myslím shánění info, receptů, zkušeností holek z jiných fór) 15.10. a výsledky jsou úžasné..

inna1
4. dub 2014

@petka28 tak Ti preji at se dari a kg letej od tebe pryc..

hrozinka
19. kvě 2014

Ahoj holky normalne mi vyliskejte 😢 ja byla tak nadsena z nove postavy, ze jsem se pak nejak rozjela a hle dnes mam 79kg 😢 😢 ja bych se zliskala jak pes. Co jsem to provedla. Vzdycky mrjnu tady a vidim tu svou fotku s 73,9kg a je mi do breku. Musim se nakopnout a zacit znovu. Chci jit na 70kg vic to nedam a tam to musim udrzet!

badal
19. kvě 2014

@inna1
Vidím, že jsi expert na Dukana 😉 Měla bych dotaz, protože nevím, kde to jinak vyzjistit. Koupila jsem si z diet-shopu ( http://www.dieta-shop.com/cz/ ) Dukan sušenky a müsli, z informací jsem pochopila kolik mohu mlsat v jaké fázi, ale nevím, jeslti, když si dám 3 povolené sušenky pro 2. fázi na den, jestli je to už celá dávka otrub na den, nebo jestli si mohu ještě nějaké dopřát třeba v plackách. Ani v informacích na shopu nic takového nepíšou. Jinak tady musím vychválit Dukan "nugetu". Je to obrovská dobrota!!!!!!

hrozinka
19. kvě 2014

@badal kolik je v tech susenkach otrub? V 1f muzes 1.5lzice ve 2 f 2 ltice. Podle ceho vis kolik si jich muzes dat na den?

hrozinka
19. kvě 2014

@badal tak jsem nenasla kolik presne tam tech otrub je, ale jelikoz dukan uvadi 3 na den od 2f tak bych asi brala, ze je to na zaklade otrub. 😉

hrozinka
20. kvě 2014

Holky mam radost, vaha dnes rano 77,6kg verim, ze tech 79kg byl omyl. Makam s dukanem a zase jsem si nasla cas na běh 🙂 vcera 3,8km za 29minut 🙂 nic moc, ale hrozne mi tvrdly nohy. Asi malo cukru v tele.

badal
22. kvě 2014

@hrozinka Informace jsou na orig. obale a jsou francouzsky, což nedávám ☹ A když jsem to hodila do překladače, tak z toho stejně moudrá nejsem. V obou výrobcích je 65% otrub. Asi to nebudu přehánět. Taky my vychází logické, že je to množství otrub na den a dál nic. Moc děkuji za odpověď a všem držím palce a přeju kila dolů jako po másle ( i když ho nesmíme 😉))) ).

hrozinka
22. kvě 2014

@badal ja bych si to davkovala takto, kdyz susenky tak doporucene mnozstvi a pridat malou lzicku OO ( prece jen je v susence 65% ne 100%) a kdyz bych je nejedla tak normalne otruby 🙂

hrozinka
16. zář 2014

pro nováčky, kdyby tady někdo přišel a potřeboval info, já jedu dukana od pondělí a hledám nové a nové info.
našla jsem stránku s pěknou grafikou a vysvětlením dokonce i jídelákem 🙂

http://wp.exact.cz/wordpress/jidelnicek/ukazkov...

hrozinka
19. zář 2014

@tina1506 Marti chci zkusit tu nutelu z hokaido dyne chutnalo ti to?

tina1506
19. zář 2014

@hrozinka nikdy jsem ji nedělala 🙂

orchidis
19. zář 2014

@hrozinka
@tina1506

Ahoj, jedu upravenou stravu, Dukanem inspirovanou, od pondělka 🙂.

Jo a to jsem dvakrát i ujela a mám dvě kila dole 🙂.

nnnadja
19. zář 2014

Ahoj, ze bych se taky pridala? Ale nevim o teto diete nic:/ jen se mi to docela libi🙂 Co tedy budete bastit v pondeli - pokud se muzu inspirovat? Chtěla bych zhubnout 5-8 kg.

hrozinka
19. zář 2014

@tina1506 aha ja myslela, ze to jsou tvoje fotky 🙂

@orchidis sikulka ja mam od pondeli dole 3kg drzim DD 🙂

@nnnadja 5-8kg je v pohode. Za me ti radim zde v diskuzi str myslim 6 vse je tam popsano, taky kousinek vys jsem davala web taky supr popsano je tam i jidelak a recepty.
Zaklad je mit doma ovesne otruby ty jis denne psenicne z tech se pece. Nejake umele sladidlo, kukuricny skrob, protein, Hodne pit vody. A co je uplne nejvic drzet vsechny 4 faze. Ja zhubla z 82kg na 73,9kg a byla taak stastna, ze jsem se na to vys*ala a ted jsem zacinala s 80,4kg takze je treba opravdu projit vsechny faze. Ja chci dat dolu 10kg mit 69-68kg tak uvidim 🙂

tina1506
19. zář 2014

@hrozinka moje výtvory mám u sebe v albu 🙂 https://www.modrykonik.cz/blog/tina1506/album/d...

hrozinka
21. zář 2014

@tina1506 jj to mam nastudovane a v zalozkach 🙂

lidovky
26. zář 2014

Dukana je naprostá špička. Funguje na 100% - vyzkoušela i moje matka - chronická jojo efektová dietářka a už asi 3 roky se drží, jí všechno, jen si dává 1 dukanový den. Vřele doporučuji všem, kteří rádi jí, nechtějí cvičit. Skvělé recepty najdete u slováků, tam jsou holky šikovnější než u nás - co se experimentů na téma klasika v dukana kabátě týče. Špeky vám odtečou, nemá smysl se vážit, jen měřte a nepropadejte panice, když se to zhruba za měsíc zastaví, vydržte a budete jak modelky 🙂 Knížky bych nekupovala, jsou to vyhozené peníze. Kdo chce mohu zaslat mailem výtažek - to podstatné z knih co se principu týče, recepty si stejně najde každý sám podle svých chutí..

skritkova
28. zář 2014

@lidovky Mohla bych poprosit o info na mail? V IP 🙂

skritkova
28. zář 2014

Holky, pomoooc ☹ Co je BZ, BD, 2/2, 5/5? Právě jsem objevila Vaši diskuzi a zaujalo mě, kolik Vás je spokojeno s touto dietou. Potřebuju dát dolů 10 kg a trochu se nastartovat s nějakým pohybem, tak doufám, že to půjde... 🙂

lidovky
28. zář 2014

Moc tady s tím neumím zacházet, kdo chce info, ať si napíše na můj mail: zappa.03@hotmail.com, ráda pošlu shrnutí diety + recepty. Tady ruším účet. Klára

skritkova
29. zář 2014

@hrozinka
@tina1506 Holky, moc prosím o radu... Můžu v 1.fázi sojové maso?
Nechce se ke mně někdo přidat? Ve středu bych chtěla začít 🙂

hrozinka
29. zář 2014

@skritkova ja soju nejim,ale co jsem nasla tak nax 50g za tyden a BZD = bilkovinozeleninovy den, BD bilkovinny den
2/2 nebo 5/5 jsou dny jak to dodrzovat muzes 1/1 az 5/5 v praxi prvni cislo jsou dny ciste jen bilkovyny loneno dny vcetne zeleniny. Takze kdyz si to das trebas 2/2 tak 2 dny jis jen bilkoviny a pak 2 dny zasebou bilkoviny se zelninou 🙂

skritkova
30. zář 2014

@hrozinka Moc děkuji, jsi zlatá 😵 Dnes začínám 🙂 Akorát nevím, kolik dní mám jet 1. fázi, když chci dolů 12kg (10 je minimum 😀 ), myslíš, že těch 5? A ořechy a semínka asi nemůžu, co? Už se těším, až budu moct přidat zeleninu .

hrozinka
30. zář 2014

@skritkova doporučuji ti přečíst si celé tyto stránky http://wp.exact.cz/wordpress/zasady-dukanovy-di... mají tam dukanovu dietu krásně zpracovanou včetně jídeláku na týden v každé fázi. máš tam seznam co jíst a co v žádním případě, jako jsou semínka a ořechy to máš samej tuk, a ty se chceš tuku zbavit 😉 5 Dní je maximum co se má první fáze držet a je vhodná, pokud chceš dát dolů 20kg a více, já, když jsem chtěla 8-10kg tak bylo ideál drže 1F 2 dny já si jí dala 3 dny, aby mi to pak líp vyšlo na víkend. 5dní je protebe už moc, už ve středu budeš chtít zeleninu a zbytečně porušíš. není důležité zhubnout v 1F 5kg a pak zbytek, je důležité držet to pravidelně a jít s váhou dolů pomalu.
Za mě základní pravidla, ktrerá se mi osvědčila a váha šla krásně dolů každý den.
- Mít v kuchyni nebo v práci pořád skleničku s vodou a popíjet . za den 2litry. nepít narychlo půl litru protože si vzpomenu, že jsem nepila, ne je třeba celej den po troškách.
- určitě nezapomínat na otruby a nepřekračovat množství - nezdá se to, ale jsou tučne.
- jíst pořádné porce, dukan není o 5ti jídlech za den a hrst toho a hrst tamtoho. dukan je, že se jí pořád, kdy chceš a co chceš v rámci pravidel. čím víc jíš tím líp. já si kolikrát v 10 večer udělala čínu, jen tak kuřecí masko na pánvi a hubla jsem krásně.
jakmile přejdeš z 1F na 2F a po 2 dnech se zvážiš nevyšiluj, že šla váha nahoru, v zelenině je spousta vody a ta se ti dostává do těla a zadržuje se, jak přejdeš na BD den tak z tebe voda zase odejde, takže nejlepší je vážit se vždy v BD dnech a nejlépe třebas středa ráno mám poslední BD zvážím se, změřím se, pak dám 2 dny BZD, pak zad dva dny bd tak ten druhy den ráno se zase zvážím, v BZD dnech budeš většinou těžší,
důležitý je taky se i měřit. na váze můžeš mít stejně, ale na cm i 5cm dole 😉

skritkova
30. zář 2014

@hrozinka Jsi zlatá 😵 Moc děkuju za informace. Projela jsem si ty stránky a jsou super, všechno je tam tak hezky ucelený a člověk si konečně udělá obrázek co a jak. Dnes jedu 1. den 1. fáze a musím říct, že super 😉 Vůbec nejsem nafouklá, cítím se lehčí už teď 🙂 Nakoupila jsem si vše potřebné a hurá do dalších dní, snad mi ten optimismus vydrží. Jo, jen mám místo pšeničných otrub špaldové, tak snad to neva 🙂

hrozinka
30. zář 2014

@skritkova otruby mas mit ovesne OO ty jis denne a psenicne PO s tema peces. Myslim si, ze spaldove jsou spatne, ale nevim

makinka88
15. říj 2014

Ahojky děvčata, než se prokoušu všemi komentáři bude mi to chvíli trvat 🙂 Ale musím Vám hned na začátku napsat, že Dukanova dieta opravdu funguje na 100 procent 🙂 Jsem spokojená a to i po tom, co jsem přestala ditu držet, jde váha stál dolů 🙂 Takže tuhle dietu doporučuji... Za rok a něco jsem shodila 47 kg a váha stále klesá 🙂 Přidávám porovnávací foto... Markéta

kader
16. říj 2014

@makinka88 Ahojky, klobouk dolů. Opravdu paráda.
Můžu se prosím zeptat? Ta Dukanova dieta, to jsou ty pytlíčky?
Děkuji

makinka88
19. říj 2014

@kader nene to nejsou žádné pytlíčky, ale bílkovinová dieta 🙂

elialen
20. říj 2014

Zdravím. Ráda bych Dukanovu dietu také držela. Potřebuji dát dolů minimálně 40 kg (holt jsem jedlík a těhotenství a tak nějak jsem mooooc přibrala za poslední 3 roky). Dají se ty otruby sehnat třeba i v Tescu? Budu ráda za jakoukoli radu. Také budu ráda, když se někdo přidá anebo se k někomu přidám. 🙂