Dukanova dieta - změna životního stylu

evicka333
9. lis 2012

Ahoj holky, snad jsem podobné téma tady nepřehlédla, že zakládám nové.
Chtěla jsem se zeptat, zda tady některé taky patříte mezi dukanky? Jak vám jde hubnutí?
Nebo je tady někdo, kdo se na tuto dietu chystá?
Já jsem začala s manželem a švagrovou po dlouhém odhodlávání (protože stále kojím naší 14m. dcerušku) a přípravě (tou myslím shánění info, receptů, zkušeností holek z jiných fór) 15.10. a výsledky jsou úžasné..

sluvko
10. zář 2013

@hrozinka já si kupuju v dr teta všechny možné aromata 🙂 včera jsem měla palačinky a karamelový tvaroh 🙂

hrozinka
10. zář 2013

@sluvko hoď recept na palačinky. Ja mam 3 a nemůžu najit ten nej,ktery jsem dělala napoprve. Jé aroma mě nenapadlo 🙂 ja davam trošku pudingu. Tak na sváču je kefír 🙂

raubirka
10. zář 2013

Ahoj holky! Dlouho jsem tu nebyla...
Ja bych tak chtela zacit... kdybych se do toho ponorila, tak budu mooc rada, ale stacilo by mi najet na nejaky zdravotni zivotni styl...
Nejsem vubec schopna se nastartovat...

@inna1 ty jsi zhubla 20 kg?

Co jste holky mely rady pri te prvni fazi? Ja se bojim, ze na me prijdou chute a zhresim, nebo tak... nebo ze mi to nebude chutnat...

hrozinka
10. zář 2013

@raubirka ahoj ja kdyz mam na neco chut taxi upecu neco dukanovskeho a s tim se to da v poho zvladnout. Prvni faze je kratka dle toho kolik chces shodit, max 5 dnu a tech 5 dnu to vydrzis a pak si hned muzes neco upect 😉 mrkni trebas k tine do alba ona ma supr recepty a ja si od ni beru hoodne velkou inspiraci 🙂 misa rez je luxus, nebo v 1f si dej tvaroh vyslehany se sladidlem a muzes do toho dat nejake aroma nebo trosku pudingu tim si zmenis chut 😉
Sup neotalej, naćti info a pojd do toho s nama!!!!!!! 🙂

sluvko
10. zář 2013

@hrozinka dělám to od oka, ale dám si 2 lž otrub 2 vejce a 1,5 deci mléka vyšleháma nalévám na rozehřátou pánev chvilku to trvá ale po chvilce jde krásně sloupnout a pak už jen mažu většinout tvaroehm s trestí

sluvko
10. zář 2013

@raubirka nakup si žvkačky a bonony bez cukru a colu bez cukru... jinak jak dlouho chceš být v první fázi?

raubirka
10. zář 2013

@hrozinka no ja uz to mam tak nejak malo zkoukle... uz jsem treba koukala na tvarohovy kolac, je to na zpusob cheescake a byl moc dobry...
ale me by zajimalo, co treba takhle snidate atak, takova ta normalni strava...
mate nejaky recept na dobre pecivo?to co jsem si ednou podle dukana udelala, tak se mi trosku krivila pusa .-)

@sluvko v prvni fazi bych chtela byt co nejdyl, kdyz by to slo, tak i tech pet dni... no, mam 77 kg a chci jit tak na 65

sluvko
10. zář 2013

@raubirka tak to se ti určitě podaří nejhorší jsou první dny a pak už to pujde samo 1) si tělo zvykne, 2) když už ti to dá tolik práce to ustát, tak už nebudeš chctít jen tak přestat
já nevím co ti poradit, já to mám tak že chci zhubnouthodně, začala jsem na 88 teď mám 82 a chci jít na 65 takže to držím dost striktně,
pečivo mi nechutná, ale zbožňuju palačinky, hodně jím tofu, šmakouna, vajíčka tvaroh a jogurt a kuřecí maso
první dny mi pomohlo, snídat jogurt se lžící otrub (velkou aktivii 400G)

hrozinka
10. zář 2013

@raubirka tak to uz jsme tu 3 co jdem na 650🙂 ja jedine pečivo co dam a je super jsou dukan placky
4PL OO, 2PL PO, 3LŽICE tvarohu,1vejce,1čl PDP nebo droždí,sůl a hodně kmínu, na plech s peč pap udělaš placky a pečeš do skoro hněda. Davam si je se šunkou a chutnaj jak dalamanek bo kaiserka. Ja ješte sypu sezamove semínko nahoru 😉

tina1506
10. zář 2013

holky tip na tvaroh - nescafe zalít troškou horké vody (2-3PL), osladit, tvaroh - vyšlehat!!! Mňamka obrovská!!! https://www.modrykonik.cz/fotoblog/tina1506/alb...

hrozinka
10. zář 2013

http://www.dieta-shop.com/cs/vyrobky-dukan/117-...

http://www.dieta-shop.com/cs/sladkosti-bez-cukr...

http://www.dieta-shop.com/cs/vyrobky-dukan/117-...

Holky kupovala jste nektera neco od dukana? A nevite kolik se toho sladkeho od nej muze? Nutela, susenky atd?

Ja jsem silene na sladke a nejvice mam problem pri ms, to bych sezrala cukrarnu 😢

hrozinka
10. zář 2013

Muffiny teď je svačím a jsou mňám vůbec nejsou vkhké 🙂

lenna1167
10. zář 2013

@hrozinka ahoj,v první fázi jsem dala taky jen dvě kg,hubnu jen v bilkovinnych dnech,při zelenině stojím,ale i tak mě to těší, potřebuji ještě deset 😠

hrozinka
10. zář 2013

@lenna1167 to jsi mě potěšila 🙂 ja jedu 2/2 ať si můžu vařit obědy na 2 dny. Hodně jsem četla,že holky stály i měsíc a pak bum 3kg 🙂 tak kéž by 😀 😀

sluvko
10. zář 2013

@lenna1167 taky většinou hubnu jen v bílkodnech

inna1
11. zář 2013

@raubirka ahoj uz je to 25kg Dukanka je skvela..kilca pekne mizi..Tobe to take pujde..kolik potrebujes shodit?

raubirka
11. zář 2013

@hrozinka mame podobne stejne stare deti .-)

raubirka
11. zář 2013

@inna1 10 kg by mi stacilo, ale kdyz 12-13, tak budu stastna... .-)
Na cca 65kg...
Ja uz ji studuju aspon ctvrt roku, jen se nemuzu odhodlat, zkousela jsem par receptu...

zmuzle
11. zář 2013

@raubirka Tak se muzeme vyhecovat a zacit spolu. Ja potrebuji sice jen par kg, ale drzis e me festove jiz par let! Moje vaha je 65 kg, 62 je nejnizsi pod co bych uz nesla a ted mam 72kg. Taky to studuju, ale zatim tapu. 😒

Treba pry muzu colu light? Piju ji totiz denne, snazim se omezovat na 2 sklenky, ale vynechat nedokazu. No a pak zelenina se muze neomezene? To jsem nevycetla, jestli je nejaka zakazana. Mleko nizkotucne se snad smi a jen ty ryzove nudle a stihle nudle? Jo a tofu je povolene i uzene v 1. fazi?

sluvko
11. zář 2013

@zmuzle rýžové nudle vůbec, štíhlé nudle ano, zelenina je omezená . dukanovadieta.com

sluvko
11. zář 2013

doporučuju koupit knihu

zmuzle
11. zář 2013

@sluvko knihu mi da kamaradka v patek 😵 Vim, ze tam to bude asi nejprehlednejsi. Ale ja mam rada prehled a stve me, kdyz necemu nerozumim, tak se ptam. 😝

sluvko
11. zář 2013

@zmuzle určitě v tom není problém , jen já třeba z knihy vyčetla spoustu věcí které jsem nikde jinde nenašla a nebo jsem dostala odpověďi na otázky u kterých byly rozpory

zmuzle
11. zář 2013

@sluvko Ja tam to o te zelenine nemuzu prave najit. 😕 Vytiskla jsem si seznamy, nasla o ovoci, mleku atd. Ale nic o zelenine. A pak me mate to s vejci. Nekde jsem vycetla, ze 4 tydne, ale ze se mohou za den 2 a to mi nesedi ap.

hrozinka
11. zář 2013

@zmuzle s vejci je to dle zdravotního stavu ( cholesterol ) ono se vejci moc nevyhneš u dukana je skoro ve všem zelenina se může skoro všechna - důležité je hledět na to kolik ma cukru jako třeba mrkev 😉 v BD dnech je povolena třeba cibule bo okurky ale jen jako dochucovadlo 😉

Ja si zavedla sešit. Mam tam napsane pravidla i recepty 😉 🙂

sluvko
11. zář 2013

@zmuzle s vejci je to tak, ten kdo má problém s cholesterolem smí jen celé 4 týdně. bez žloutku neomezeně, ale ten kdo je zdraví, vejce neomezeně

sluvko
11. zář 2013

paradajky, uhorka, reďkovka, špenát, zelená fazuľka, brokolica, artičoky, špargľa, pór, biela kapusta, červená kapusta, zelená kapusta, čínska kapusta, šalát, čakanka, jedlé huby, zeler, kaleráb, fenikel, baklažán, cuketa, karfiol, tekvica, dyňa hokkaido, paprika, sójové klíčky, mangold, ružičkový kel, cibuľa. Mrkva a cvikla len v obmedzenom množstve.

Nezabudnite, že ryža, zemiaky, cestovina, kukurica, fazuľa, bôb, cícer, šošovica, hrášok a avokádo sú zakázané !

tina1506
11. zář 2013

já se držím tohodle...

zmuzle
11. zář 2013

@sluvko @tina1506 Holky, diky. Tak az to rozjedu, dam vedet. Snad se odhodlam. Musim nakoupit nejdriv vse potrebne.

raubirka
11. zář 2013

@zmuzle tak to mas to same jak ja... ja sice knizku koupim, ale strasne nerada ctu, teda jak co... radeji se taky ptam... Jo, colu muzes, to je snad jedinne, co me tak nejak vic nakopava... bez coly si to neumim predstavit, nepiju ji tak casto, ale kdyz uz ji mame v lednici, tak si naliju co mi hrdlo raci .-)
odkud jsi?