Dukanova dieta - změna životního stylu

evicka333
9. lis 2012

Ahoj holky, snad jsem podobné téma tady nepřehlédla, že zakládám nové.
Chtěla jsem se zeptat, zda tady některé taky patříte mezi dukanky? Jak vám jde hubnutí?
Nebo je tady někdo, kdo se na tuto dietu chystá?
Já jsem začala s manželem a švagrovou po dlouhém odhodlávání (protože stále kojím naší 14m. dcerušku) a přípravě (tou myslím shánění info, receptů, zkušeností holek z jiných fór) 15.10. a výsledky jsou úžasné..

hrozinka
3. led 2014

holky můžete mi prosím vysvětlit konec tohoto výpočtu? svou váhu prý budu mít 6.4.2014 když budu vše dodržovat jak se má, ale proč pak s váhou stojím do 12.8.2014 ? tam už potom se nehubne?

a ještě dotaz já si dala cíl 65kg on mi dal 69kg tím pádem já chtěl 1F držet 5dní a on mi píše 3 dny, jak dlouho by jste teda byly v 1F vy? 🙂

tina1506
3. led 2014

@hrozinka vaří se luxusně,konečně mě baví i mytí nádobí :D jinak snídám denně sladké, třeba tiramisu vím, že mám na 2 dny, ale jím ho 4 dny většinou, i déle... pak je luxusní kremeš, ten je na 4 dny... a klidně si i škrobem zahustím nějakou omajdu, já to zase nějak nehrotím, jasan, že nesežeru toho hafo...
housky se můžou, dávka je na 2 dny,já nemám ráda otruby v jogurtu,ani v kaši, takže je dávám max do těsta na tiramissu, ale ty jakoby nepočítám a tak si dám 2 housky denně, a nebo k obědu knedlík a housky už ne...
pudink je druhá fáze, je taky na plus mínus 2 dny, teď ujíždím na tvarohu s nescafečkem,taky je v albu, jen kafe dávám jenom trošičku a někdy poředím i s jogurtem, to hodně zasytí 🙂 potom jsou super ryby - uzená makrela, zavináče, tuňák ve vlastní šťávě... a sem tam si dám i párky z lidlu, udělám si pizzu, sýr někdy zhřeším a dám 30% eidam, ale spíše teda mozzarelu, pak vajíčkový salát, šunku, vajíčka, pomazánky z tvarohu.... aobědy kuře a kuřecí prsa na 100 způsobů :D a semtam hovězí... teď mám v mražáku králíka, bude příští týden pečený se zelím, chlapi chtějí rajskou, taky si dám...

tina1506
3. led 2014

@hrozinka to je třetí fáze, tu držíš 10x tak dlouho, kolik jsi zhubla kg - 12,8kg = 128dnů fáze 3... někdo i v trojce hubne...

hrozinka
3. led 2014

@tina1506 jee tolik tipu, hned mam lepsi naladu. Ja celej den premejslim na co jsem se chtela zeptat a uz vim na tunaka? Jak ten se muze? I ten rajcatovem prozlaku? Ja jim jen kure, makrelu, lososa chci zkusit, zeli miluju, udela si cervene a snim i 3 misky 🙂 musim si udelat jidelnicek dopredu aspon den a bude, otruby v jogurtu, mlece nebo jako kasi nedam blee 😖 vetsinou z nich pecu. Musim mrknout jak delas ten tvaroch s nescafem 🙂

tina1506
3. led 2014

@hrozinka v rajčatovém protlaku kukni na cukry.... já vařím normálně pro všechny, jen to poupravuju a chlapům udělám přílohu, moc se s tím netentím.... 😉 jo a ještě miluju játra na všechny způsoby... jen tak orestovat na cibulce, jako špízy s kuřecím, popř.,zeleninou, s porkem jako omáčku... zítra budeme mít na oběd pečené kuře, já si připeču asi i na neděli, kůži zblajzne chlap... jo a ještě je luxus kuřecí halušky jako příloha... jenom rozmixovat 100g prsou, 1vajíčko a okořenit a šup do vody... jo a ještě mě napadly polívky... ať už vývar (s haluškama, játrovými knedlíčky, celestýnské nudle, vajíčko, česnekačka...), gulášovka, zelňačka, různé zeleninové... fajně to zasytí... 🙂
a ten tvaroh - do misky prdnu sladidlo - používám už jenom tabletky, trošku nescafečka, zaliju trošilinkou horké vody, promíchám, prdnu tvaroh, zamíchám a hotovo... někdy dělám více a načančám si to do skleniček... je to i pro 1F, nemusím mít kakao... a samo jogurtové a tvarohové nápoje - podle konzistence promíchám s mlíkem, do toho bolero a luxus 🙂
jsem jak na baterky, jak si postupně vzpomínám 😀 😀 😀

tina1506
3. led 2014

@hrozinka jo a ještě vyšla knížka - kuchařka http://www.megaknihy.cz/zdrava-kuchyne-diety/16... dívala jsem se na ni v knize, ale pro mě nic moc, takové recepty, co dělám běžně...

hrozinka
3. led 2014

@tina1506 uf to je informací jdu od konce jogurtove tvarohove napoje? Celestinské nudle? Ty se nesmí ne? Do vývaru dáš i mrkev? Ja jatra nejím ☹ jsem hodne omezená masem co jím ☹ kůži na mase ja stejně nejím tak to mi neva 🙂 už se těším na zelí a kýtu kuřete mňam 🙂

tina1506
3. led 2014

@hrozinka nápoje - je to jako jogurtové mlíko, nebo kefírové... prostě naředit mlíkem... nebo klasický bílý kefír a do něj bolero... "celestýnské" nudle dle DD - vajíčková omeleta nakrájená na nudle... vývar dělám i s mrkví, když mám BD, tak nedávám zeleninu na talíř, v BZD jo...

hrozinka
3. led 2014

@tina1506 aha tak omeletu recept jsem ještě neviděla 🙂 kefíry miluju 🙂

vali101
5. led 2014

Zdravím holky,ráda bych se k vám připojila .včera jsem narazila na Dukanovu dietu a od té doby si pročítám všechno možný na netu,určitě jí vyzkouším.Můžu se jen zeptat, můžu v 1.f snídat knekebrot ? a můžu si dávat ovesné vločky? děkuju

tina1506
5. led 2014

@vali101 obojí ani omylem, nejen v první fázi,vůbec :D

vali101
5. led 2014

@tina1506 aha,děkuju,budu si to muset přečíst znovu pozorněji🙂
Ještě mi není jasné,když potřebuju shodit 10 kg,budu držet dietu podle předpisů a nepodaří se zhubnout tolik,mám vypustit 3.f a začít znovu 1. a 2. a pak naject na 3?
pořád mi nějak není jasné,co budu snídat🙂 našla jsem třeba vaječný salát,ale kolik a s čím,nebo kdy jíst ty otruby,to jsem zatím nezjistila.od úterka jdu na to,zítra nakoupím nějaký potraviny 🙂 jsem zvědavá

hrozinka
5. led 2014

@vali101 zdravím já taky nevím co snídat. 1f je nejtěžší. Není zelenina ,ale mužes si udělat dukan chleba nebo houstičky - ty má tina v albu a jsou super. Jen musíš počítat otruby. V 1f můžeš max 1,5lžíce a je jedno jak bud v jogurtu,mléce jako kaši nebo napéct pečivo. Třebas dukan chleba je z 6 ti lžic oo takže ho máš na 4 dny od 2f na 3 ale uz celej den nesmíš otruby použít.
Já budu zatím snídat :
dukan toast v toastovači se šunkou
Vaječina 1 celé a z druhého bílek nebo omeletu se šunkou
Bílej jogurt se sladidlem
Bílej jogurt vyšlehaný s tvarohem
Tvaroh vyšlehaný s mlékem
Palačinky - až v 2f
Cottage linesa 2,4%% tuku
Salat caesar 2f
Šunková pomazánka ( 3plátky šunky,100g tvarohu,3Pl jogurtu,vegeta ždibec,1strouzek česneku a uvařene vejce)
Puding + piškot 2f

hrozinka
5. led 2014

@vali101 nejsem si jista jak mysliš,kdyby se nezdařilo shodit 10kg. Budeš držet 1f max 3dny to dáš dolů hlavně vodu a pak najedeš na 2f a v té budeš tak dlouho dokud nebudeš mít svou váhu. Ideál je 1kg týdně takže nemá cenu po měsíci skočit do 1f. Až dosáhneš své váhy dáš se do 3f a tam budeš za 1shozené kg 10dní 10kg x10 dní= 100 dní a pak pujdeš do 4ky 😉

Základ co budeš potřebovat je: ovesné otruby (OO) pšeničné otruby (PO), prášek do pečiva (PDP), sušené mléko odtučněné - já ho nahrazuju odtučněným pudinkem, kaako orion to je do 10%tuku, bílé jogurty,mlíko a tvarohy

tina1506
5. led 2014

@vali101 jak píše @hrozinka - a ještě si kup maso - kuře, hovězí, játra, ryby, uzená makrela, zavináče, šunka s vysokým obsahem masa - všechno můžeš jíst kolik chceš,kdy chceš... koukni ke mě do alba,mám tam i seznamy povolených potravin, je to přehledné... v DD se na časy a množství nekouká, jenom teda otruby, tolerované potraviny a mléčné výrobky do 1kg denně... co není zakázáno, je povoleno :D klidně se ptej... hlavně nejdřív naštuduj a pak začni, začátek je pakárna, ale jak se do toho dostaneš, je to brnkačka!!!

hrozinka
5. led 2014

@tina1506 Tinuš kde a jakou kupuješ tu makrelu? Ja chcu jit do lidlu na lososa tak chcu mrknout i na makrelu 🙂

tina1506
5. led 2014

@hrozinka v Lidlu mají taky dobrou, je v takové jakoby krabičce, jinak kupuju kdekoliv, zatavenou i na váhu... já ji miluju, sežeru klidně celou i bez housky :D

hrozinka
5. led 2014

@tina1506 ja mam makrelu ráda,ale jedla jsem jí jen z grilu 🙂 tak to vim jakou mrknu a koupím taky. Mám hned další oběd 🙂

inna1
6. led 2014

juu pekne jste se do toho pustily..take jedu od zacatku..dnes treti den 1f🙂

hrozinka
6. led 2014

@inna1 kolik se ti tedy podařilo shodit a za jak dlouho? a kolik ještě chceš dát dolů? 🙂

hrozinka
6. led 2014

holky tak já na to dnes najela:
snídaně : jogurt linessa jahoda smíchaný s 1/3 velkého bílého jogurtu , káva s kapkou mléka 0,5%tuku
svačina : kefírové mléko tuk 0,9% - může být?
oběd : dukan placka v troubě ( ne celá) kuřecí maso opečené s cibulí na pánvi, dresing ( jogurt, česnek kapka kečupu linessa)
svačina: jdu zkusit nescafe tvaroh od tiny 🙂
večeře : asi cottage s vajíčkem

celý den popíjím černý čaj s kapkou citronu bez cukru 1,5 už budu mít v sobě a ještě jsem si koupila vitamíny šumivé 🙂

taky prozradím, že v pátek jsem měla 82kg 😢 😢 v sobotu ráno mě strašně bolelo břicho a záda takže za víkend jsem toho moc nesnědla, má startovací váha dnes ráno byla 81,45kg tuto počítám jako start a s DD jdu na 65-67kg, dle dukana do dubna a pak upevňovat tak uvidíme 😵

hrozinka
6. led 2014

@vali101 dnes odpo jsem si na tebe vzpomněla, hodně důležitá věc je než začneš 1) zvaž se 2) změř se . může se stát, že váha dolů nepude, ale cm jo, sval je těžší než tuk 😉 a hlavně nikdy se nevaž po zeleninových dnech, zelenina obsahuje strašně moc vody, kterou si tělo ponechá a postupně ju vylučuje v BD takže se ti může zdát, že nehubneš, ale ve skutečnosti máš v sobě jen vodu ze zeleniny 😉 😉

hrozinka
6. led 2014

@tina1506 tak mě se to nescafe vůbec nepovedlo ☹ může to být tvarohem,že je hrudkovitý? Nebo,že nemam nescafe,ale jiné kafe? ☹ tak jsem se na to těšila ☹

Takže sváča vypuštěna a véča omeleta ze 2 vajec,šunka krutí a 2 lžíce cottage linesa 🙂

inna1
6. led 2014

@hrozinka za tri dny -2,2kg

hrozinka
6. led 2014

@inna1 krása 🙂 a za to jak si to držela předtím ?

tina1506
6. led 2014

@hrozinka že by horká voda a studený tvaroh z lednice?

vali101
6. led 2014

@hrozinka Ahojky,díky,všechno udělám co jsi mi psala 😉 od zítřka jdu na to,mám obavy,protože jsem teď byla fakt strašně rozežraná 😒
mám ještě otázky.Koupila jsem si tvaroh nízkotučný a nějaký sladidlo v prášku Sorbit se sacharidem,určeno pro diabetiky a dietáře,můžu to přidávat do tvarohu,nízkot.jogurtu a tak? a kolik?
Jestli tomu dobře rozumím,teď pojedu 3 dny bílkoviny podle předlohy a pak týden bílkoviny+zelenina a další týden zase jen bílkoviny a budu to střídat než budu mít dole co potřebuju?A co puding,ten si můžu udělat třeba čokoládový, z nízkotuč.mléka a bez cukru,nebo můžu trochu umělého přidat? omlouvám se za tolik otázek,ale jsem ráda, když se můžu s někým poradit 🙂

inna1
6. led 2014

@hrozinka loni to bylo 24kg jeste bych 10-15 chtela dat..

inna1
6. led 2014

@vali101 2f budes stridat bilkovinovy dny a dny bilkoviny zelenina jak ti to bude vyhovovat treba jeden a jeden nebo dva a dva..puding je tolerovana potravina tak radeji az od druhe faze..sladit muzes od zacatku sladidlama je jich hodne..nektera nejsou chutna musis zkouset co ti bude chutnat..ja pouzivam sypkou stevii nebo cukren a irbis

vali101
6. led 2014

@tina1506 děkuju 😉
koupila jsem si i makrelu,tu si v 1.,f můžu dát také k obědu?ale zítra si udělám kuřecí plátek.
Je u DD nějaké minimální množství které se musí sníst?třeba 4-5 jídel za den?nebo víc?
do alba kouknu určitě,hlavně mě zajímá to pečivo.když si upeču tek D.chleba,pak si můžu dávat k snídani třeba ten chleba s vajíčkovou pomazánkou,nebo tuňákovou i v 1.f? a je jedno kolik toho sním?