Holky, které kojením nehubnou

janall30
26. srp 2017

Pročítala jsem nějaké diskuze a někde je uvedeno - kojím, jím zdravě, cvičím, ani deko dole. Po porodu se do ničeho nevejdu, 95% šatníku mám k ničemu. Tak nevím jestli jít kupovat oblečení XXL nebo se dá zhubnout i při kojení. Funguje rovnice vyšší výdej než příjem vždy nebo tomu hormony v době kojení brání, ať se budu snažit jakkoliv?
A vy které už nekojíte, zhubly jste kila cvičením a zdravou stravou nebo to šlo dolů samo?

zatimnic
26. srp 2017

Je pravda, že to muze tělo v době kojení bojkotovat. Někomu to jde lépe a někomu hůře. Ale určitě je dobré cvičit a udržovat stravu i tak, tělo se pak dostane do kondice.

lidag
26. srp 2017

já zrovna patřím mezi ty, které kojením nehubnou. Po první dceři se mi podařilo zhubnout, až když jsem přestala kojit a pak to šlo dost snadno. Do té doby jsem se mohla třeba na hlavu postavit a nic... druhou dcerku zatím kojím, nemám nijak nadváhu, ale pár kg bych dolů chtěla a když už se mi to trošku podaří, mám to zas zpátky. Tak nějak počítám s tím, že až přestanu kojit, že se mi to zas podaří. Oblečení - hlavně kalhoty a sukně jsou mi taky povětšinou malé...

wiinnii
26. srp 2017

Ahoj, já rodila poprvé před třemi lety. Dcera byla závislák na prsu do 2 let z toho do 1,5 roku plně, nechtěla mi jíst skoro žádnou jinou stravu. Všude jsem slyšela, jak člověk kojením hubne..... No u mě tedy vůbec nic! Ten první rok jsem mohla dělat cokoliv a ani kilčo dolů. Tak jsem to přestala řešit a trápit se tím. Po tom prvním roce jsem opět najela na cvičení a ono ejhle, najednou to šlo! Když se mi podařilo dát skoro vše dolů, znovu jsem otěhotněla. Jsem přesně rok po druhém porodu a vše se opakuje. Proto jsem si řekla, že začnu zase až po tom prvním roce. Tak snad to půjde dolů stejně. Mám před sebou asi 25kg, takže makačka to bude pořádná.
Už mě nebaví nemít co na sebe! Obrovská nechuť chodit do obchodu a vybírat si věci větší L nebo až XL, když jsem mívala XS-S. Kolikrát se mi stalo, že jsem se musela hodně držet, abych se v kabince nerozbrečela. Nebo že mě lidé na ulicí nezdraví, protože mě nepoznají!

odula
26. srp 2017

Ja jsem kojenim zhubla po prvni,ale raketove. Po druhym jsem se snazila a ani prd. Jeste jsem tloustla. po tretim se nesnazim a ani nehubnu ale ani netloustnu. Takze vidis ze je to ruzny i u jedny zensky.... 😀

smudlinka24
27. srp 2017

Mam 2,5 mesice po porodu a krom vody jsem kojenim neshodila nic. Jsou to sice 3 kila, nicmene mi skoro nic z satniku neni a jak jsem mala, tak je na mne kazdy deko videt. Ale mne jde hubnuti hodne spatne i normalne, na kazdy kilo se silene nadru a trva mi to vic jak mesic. Ale prdkam na to a jim co me napadne, protoze zaroven ani netloustnu.

margarithka
27. srp 2017

Ja prisla z porodnice +10 kg. Dokud jsem dvojcata kojila, ani deko. Prestala jsem kojit a do roka tech 10 kilo zmizelo. Na kecy a clanky typu "diky kojeni je hubena jak lunt" jsem alergicka. Je to jako s tehotenstvim a vsim...nekdo zere a nepribere, jiny se musi sakra drzet a nikdy "idealni" postavu mit nebude.
Ted delame na tretim a jestli zase budu v tehotenstvi poslouchat od sestry u doktora kecy, jak enorme pribiram, asi ji poslu do prdele😉

janall30
autor
27. srp 2017

@margarithka10kg zmizelo samo?škoda jen ze to trvá rok.

xdrak102
27. srp 2017

Ahoj, já dala těhu kila dolů jen svou prací - výdej větší než příjem. Mě se to teda kojením nehýbalo, protože kalorie vydané kojením jsem zvládla hravě dopapat. Jakmile jsem si začala zapisovat (používám Stob - sebekoučink) a počítat, začalo se to hýbat dolů. Příjem jsem teda ale nastavovala vyšší než normálně spočítá program pro hubnutí když nekojíš. Dokud jsem kojila víc i o 2000 Kj, teď když už jí hodně příkrmů tak cca o 500 Kj. Tehu kila už jsou pryč (a nebudu radši psát kolik to bylo😂) a teď pracuju na těch co jsem nachytala před těhu😉

kata267
27. srp 2017

@janall30 pri kojeni ani deko dolu a po kojeni taky ani deko 😀😀 ale takovy ty vyhubly.maminy ktery tvrdi ze to maji diky kojeni mam kolem sebe taky, ty pak.clovek nepresvedci ze to neni automatika u vsech....

milacicka
27. srp 2017

Já jsem se o hubnuti-nehubnuti bavila se svojí gynekoložkou a ta mi říkala že když žena kojí ať plně nebo jen částečně moc se toho neshodí protože všechno potřebné co potřebuje tělo jde rovnou do mléka a proto tělo strádá a ukládá. Až když se kojení ukončí jdou kila snaze dolů. Já jsem skoro 11 měsíců po porodu a můžu Vám říct že mám břicho jako bych byla v 8 měsíci. Ne a ne mě kila opustit. Ale nezoufám. 😉

looolaaa
27. srp 2017

no kojila jsem rok a půl a teda dolů nic samo nešlo, ale na to jak jsem doslova žrala jsem byla ráda že to neslo alespoň nahoru :D pak se nějak blížilo léto tak jsem fakt musela vědomě zamakat a to byli výsledky znát. Ale nebylo to zadarmo.

kometkak
27. srp 2017

Já jsem přibrala při obou dětech 25kg. Po prvním jsem začala hubnout více až po roce kdy jsem ukončila kojení a začala sem občas běhat. Ale zbylo mi 5kg, které bych pomalu ještě zhodila, když bych zase neotěhotněla.. teď mi zase zbývá nových 5. Takže celkem 10 za obě děti. Leze to dolů pomalinku. Kojím. Malá bude mít rok. Myslím, že to vyběhám, nebo většinu, ale třeba za další 2 roky.. nebude to hned. Pro mě to těhotenství byl vždy strašný záhul..

penelope87
27. srp 2017

@janall30 Zhubla jsem, až když jsem přestala kojit. A to jsem v těhotenství nabrala 8kg a 4kg jsem nechala v porodnici.

alicie_k
27. srp 2017

Konkrétně u mě to hubnutí nebude kojením, spíš nedostatkem spánku a že nemám pořádně čas na jídlo. Už jsem pod svou výchozí váhou.

margarithka
27. srp 2017

@janall30 samo. Nebudu tvrdit, ze se nehybu, on jen ten kocar neco vazi a rada beham a celkove se hybu, ale nijak zvlast zamerne jsem nic nedelala, abych zhubla.

margarithka
27. srp 2017

@milacicka ja mela bricho jeste pul roku po porodu jak tesne pred porodem. Manzel se me i ptal, jestli mi tam jedno nenechali😂

sisinkaj
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hop_ita
19. říj 2017

Taky jsem hubnutim nezhubla ani gram! :-/ Ted tri mesice nekojim a mozna malinkej rozdil konecne nastal. Pohybu mam mraky a jim s rozumem, pred tehu jsem byla pevna akorat osvalena sportovkyne, ach jo.

bonavoxa
19. říj 2017

Nezhubla jsem po porodu vůbec a při kojení dalších deset přibrala. Asi hormony. Zhubla jsem dvacet kilo z těch příšerných třiceti. Ale deset mi stále zůstalo a zůstává, protože jsem znova těhotná a ještě se mi rozhodila štítná žláza do hypo, tak jsem zvědavá, jaké martyrium je znova čeká. Chtěla bych aspoň chvilku moct jíst jako normální člověk a nepribirat jako mašičisko. Zhubla jsem až malá měla nějaký pravidelnější režim, takže kolem dvou let.

dixi86
19. říj 2017

Já v těhu hubla, hned po porodu jsem měla o 14kg míň než před těhu, ale během kojení jsem to vše nabrala. A to jsem mohla dělat co jsem chtěla(procházky, cvičení, strava,..), ale nulový spánek a nic moc jídla asi udělalo své. Teď to snad bude opačně, uvidíme.

zvedavec2
19. říj 2017

Ja po porodu u kojeni moc nehubla. Nebyla jsem nejak tlusta, ale parckil tam zustalo. V synovych 3 mesicich jsem musela nabehnout na drsnou dietu - mel silny ekzem a netoleranci bkm. Ja plne kojila, takze jeho dieta = moje dieta. Bylo to hlavne hodne masa, zadny cukr a jen velice malo jinych sacharidu, zadny lepek, atd.. No proste husta dieta. Ale synovi zabrala primo zazracne, kdybych to nevidela ze dne na den na vlastnim decku, nikdy tomu neuverim.. No a vedlejsi efekt - mam 58-60kg 😉 ted uz tedy jim temer vse, ale ten princip zdrave vyzivy bez zpracovanych potravin a cukru tam zustal. Jen tedy extra horkou coko (min 70% a bez mleka, v nekterych horkych napr v Lindtu mliko stejne je!!) si hodne dopravam, sezeru ji klidne na posezeni celou, dva yrikrat tydne..

Takze ja za sebe - ono to ten organismus chtelo postouchnout. Ja sama od sebe bych to nikdy v kojeni neresila, dieta v kojeni by me nenapadla ani omylem. Tim, ze jsem kvuli synovi musela, se to taktp vyvrbilo.
Jo ale hlidala jsem si vapnik. Bez mlecnych vyrobku doplnuji tabletou.

prcekverunka
19. říj 2017

@janall30 Já jsem hubla špatně, ale hubla. Pohyb a opravdu striktně zdravá strava. A šlo to. Nezhubla jsem vše, ale většinu ano - tak, abych se vlezla do svého oblečení.

skarma007
8. lis 2021

dle mě to není o kojení, ale prostě o hormonech, každé tělo je jinak nastavené...Znám jednu, která byla tlustá a furt se ládovala a když otěhotněla, ládovala se dál a zhubla v těhotenství 20 kg a po porodu začala dost přibírat a nechápala, co se děje...Já jsem před těhotenstvím byla relativně hubená a od 2.trimestru to začalo a nejhorší to bylo ve 3.trimestru, prostě 22 kg nahoře, hnus. Nohy, lejtka, zadek a břicho monstrozní...U mě je to dané hormony, všeobecně mám dost estrogenu a v těhotenství má tělo tohoto hormonu ještě více. Po porodu jsem začala jíst zdravě, žádné kravské mléčné výrobky, sladkosti, kafe atd..ale fakt zdravě a je to 1,5 měsíce a jde to dolů šíleně pomalu, stehna a zadek jsou furt stejný, jen břicho jde dolů...Sestra po porodu byla anorektička, jedla jak chtěla a ji totálně spadnul zadek i nohy. Do teď nemůže absolutně přibrat a je hrozně hubená...Takže na řeči, kojením se hubne, sem taky alergická a je to totální blbost. Kdybych se takhle stravovala a sportovala před těhotenstvím, tak jsem hubená zpátky hned....Po porodu ani omylem a v těhotenství jsem jen nabírala....