Hot jóga, podělíte se o zkušenosti?

pavova
5. črc 2012

Zdravím, potřebuji poradí. Jsem po dvou porodech a potřebuji trochu zhubnout, trochu zformovat postavu a trochu očistit tělo i duši. vybrala jsem si hot jogu, ale nikdy jsem moc necvičila, tak nevím, zda to zvládnu. Podělíte se se mnou o Vaše zkušenosti? děkuji Monika

adelkav
11. črc 2012

@pavova Ahoj, nevím jaký je přesně rozdíl mezi hot jogou a bikram jogou...já chodila na tu bikram, chodila jsem 7 dní v kuse a moc mi to pomohlo, vyčistila jsem si hlavu a měla jsem pocit, že i po týdnu byl vidět výsledek, ale bylo to docela náročné. Mám 16 měsíců od porodu a asi bych na ní znovu nešla. To vedro mi ani tak nevadilo, ale to, že jsem chodila po práci, kdy tam bylo narváno a vadili mi ostatní zpocení lidé kteří byli hodně blízko🙂 a hlavně tam nebylo možné se napít jindy než když to povolili instruktoři. Kam se na ní chystáš?

pavova
autor
12. črc 2012

@adelkav
Chystám se na ní Praha 8 studio Pártyfit. Rozdíl by měl být v teplotě. Hot 32-34 birkram více stupňů. Chtěla bych chodit 1x týdně, spíš abych něco dělala...není mi 20 😀 , než abych byla vytrvalostní modelka.S tím pitím bych si hlavu nelámala. Dobrý instruktor nechá volnost, jak ve cvičení, tak v ostatních věcech.Pokud ne, je to k ničemu. Hydratace je nutná. No zkusím to tam. Děkuji za info Monika

adelkav
12. črc 2012

@pavova držím palce, ať tě to baví. Pokud je tam nižší teplota, tak by to mělo být v pohodě. Jak dlouho trvá ta lekce?

pavova
autor
12. črc 2012

Píšou 90 min, ale nemyslím si, že by se po celou dobu cvičilo. No jsem zvědavá. 😉

adelkav
12. črc 2012

@pavova a já jak jsem zvědavá🙂 Tak pak napiš jaké to bylo.

lisky
13. črc 2012

ahoj a proč sis vybrala zrovna hot jogu a ne některý jiný druh jogy? Nejsem přesvědčená, že hot joga, ani bikram joga jsou nějak zvlášť přínosné.... (oproti jiným typům)

pavova
autor
16. črc 2012

Hot jogu jsem si vybrala proto, že pomůže stabilizovat a zpevnit kosterní hluboké svalstvo, protáhne celé tělo, zklidní mysl a vyladí celkovou pohodu no a ta vysoká teplota pomůže zrychlit metabolismus, podpoří aerobní metabolismus a taky zvedne výkonnost kardiovaskulárního systému. Tak proto.

dagmarkaaa
18. črc 2012

@pavova Hot joga pro me byla tedy to nej co jsem kdy zkusila 🙂 🙂 , ale obecne se to doporucuje spis tem, co uz jsou obeznameni s jinymi druhy jogy, aby clovek uz znal jak se spravne provadi zakladni asany. Ale to zalezi, neni nad to si to jit zkusit a domluvit se s cvicitelkou a urcite ti vyjde vstric.... na nasich hodinach se mohlo pit kdy se chtelo, ale zas doporuceni spise hodne pit 24h predem a behem hodiny spis mene, at nejsou zaby v brichu. u nas se cvicilo tak 70 min a zbylych 20 na uvolneni a relaxaci.

mandy1122
4. únor 2018

Ahoj holky, potřebovala bych se poradit, chtěla bych s přítelem začít chodit na bikram jogu, ale snažíme se o mimi. Myslíte, že by teplota mohla mít nějaký negativní vliv na plodnost? Děkuji za odpovědi.