Hubnutí. Co mám jíst, jaký přípravky brát,...?

kacka1992
27. únor 2012

Ahoj nabrala jsem 15 kilo pri tehotenstvy, a nejdou mi dolu chci se zeptat kdo stim ma jake skusenosti a jak to mate s hubnutím? je mi jasny ze se musi sportovat ale co se treba jí nebo naky pripravky a tak dala...😀

slundo
8. bře 2012

Ahoj 🙂 nejdřív se zeptám jestli kojíš. Při kojení se totiž nedoporučuje moc hubnout, ne nějak drasticky. Asi si přeješ, aby ty kila byly co nejrychleji dole, ale asi bych Ti poradila -jdi na to pomalu a zdravě. Vyplatí se to, bude to mít dlouhodobější efekt. Rozhodně bych nezkoušela žádný tabletky a prášky, akorát ti to rozhodí metabolismus. Jez hodně ovoce a zeleniny, vyhýbej se kalorickým přílohám, sladkým nápojům, přidej procházky s kočárkem a kila půjdou postupně dolů. Existuje hodně knížek kde najdeš dobrý recepty a typy na zdravá, výživná, ale zároveň nekalorická jídla🙂 Hodně se doporučuje jíst kuřecí nebo krůtí maso, ryby, jako příloha brambory, rýže a hlavně těstoviny. Přílohy si dávej menší porce a spíš dej více oblohy. Důležitý je pohyb, bez toho to nepůjde ( nemusíš se mučit v posilovně, stačí chůze, delší procházky, jízda na kole, dobrý je i plavání). Nezapomeň, že důležitý je hubnout zdravě, ne rychle 🙂 Tak hodně štěstí 🙂

kacka1992
autor
11. bře 2012

@slundo nn uz nekojím Já vim ale já jsem nikdy nehubla a vanze nevím co jíst vim ze ovoce to jím ale treba obed snidane já bych potrebovala spis naky plan ale to nevím kde sehnat:(

slundo
12. bře 2012

Tak to asi bude chtít zkusit odborníka, poradce pro zdravou výživu, který Ti určí přesný plán. Co je nejlepší jíst k snídani, svačině atd. a hlavně v jakém množství . Vím, že je dobrá knížka od pana Havlíčka, tam je spoustu receptů a rad, ale nevím jestli se to dá napasovat na každého. Ale můžeš kouknout v knihkupecví a uvidíš ;)

kacka1992
autor
12. bře 2012

@slundo no ale já vubec nevim za jakym odbornikem

slundo
12. bře 2012

Nevíš ve vašem okolí o někom kdo se věnuje zdravé výživě ? Můžeš se zkusit zeptat obvodního doktora, třeba Ti někoho doporučí a nebo zadej do googlu -poradce pro zdravou výživu a město odkud jsi.

lenia75
13. bře 2012

Ahoj,ráda bych se podělila o svoji zkušenost s vlákninovým doplňkem stravy VITAE FIBRE, který užívají i moje kamarádky, které měly problém s hubnutím, JO-JO efektem, nafouknutým břichem, zácpou apod. Sama jsem ho začala užívat původně kvůli detoxikaci organismu, ale zjistila jsem, že báječně funguje i na hubnutí. Nejen že člověk přemýšlí co jí, ale zárověň ho to nutí dodržovat i dostatečný pitný režim. Protože jak výrobce uvádí: "aby to správně fungovalo potřebujete dát svému tělu hlavně dostatek vody a vlákniny, ta zpomalí přechod potravy trávícím traktem, zvýší pocit nasycení a zlepší využití živin."
Sama si ho míchám ráno do jogurtu, nebo do lupínků dostatečně zapiji čajem, případně ho do čaje rovnou vmíchám( nevzniká hnusný gel jako třeba u psyllia 😖 ), dávám si ho po každém tučném jídle, má dobrou schopnost vázat na sebe tuky a cukry. Od té doby co ho užívám chodím pravidelně na záchod 😀 , zhubla jsem již 4kg(za 2 měsíce), užívám si pocitu nenafouklého bříška 😉 . K tomu troška pohybu a bude to super.

kacka1992
autor
13. bře 2012

@lenia75 aha a kde se to da koupit? já abych to nekde nenasla na spatnych strankach🙂 pockej jak to myslís ze me to donuti jist co mam?? 😒 ☹

lenia75
13. bře 2012

Zadej si podle názvu výrobku VITAE FIBRE a nabídne Ti to odkazy na eshopy- lékárny. A jíst, co máš? Myslela jsem to tak, že když už užíváš něco pro zdraví, přemýšlíš nad tím, s jakým jídlem to spojíš...např. nenasypeš si to na bůček 😀 můžeš přidat do pomazánek, polévek, omáček, atd...tím pádem pro celou rodinu....
Navíc píšou, že obsahuje vitamíny, probiotika, prebiotika, minerály- vše v jednom 😉

kacka1992
autor
13. bře 2012

/@lenia75 aha no vim co je zdrave ale horsi to bude s pripravou obedu nebo veceri vis jak to myslím?:-

berenika39
13. bře 2012

Zkus to třeba tady
http://www.pro-hubnuti.cz/hubnuti/kontakty.php
Pokud se do toho pustíš sama, do nějakých diet a nejdení, jen se ti zpomalí metabolismus a je toho začarovaný kruh.
Obecně - minimálně pětkrát denně malé porce něčeho, co neobsahuje moc živočišných tuků (ze zvířat🙂 ), do začátku minimum příloh a převažovat můžou bílkoviny (kysané mléčné výrobky, sýry, libové maso - kuřecí, rybí, telecí, k tomu hodně zeleniny. Fajn je jíst nejpozději kolem páté, šesté, pak už jen třeba torchu čerstvé zeleniny.
Ovoce - citrusy, jablka, kiwi, jahody.

kacka1992
autor
13. bře 2012

@berenika39 Jo dekuju je tam email na nakou poradkyni z Kolina tak jí napisu🙂

berenika39
13. bře 2012

@kacka1992 no logicky, proto jsem ti to poslala 😒

radkakros
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
radkakros
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
berunka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vendyzr
21. kvě 2013
karolin54
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
netucni
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
slecnabarevna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jkladno
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
prastenamatylda
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zibrunak
9. črc 2014

Mě pomohl čistě přírodní Emulips forte, upravilo se mi tím zažívání a celkově organismus, takže kilíčka mi šly pak krásně dolů a jelikož to užívám preventivně pravidelně, tak jsem nic nenabrala zpátky, i když jim, co chci

petraukulele
Odpověď byla odstraněná
Zobraz