Hubnutí. Jak zhubnout jen břicho?

martik169
10. dub 2022

Ahojte, zajímá mě zda je tu někdo, komu se podařilo zhubnout jen břicho, teda alespoň z větší části. Celý život jsem měla 50 kg při výšce 172cm a mohla jsem jist co js chtěla, nikdy jsem nepribrala. Před 4lety jsem přestala kouřit a můj život se trošku uklidnil, dřív byl nervni a hektický, a nabrala jsem 5 kilo. Vůbec mi to nevadilo, naopak jsem byla ráda, vždy mi vadilo že mám suché nohy a ruce. Teď jsem rok po porodu a váha se stopla na 58-60kily furt mi ty 2 kila lítají..jsem spokojena, mám to trochu v nohách, rukách ,zadku, za to jsem vděčná, ale to bricho je děs . Nikdy jsem ho neměla ploché, vždy tam byl minispicek, ted už moc mini ale není. Ráda bych v tom břichu trochu shodila,ale nevím jak na to. Pohybu mám teď dost ale bohužel nejsem fanda cvičení, vůbec. Jsem spíš pro procházky,kolo,brusle.. nevim jestli teda postačí upravit jídelníček...nechci hubnout celkově, js ráda že mám konečně zadek a stehna 😔🤩děkuji za rady názory

shirilka
10. dub 2022

@martik169 Tipovala bych to na rozjeté svaly ve středu těla, které ti zůstaly porodu to pak dělá to bříško. Zaměřila bych se na zpevnění těch hlubokých břišních svalů, ty jsi se zatáhnou, tak bymelo zalézt i to břicho, alespoň u mne to tak bylo. Cvičila jsem mamacore, což je takové cvičení pro nás co nesnášejí cvičení bych řekla 😃

hasara33
10. dub 2022

@martik169 hubnutí je komplexní záležitost, takže bohužel nelze hubnout pouze jednu partii 🤷‍♀️ nicméně lze si udržet zadek, stehna a ty další partie, které chceš zachovat pomocí silového cvičení 😉 jinak břicho je hlavně o jídle, takže je potřeba dbát na dostatečný příjem bílkovin, ovoce, zeleniny, komplexních sacharidů a tuků 😉 drž se v kalorickém deficitu a procházky, kolo či brusle budou dostatečným pohybem, ale pokud chceš, aby to zůstal zadek atd... musíš přidat i silová cvičení jinak to půjde dolů také 🤷‍♀️

martik169
autor
10. dub 2022

@hasara33 a myslíte že je vhodné držet si deficit i při kojeni?

hasara33
10. dub 2022

@martik169 ano, ale je potřeba to zohlednit 😉 zadej si do vyhledávače kalkulačka bazální metabolismus Michael Tóth a tam si můžeš můžeš vypočítat kolik bys měla přijmout abys byla v deficitu plus tam v pokročilém nastavení můžeš zadat i to, že kojíš, takže ti to ta kalkulačka v celkovém příjmu zohlední 😉 sice je to jen orientační, ale pro začátek dobré 😉

dashyyy
11. dub 2022

začala bych kontrolou na fyzio, kde ti prohlédnou funkci stabilizačního systému a pánevního dna.. jsem na tom váhově jako ty, o fous menší a břicho mi leze ve chvíli, kdy špatně stojím nebo nemám aktivované břišní svaly.. nemusí jít ve finále ani o špíček.. určitě bych nešla do silových cvičení, dokud bych tohle neměla zkontrolovaný, aby si člověk ještě neublížil