Hubnutí podle Antonie Mačingové

dludli
12. kvě 2012

Hledam spriznene duse 🙂
pred nedavnem u nas byla na 5 dni navsteva, bratrankova zena si tu varila podle detoxikacniho programu Macingove. Me to teda nezaujalo ale manzu jo a sokoval me tim ze prisel a ze to bude drzet. Tak jsme dnes zacli oba, mam po detech jaksi 20 kilo navic 😅 a jsem rada ze si nebudem delat vzajemne chute 😝
No ale nad nekterymi recepty tapu, treba takovy salat z cervene repy ... drzite se receptu uplne presne? MAte nejake vlastni figle?
Tesim se na vsechny postrehy 🙂

alenitka
12. kvě 2012

@dludli ahoj .. aj my sme to s mm drzali ale asi len 3 tyzdne.. prestali sme prave kvoli cviklovemu salatu .. milovali sme cviklu ale tento salat moc nie.. ine recepty vsetky spickove .. mnam mnaaaaam .. ale aj napr. fazulove lusky mi uz liezli krkom. a my sme to robili tak, ze ked sme uz cviklu proste nemohli tak som to nahradila niecim, naco som chut mala 🙂 aj ona sama macingova niekde pisala na svojom fore nejakej zenskej co proste cviklu nemohla vobec jest - bola asi alergicka alebo take nieco tak jej povedala, ze to ma nahradit bud mrkvovym perkeltom alebo fazulovymi luskami ...
a inac vychytavky nemam.. napr. mrkvovy perkelt robim aj teraz ale davam do neho korenie na cinske jedla a to uplne este viac mnam 😀 😀 😀

dludli
autor
12. kvě 2012

tak ja nakonec udelala ten salat podle ni a kupodivu nam docela chutnal, M povidal ze tohle jidlo by si kl.idne jeste nekdy dal, ale zprava o tom ze to ma zitra k obedu ho nepotesila 😀

dludli
autor
12. kvě 2012

@alenitka a jak jste byli uspesni? Udrzeli jste ubytky?

alenitka
12. kvě 2012

@dludli no aj nam prvykrat chutil aj druhy aj treti ale potom uz nieeeeeeeee... 😀
no nam to stale kolise... to by sme sa dalej museli stravovat podla toho semaforu jej jedal.. a podla krvnych skupin.. ale moj mm je taky pazros tak on neodolal klobaskam a taaaak ... a mna tiez stale strhne so sebou.. nie sice na klobasky.. to ja si radsej dam nieco sladucke 😀
ja som schudla asi len 4 kg ale bolo to vidno na mierach.. kila si drzim +- rovnake, ale brusko trosku podrastlo... ale to je mojou nedisciplinovanostou .. ale fakt odporucam... budete sa citit lepsie, taki plni energie 😀

dludli
autor
13. kvě 2012

@alenitka tak na to se tesim, zetim je M od vcera desne protivnej ze jsem mu uz chtela sama doporucit at se na to vyprdne a jde se poradne najist a dat pivo.
Dneska si sel po snidani zase lehnout jak ho desne boli hlava, takze misto aby mi trochu pomoh, vzal deti ven a ja mohla uklidit tak je na pokraji smrti patrne

alenitka
13. kvě 2012

@dludli aha ale ved nech sa naje do uuuuuplnej sytosti.. fakt sa moze jest strasne vela toho 😀 a bolest hlavy je tiez normalna tak do konca prveho tyzdna. ja som mala mozno jeden den... mm vobec, lebo on si plnymi duskami uzival ze moze toho jedla zjest kolko chce 🙂 ale potom to prejde a bude uz len faaaaaaaajn 🙂

skotskaa
13. kvě 2012

Dneska končím třetí týden a je super, že mi líp sedí oblečení, zase se v něm a ve svym těle cítím dobře, ale včera jsme lezli na hrad, docela náročnej výstup, nicméně nic strašnýho a já jsem prostě nemohla. Po každý 1,5 minutě jsem musela odpočívat a to nejlíp v sedě, naprosto bez energie. A všeobecně se po jakýkoliv větší námaze cítim vysílená, jak se mi to předtím nestávalo. Tak nevim :-/ Co se týče jídel, tak fazolový lusky nahrazuju a salát z řepy a švestek nahrazuju tím klasických z prvního týdne.

dludli
autor
13. kvě 2012

@skotskaa ahoj, no ta namaha na to jsem zvedava, mam doma orbitrek a ted vic jak tyden jsem se nedostala si zacvicit ale dneska uz se opravdu chystam stuj co stuj.

manz ato teda nese ale tezko, jeste ze to byl jeho napad a ne muj 😀 skuci od rana jak ho boli hlava a jak mu je zle je protivnej na holky... ted si vzal brufen a ze jde spat 😕

me to zatim nedela zadne potize, tedy hlavu taky citim, no jsem zvedava jestli to dotahnem 🙂 jak jsem uz psala chtela bych se zbavit 20 kilo 😖

dludli
autor
13. kvě 2012

@skotskaa cim nahrazujes ty fazolky? Me je z nich od obeda spatne, z toho cesneku teda

skotskaa
14. kvě 2012

@dludli Tak nově nahrazuju i prokládanou cuketu, protože to se fakt nedá 🙂 A lusky - ono Ti může být špatně přímo po těch luscích, prý po nich bývá lidem těžko. Nahrazuju jídlem z jinýho dne. Třeba tu cuketu nahradim těstovinama se špenátem. Nebudu nic vymýšlet. S manželem soucítim, i já byla první dny dost protivná 🙂 Moje rada zní: vydržte, ale nepodnikejte fyzicky náročný výlety 🙂

dludli
autor
14. kvě 2012

@skotskaa me asi vadi ten olej a cesnek. Fazolky obcas delavame presne takto ke grilovacce, ale je fat ze toho nesnime pul kila 😀

tak cuketa me ceka zitra vecer jestli dobre vim z hlavy tak to jsem zvedava teda

skotskaa
14. kvě 2012

Jestli Ti vadí česnek, tak se těš na salát z červený řepy, švestek a česneku 😉 Je fascinující, že to někdo vážně pozře 🙂

hankamisa
14. kvě 2012

tak já to taky skoušela.ale po 3 týdnech jsem to vzdala.kdo má jíst pořád dokola to samý. 😒 jako jídla my nevadily ani blbě jako kamoškám mi po nich nebylo ale dokola to nemusím.jo a to složení jídel by se prý obměnovat za něco jiného nemělo.mělo by se to dodržovat přesně jak to je.psala to sama autorka v té knížce.

dludli
autor
14. kvě 2012

@skotskaa boze 😀

@hankamisa no ja vim ze se to nema menit, ale proste kdyz to nejde snist 😒 pripadne kdyz nejsou suroviny,nemuzem sehnat repu, jaka skoda 😉
hele a ten konec uz je preci pestrejsi ne?

sklenicka24
14. kvě 2012

Ahojky, tak já mám tuto kůru už za sebou. Shodila jsem 4 kg a po skončení jsem 3 nabrala zpět. Co se týče obměňování, dělala jsem to také. Hlavně kvůli zmíněné řepě. Strašně mi snižovala tlak a motala jsem se jako po opici.... A hubla jsem i tak. Občas jsem si zvedla náladu kostičkou čokolády a také to šlo. HOrší je to po tom. Držím pěsti 🙂

hankamisa
15. kvě 2012

@dludli -na konec jsem nedošla. ☹ řepa mi nevadí.co nemusím jsou fazole,česnek,brokolice apod. ale taky jsem to zvládla i když hnus.jo a za 3 týdny žádná změna a to jsem to držela přesně. 😖 kamošky blinkaly,průjem ,zle od žaludku a já nevím co všechno a kila šly dolů,jen já jak napotvoru nic a to bych to potřebovala víc jak ony.

kacab
15. kvě 2012

@dludli jééé tak to je náhoda... já taky najela přesně v sobotu, takže dnes 4. den 🙂 a tyky bych potřebovala dolů aspoň těch 20kg 🙂 tak můžeme válčit společně!!!! A moje dosavadní postřehy? Hlava nebolí, váha zatím neklesá... Jídla jsou spíše poživatelná než chutná, což je ale hlavně pořád dokola opakujícíma se receptama - už se nemůžu dočkat večerní cuketky - konečně změna... Břícho mám jak v 6. měsící, neustále vyluzuje strašidelné zvuky a min6x denně superakutně letím na wc... míním to dodržet úřesně podle návodu, tak uvidíme, jestli mi to předsevzetí opravdu a jak dlouho vydrží 🙂 .. jinak už teď cítím zpevnění a vyhlazení kůže.... jinak energie mám dost - včera jsem měli celodení výlet po Praze a já s energií neměla jedinný problém (ten mi spíš dělaly návaly studeného potu z pořeby na wc🙂... ) a dnes -- v 7jsem se narvala mrkví (z 4mrkví a 3jablek) a v 9hod posilněná švetkama a ořechy jem jela na 20km okruh na kole a bez jedinného pocitu slabosti... takže zatím veskrze spokojenost!!! jen doufejme, že břícho si zvykne a váha začne klesat 🙂
řepě zdar 🙂

dludli
autor
15. kvě 2012

@hankamisa ja vcera cetla taky zrovna nejaky negat reakce, no nevim cim to muze byt, ze nedo nic nesunda, mozna zije tak zdrave ze neni treba zadne ziviny doplnovat a zadne toxiny neni treba likvidovat 🙂

@kacab no tak to je paradni!!! Me teda bolela hlava prvni dva dny, v nedeli udesne, bylo mi desne zle z tech fazolek, ci cesneku, jak uz jsem zminovala. S WC u me nic, teda, tam zadne zmeny nepozoruju, a soro mi to je i lito ze bych jako vedela ze se to telo fat cisti 🙂
jsem mile prekvapena ze nemam opravdu chute a hlad, mlsna me nehoni

kacab
15. kvě 2012

@dludli mě ta hlava asi nebolela, protože už nejhorší detox jsem měla za sebou... už dva měsíce před jsem pila kumbuchu a tibi kefír... ale ten záchod... to je mazec... ještě že jsem na mateřské a doma, tohle podstupovat v práci by bylo nereálné.. to jsou čisky jako blázen 🙂 .. a chutě taky nemám - jen mezi obědem a večeří mám teda hlad a to padne za odpoledne 400g jogurt, což je asi více, než autorka předpokládala, nic méně tělo si to žádá a vzhledem k tomu, že to chci vydržet a ne se zbláznit, tak to neřeším 🙂 přeci jen denně jezdím na kole, tak se to snad vynuluje!!! ještě první den večer jsem muži říkala, že na zahradě zaseju řepu na podzimní 2. fázi detoxu.... a včera na to přišla řeč a ječela jsem že neeee 🙂 že se řepou prokoušu do konce detoxu a pak už jí nechci hodně dloho vidět 🙂 no uvidíme... mamka jí syrovou s mrkví a jablkama nadrtí v robotu a uděla jako sladký salát - třeba co máme ke snídani a to je pro mě mnohem přijatelnější chuť, to si klidně později budu s chutí dělat... a jak se ti daří pít ty 4l? trochu bojuju a krom včera(co jsme byli pryč) se snažím, ale taky si nedovedu představit dlouhodoběji se tak prolévat...

hankamisa
15. kvě 2012

@dludli -no tak já těch toxínu mám určo až až.zdravá výživa? to neznám. 😀 mě nebylo nic jen ten česnek jsem v žaludku cítila pořád.je fakt,že chutě jsem taky přestala mít ale to u mě bylo asi jediný pozitivum. 🙂 držím palečky at vydržíš až do konce.
@kacab -wc,všichni o něm mluvily jako ty 🙂 jen mě se vše vyhlo obloukem.břicho jsem měla taky jak před porodem a moc se mu to nelíbilo,skoro pořád řvalo,že má hlad. 😎 .jo tak pití vody bylo bez problémů. tak at vydržíš až dokonce.

skotskaa
15. kvě 2012

@kacab 4 mrkve a 3 jablka? Tak to by mohlo vysvětlit tu moji únavu - snídám 1 jablko s 1 mrkví 🙂 Navzdory tomu, že to je jedno ze stravitelnějších jídel, víc toho fakt nemusim. Zas taková mňamka to neni 🙂

kacab
15. kvě 2012

@skotskaa to já si dopřávám - jen ořechů jsem musela ubrat, z nich mě při takové koncentraci pálil jazyk... já ráno vstanu před šestou - mám zaručený 2,5 letý budíček 🙂 a udělám mísu toho salátu a ne že bych to sežrala naráz... ale do 9ti to postupně ujídám abych se cítila pořád dost sytá... sama autorka nabádá jíst toho do maximálního nasycení, že čím více toho sníš, tím rychleji tělu doplníš co mu chybí a tím pádem rychleji začne metabolizovat uložený tuk.... navíc, když pak razím v 10 na kolo, potřevbuju mít sílu těch 20km ušlapat!!! to samé i oběd.. mrkvový perkelt jsem dělala z kila mrkve a snedla na 2x... hladovět a ještě aby to nechutnalo a být z toho unavená.. ty bych s tím sekla... nevím jestli při těchto porcích zhubnu, nic méně detoxikovat se budu určitě 🙂 uvidíme... 4dny je moc málo, abych věděla co to s semnou dělá...

skotskaa
15. kvě 2012

@kacab Jaj tak na tu mrkev bacha. Četla jsem knihu Doba jedová, kterou momentálně kolem sebe nevidim, takže ji zřejmě sbalil přítel, a tam autoři uvádí, že přehánět do s mrkví může naopak tělu uškodit. Konkrétně tam bylo něco ve smyslu: No nebudeme vás strašit, nikdo jen tak nesní kilo mrkve na posezení. 🙂 Předávkovat se beta-karotenem asi taky neni pro tělo ideální.

kacab
15. kvě 2012

@skotskaa kilo ne, ale tohle bylo tak 350g 🙂 ne, leta jím mrkev ve velkém a pokud tělo dobře fuguje, tak přebytečný betakaroten snad vyloučí močí ne? a je otázkou kolik betakarotenu tahle rychlená obchoďáková mrkev obsahuje...

kacab
15. kvě 2012

@skotskaa tak ještě jednou já... psala jsem dotaz přímo autorce... bleskurychle odpověděla...
"Dobry den,
ak dodrzujete 28dnovy program, je to v poriadku. Ranajky sa striedaju, takze sa nemate coho obavat.
Toxicke su davky mrkvovej stavy, ak by ste si ich pripravovali denne v mnozstve nad pol litra."

dludli
autor
15. kvě 2012

@kacab tak jak cuketka??? No ja jdu radeji koupat deti 🙂

innael
15. kvě 2012

Ahoj, detox mám za sebou a teď se snažím dodržovat semafor. Při detoxu jsem se cítila skvěle, absolutně žádná únava, byla jsem spokojená. Jedla jsem hodně 😅 . Zhubla jsem sice jen 2 kila a 4 cm přes břicho, nic závratnýho, ale začínala jsem s ne nějak vysokou váhou. Možná že silnějším lidem to jde dolů líp. Taky jsem měla pár neoblíbených jídel - fazolky, cuketa, brokolice, naopak řepa se švestkami mi moc chutnala. Ty fazolky jsou pak v semaforu s cibulí a ty jsou výborný . Rozhodně stojí za to vydržet.
Teď v semaforu mám občas pocit, že je to docela jednotvárný, ale zatím se držím.

kacab
16. kvě 2012

@dludli hele... cuketa dobrá, dokonce se na dnešní těším 🙂 ale dost mastná na mě... a to jsem dala oleje méně než doporučila... cvrnkla jsem do mísy, k tomu koření a sůl a pak jsem tam naházela a rukama promíchala cuketu, takže byla sice kořeněná, ale i mastná z obou stran.... jinak chuťově jsem byla spokojená 🙂 ale naváhu opravdu lépe nelézt... mám o 0,5kila více než včera 🙂 já ale nejsem typ, co by to vzdal skrz váhu, s tím problím nenám, spíš jsem zvědavá co to s semnou dělá....

dludli
autor
16. kvě 2012

@kacab nekecej, my to ani nedojedli teda, dnesek bude asi narocnej, ani vecere me nelaka

mates22
16. kvě 2012

ahoj holky, tak jsem dneska začala, nemůžu ale sehnat řepu, takže budu muset improvizovat, tak snad to nebude úplně blbě. zatím mám za sebou snídani, jako dobrý, ale že to budu jíst tejden mě teda moc neláká, no snad si zvyknu. Jen mě děsí to, že já mám furt chuť na sladký, hlavně čokoládu....tak doufám, že to moje vůle zvládne 🙂. Zůstalo mi po dětech 20 kilo, takže doufám, že u mě tlusté to půjde dolů trochu rychleji 😉