Hubnutí podle Antonie Mačingové

dludli
12. kvě 2012

Hledam spriznene duse 🙂
pred nedavnem u nas byla na 5 dni navsteva, bratrankova zena si tu varila podle detoxikacniho programu Macingove. Me to teda nezaujalo ale manzu jo a sokoval me tim ze prisel a ze to bude drzet. Tak jsme dnes zacli oba, mam po detech jaksi 20 kilo navic 😅 a jsem rada ze si nebudem delat vzajemne chute 😝
No ale nad nekterymi recepty tapu, treba takovy salat z cervene repy ... drzite se receptu uplne presne? MAte nejake vlastni figle?
Tesim se na vsechny postrehy 🙂

pajenka
31. kvě 2012

Holky, já to jen tak v rychlosti proletěla, páč jsem nemohla uvěřit vlastním očím 😕
Tohle je detoxikační kúra, ne DIETA! Tím, jak se tělo očistí, ztratí spíše na objemu, ne na kg. Pokud už při přečtení jídelníčku přemýšlíte, co čím nahradíte, co jíst nebudete, tak to ani nezačínejte držet! Nemá to smysl. Co možná zhubnete, okamžitě naberete zpátky a že si dáte kostičku čokolády nebo pizzu? Bože! A pak se divíte, že to nezabírá? 🙂
My to s manželem držíme 2x ročně a jídla z 28 denního programu si vaříme i normálně, kdy detox nedržíme. Neříkám, že jsme úplně změnili životní styl, ale možná i díky detoxu jsme teď v očekávání (hned následující cyklus po 🙂 ) jo a když jsme to začali držet poprvé, přestali jsme kouřit, prostě když očista, tak pořádná. Ani jeden z nás hubnout nepotřeboval, spíš jsme opravdu uvítali tu možnost odplavit ty škodliviny, které se v těle hromadí. Taky si dáme pizzu nebo smažák, ale k tomu třeba brambory vařené v páře a není to denně.
Takže, když chcete zhubnout, držte DIETU, když se chcete vyčistit, držte DETOX 🙂
Mačingové ZDAR! 😀

discreet
31. kvě 2012

@hlavinka Jéé, tak to jsme úplně stejně, ale já měla tu mrkev se sýrem, bez vajíčka a hnus, večerní cuketa se dala... hlad nemám, ale jím to fakt s odporem 😝

@pajenka Si dovolím trochu odporovat, ono je rozdíl, jestli se chceš bavit o "změně životního stylu " nebo o "jednorázovém detoxu" Myslím, že většina z nás to teď drží jako 28denní DETOX a proto tu řešíme, že jsme zhřešily pizzou...protože těch 28dní to prostě vydržet chceme... co bude pak, jestli u toho zůstaneme (mmch už teď vím, že jako inspiračka na vaření je to bomba - budu ty recepty vařit dál), nebo si zvolíme jiný druh "zdravého životního stylu " a pokud to budeme dodržovat celoživotně, tak s nějakým tím zhřešením samozřejmě počítá 😉
A gratuluji moc k potomkovi, my si moc přejeme druhé, ale není nám přáno ☹ 😢 tak uvidím, co bude po detoxu 😉

pajenka
31. kvě 2012

@discreet Já se ale nebavím o změně životního stylu 😉 Pokud chceš držet DETOX, tak bys hřešit neměla, to je můj názor, pak ten týden, 14 dní jsi to dodržovala zbytečně, to jen pro upřesnění, není to na celý život, je to jen 28 dní a pokud chci udělat něco pro sebe, tak se to snad dá vydržet i bez čokolády a půlku párku k řepě 😀

Jinak moc díky za gratulaci a přeji hodně štěstí při snažení o druhé 🙂 brzo to vyjde, uvidíš a mimi aspoň přijde do čistého a bude mít odkud brát živiny 😉

hlavinka
31. kvě 2012

@discreet a delala jsi to se sojovkou? ja teda bez, ale ja mam rada mrkev, jak syrovou (tu asi radsi), ale varenou taky. Mela jsem tam teda jeste zbytek cukety, a bylo to dobry....

discreet
31. kvě 2012

@pajenka No, jako vím, že bych hřešit neměla a v plánu už to nemám... ale psaly jsme to už výše, když vařím pro Ráďu, musím to ochutnat, olíznout lžičku atd. Prostě na 100% to nejde, ale na 99,9% se snažím, špajzce se vyhýbám 😀
@hlavinka jj, se sojovkou, nemám ráda ani mrkev a fazolky dokonce nenávidím, ty se skořicí jsem nedala, zítra jsou zase 😝

pajenka
31. kvě 2012

@discreet Super! Já doufám, že to nevyznělo tak, že třeba odsuzuju, to bych si nedovolila, jen jsem psala svůj názor 😉 a kolikátý den teď máš?

discreet
31. kvě 2012

@pajenka V pohodě, od toho tu ta diskuze je, aby každý napsal svůj názor 😀 Dneska 4.den, ale baví mě, jen včera prostě v rámci dne dětí jsme koupili tu pizzu a neodolala jsem 😝 Ale fakt to v plánu dál nemám... 28dní není tak moc...a ty jídla budou jen lepší a lepší, teda pokud dám ty fazolky zítra a pozítří, asi budu o hladu, bleeee

pajenka
31. kvě 2012

@discreet Ten první týden je nejhorší! Musíš vydržet, je to o hubu fakt, ale pak už je to jen a jen lepší. Mně pomohlo se těšit na konkrétní jídlo, říkala jsem si: ještě dva dny a budou těstoviny, ještě den a bude rohlík, ještě týden a bude masooo 😀 hmmm, když si tak na to vzpomenu, mám chutě 😀 jsem asi divná 😕 Držím pěsti, ať vydržíš a na konci bude očekáváný výsledek 🙂

mates22
31. kvě 2012

@pajenka no nezlob se na mě, ale pokud si pořídím knihu zhubněte jednou provždy, tak mi jako nepřijde divný, že očekávám, že zhubnu. Jediné v čem s tebou souhlasím je, že detox je o pročištění těla............. v ostaním nesouhlasím protože:
1) zdravou dietu neznám,
2) dětem nedosolené, přesolené, horké, pálivé, kyselé atd. jídlo nedám a od oka to nepoznám,
3) přesně dodržovat recepty nevím proč - je jedno jestli si dám švestky s ořechama a pak řepu zvlášť, nemusí to bejt nutně v jedné misce a pokud se někdo po něčem pozvrací asi není důvod to příště nevynechat - ostatně i v knížce je tam zmínka, že ne všichni jedli všechno. A nebo alergie- já třeba nemůžu rajčata, no naštěstí se s mozzarelou mohla okurka, ale kdyby ne, tak co bych mohla dělat, musela bych je vynechat

Nevím, zda už máte s manželem děti, ale ono je to fakt pak o něčem jiném, než když to držíte spolu jen dva dospělí a nic jiného se vařit nemusí. A k čokoládě, nemyslím si, že bych půlkou čverečku 80% čokolády hodila všechno do kytek, podle výzkumů je čokoláda zdraví prospěšná..........

A nakonec....i já gratuluju k očekávanému miminku

pajenka
31. kvě 2012

@mates22 Já se na Tebe nezlobím, každá máme svůj názor, tak jak jste ho řekly vy, tak jsem ho řekla i já 😉
Máme syna, ale i tak nejsme poustevníci a nebyli jsem celých 28 dní zavření doma ve vakuu, abychom náhodou neochutnali jiné jídlo.
Já diety nedržím, a nevzpomínám si, že bych něco o zdravé dietě psala? 😕
Taktéž jsem nic nepsala o tom, že ochutnáváte, co vaříte dětem, jen jsem psala, že dát si pizzu, párek nebo čokoládu už je porušení detoxu, tudíž ho držíte zbytečně (tělo se nečistí, navíc ho dál zanášíte).
A vytáhnout si z knížky jen to, co se mi hodí, to umí každý. Ty příběhy, co tam jsou mají ukázat, že třeba i se zdravotním omezením se tento detox může držet a výjimky, které jedli něco jiného, to měli vždy od paní Mačingové upravené na konkrétní problém. To, že někdo v knížce nemusel řepu, tak nemusím taky, je alibismus.
Ale já se nechci hádat, každý si to bude dělat po svém a má na to právo, jen si pak nesmí stěžovat, že NEZHUBNUL tolik, kolik chtěl 😉

A moc děkuji za gratulaci a taky se na mě nezlob, prosím 🙂

mates22
31. kvě 2012

@pajenka já se na tebe nezlobím 🙂 a ani si nestěžuju, jen jsem prostě věřila, že to bude více o obvodech a méně o kilech, ale je to u mě zatím naopak. A pokud skutečně dokážeš držet přesně detox, tak to se před tebou klaním a taky závidím......... já měla paradoxně ten první tejden v pohodě až na bolení hlavy, ale čím normálnější ty jídla jsou, tím mi to přijde horší udržet chutě na uzdě 😝.

dludli
autor
31. kvě 2012

@discreet no olizuju ale stve me to jenze to je navyk proste, ani si to neuvedomuju.
Ja jsem nemela problem tech prvnivh 14 dni to jsem nic jineho do pusy nedala a ted teda nejak se nevede no 🙂
@hlavinka no ja a moje bricho, nevim jestli mam miry zverejdit, jen tudle tu byla otazka na MK jestli jako tehotna mamina pred porodem mam moc pres bricho, ze ji vsichni rikaji ze ceka dvojcata no a uvedene miry byly to co ty moje rok po porodu.... takze jsem fakt rada ze v tom pase se to hnulo nejvic.
JInak jidla delam vecer do krabicek, a proste vozim sebou. CLovek se musi obrnit, nesmi mu byt lito vyhodit nedojedene po detech, treba celou zmrzku 😖 a zkratka si nic jineho nedat, alespon ted z pocatku. JInak ona pak pise system 5+2, pres tyden jist podle ni, a o vikendu si dat volno jist na co mas chut, telo uz je pak na tom tak dobre ze si s toxiny ziskanymi pres vikend poradi. Coz se mi libi a verim ze se da tp tale praktiovat dlouho. Muj plan je ted se pokusit ty 3 mesice jet dal presne podle ni - zasahuje do toho dovca to bude dost slozite, nevim jestli se mi bude o dovce chtit resit nejaky krabicky extra pro me, no a na podzim dalsi detox, a pak si rikam dat si vzdy z jara pekne ocistu 🙂 ty 4 tydny utecou hned. Kazdopadne pokud s necim v jeji filozofii stravovani nesouhlasis, pak se da dost dobre predpokladat ze to vazne cely zivot nevydrzis 🙂

dludli
autor
31. kvě 2012

@pajenka ????

@mates22 no to je presne uz jsem to taky zminovala prvnich 14 dni bez potizi a ted nejak jak jsou ty jidla uz krapet lepsi, nejsem tak ostrazita asi. Uz premyslim co bych tak kde zblajzla 🙂

innael
1. čer 2012

@hlavinka ohledně dodržování semaforu - no já jedu teprve druhý měsíc, podle situace po 3 měsících zařadím druhý detox (no jestli se mi bude chtít 😀 ) a pak se budu snažit držet 5 + 2. A to hlavně proto, že mi semaforová jídla dost vyhovují, jsem fakt maximálně spokojená. Někdy si je trošku obměním, pravda, jsou totiž docela na jedno brdo, ale jinak jsou skvělá a hlavně se po nich cítím výborně a ne přežraně jako dřív. No a detox bych zopákla jednou ročně zjara.

hlavinka
1. čer 2012

@pajenka Blahopreju k poceti miminka🙂 ;;;
@innael Tak to jsi dobra, ja bych to asi nedala. Protoze treba by se nemel jogurt s ovocem, kdyz je jedno bilkivina a druhe sacharid....a taky si moc neumim predstavit treba rybu bez brambor. Jasne, grilovana zelenina je super, tu mam moc rada, ale nejak mne s masem nezasyti...
Ale dulezite je, ze nebudu prasit, ale to se pro mne moc nemeni, neprasim uz dlouhou dobu.

@dludli No jo, ale Ty mas teprve rok po tretim porodu a mela jsi deti celkem rychle za sebou, cili ta deloha je stale vytahana + bricho☹ Ale vim, jak se citis. Ja jsem mela v tehu pres pupek 127 cm. Taky se mi kazdy smal, ze cekam dvojcata🙂 Sotva jsem lezla. a diky tomu ta pupecni kyla☹

Tak mam kolo dole, ale na miru nic. Jasne, po 4 dnech nemuzu nic moc cekat a to kilo muze byt klidne voda nebo tak...

No, nebudu to dodrzovat striktne, ale nektere kombinace jidel mi vyhovuji, treba ta snidane mrkve, jablko orechy, fakt zasyti, to bych nerekla. A hlavne je zdrava. Ja treba vlasaky moc nemusim, ale tim ze je to v tom rozmixovany, tak je dam a jsou zdravy.

Jinak teda celer nemuzu, to bych se fakt pozvracela, cili to necim nahradim. myslim, ze je dulezity, ze clovek premysli o jidle a nezplaca hranolky a majonezu. Ale kdyz si misto celeru dam treba mrkev nebo redkev, tak proc ne.

A repu teda nemuzu uz ani videt. Rozhodne ne jako hlavni jidlo. dam si ji treba jeste jako kombinaci s necim, pecenou treba s brokolici nebo cuketou, ale ne jako jednu slozku

mates22
1. čer 2012

@dludli :D , my jeden na dovču za 14 dní, takže hned po detoxu, takže já asi úplně semafor nepojedu, podle jejích receptů, ale budu se snažit dodržovat to nemíchání barev.....a krevní skupiny. Ona totiž uvádí, že ty tři měsíce mezi detoxama se má udržovat váha buď podle kroku 2 nebo 3 (tedy semafor nebo KS), ale úplně jsem nepochopila, jestli jako si můžu vybrat podle čeho pojedu

discreet
1. čer 2012

@dludli Přesně, to vyhazovaní/nedojídání je největší boj, teď dojídá manžel, nebo fakt vyhazuju 😖

pajenka
1. čer 2012

@hlavinka Děkuju, jste moc milé 🙂

mates22
1. čer 2012

@pajenka můžu se ještě zeptat, když jste nepotřebovali hubnout - kolik kilo jste dali dolů? Jde o to, že mýho bráchu to láká zkusit ten detox, má lupénku, ale je vyžle žižle a trochu se bojí, aby ještě neschudl ☹

pajenka
1. čer 2012

@mates22 Já ten první detox 3 kg a manžel 5kg, ten druhý já 4kg a manžel 7kg. Spíš to bylo znát na cm, já v pase 4cm a manžel 8cm, ostatní údaje si už nepamatuju, musela bych vyhrabat ten papír s mírama. U bratra nevím, určitě pokud je zanesený, tak ty 3kg odpadu z něho půjde, ať s tím radši počítá 😒

kacab
1. čer 2012

@mates22 podle mě, když bude u toho přemýšlet a přidávat na kalorických potravinách, tak by nemusel zhubnout... hodně ořechů, olivového oleje, švestek, medu, velké porce masa, když vejce či sýr tak po kusech - ne jen "postrouhat"... i jáhly a pohanka jsou dost kalorické.... prostě měl by nezřízeně žrát 🙂 a asi nepříliš sportovat... a na druhou stranu, lepší mít o 3kg méně a ozdravit kůži, než ta lupenka.... malinko dolů půjde už jen z toho, co se za usazeniny vyčistí ve střevech, ale to by podle mě mělo být vidět jen na váze ale ne na objemu...

a jinak jí slítala celé město a nelze sehnat brynzu.. poctivě bych držela ráda, ale nelze.. tak jsem koupila kelímek cottage...

discreet
1. čer 2012

Cpu se cuketou se sýrem a opět bleee, já jsem asi divná, chutná mi jen snídaně a ty svačinky 😖

discreet
1. čer 2012

@kacab bryndzu má u nás kaufland...

mates22
1. čer 2012

@kacab díky, uvidíme, on má i výživového poradce, tak prej to s ním probere. Bryndzu taky nemám a u nás jí kaufland nemá, ani hypka ne........... ale tak já jí mám až za dýl tak třeba ještě bude

mates22
1. čer 2012

@discreet já jdu taky na cuketu, ale mně to chutná 🙂

discreet
1. čer 2012

@mates22 Tak to se máš a teď jsem dovařila výbornou svíčkovou, pro zbytek rodiny, tak jsem koštla při dochucovaní, ale stejně je to asi málo slané... nechám to na manžela 😀

mates22
1. čer 2012

@discreet 😀 😀 tak to jako svíčková by mi jela taky líp, ale ta cuketa je taková nic proti ničemu, jsem si jí zapomněla posypat tím sýrem a snědla sem to taky 🙂

mates22
2. čer 2012

tak jsem se docela zhrozila, včera 2*polívka, večer mi bylo blivno a navíc jsem nějaká nafouklá....no ale ráno jsem zjistila, že přišly s předstihem mé dny, takže doufám, že je to tím. Váha už 4 dny stagnuje a na obvodech se teď nafouklá radši měřit nebudu 🙂. Dneska nějak přežiju oběd a těším se na večer na masíčko v ořechách 🙂

dludli
autor
2. čer 2012

CAUKY TAK JA VALCITE?

@mates22 no ja se rano merila a mam +1 cm v pase, oproti minulemu tydnu rovnez MS:... ale je neuveritelny ze jsme doma s manzou zacali 4.tyden, On to tedy uz docela flaka, ale i tak zhubnul. A snad se i trochu ozdravil.
DNes po nakupu jsme opet bez repy 😠 😠 😠 mam posledni varenou doma, no tak to me pekne sejri 😠 😠 😠

@discreet cuketu jsem nemohla pozrit ale pak asi na potreti jsem na to prisla jak na ni, jednak ty kolecka te cukety v oleji jakoby obalim, proste vykoupu 🙂 ne ze to jen polozim na to, a pak nechavam cuketu delat mnohem dyl, ona pise tusim 15 minut ale ja to tam mam dobre 20 ne li dyl a pak dam syr a zapnu gril a s manzou se po tom muzem utlouct jako vazne!
Me zacala chutnat po 3 tydnech i ta desna repa 😝 asi se mi vazne nejak zmenily chute????

@hlavinka no nevim jestli se muzu vymlouvat na vytahanou delohu :- D jedine co tedy se muzu vymlouvat je jizva po CR, posledni porod byl bohuzel cisarem a ta jizva mi tak jako pekne podtrhla tu pneumatiku, bricho mi visi pres ni dolu no hruuuuuza teda ale obavam se ze to uz dolu uplne nikdy nedam.

holky a kde tam mate bryndzu? JA tedy vim ze je v tech receptech ale v rozpisu neni nebo jsem zase slepa?????

discreet
2. čer 2012

@dludli díky za návod na cuketu 😉
My byli dnes na nákupech a oběd v mekáči, dala jsem si jen salát, bo jsem švidrala hlady a večer mě čeká brokolice, aspoň jsem se vyhla fazolkám 😀 😀