Hubnutí podle Antonie Mačingové

dludli
12. kvě 2012

Hledam spriznene duse 🙂
pred nedavnem u nas byla na 5 dni navsteva, bratrankova zena si tu varila podle detoxikacniho programu Macingove. Me to teda nezaujalo ale manzu jo a sokoval me tim ze prisel a ze to bude drzet. Tak jsme dnes zacli oba, mam po detech jaksi 20 kilo navic 😅 a jsem rada ze si nebudem delat vzajemne chute 😝
No ale nad nekterymi recepty tapu, treba takovy salat z cervene repy ... drzite se receptu uplne presne? MAte nejake vlastni figle?
Tesim se na vsechny postrehy 🙂

saminka
30. čer 2012

@mates22 tak to je super ze se to drzi i pres male mlsani. To je pro me dobra zprava. :D ja bych to asi dyl nez mesic taky nevydrzela bez nejake mnamky :p na snidani jsem dnes mela kiwi, banan a opecene mandlove lupinky,vynikajici ! Fakt se u tech snidani da zustat a stridat je i po detoxu.
Chtela jsem se zeptat jak se delaji ty jahly? Ja je nikdy nedelala tak to bude premiera;) a chtela bych to dat i malinke tak kdyby mel nekdo nejaky navod :o

innael
30. čer 2012

@saminka já dělám jáhly takhle: potřebné množství dám do misky, zaliju vroucí vodou, scedím, opláchnu studenou vodou, scedím, šoupnu do papiňáku, naliju zbytek vroucí vody z konvice (radši víc vody), zavřu a po natlakování nechám vařit 2 minuty. Až vyjde pára, papiňák otevřu, jáhly scedím, propláchnu zas studenou vodou. Nevím, jestli se takhle maj dělat, ale už to mám vyzkoušený, že jsou měkký a nejsou hořký. Bez papiňáku se myslím vařej 10 minut - tu dobu tam má AM napsanou.

saminka
30. čer 2012

@innael aha super, moc dekuji, a jsou to teda ty jahlove vlocky ? 😅 ono to vypada dost jemnoucke tak proto me udivilo to proplachovani atd, ale docetla jsem se ze to muze byt nahorkle kdyz se to neproplachne.

blandik
30. čer 2012

@saminka - myslím, že nejde o jáhlové vločky /instantní), ale o jáhly, v celku 😵

saminka
30. čer 2012

@blandik aha tak diky, tak mam v tom jeste vetsi zmatek, nikdy jsem to nezkousela varit a tady to sehnat je taky umeni...mam to jak pro sebe tak i pro malinkou, chci ji z toho udelat kasi, tak snad to bude stacit, nevite?

blandik
30. čer 2012

@saminka - mívají je ve větších supermarketech..ona tam v té knížce má návod, jak je vařit. držela jsem se toho a fungovalo to. Že tuším spařit vodou, pak umýt, pak opět zalít /tuším tam měla, že centimetr nad jáhly nechat vodu) a pak uvařit..Uvařené trošku smrdí, ale pak mi chutnaly - hlavně s tím medem a švestkami a ořechy. Mám je taky v šuplíku, se na ně chystám. a na vločkách bude taky návod na přípravu ne? Tipla bych jen zalít horkou vodou..ale nevím, já raději věci v celku, slovo "instatní" mi není sympatické 😀

saminka
30. čer 2012

@blandik no ja jsem v Irsku a tady to bylo opravdu umeni sehnat, mam je bez navodu 😢 ale pripadaji mi jen pomlete a ne instantni...musim se zeptat znova pani v obchudku kde jsem je koupila 😉 ale vim, ze mi rekla ze i malinka je jist muze. to jsem si jeste neuvedomila, ze budou v tom detoxu 😅

blandik
1. črc 2012

@saminka - aha, tak u nás zase nejsou ty pomleté, drcené - buď v celku nebo instantní vločky:o) Dítěti co vím, tak určitě ano, klidně se dávají před lepkem. Dobrou chuť:o)

innael
1. črc 2012

@saminka popisovala jsem ti přípravu celých jáhel, jsou to takové malinké kuličky. Jáhlové vločky teda vůbec neznám 😕

dludli
autor
2. črc 2012

zdravim, tak me s eto za prvni tyden ani nehlo, i kdyz muze to byt pozitivni zprava, aspon se drzi vaha a neleze zpet nahoru,. Myslim ze to chce prave hlavne ten prvni tyden drzet poradne, ze se tim nastartuje metabolismus, no a to me se moc nevedlo. MAm takovy rekreacni detox 🙂 I jsem premyslela ze pojedu ty jeji jidla z tech rozpisu, ale necham to tak, vsak me to neublizi. No pres leto to necham byt, pojedem na mesic domu budem po vsech certech to proste nedam resit jeste k tomu sve jidlo, ale po lete si dam detox urco dalsi.

mates22
2. črc 2012

@dludli ... a nemůže to být tím, že je tam malej odstup? Já se právě toho trochu taky bojím, abych se měsíc netrápila a ono nic...takže asi dokud se mi váha drží, tak do toho nepůjdu, ale můžu říct, že se fakt divím, že se držím, vřera sem neodolala buřtíku na ohni, dneska sem si zase dala pizzu, protože sme byli nakupovat a stavili se na oběd.......................... jediný, co dodržuju krásně jsou snídaně, skelnička vody s citronem, pak její snídaně a dopoledne ještě jedno kafčo se zajícem..........obědy když stíhám a osdpoledne už je to spíš hrůza, mlsání, uždibování...

dludli
autor
2. črc 2012

@mates22 hele to mam taky, rano a dopoledne nemam nejmensi problem, ale po obede jak si dam kafco tak uz mi jde huba vandrem. Prvni detox se mi dodrzoval rozhodne snaz.

jinak teda ujidam mandle, za tyden pres kilo mandli 😅 proste potrebuju chodit neco zobat. Vcera jsme meli kiwi banan a mandle k snidani a ja je uprazila a pak na ne dala med, to vam bylo zradlo, jako ty jeji snidane jsou primo exkluzivni teda.

saminka
2. črc 2012

@dludli taky jsem si hrozne pochutnala na bananu s kiwim a tema mandlema, je to vynikajici, ty oprazene mandle mi asi na tom chutnaji nejvic. a taky to mam jak vy ze po obede me chyta vetsi mlsna nez dopolko, hlavne kdyz delam obedy a svaci pro deti 😖 ted jsem mela zase salat z repy a uz se mi to vse prejida ☹ no nemuzu se dockat kurete to bude poradna zmena, tak ale jeste dva dny vydrzet 🙄

darjeeling
2. črc 2012

ahojte, super, že je vás toľko, čo sa zaujímate o zdravú výživu, kuknite na facebook, nájdete tu veľa tipov a receptov k zdravej životospráve...stránku zatiaľ rozbieham, ale už teraz sa máte na čo tešiť http://www.facebook.com/tajemstvihubnuti.cz stačí dať like a všetky novinky sa vám zobrazia, pekný večer prajem.Jana

dludli
autor
3. črc 2012

tak ja mam pekny vztek vlezla jsem na vahu a mam o kilo vic!!!!!?!!!!!!!!! Co to jako ma byt? TAkze se asi na tento detox vyflaknu, bricho mam nafoukle udesne, vypadam jak pred porodem pomalu, no mozna to bylo fakt brzy, zlakala me predstava ze dam jeste neco dolu pred letem, zmlsana tim ze to prve slo tak dobre, NO jeste zkusim metr vyutahnout, vcera jsme mela mrkev ta zadrzuje vodu pry, ale teda myslim ze si dam proste ten dort k snidani co me tam uz tyden drasa 😠

dludli
autor
3. črc 2012

tak jsem se ve spravedlivem rozhozreni chtela vrhnout na dort, ovsem v pase a pres zadek po 1 cm dole, no tak asi fakt voda zkrz tu mrkev, tak jsem se jeste ovladla 🙂 ale dala jsme si musli s mlikem, mela bych mit jogurt ale me toi nejak nejede, dokonce bych podle krevnich skupin ani nemela jogurty, tak dobry 🙂

mates22
3. črc 2012

@dludli hele, já měla i u prvního detoxu nejdřív nějaký kila nahoru, až po 14 dnech se to zlomilo, šlo to bleskem dolů .................

saminka
3. črc 2012

@dludli AM tam pise ze hlavne tou soli v te mrkvi muze dojit k zadrzovani vody tak to je urco tvuj pripad. Ja to tak mela i po te hrachovce, z toho pesta mi pripadala celkem slanci. Vaha jde u me dolu od zacatku ale umeni pak bude si ji udrzet. Nemam chut na sladke ale lakaji me normalni jidla :( no ale docilila jsem toho ze jsem prestala mlsat a zacala vic pit tak super :D

innael
4. črc 2012

@saminka já to mám taky tak. Žádná chuť na sladký (což ale nechápu, dřív jsem se po něm mohla utlouct). Snad je to těma snídaněma - který jediný mimochodem taky dodržuju přesně, stejně jako holky 😀 . Pak už to jde do kélu.
No takže žádná chuť na sladký, ale na normální jídlo jo.

rozarka65
4. črc 2012

Ahojky, diskuzi jsem nečetla, hubnout nepotřebuji,ale zajímalo by mne,jak ztratit chuť na sladké... 😀 Já jsem na sladkém závislá a potřebovala bych se toho zbavit... 😀
@innael

mates22
4. črc 2012

@rozarka65 ta chuť se ztratí sama, když držíš detox, ale pokud ho nepotřebuješ, nevím, jestli do něj jít - je to dost omezující a když nebudeš mít motivaci......................... obecně používá AM hodně medu, skoro do všeho, tak možná proto není pak už chu´t na další sladké, ale ruku do ohně bych za to nedala, nevím přesně jak to funguje

rozarka65
4. črc 2012

@mates22 detox - to je zároveň pročištění těla,ne? To by se mi hodilo...Vážím 50kg a váha mi jde pořád dolu sama...asi kojením...A med by u mne neprošel...nechutná mi...max jednou za čas na chleba s máslem....

mates22
4. črc 2012

@rozarka65 jasně, že je to hlavně o pročistění, ale problém bude s tou motivací...aspoň u mě by byl, kdybych nepotřebovala hubnout. Já teda taky dala detox s kojením, ale spíš fakt proto, že sem se na sebe už nemohla koukat, já mám opačný problém, u obou dětí s kojením přibývám ☹. Ale kojím už jen málo, však syn má přes dva roky.... no po pravdě, kdybych to nepotřebovala akutně, nejdu do toho. U nás sice dobrý, žádnej problém u malého nebyl, ale jak říkám, už tomu kojení moc nedáme. A bez medu to stejně nedáš ☹ , ten je tam myslím dost důležitej a stejně důležitý je jíst přesně dle toho jídelníčku, nic neměnit a nevynechávat

rozarka65
4. črc 2012

@mates22 aha..já med fakt nee, což je divné,protože jsem "živá" na sladkém...😀 Asi máš pravdu...já jsem hrozná na všechno, prostě lempl... 😒 😀 A neznáš něco jiného na pročištění těla...?

mates22
4. črc 2012

@rozarka65 nevím, někdo drží ovocné víkendy, někdo jen vodu, ale s tím kojo nevím, nevím............. já potřebovala spíš hubnout a diety jsem právě kvůli tomu zavrhla, tohle mi nepřišlo tak drastický, jen člověk jí i něco, na co nemá zrovna chuť.

rozarka65
4. črc 2012

@mates22 Já už také kojím málo...tak 3x přes den...a v noci,když se vzbudí...Jinak já diety nedržím...neumím si představit nejíst...musím jíst pořád něco celý den.... 😀 😀

innael
4. črc 2012

@rozarka65 přesně, jak píše mates22, ta chuť zmizí tak nějak sama. A s tím medem jsem to dřív měla přesně jako ty, ani do čaje jsem ho nemusela. A teď si snídaně bez něj nedovedu představit. Prý se v detoxu změní chutě i myšlení a asi na tom něco bude.
Jo a ten detox není o nejedení, neboj, tam se právě musí hodně jíst 🙂

rozarka65
4. črc 2012

@innael Jéé,med do čaje...ani náhodou... 😀 😝 Naposledy jsem použila med do perníčků na vánoce..a teď vlastně nedávno,když jsem dělala nanuky z červeného rybízu,tak místo cukru...Jinak jsem si přečetla první stránku vaší diskuze a asi bych do toho nešla...😀 Nezvládám totiž jíst to,co mi nechutná...Mám to tak se vším...jsem pořád unavená...asi mi něco chybí..ale když si koupím vitamíny,tak je vydržím brát max týden,nesnáším polykání... 😝 A léky vezmu na milost,jen když jde do tuhého...A neřekla bych,že jsem v jídle moc vybíravá,ale zrovna fazolky... 😝 Takže děkuji za odpovědi...přeji hodně síly,abyste to vydržely... 😉

mates22
5. črc 2012

😀 holky, já včera dělala dort pro dceru a co sem sežrala krému (šlehačka a zakysaná s cukrem).........no to bych se divila, kdyby ty kila nevylítly

innael
5. črc 2012

jóóó, holt nejsme roboti. A tak prostě někdy zhřešíme. Teď mě napadá, že jsem k narozeninám kromě jinýho dostala studentskou pečeť. Asi se na ni půjdu kouknout.... 😅