Hubnutí podle Antonie Mačingové

dludli
12. kvě 2012

Hledam spriznene duse 🙂
pred nedavnem u nas byla na 5 dni navsteva, bratrankova zena si tu varila podle detoxikacniho programu Macingove. Me to teda nezaujalo ale manzu jo a sokoval me tim ze prisel a ze to bude drzet. Tak jsme dnes zacli oba, mam po detech jaksi 20 kilo navic 😅 a jsem rada ze si nebudem delat vzajemne chute 😝
No ale nad nekterymi recepty tapu, treba takovy salat z cervene repy ... drzite se receptu uplne presne? MAte nejake vlastni figle?
Tesim se na vsechny postrehy 🙂

innael
5. dub 2013

@pavcik trochu jsem pohledala v knížce a je tam uvedený mail na AM: antonia.m@seznam.cz . Snad Ti odpoví. Na jejích stránkách opravdu neodpovídá, jak píše mates, ta diskuze je teď zamrzlá. Já si tu řepu strouhám nahrubo, jinak by mi taky nechutnala. Dávám si tam hrášek, mrkev ne 😝 . Né, že by mi mrkev vadila, ale ta sterilovaná mi nechutná. Vydrž. Já jdu do čtvrtýho detoxu v květnu a už se nemůžu dočkat. Narostly mi špeky 😠

pavcik
5. dub 2013

@innael děkuju za kontakt. Koukám,že je více lidí,co ten detox drží opakovaně. Já si právě dávám svačinu..jogurt s medem,ořechy a skořicí...fakt mi to chutná...člověk aspoň uspokojí chuť na sladké a nepřehání to

innael
6. dub 2013

Přesně tak, v detoxu mě chutě vůbec netrápěj, zato teď je to hrůůůza 😅

dludli
autor
8. kvě 2013

zdravim ve spolek, tak jak to tu vypada?
My zacaly s manzelem dalsi detox vcera, tak se zase zastavim casteji. Ted jsem dojedla fazolky, mnaaaam, holky to je neuveritelne, jak se to jidlo dostava pod kuzi, byvalo to pro me zdaleka nejhorsi jidlo ale pekne jsem si to vychytala, delam je v troube jako hranolky treba, a jede mi to tedy 🙂

innael
9. kvě 2013

Ahoj Dludli, máš úplnou pravdu, taky to tak mám a nejen s fazolkama 🙂
Jinak já mám teď taky detox, 9. den, právě snídám banán a kiwi.

dludli
autor
10. kvě 2013

@innael cauky, no tak to jsi o tyden napred 🙂 a myslim ze jedu taky ctrvty detox 🙂 a pokazde mi to dela mensi a mensi potize 🙂
ted si chrochtam na fazolkach, nechapu to, drive mi stacil ten smrad a bylo mi zle a ted jsem si jich udelala 3 pytliky 😀

jajinka.p
10. kvě 2013

ahoj děvčata, našla jsem vás tu, tak se taky přidám.... Já jsem ted ve fázi že končím 5.den kůry (poprve) a zatim mám teda pořád děsnou chuť na sladké, ale doufám, že to přejde....
já jsem teda po porodu spíš zkubla, ale... přibrala jsem hrozně po chemoterapii, jelikož mi dva měsíce od ukončení kojení zjistili rakovinu.... takže se zároveň čistím a hubnu, snad to vydržím....

innael
11. kvě 2013

@dludli Přesně, s těma fazolkama to mám taky tak, akorát si je teda nedělám s česnekem, ale s cibulí. Zrovna dneska jsem je měla k obědu. A přišla jsem na vychytávku - když je mám s vajíčkem, tak ho nevařím zvlášť, ale šoupnu ho na pánvičku k těm fazolkám a nechám ho srazit. Je to rychlejší, míň pracný a chutnější 😎

@jajinka.p držím Ti palce, AM píše, že v prvním týdnu jsou chutě na sladký pořád. Ale já je teda nemám, dokonce v tomhle detoxu nepřidávám med do mrkve s jabkem - nějak mi tam vadí.

simonac
12. kvě 2013

ahoj holky, tak jsem vás našla, zítra začínám, suroviny nakoupené, tak snad vydržím,

mates22
12. kvě 2013

@simonac držím palce 😉

kavi36
14. kvě 2013

Ahoj holky, já držím druhý den. Teď jsem si pochutnala na fazolkách. Ráno jsem měla 1/2 kg dole -pěkná motivace i když vím,že ta váha může lítat nahoru dolů.Včera večer mě bolela příšerně hlava,doufám, že to nebude moc často - musela jsem si vzít prášek (ač nerada),jinak bych nemohla fungovat. Taky jste měl někdo bolesti hlavy?

innael
15. kvě 2013

@kavi36 ahoj, zezačátku je to normální, vydrž 🙂

kavi36
15. kvě 2013

Díky, určitě vydržím -jídla mě zatím chutnají a kdyby nebylo té bolesti hlavy,tak ani nevím,že držím nějakou dietu (detox: 😉 ). Některá jídla určitě zařadím i do podetoxového jídelníčku.Nejvíc mám obavy z mrkvového perkeltu -tak uvidím🙂

innael
15. kvě 2013

Musíš si vyzkoušet, jak Ti to bude chutnat. Mně už perkelt lez krkem, ale minule jsem zkusila nakrájet mrkev na větší kousky a bylo to úplně jiný. Dřív jsem ji krájela v robotu na slabý plátečky. A tak to mám skoro u každýho jídla, lehce jsem si to přizpůsobila podle svého a všechno jídlo si vyloženě užívám 🙂

dludli
autor
15. kvě 2013

cauky, tak koukam tady vsem smakuje 🙂

mrkev si rano taky nesladim, zato si dam poradnou lzici medu do kafe 🙂 (to piju normalne, prvni detox jsem ho vynechala, ale pak jsem koukala ze podle krevnich skupin je pro me kava leciva 🙂) a i po obede, lzici medu zahanim chut na sladke, Sice mi sladke kafe nikdy nechutnalo, ale vymenila jsem to proste za susenku
@kavi36 me prvne hlava bolela tak ze jsem myslela ze mi upadne, asi dva dni. Pak uz ne a i pri dalsich detoxech to bylo mnohem min, jen jsem to tak nejak citila prvni den.

kavi36
15. kvě 2013

Tak to jste mě uklidnily s tou hlavou🙂 Teď už je to o dost lepší (3.den). Jinak perkelt taky docela chutnal -nedala jsem si sojovku a přidala jsem kari. Byla to docela mňamka. Měla jsem doma zbyteček tofu, tak jsem to tam nastrouhala s kousíčkem sýra a šlo to. Mrkev s jablíčkem taky nesladím medem -med si dávám do zázvorovýho čaje s citronem,co upíjím během dopoledne.
Včera jsem vařila červenou řepu a nějak jsem na ni zapomněla a dooost se mi připálila. Naštěstí kastrol šel vydrhnout i když to vypadalo beznadějně 🙂

@dludli + @innael -jste fakt dobrý a pro mně inspirativní. Snažila jsem se přelouskat celý fórum a smekám před Váma.Je to fajn,když poradí někdo,kdo už má bohaté zkušenosti.

innael
16. kvě 2013

@kavi36 když člověk ví, že je nás na to víc, tak to jde o hodně líp, mně to taky pomáhá, když vím, že v tom nejedu sama 😀.

simonac
17. kvě 2013

ahoj, tak já mám za sebou 5tý den, hlava mě taky bolela, ale už je to lepší.................. 🙂

dludli
autor
19. kvě 2013

@simonac tak jsi zacala, to je fajn!

me to kazi manzel! Pritom diky nemu jsme do toho prvne sli, me samotnou by to nenapadlo...meli jsme onehda na nekolik dni navstevu a znama si tu u nas varila repu a me ji bylo desne lito, kdyz pak M prisel s tim ze to chce zkusit rikala jsem si jestli neupad 😀 ale nastesti jsem do toho sli. Jenze tedka, vcera mela byt hrachovka, tu mam docela rada,ale M se sebral vecer kdyz holky spaly uz a dojel do kramu pro veprove...no tak v 10 vecer griloval...no a to ja zase nedam toto, takze misto hrachovky poradny fklak masa se zeleninou tedy,a le podle planu to nebylo! Dnesa vecer zase vytah klobasky, ale to mi nevadi.

innael
20. kvě 2013

Njn, je to těžký, ale zas nejsme roboti, abysme úplně odolaly svodům 😀

simonac
20. kvě 2013

dludli - tak já jsem sice začala, ale teď už druhý den řeším, zda nemám skončit - a to jsem teprve osmý den na dietě, ale nějak mi to nejede, snídaně jsou v pohodě, super, ty mi fakt chutnají, ale ten zbytek 😝 , i když oběd dnes byl fakt výborný - těstoviny s kedlubnou - taky super, tak uvidíme jestli vydržím, chtěla bych, ale nevím, nevím a samotné se mi nechce, hlavně když mě celé okolí zrazuje, at se na to prý vykašlu.......tak uvidím

innael
21. kvě 2013

@simonac zkus si ty recepty upravit podle svého, já taky tak čtvrtinu jídel vařím trošku jinak, něco bych nepozřela. Třeba boršč, ačkoliv mi dřív moc chutnal, už nemůžu ani vidět, tak si místo něj dávám řepovej salát 🙂

dludli
autor
21. kvě 2013

@simonac teda! Okoli by te melo spis podporit ze delas neco pro sebe a pro zdravi! Nedej se a vydrz, myslim ze poprve je to nejtezsi, ta jidla jsou nova, vetsinou clovek ji neco uplne jineho normalne. Zkus to opravdy ty recepty deůat trochu podle sebe, sama si to upravit, treba brokolici tak jak ji pise ona jsem jedla snad jednou, poprve, od te doby jedine jako polivku, uvarim ve vode, pridam ten cesnek (zazvor mi nejede nedavam ho nikam) a cele to rozmixuju, ma z toho hustou polivku, nase holky ji miluji, tem do toho dam kosticky opecene a ja si dam hromadu syra 😝 miluju ten rozteklej syr! A nebo dobry tip, to jsem eli zrovna vcera brokolici jako mozecek. To jsem pochutila tady v diskusoi uz nevim od koho a to je mnamka. Delala jsem normalne na cibulce, v jinych jidlech je takyu cili nemuze vadit, mam rada kdyz je zelenina krupava takze jsme to nepredvarovala a rovnou nakrajela kousiky na panev a pak klasika vajicko. Je to zase neco jineho trochu a je to moc dobre.
Prijde mi ze i ty chute se meni, kdyz jsem prven jedla zapecenou cuketu tak jsem vyslela ze to cele vyhodim, ale ted patri k mym oblibenym, to same celerove hranolky, tem jsem teda prisla na chut az dobre po pul roce.
Ten zacatek je nejhorsi sama zelenina, pak je to ale pestrejsi, me pomahalo cist ci dalsi tydny a tesit se na jidlo 🙂 VYDRZ!!!!
Merila ses? VAzila? Nekdo to dela az na konci, ze ty ubytky muzou trvat a pa to treba nahle poskoci, tak aby nebyl demotivovany, ale me pomaha sledovat pravidelne, za tech 14 dni mam pryc asi 4 cm v pase a 3 kila...myslim ze slusny...

innael
21. kvě 2013

Jj, broko mozeček je výbornej, jinak to nedělám 🙂 . A dokonce tak už dělám i fazolky, nevařím se s vajíčkem zvlášť, ale šoupnu ho na pánvičku k těm fazolkám a nechám srazit.
Týjo, dludli, Ty se máš, já úbytek zatím nevidím - jen v obličeji, ale pupek mám stejnej, si myslím 😀

dludli
autor
22. kvě 2013

@innael tak fazolky s vajickem to me vubec nelaka, ted si je delam s cibuli ale uz vim ze to byla chyba pekne mi to smrdi 😝 😝 😝 jeste ze k tomu mam polivku a ta to snad zachrani

simonac
22. kvě 2013

ahoj holky, děkuji za podporu, a nějaké rady a receptíky, zkusím to, dnes mám 10tý den, píše tam nevážit se a neměřit, ale já se vážím zodpovědně každé ráno, už mám dole 2 kg a asi 3cm v pase i přes boky - super!!!! obleču kalhoty, které jsem si objednala přes net a už když mi přišliy, tak jsem do nich nevlezla, ted už jo, i můj už si všiml, jen jsem každý večer šíleně unavená, což se mu moc nelíbí, ale to nebude tou dietou, ale asi našemi třemi dětmi 😝 ......., v neděli mě čeká první maso a, v receptu jsem zahledla, že to snad nějak seká - mele, děláte to taky tak?, ted jsem sedla k telce a nalila 1dcl červeného vína - vím, že se to nemá, ale jedna decka mě snad nezabije 😉

innael
22. kvě 2013

@simonac blahopřeju Ti k úbytku, je to motivace 🙂 . Já se teda nevážím ani neměřím, počkám si až po detoxu. Ta únava by s tím neměla souviset, já jsem teda aspoń nikdy v detoxu unavená nebyla, spíš naopak - nabitá energií 😀.
To kuře s celerem jsem párkrát dělala přesně podle receptu, ale bylo to takový suchý. Teď už to dělám tak, že kuře upeču a celer si uvařím jako brambory.

dludli
autor
24. kvě 2013

@simonac
@innael ja to delam presne podle receptu, nam to tak chutna. |Delame si je i na grilu 🙂

jinak dva podledi dny, oslava narozenin, vcera cely den navsteva u nas, a jajaj 😖

simonac
24. kvě 2013

tak o těch oslavách vím své, minulý pátek jsem měla narozky já, a v so dvojčata, ale protože jsem byla na dietě teprve 5 den, byla jsem do toho hodně zapálená, tak jsem to fakt neporušila, zato být oslava tento víkend, tak nevím, nevím ☹

mates22
26. kvě 2013

@simonac já to poprvé dělala podle receptu, je to ale fakt pracný a ani nijak extra mi to nechutnalo - takže teď si to dělám maso na nudličky a na woku pěkně s kořením a k tomu celerový hranolky, ty dělám v troubě nasucho, na oleji mi nešmakujou 🙂. A gratuluju k úbytku, já prvním detoxem shodila sedm, teď podruhé tři