Hubnutí podle Antonie Mačingové

dludli
12. kvě 2012

Hledam spriznene duse 🙂
pred nedavnem u nas byla na 5 dni navsteva, bratrankova zena si tu varila podle detoxikacniho programu Macingove. Me to teda nezaujalo ale manzu jo a sokoval me tim ze prisel a ze to bude drzet. Tak jsme dnes zacli oba, mam po detech jaksi 20 kilo navic 😅 a jsem rada ze si nebudem delat vzajemne chute 😝
No ale nad nekterymi recepty tapu, treba takovy salat z cervene repy ... drzite se receptu uplne presne? MAte nejake vlastni figle?
Tesim se na vsechny postrehy 🙂

mates22
23. kvě 2012

no holky, kedlubnový zelí mňam mňam - teda s tím citronem a medem, ale když se může obojí (med v jogurtu a citron ve vodě), tak to snad neva - dokonce můj malej nechal svoje maso masem a ač odpůrce zelí poobědval se mnou 😀 Akorát teda nevím, kdy budu večeřet, za půl hoďky jdu ke známé na celé odpoledne a ten boršč asi nebude hotovej hned tak ☹

innael
23. kvě 2012

@mates22 boršč je na přípravu šílenej, jestli ho ještě někdy budu dělat, tak z mražený zeleniny 😅 . Já si dnes k večeři udělám hráškovou polívku s uzeným tofu - mám mít večeři sacharidovou 🙂 . Ale nejdřív si půjdu zacvičit a vařit budu až pak, ta hráškovka je hned.

meduza
23. kvě 2012

Obecne detoxy mohou docasne zhorsit zdravotni problemy. Je to dusledek cisteni tela a je potreba vydrzet, pak se to srovna. Co se tyka ekzemu, tak myslete na to, ze kuze je nejvetsi vylucovaci organ, tak se to proste muze nemile projevit. Jinak ja jsem po tech 28 dnech mela mnohem lepsi nehty a prestaly mi padat vlasy. Tak drzim pesti, at vydrzite ce nejdele, nejlepe az do 28. dne 😉

kacab
23. kvě 2012

@dludli tak jak dnes? mňamka od rána až do večera, že? jsme se "prokousaly" nejhorším a teď to už bude pestřejší 🙂

mates22
23. kvě 2012

Tak boršč hotovej, tak to ani nevečeřím tak pozdě

@innael jinak pro mě příprava v pohodě, konečně jsem si připadala jako že vařím, už jsem chytala depku, že je to furt povařit brokolici, lusky apod., přidat osmahnutý česnek a hotovo 🙂 . Teď jen donutit se to sníst..........

fwllo
23. kvě 2012

Já měla dneska k večeři zrovna tu brokolici 🙂 ta mi fakt chutná.. jinak mám hotový oběd na zítra, salát z řepy.. Nejásám, ale sníst se to dá 🙂) a těším se na pátek na těstoviny 🙂 s kedlubnou..

dludli
autor
23. kvě 2012

@kacab jo namka hlavne jsme s M snedli k tomu napul parek 😅 😅 😅
m byl na nakupu nakoupil kila masa, ted uz to bude fat pestrejsi a kupodivu mi dela vic problem se drzet, odpoledne jsme krmila Vercu presnidavkou no jen tak jsme olizla lzicku ale ne jednou teda... asi jak je toho vic tak si rikam no uz tam mame maso pomalu tak si kousnu parecku... nevim co to m napadlo je koupit, obvykle je vubec nemivame, jednou za dlouhy cas.

dludli
autor
23. kvě 2012

@innael v te prvni knizce mi prislo moc receptu neni, to mas tu druhou? Je tam toho vic? JA asi nedovedu vymyslet co je sacharidovy a tak. A jak poznam ze mam mit zrovna sacharidovou veceri?

innael
23. kvě 2012

@dludli ne ne, mám tu první. Je fakt, že receptů moc není, navíc je to docela na jedno brdo. Ale já jsem se rozhodla, že si to budu zpestřovat třeba jiným kořením nebo kuřecí vyměním za vepřový (to bych neměla, ale kuře už nemůžu ani vidět). Jednou jsem dokonce místo kuřecího dala játra do brokolicový číny a bylo to vynikající. Tu druhou knížku - Schůdkovou metodu - jsem si stáhla na uložto, sice není celá, ale to podstatný tam je - rozepsaný jídelníček na 12 týdnů a postupy přípravy. Jenže jsou tam ty samý recepty z první knížky, nic přidanýho a vadilo by mi, že musím jíst zrovna to, co je napsaný. Takhle si vybírám.

No vymýšlet nic nemusíš, sacharidový jídla jsou zelený a bílkovinný jsou červený a ty nesmíš míchat v jednom chodu. Můžeš mít sacharidový den - zelený oběd i zelenou večeři, nebo bílkovinný - červený oběd i červenou večeři. Ale AM doporučuje mít v jeden den obojí, takže k obědu třeba zelený jídlo a k večeři červený nebo obráceně. Abych ale nemusela denně vařit dvě jídla, tak jsem si to vylepšila tak, že si třeba uvařím zelenou večeři, nechám si na druhý den k obědu a ten druhý den pak vařím zase červenou večeři a nechám si ji ještě na další den k obědu. A pak zas zelenou atd atd a vařím jedno jídlo denně.

dludli
autor
23. kvě 2012

@innael aha a co ty snidane? Ty mi prisli prave nejmin pestre a to me zlobi nejvic.

jina koukam M mel kopit pohankove vlocky a dovez obyc ovesny, ja teda pohankovy nevidela jeste, ale byl v DM tam tyhle veci docela maji ne?
a zas budem shanet repu 😠

dludli
autor
23. kvě 2012

jinak jsem tu knizku cetla snad 2x uz a pokazde tady zminite neco co vubec nevim, Mam to taky stahnuty jen a asi ne cely teda?

mates22
24. kvě 2012

@dludli světe div se, já sehnala včera řepu tady u nás v naší pidizelenině

Boršč - já ho snědla tak nějak jakože jídlo co nenadchne, manžel si u něj mlaskal, dal si ho jako zákusek po večeři
Dnešní snídaně - kiwi a banán dobrý, mandličky taky, ale příště to asi nepoleju tím medem, přišlo mi to už děsně sladký, jak je tam ten banán

innael
24. kvě 2012

@dludli já jsem ji původně taky měla staženou a pak jsem si ji koupila, je to přeci jen lepší, než furt běhat k PC. A je to úplně stejný. Tak nevím. Ale ke stažení tam bylo víc odkazů, možná můžeš mít něco jinýho.
Myslím, že můžeš nahradit pohankové vločky ovesnými - já to tak dělám pořád - ale hlavně proto, že (už jsem to asi psala) pohankový jsou pro mě škodlivý a ovesný léčivý. A navíc ovesný jsou hned, nemusí se máčet přes noc, stačí jen chvilku. DM u nás není, kupuju to ve zdravý výživě.

No a ty snídaně - dělám si detoxový, už jsem si na to zvykla, navíc jsem přidala rýži na sladko (najdeš v receptech v semaforu), dnes jsem si udělala ovesný otruby s rozinkama. Recept jsem našla na těchhle stránkách : http://www.varimezdrave.cz/ovesne-otruby-s-rozi...
Myslím si, že po detoxu se podle toho může vařit, recepty vypadaj velmi dobře.

No a s tou řepou je to hrozný, slyšela jsem, že u nás to teď drží kdekdo :(. Pokud půjdu do druhýho detoxu o prázdninách, tak jsem zvědavá, kde to budu shánět,

dludli
autor
24. kvě 2012

@innael ahoj , jj presne tak radeji koukam do knizky, objednavala jsme si obe dve ale tu prvni nemeli. Tak cekam na tu druhou,

snidane me bavi teda musim rict 🙂 zitra mam k obedu kure a tesim se jak mala 😀

dludli
autor
24. kvě 2012

holky tak dneska me teda honi mlsna, prolejvam se vodou co to jde, ale moc to nepomaha 😢

mates22
24. kvě 2012

@dludli no já pekla dorty a neodolala sem a snědla půl štráfku čokolády, voda už mi leze krkem, já nejsem zvyklá tolik pít a je to pro mě den ze dne těžší místo aby se to lepšilo

innael
24. kvě 2012

Holky, AM někde v knížce píše, že když honí mlsná, můžete si dát pražený ořechy s medem, je to první "hnědej" recept. Mě teda mlsná skoro nehoní, dost si sladím snídaně. Ale když výjimečně přeci jen (zrovna teď 😀 ), tak si dám lžičku medu.

dludli
autor
24. kvě 2012

@innael no me to bralo dneska, taky to resim medem, ale moc se tesim az se dostanu do te faze ze budu drzet pres tyden a o vikendu ci jist co chci 😀

kacab
24. kvě 2012

u mě dnes obří krize... v poledne jsem nemohla na mrkev ani pomyslet, tak jsem dojedla aspoň ranní salát a večer jsem sice polívku dala, ale je mi zle... od rána mě děsně bolí hlava, cokoliv sním či vypiju se mi hodiny vrací se šťávama zpět, takže i piju minimálně.. doslova sotva 0,5l za celý den... do toho už 3. den mě trápí nějaká chřipka co přinesla i dcerka ze školky... je mi fakt divně... až na zvracení... nevím nevím, jak ten den a noc zvládnu.... doma 2malé nespící děti a 3. den 2 štěňata... nějak se to na mě sype...

innael
24. kvě 2012

@dludli na to se taky těším 🙂 . Ještě mě čekaj asi 2 měsíce semaforu a pak se rozhodnu buď pro další detox a po něm 5 + 2 nebo rovnou 5 + 2 bez detoxu - to ještě uvidím.

@kacab ajéje, tak to se brzy vykurýruj.

dludli
autor
24. kvě 2012

@kacab mate stenata? 🙂

@innael ty jsi skvela ze to takle davas.Ja se bojim ze detoxem to pro me bude koncit 😖

innael
25. kvě 2012

@dludli no vzhledem k tomu, že detox měl výsledky - sice maličké, ale měl 😀 , tak jsem zkusila jít dál. A to, že si jednou (5 + 2) budu moct dát cokoliv, je povzbuzující. Kdybych si už nikdy nemohla dát třeba indiánka, tak nevím nevím 😀 .
A říká se, že detoxem se změní chutě, já myslím, že na tom něco bude. Vůbec mi nechybí přílohy, vepřo knedlo zelo, bílý pečivo, cukr, buchty... atd.

dludli
autor
25. kvě 2012

@innael no je to fakt taky to vlastne nepotrebuju ale M skuci hlady porad a rika ze mozek ma hlad 🙂

ja se dneska prejedla bananu s kiwi a mandlema 😝 😝 😝 sladkeho tedy bylo az dost,

mates22
25. kvě 2012

holky, tak hrášková polívka jako první jídlo půjde i do běžného jídelníčku celé rodiny, navařila sem si jí, že zamrazím i na příště, fakt kotel...a nezbylo nic, manžel a děti se o to postarali 🙂

kacab
25. kvě 2012

@dludli ahojda.. máme... nejdříve si plánovaně přivezla jedno ségra (bydlíme zatím pohromadě - v létě se stěhují) a tak jsme jí ho záviděli, že jsme si ještě ten den jeli večer pro naše vlastní 🙂 jsou to sestřičky kříženci oříška a Bígla 🙂 děti jsou nadšené, ale práce dvojnásobek 🙂 já hlídám dopoledne, moje ségra odpoledne a noci se střídáme - jednou je máme přes noc v bytě obě dvě my a druhou noc v podkorví ségra s přítelem 🙂 ale vstává se k nim jak k dětem několikrát za noc 🙂 naše děti jsou z nich ale nadšené 🙂 je to radost do domu a stojí to zato 🙂

innael
25. kvě 2012

Jé, ty jsou krásný 🙂

@dludli a není málo najedenej, když jeho mozek má hlad? 🙂

Holky, ta hráškovka je fakt dobrá, taky ji dělám i po detoxu.

mates22
25. kvě 2012

@kacab ty sou krásný, škoda že náš malej je alergik ☹

kacab
25. kvě 2012

@mates22 můj manže má z nich taky plný nos 🙂 ale nevzdáme se jich.. máme výhodu v domečku, takže se udělá pořádně zateplený kotec a bude venkovní.. jen dokud jsou tak malá štěňata, tak je bereme domů... a jinak co se alergiií týče, žene se světem vlna terapie "oťukávání" a zrovna na poli alergie to slaví obrovské úspěchy v jejím zrušení. Na manžu skrz tu "psí rýmu" v neděli přijede paní.. zatím o tom moc nevím, ale ze všech stran slyším jen samou chválu!!!!

kacab
25. kvě 2012

@mates22 www(tečka)terapie-eft.cz/eft.php ale dělá to mnohem více zaškolených profesionálů po celé republice, je potřeba zapátrat... jestli jste o tom neslyšely, tak brza uslyšíte 🙂 když to okoukáte, můžete si to pak v rodině dělat navzájem sami, i když je pravda, že od úplně cizího člověka to má mnohem větší efekt.... většinou chtějí za hodinu kolem 500, ale alergii u mnoha lidí to zrušilo či výrazně zmenšilo po 1-2 ťukání... paní co přijede bude i skrz klasické pilové alergie pracovat na ségře, tak pak dáme echo jak to u nás zafungovalo...

dludli
autor
25. kvě 2012

@mates22 to je prima ze basti vscihni , u nas zatim zadne jidlo. ALe holky mi moc neji, posledni dobou temer vubec, jen nejmladsi teda to je popelnice 🙂
@kacab pesanci krasny 🙂 my mame taky, k holkam jeste vlcaka 🙂 tak co obidek dneska? JA delala ze bude i na zitra, no nebude 🙂 a deti to nejedly teda