Jak bojujete s únavou a a stresem? Já jídlem

janickabez
31. říj 2008

tak jsem právě zkoukla téma "zhubnout 50kg" kde jsem několikrát četla, že stres zajídáte, i mě se tohle týká, i já řeším svou únavu a stres horou jídla i s čokoládkou a pak spánkem.... a i proto se mě týká téma zhubnout (bezmála)50kg....
Chci se proto zeptat, jak Vy bojujete se stresem a únavou ......poraďte a podělte se o svoje recepty na "elixíry" nebo dejte dobré "zdravější" rady.....

Pokud tohle téma už tu je, tak se omlouvám, ale hledala jsem chvíli....... 😉

suki
31. říj 2008

janickabez se odreagovávám jedině cvičením, tím, že si občas s přítelem vyrazíme, že nesedíme s malou furt doma, ale furt někde lítáme, takže se nenudíme a taky dobrý sex není vůbec špatný 😀 Ale to cvičení to dělaám pravidelně a fakt to pomáhá 😉

janickabez
autor
31. říj 2008

😀 😀 😀 aauuuu Suki, o cvičení mé sloní tělo moc slyšet nechtělo 😀 😀 😀 , já se tedy taky rozhodně nenudím, doma nesedím, bo sedí na MD muj muž a já pracuju....

suki
31. říj 2008

ajo no tak co já vím ale ono to fakt pomáhá, ale co třeba nejaký čtení, pokec s kámoškou....

mariska1980
31. říj 2008

Ahoj,me pomaha muj manzel,zitra mame vyroci nevim co bych bez nej delala,sex je fajn ale kdyz sem ve stresu tak si ho neuziji.

janickabez
autor
31. říj 2008

no měla jsem spíše na mysli třeba ... já ráno vstanu pohoním něco v kuchyni, sem tam uvařím (to ale musím vstát tak ve 4h), pak valím do práce, kde jsem zhruba do 16,30(v lepším případě), pak doletím domů s nákupem a přebírám si dítko (aby si mě taky trochu užilo, než jde do hajan) , pak dítko usne cca kolem 20h, a já honem něco vyrobím na večeři a s tou horou jídla upadám v 21h k té televizi do postele, nějak se nemužu přesvěčit o tom, že bych ten hermelín měla vyměnit za mrkev a čokoládu za já nevím co 😀 😀 😀 a takhle každý den.... na pokec samo chodím, ale většinou si s sebou beru malou takže nic moc relax 😀

misicka455
31. říj 2008

No tak já bych chtěla taky poradit, jelikož se stresem zatím moc neumím bojovat, ale možná se to brzo podá 😀 Začala jsem chodit na masáže a tam vždy na hodinu vypnu. Jinak co třeba tanec? 😉

janickabez
autor
31. říj 2008

takže jsem čekala něco typu 40 dkg mrkve, 20dkg petržele, 100dkg okurky...namixovat odšťavnit protřepat nemíchat a máte energii na dalších 24h 😀 😉

kitty68
31. říj 2008

no baby tak ja teda snivam o cigach 😅 😀 to je tak jedine co u me zabira kdyz js fakt uplne hotova a unavena, kdyz js byla tehotna a bylo mi na prd z nevyspani tak js si vzdycky rekla az porodim, pujdu dolu do garaze a vyhulim celou krabku, ted jak kojcim tak si rikam az prestanu kupuju krabku a jdu do garaze 😀

janickabez
autor
31. říj 2008

no kitty super nápad, ale to by bylo u nás doma na rozvod, manža je zapřísáhlej nekuřák a já dát si před spaním míto véči cígo, tak už nebude ani ten sex 😀 😀 😀 😀

misicka455
31. říj 2008

Jo cíga u mě tedy zabirají to máte pravdu 😀

kitty68
31. říj 2008

ja nekourim jen si je tak predstavuju a u toho se tak odreaguju

misicka455
31. říj 2008

Jé kéž by to tak zabíralo i u mě si to jen představovat 😉

janickabez
autor
31. říj 2008

i já bych si to přála..

nic děvčata jdu hajat, těším se na zítřejší diskuzi 😉 , brou noc

suki
31. říj 2008

já nekouřím, ale tak si říkám co třeba jóga ta by určitě pomohla 🙂

misicka455
31. říj 2008

Dobrou Jani 😉

misicka455
31. říj 2008

Já jogu necvičím, ale slyšela jsem na ni velkou chválu 😉

misicka455
31. říj 2008

Anebo co solná jeskyně? Uděláš něco pro své zdraví a zárověn si tam hoďku při pěkné hudbě odreaguješ 😉

nobody
1. lis 2008

se stresem většinou sportem

konja
1. lis 2008

nobody: tak sport je na stres urči dobrej, ale bohužel jsem si všimla, že některé sporty u mě stres spíše prohlubují. Začla jsem chodit na speciální cvičení pro ženský po porodu. No mile na mě působí snad jen jedna maminka, prpotože stejně jako já vypadá že nedávno porodila! Ostatní ty děti snad museli adoptovat, protože jinak si nedokážu vysvětlit jejich perfektní postavy, plochá bříška, žádné strie!!! 😠 Občas si říkám co tam vlastně dělám, když odpadám už při desátém sedu lehu, při cvičení na míči mám občas strach, že se zuby zareju do podlahy, protože neudržím balanc a při polohách z jógy hrozí, že už se nikdy díky zádům nenarovnám. No po tomto cvičení jsem vždy ještě ve větším stresu než před tím! 😖

liviky
1. lis 2008

sex,doří lidé okolo,zvířátko na pomazlení,..děti s jejich nevinnýma očima....je toho spousta čím se dobíjet a odreagovávat,jen se nevzdávat 😉 🙂 😀 😎

nobody
1. lis 2008

konjo 😀 , tak to asi nebude úplně to pravý ořechový ..
😉 zkus jogu nebo třeba část -pranayamu ... hodně to uklidňuje
no já ještě někdy něco sežeru, zahraju na kytaru .. no plno věcí ... 😉

livi -- s pár věcma bych tam souhlasil 😀

simply.vero
1. lis 2008

jani, proti stresu a únavě je pohyb fakt nejlepší. jóga rozhodně, to bych podepsala všema deseti. i pokud na sportování nejsi zvyklá, protože si můžeš pozice přizpůsobit svým možnostem. hlavní je cvičit pod odborným dohledem, žádné stahování cviků z internetu, jinak si můžeš špatným provedením pěkně odrovnat třeba záda...

jóga tě naučí i koncentrovat se sama na sebe, vnímat, co ti říká tvoje tělo, vypnout od starostí, zkrátka hodinku v tělocvičně na nic špatnýho nemyslet, a hlavně se ti tenhle přístup postupně přenese do běžnýho života, člověk je vyrovnanější, klidnější.

stejně tak třeba pilates je dobrá věc i pro člověka, který není na cvičení zvyklej. vychází z jógy, ale je to trošku jiné, víc "tělocvikové". krásně ti to srovná záda, takže máš pak lepší držení těla, cítíš se líp.

ale prakticky jakýkoli pohyb od stresu pomáhá, stačí si najít něco, co tě baví - co třeba schwinn-cycling? to taky není "závodící" sport. nebo se jít zkrátka projít do přírody, pokud máš možnost, případně vytáhnout a provětrat kolo?

lenkabu
1. lis 2008

Na únavu....KAFÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ 😀 😀 😀 Na stres břišní tance.

nobody
1. lis 2008

hardly.vero ... schwinn cycling 🙂 .. co to sakra je? spinning?

lenkabu ... jako břišní tance, jak po břichu skáče nějaký prcek? 😀 😉

simply.vero
1. lis 2008

nobody, řekla bych, že je to prakticky jeden název pro totéž, ale instruktoři schwinn-cyclingu tvrdí, že je lepší, protože se tam věnuje větší pozornost tepové frekvenci, že se "nedře na krev". já teda vždycky myslela, že ve spinningu taky, ale ono asi hodně záleží právě na instruktorovi.

jinak já osobně ani schwinn, ani spinning pravidelně nedělám, natož abych tomu rozuměla do hloubky, takže to holt nikomu nevysvětlím, ale pokud tam jsou rozdíly, tak bych řekla, že budou minimální. ale ty bys o tom něco vědět mohl, ne? tuším jsi v oboru fitness nářadí kovanej...

nobody
1. lis 2008

no něco málo vím 😉
a instruktoři spinningu tvrdí, že je spinning lepší ..to si asi nikdo nevybere
nikdy mě to nechytla představa skoro řekněme (jak pro koho) 140 tepů za sekundu a valit ... ale proč ne
v posilovně jsem nebyl ani nepamatuju ... to já radši práci s vlastním tělem a vahou plus meditační věci - nějak jsem k tomu dospěl 😀 klid, příroda, .... kalokagatia 😀

co děláš ty, veri? kromě lingvi-šíleností.. 😀 ?

aponchie
1. lis 2008

no ja cvicim jogu nekolik let a celkem dobry,pomaha to,ale nemate neco proti nevolnosti? 😀

nobody
1. lis 2008

proti nevolnosti je dobrý harakiri ... ale to prosím nedělej ....
asi klid

aponchie
1. lis 2008

a ty jsi to delal ,ze to doporucujes Mr.Know It All?? 😀

nobody
1. lis 2008

odpověď je jasná ..aspoň myslím 😀