Jak bojujete s únavou a a stresem? Já jídlem

janickabez
31. říj 2008

tak jsem právě zkoukla téma "zhubnout 50kg" kde jsem několikrát četla, že stres zajídáte, i mě se tohle týká, i já řeším svou únavu a stres horou jídla i s čokoládkou a pak spánkem.... a i proto se mě týká téma zhubnout (bezmála)50kg....
Chci se proto zeptat, jak Vy bojujete se stresem a únavou ......poraďte a podělte se o svoje recepty na "elixíry" nebo dejte dobré "zdravější" rady.....

Pokud tohle téma už tu je, tak se omlouvám, ale hledala jsem chvíli....... 😉

aponchie
1. lis 2008

tak co to doporucujes? 😨 ja se ptam vazne

nobody
1. lis 2008

nevím, mně když je špatně, tak čekám, až to přejde

aponchie
1. lis 2008

treba 4tydny jo? 😀 nj ty muzes cekat nemas deti ,mamka ti uvari ,opere,ale ja se musim starat u toho o barakudu 😀

nobody
1. lis 2008

Api, časy se změnily 😀
mě to většinou do několika hodin přejde .. tabletky nejím takže neporadím
a Vílenka je fajn, tak o nic nejde 😀 🙂

aponchie
1. lis 2008

kdyz to rikas tak to bude pravda zejo 😝

nobody
1. lis 2008

jo, o Vílence jo

simply.vero
1. lis 2008

no nevím, jak je to ve spinningu, ale ve schwinnu jsou lekce, pokud vím, rozdělené právě podle procenta maximální tepové frekvence, nejnižší je tuším nějaký low track nebo low endurance, tam je myslím kolem 60%, a pak zátěž stoupá podle kondice a cíle "jezdce".

jednu dobu mě to zajímalo, chtěla jsem to zkusit, ale asi mám nějaký blok ze strojů. taky se na tom musí kde co nastavovat... asi do toho člověk pronikne, ale nejspíš by to nebylo pro mě. možná se k tomu ale ještě někdy dostanu. posilovna, to vůbec není můj šálek kafe, kulturistka být nechci a posílit svaly (a vyrovnat případně nějaké ty disbalance), to se dá i jinak.

lingvi-šílenosti, to teda vůbec není dobrý lék na únavu a na stres, spíš naopak 😀 já léčím stresy pohybem, právě ta power-jóga a pilates mi celkem sedí. přes týden jsem městská holka a běhat ve městě mě nebaví, ale o víkendu se nabíjím v lese. někdy si lehce zaběhám, jindy se jdu jen tak projít, sbírat houby, vnímat okolí. a taky hudba, divadlo, kino, kultura. když se chce, tak to jde. pocit, že nic nestíhám, zažene ta jóga 😀

podle mě je klíčové pro boj se stresem umět se chvíli soustředit sám na sebe, tělo si umí říct o to, co mu chybí.

nobody
1. lis 2008

hadly.vero .... pěkně napsaný 😉
za zkoušku nic nedáš, tak to někdy zkus 🙂

jo, jak píšeš, důležitý naučit se poznávat sama sebe, s tím souhlasím
10 hvězdiček 🙂

simply.vero
1. lis 2008

já to trošku zkoušela, ale tenkrát mě to nevzalo. na skutečnou hodinu jsem pak už nešla. ale ono záleží na spoustě věcí, okolnosti někdy pracujou tak, že člověka chytne něco, co vůbec nečekal. tak třeba někdy jindy.

jo, na to uvolnění mě ještě napadají masáže, třeba lymfatické na celulitidu, člověk tím i zároveň udělá něco pro krásu 😀 vůbec detox sám o sobě podle mě dělá hodně. anebo manikúra, kosmetika, nechat se hýčkat 🙂 ovšem to funguje za předpokladu, že člověk vypnout umí.

a jak jste mluvily o té čokoládě - proč si kousek nedat, když na ni má člověk chuť. kdo je ten typ, že by ji spořádal na posezení, nesmí si jí doma dělat moc velké zásoby, kupovat po malinkých tabulkách 😀 podle mě nemá cenu nahrazovat oblíbenou čokoládu nějakou müsli tyčinkou, když to třeba člověku nechutná a má chuť na něco jiného, potom jen slídí po bytě a hledá, co by kde ještě... 😀 (a mezi náma, že by müsli tyčinky byly nějak extra zdravější, to se taky nedá říct)

nobody
1. lis 2008

no mezi náma, mně třeba musli chutná ..a čokoláda ještě víc 😝 😝 mňam 😀
měj se

simply.vero
1. lis 2008

mně moc ne, když tam je sušené ovoce. dělám si svoje müsli sama a žádné rozinky mi kolem toho nesmí ani projít 😀 já radši ovoce zvlášť a obilniny zvlášť. a toho zbytečnýho cukru, co tam v těch krabicovejch je! 😀 a müsli tyčinky ještě horší 😀 to už si dám radši kousek té čokolády, když chci něco sladkého.

ale ať si dá každý, co mu chutná. kdo se cítí dobře, když si dá třeba müsli tyčinku, ať si poslouží, ale neměl by mít u toho pocit, že jí hrozně zdravou věc.

janickabez
autor
1. lis 2008

takže žádný lektvary se nekonaj...no zklamali jste mě 😀 😀 😀 😉 😉 😉 , budu muset vyšetřit aspoň hodinu týdně a zajít teda někam na cvíčo....

Apo nechci rejpat, co takhle zkusit těhotenský test...4 týdny to je dlouho 😀 😀 😀 😀 .....
Máš nevolnosti ze stresu???

Dnes se už zase cítím jako zbytej pes, a čokoška ani jedna 😢 😢 😢 😀 😀 😀

aponchie
1. lis 2008

janicka:mam je spis nekolik tydnu uz 😀 😀 😀 btw doufam,ze to brzo povoli 😀 😀 😀 pssst a klidne si dojdi ke me pro cokosku ja mam na rozdavani a nejim to

janickabez
autor
1. lis 2008

dík se stavím, jen co rošťanda hupsne do hajan 😀 😀

fuj bych bila psa s Y, píšu jako prasátko..chrochro

nobody
1. lis 2008

veri, někdy je ta čokoláda zdravější než musli 😀

btw. co máte proti kvalitní čokoládě???? tomu teda fakt nechápu

liviky
2. lis 2008

vstávat a cvičit 😀
ranní ptáče dál doskáče a dřív si nabije ... 😀

nobody
2. lis 2008

livinko, to ses trefila, dneska si dám zabrat 😀

liviky
2. lis 2008

my se prošly kolem řeky,bylo tam krásně čerstvo,pes se vyběhal,Viki kopala do haldy listí a Lili mi usla a spí ještě ted doma 😀

nobody
2. lis 2008

no já si dám pranajámu, a pak asi taky vylezu ven - zablbnout, zaběhat(možná) ... a někdy posnídat 😀
btw. taky občas kopu do listí 😀 😀 😀 😀

liviky
2. lis 2008

tak to my taky,jen tady u vody musíme opatrně abychom nekoply do nákýho bezdomvce! 😅

nobody
2. lis 2008

no ale to není moc pěkný teda 😀 😔 😝
tak já utíkám 😉

liviky
2. lis 2008

však ted už si dáváme pozor 😀 ..běžím

simply.vero
2. lis 2008

nobody, já osobně proti čokoládě nemám vůbec nic (i když čokoholička zrovna nejsem), ale existuje obecně takový ženský blok, jakože "čokoládu ne, po ní se tloustne"
neříkej, že sis nikdy u žádný nevšim 🙂

ale samozřejmě rozdíl je, když sežere celou velkou 200g tabulku člověk, který se nepohybuje, a když si dá kousek člověk, který si pak jde zaběhat.

ve vztahu ke stresu jsem tím chtěla hlavně říct to, že když má někdo zoufalou chuť na čokoládu a v "dobré víře" si jde místo toho pro ovocnou tyčinku anebo do lednice pro nízkotučný jogurt (fuj), tak si jednak nepomůže, protože chuť na čokoládu nezažene a bude dál chodit po kuchyni jak mlsnej pes, druhak sní někdy i horší humus, třeťak mu to ten stres ještě prohloubí 😀

nobody
2. lis 2008

hardly.vero ... ale všimnul, pořád samá čokoláda ... 😀 taková provokace ... 🤐 😉

simply.vero
2. lis 2008

nobody, tak to asi málo medituješ, musíš přidat - pak tě hned tak něco nevyprovokuje, natož čokoláda 😉

nobody
2. lis 2008

😀
já chtěl vyprovokovat vás 😝
nad čokoládu nic není 😀 😉

simply.vero
2. lis 2008

tak to se ti asi tak snadno nepovede, většina z nás je na tebe už celkem zvyklá - musel bys rapidně zvýšit kalibr provokací, ale to ti zas nedoporučuju já 😀

nesouhlas, nad čokoládu je spousta věcí, třeba duchovní prožitky 😀

aponchie
2. lis 2008

presne tak simply 😀

nobody
2. lis 2008

😀

aponchie
2. lis 2008

jinak proti unave skvele pomaha spanek 😀