Jak hubnete/jak jste zhubly při kojení?

marikuskus
24. čer 2015

Omlouvám se, pokud zde téma již je, nevyznám se v tom, jak to zde vyhledat.
Ráda bych se zeptala, jak mohu zhubnout při kojení.
Zda při zdravé pravidelné stravě (která pokryje můj příjem) a nějakém pohybu nebude malá ztratná na živinách v mléku, případně nebudou chybět živiny mně? Já vím VŠE o výživě, ale o tomhle toho moc nevím.
Pokud např. bez kojení bych hubla s 1700kcal (a určitý podíl bílk,sach a tuk) tak s kojením mám příjmat dejme tomu 2000kcal?
doufám, že chápete dotaz a poradíte mi.

mám 172 cm, 95kg, rodila jsem se 110kg, dcera má 5m, před těhu 60kg

nechci dceru ani sebe obírat o živiny atd, nechci jich zas mít mnoho, chci at obě prospíváme, malá přibírá a já hubnu 😀 😀
tak se tedy ptám na vaše zkušenosti 🙂

PS: kojením já nehubnu... ☹

hhanca
24. čer 2015

To jsi přibrala v těhu 50kilo? To je teda hezký no 🙂 Kam se hrabe mých 21kg. Já teda u prvního všechno shodila během 9 měsíců...stravu jsem nijak nehlídala, kojila jsem a chodila na dlouhé procházky. Cvičení jsem teda neprovozovala...nebyl čas, chuť ani energie 🙂 Držím palce ať jdou kila brzy dolů...

meor
24. čer 2015

To je kravina!!!!

kocour1
25. čer 2015

Je dokázané, že strava matky nemám vliv na množství, ani kvalitu mléka (vychází se ze zkušeností z rozvojových zemí, kde je v podstatě hladomor a matky přesto mohou plnohodnotně kojit). Stejně tak je pravda, že kojící matka nemusí navýšit svůj kalorický příjem, jen by měla dbát na pestrost stravy a vyváženost. Takže upravit si jídelníček můžeš úplně stejně, jako by si nekojila. Při rychlé ztrátě tuků se z těla vylučují škodliviny a v nějakém množství se mohou dostat i do mléka. Proto by to chtělo hubnout s rozumem a pozvolna...vlastně stejně jako u nekojících, tak, jak se běžně doporučuje kvůli jojoefektu🙂...
Mimochodem znám spoustu kojících mamin, které z obav koliky a nadýmání u miminka nejedí v podstatě nic, během pár týdnů zhubnout x kg a přesto miminko prospívá a nikdo to neřeší. Takže být tebou, tak to prostě neřeš, jez tak, jak bys jedla při hubnutí a držím palce, ať se dílko podaří🙂...já osobně také kojením nehubnu, pořád mi chybí takových 7kg, ale nemůžu se dokopat - žeru jako horník a čekám, kdy začne to kojení konečně makat🙂)))

lucinka_1984
30. čer 2015

Pěkné informace jsem našla v článku a ve videu na stránkách vím, co jím. Tak se mrkni: http://www.vimcojim.cz/cs/spotrebitel/zdrava-vy...
Třeba ti to taky pomůže 🙂

melodygirl
30. čer 2015

Já teda kojením nezhubla, když jsem přišla z porodnice, tak jsem měla z celkových 22 kg 16 dole. Jakmile jsem se rozkojila lezla váha nahoru o 5 kg, no a jak jsem začala menstruovat po 8 měsících po porodu (stále jsem kojila), tak během měsíce vylítla váha o 10 kg! Z mého pohledu je to o hormonech, někdo kojí a hubne, někdo kojí a spíš tloustne, stejně tak jak na každého působí jinak antikoncepce. Kojila jsem plně! téměř 8 mesíců, a pak do dvou let dcery kolikrát i 15 za den. Byla jsem přesto silně v nadváze. Teprve rok po odstavení se mi podařilo shodit 10 kg a to jsem výrazně neměnila jídelníček - stravuju se poměrně zdravě. Až teď se vracím pravidelně ke sportu a váha jde zas dolů.

zuzimuk
14. říj 2015
Uživatel zuzimuk je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zuzimuk.

Ja bych do toho sama nesla, akorat by clovek mohl zmenou stravy ublizit treba miminku, a nebo si zajit pro radu treba za vyživovým poradcem

fanfulinekkudisek
27. říj 2015

Tak ted mi to konecne doslo...vsak ja prece klidne muzu byt na diete :D jist zeleninu a ovoce a ryby a kureci a semtam hovezi a mlecne vyrobky a suchary s vlakninou nahradim pecivo 🙂 jen si dam pozor na ty nadymave veci a je to 🙂 ja taky jen kojenim nezhubnu ..a taky budu muset zase cvicit ,to da rozum 🙂