Jak řešíte jídlo na celý den do práce (bez obědů)?

letadlo13
30. dub 2014

Ahoj, zabývám se roky zdravou stravou, bylinkami apod. Moje cesta ovšem vzala špatný směr, když jsem musela začít řešit celodenní jídlo, tzv. do kabelky. Ráno se stihnu nasnídat mezi 7-8 hodinou (co nejkvalitněji - ovesná kaše, nebo teplé vajíčko apod.) a pak vyrážím na celý den do práce (min. do 17-18 hodin). V kanceláři je k dispozici varná konvice i lednice, toť vše. Když se vrátím, tak vařím teplé a zdravé jídlo, ovšem něco lehčího, přeci jen už bývá asi 19 hodin, když jíme.
Snídaně a večeře vyřešená, ovšem od osmi do sedmi dlouhá doba. Máte nějaké tipy na "obědy", aby člověk nepřišel domů jako hladový pes? Řeším jídlo zastudena, nebo max. s využitím varné konvice.
Už nemůžu ani vidět pečivo, postupem času se mi přejídají jogurty a z ovoce se moc nenajíte 😀 😀 😀
Myslím, že nejsem jediná, kdo se stravou během dne bojuje. Tak jestli máte nějakou vychytávku, podělte se.
PS: Maso nejím, mám k němu nepřekonatelný odpor, jen cítím tu "vůni" 😎

letadlo13
autor
1. kvě 2014

@lu777 Jo, souhlas, máš nějaký chutný tip?

Chtěla jsem nějak zareagovat, nápad s parním hrncem se mi líbí, jen je neproveditelný. Jak by to vypadalo, kdybychom si na kanclech, kde chodí lidi řešit finance (investice, hypotéky) někdo v lodičkách a v kostýmku v kuchyňce 2x3 metry vařil něco v páře, není tam ani větrání a je u schodiště, každý projde kolem 😀 Ale zajít kuskus vodou je varianta, už jsem to testovala 🙂

tvarohacek
1. kvě 2014

@lu777 nedala by si tip na konkrétní raw jídlo, které se ti osvědčilo?

japona
1. kvě 2014

@letadlo13. Dovolím si váš odkaz o "škodlivosti" mw nasdílet s ostatními: http://www.uspesna-lecba.cz/news/skodlivost-mik... . Zajímavé jsou především formulace: " Jedna studie ukázala..", "Existují dokonce určité důkazy..", a nejlepší je na konci seznam "vědeckých nálezů" bez jakehokoliv odkazu, citace nebo tak nějak. Upřímně nechápu, jak někdo takovou slátaninu může brát vážně🙂 Btw. používáte rádio, mobilní telefon, wifi sítě, atd. atd.?🙂

ninive211
1. kvě 2014

Vařím sobě i manželovi každý den či obden do práce, v práci si jídlo ohříváme v mikrovlnce a divné mi na tom nic nepřijde. V areálu máme sice "jídelnu, jednu dobu jsem tam občas chodila, ale vaří tam pořád ta samá jídla do kola a kvalita zase nic moc (polévky slané atd.), navíc kolegyně tam také nechodí, dáváme přednost ohřátí "domácího" jídla v kuchyňce (samozřejmě, občas se stane, že není čas uvařit nebo nejsou zbytky z víkendu, takže ¨je to o rohlíku s něčím, ale o je spíš výjimka). Restaurací v nejbližším okolí moc nemáme, nejblíže je lepší pizerie, která nenabízí meníčka.
@letadlo13 Když už uvažuješ natolik zdravě, tak já si zrovna nemyslím, že ohřáté jídlo z mikrovlnky (dejme tomu 2 min. denně) je horší, než celý den jíst syrovou stravu a pozdě navečer se nacpat "velkým" teplým jídlem - třeba až v 8, v 9 hodin. Teda pokud nechodíte pravidelně spát po půlnoci. U nás večeříme tam šest (někdy i dříve - teplé večeře míváme minimálně, spíše pečivo s něčím, polévky, na jaře a v létě saláty), později, když je náhodou hlad, tak třeba kolem osmé malý jogurt nebo kousek tvrdého sýra či mozzarelly.

lu777
1. kvě 2014

@letadlo13
@tvarohacek
holky super jsou např. kaše z naklíčené pohanky (to mi krade i malá a ta je hodně vybíravá), různá smoothie (kupodivu mi velmi chutná třeba banánové se špenátem - fakt plno věcí zní nebo vypadá hůř než to chutná 😉 )

nebo studené polívky - mangová, gaspačo apod... nevaří se, je to plné vitamínů, moje tělo to naprosto zbožňuje, přežila jsem s tím teď celou zimu jen s jednou nemocí a to je u mě co říct, protože chodím na imunologii a vysadila jsem léky 🙂

dobré recepty jsou např. tady... nenechte se odradit exotickými surovinami, plno věcí se dá nahradit, případně vynechat 😉
http://www.rawsuperfood.cz/rawsuperfood/5-RAW-r...

a jinak základ mi přijde, že je mít doma dobré kvalitní oleje (kokosový je např. super i chuťově, velmi pomůže udělat jídlo mnohem chutnějším, dále např. konopný je výborný nebo rakytníkový, já prostě ty oleje za studena můžu kdykoli, většina je velmi chutná 😉 😉

a pak taky mít dobrá sladidla - žádné hrůzy, ale např. agávový sirup, tak po tom se děti můžou utlouct 😉
to se dá hodit na leccos a dítě sní něco velmi zdravého ani o tom neví 😀
(v zimě ovoce, trošku zázvoru, citronovou šťávu, případně namočené jemné oves. vločky a je z toho bezva snídaně, stačí osladit sirupem a přidat syrové kakao a nebo kokos. olej a opravdu je to chutné)

no a pak samozřejmě klíčení - třeba mungo nebo vojtěšku mi taky sklízejí i děti, jen hlídám aby to často bylo propláchnuté, čisté, už jsem si koupila nakličovač

lu777
1. kvě 2014

jinak mikrovlnka zní velmi prakticky, ale bohužel opravdu není zdravá...

vemte si to selským rozumem: je to něco přirozeného pro naše tělo??

já když nevím tak se vždy řídím tímhle.. zatím se vždy později potvrdilo, že to pak zdravé nebylo a takhle jsem se už vyhnula lecjaké módní vlně 😝 jako např. nízkotučné stravě, Atkinsonově dietě, umělým sladidlům - které dnes cpou do všeho a lidi ani netuší co to je např. aspartam nebo co obsahují barviva ve sladkostech a limonádách a že to způsobuje hyperaktivitu - a kupují to dětem....

jen pokud se budeme pídit po zdrojích toho co jíme, tak si vydobudeme lepší zdraví a lepší přístup... jinak nám velké koncerny budou prodávat odpad nebo poloodpad... ideální je pak když takový potravinářský koncern má i farmaceutickou větev..... to je pak ideální, nejdřív sníme nekvalitu, pak jsme z toho nemocní a tak se staneme konzumenty jejich "léků" - které často neléčí, jen potlačují příznaky a navíc často za cenu toho, že nás se tělo ozývá někde jinde (tzv. vedlejší účinky)...

rozhodnutí je na každém z nás, každému může vyhovovat jiná potrava, ale důležité je uvědomění si cennosti vlastního zdraví..... protože je naše, nikoliv doktorovo.... a hodně následků moderního živ. stylu nelze jednoduše "řešit" tím, že se vymění "součástka", jsou to čím dál tím komplexnější potíže (alergie, ekzémy, deprese, potíže se štítnou žlázou, různé evidentní slabosti orgánů - méně informovaný to pak řeší tím, že si kupuje levné potravinové doplňky, taky vynikající zdroj byznysu....

letadlo13
autor
2. kvě 2014

@lu777 souhlasím. To bychom se tu mohli hádat i o škodlivosti hormonální antikoncepce, závislosti na chytrých telefonech, bydlení ve městě (smog, prach, olovo, infekční žloutenka), škodlivosti antibiotik (o těch se taky dlouho tvrdilo, že nejsou škodlivé, to se vlastně říkalo před revolucí i o DDT 😀 😀 😀 ). Žijeme kde žijeme. Dneska se léčím hlavně čínskou medicínou a účinkuje to úplně supr.
Tak oleje zbožňuju, a naklíčené luštěniny asi začnu dělat víc 🙂 většinou je zapomenu namočit (někdy je soustavně zapomínám namáčet týden 🙂 )

letadlo13
autor
2. kvě 2014

@japona Jo, tak článků je plný internet na cokoli 🙂 Když bys hledala info o mléce, tak najdeš i články, co tvrdí, že mléko je nezbytné a že bez něj nelze žít a taky články, kde se dozvíte, že mléko je životu nebezpečné a kdo ho pije, zahyne bolestivou smrtí během několika dnů 🙂

Jestli chcete řešit škodlivost/neškodlivost mikrovlnek, založte si na to novou diskusi...

chris_n
2. kvě 2014

@letadlo13 chodila jsem se stravovat do restaurace i 5x v tydnu, kdyz se nam doma nechtelo varit. A vahove/postavove jsem na tom byla stejne, jako kdyz jsem si to vse navarila doma. Jinak jsem varila jodlo den dvabpredem a v praci ho ohrivala. A fungujeme tak i ted, co jsem doma.

chris_n
2. kvě 2014

@letadlo13 promin, ale tvuj původní dotaz je proste spatne podaný. Chybi tam informace, ze mikrovlnku nechces pouzivat a tak. Takze smer diskuse se posouva v zavislosti na spatne zvolenem uvodnim prispevku.

japona
2. kvě 2014

Právě proto, že je internet plný článků o čemkoliv, tak nevěřím každé kravině, co si kde přečtu🙂 Ten tvůj článek je fakt pitomost. Když mi nevěříš, dej to přečíst někomu, komu věříš, a kdo má alespoň středoškolskou znalost fyziky🙂

lu777
2. kvě 2014

rozdílné názory jsou prostě na vše.... každý se zařídí podle toho co považuje za správné nebo toho co mu dělá dobře....

ale souhlasím, že zmínka o nepoužívání mikrovlnky by měla být v úvodní otázce....

evule44
Odpověď byla odstraněná
Zobraz