Jak s váhou dolů?

stepankka
23. únor 2014

Už jswm tři měsíce po porodu. nic nepomaha na tom aby šlo pár kilo dolù jak na to?

prapodivna
24. únor 2014

Na tak obecný dotaz se odpovídá těžko, může to způsobovat spousta věcí-nevhodně sestavený jídelníček(na kalorie, bílkoviny, sacharidy, tuky, vitaminy, vláknina a taky kvalita jednotlivých složek-nsycenéxnenasycené tuky např.). Můžeš nehubnout buď proto, že jíš i málo, nebo máš vyčerpaný organismus, protože hormonální hladina ještě není srovnaná, protože kojiš atd atd.

Takže ideálně, zajdi si za dietologem, ten ti pomůže ze všeho nejvíc. Pokud na to nemáš finance, přihlaš se do STOBU, měli by být schopni ti pomoct.

Ale abys tu měla i něco konkrétního-upřednostňuj co nejvíc kvalitní zdroje tuků(avokádo, oříšky, semínka, oliv panenský olej), vyřaď smažené. Jez hodně zeleniny, když máš chuť na sladké dej si ovoce, upřednostnuj celozrnné pečivo před bílým, přidej nenáročný pohyb, ideální je chůze, snaž se taky dostatečně odpočívat(to jde teď asi blbě, ale je to jeden z důležitých faktorů).

Ale za mě určitě-nejlepší je netrápit se experimentováním a jdi za někým, kdo tomu opravdu rozumí. Hodně zdaru, přeju 😉

abalajda
24. únor 2014

Ja osobně v těhotenství přibrala 27 kilo,uz jsou to dva roky a stále bojuju s 20 navíc,začala jsem jíst 5-6 x denně,jídelníček mám přímo od kamaráda,který se živí jako osobní trenér. K tomu cvicim třikrát týdne TRX cca 15 minut a obden cvicim s Julius Michaels,ktera cvičí převážně kruhový trénink,kila jdou pomalu dolů... Jestli muzu radit,člověk se nesmí těmi kily stresovat,ja to udělala a dlouho mi nešlo zhubnout,hlavní je si najít aktivitu,ktera baví,ne cvičit protoze musíš...

dooriska
24. únor 2014

Zeptám se na jídelníček, co jíte?

mamasaurus
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
9iva
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kiki774
16. kvě 2014

Ahojky, hubnu teď s OBETHINEM a musím jej jedině chválit. Nemám při něm vůbec žravku nehladovím a kila jsou dolů. 😀

hojda
16. kvě 2014

Obethin není vhodný pro kojící. Já mám radu jen úprava jídelníčku (dlouhodobá změna) a pohyb, vše ostatní je jen krátkodobé, různé diety zpomalují vlastní metabolismus a zadělávají na jojo efekt. Přeji hlavně pevnou vůli! Není to otázkou týdnů, ale spíše měsíců a více 😉

suzanna123
16. kvě 2014

3 měsíce po porodu bych váhu neřešila - mně tenkrát dávala dost zabrat malá, takže držet nějakou dietu, to už bych asi nervově nezvládala. Zkus upravit jídelníček čistě podle zásad zdravé stravy - ovoce, zelenina, celozrnné výrobky, libové maso... vynech sladké, smažené, tučné a i kdyby třeba nešla dolů kila, tak aspoň budeš vědět, že dáváš dítěti to nejlepší. Množství jídla bych asi úplně neomezovala - ono je kojení hodně energeticky náročné, tak leda, že bys měla pocit, že se nějak přejídáš...

sima08
16. kvě 2014

Loni jsem zhubla 15-17 kg za cca 4 měsíce a jak? Žádný stres z kil, nikdy jsem je neřešila, chce to sebevědomí, všichni nemusíme být vychrtlý jak kozy 😉 Jen jsem večer nežrala sladké jako dřív a naopak víc jedla a pravidelně. Chce to i trochu pohybu, chodím na heat cca 1x až 2x týdně. Ale hlavní je pohoda, dopřát si sem tam dobrotu ke kafíčku atd. Protože když toho člověk naloží na sebe moc, dlouho to nevydrží. Takže fakt pozvolné změny, někdy stačí málo. No taky víc pít vodu. Ale hlavní mít se rád a nedělat to vše jen kvůli kilům, o to v životě fakt nejde 🙂 Taky člověk musí být trochu vyspalí, teda aspoň u mě platí přímá úměra, čím víc jsem unavená, tím víc žeru, hlavně sladké...

pluba
20. kvě 2014

Samé skvělé rady. Kdybys chtěla do "procesu" zapřáhnout i psychiku, můžeš se inspirovat malým manuálkem na mém blogu (ve fotkách).