Jak se přinutit cvičit?

pissskotka
18. črc 2012

Holky, děvčata, dámy, ženy prostě všechny můžete mi poradit jak mám shodit ty přebytečný kila? Nikdy jsem tlustá nebyla a už mám 11 měsíců po porodu a ne a ne se přinutit cvičit. Mám z toho depky, protože jsem čím dál tím oteklejší ( hlavně břicho) a když už mám chvíli času a začnu cvičit, tak mě to za 5 min. pustí, prostě nemám absolutně žádnou vůli. nebaví mě to, jsem vyčerpaná a bez sil. Zkoušela jsem si i upravit jídelníček, ale to mi vydrželo týden a pak jsem začala futrovat ještě víc..Jsem nechutná, strašně moc bych na sobě chtěla máknout a obdivuju vás, které poctivě cvičíte...jak se mám k tomu přinutit...? Už jsem zoufalá..děkuji

blahova_andrea
16. led 2013

@katmarkovacz no jak jsem čekala, tak přes svátky nebyl čas a možnosti a už necvičím, ale budu muset zase začít!!! cvičila jsem podle youtube, teď je v kurzu nějaká Jillian, ale to ke mě ještě nedorazilo 🙂

fallingstars
16. led 2013

Já jsem docela pohybový nadšenec, ale teprve posledních několik let...a myslím, že nejvíc zatnout zuby je třeba hned na začátku, řekněme první půl rok, rok...resp. já jsem v tomhle období měla největší problém se přinutit, člověku to nejde, takže ho to ani moc nebaví a pak se snadno hledají výmluvy 😀 Ale pak, když to překonáte, zvyknete si jakoby na ten režim. Teď už mám občas stavy, že když náááhodou cvičit nejdu, třeba kvůli nemoci, mám úplně abstinenční příznaky...prostě mi to chybí 🙂

Mně pomohlo dělat si vyloženě rozpisy, do diáře, a neuhýbat, takže např. když jsem věděla, že mám jít běhat, ale je tam třeba pak akce z práce, tak jsem prostě měla jako prioritu sport a na akci jsem nahlásila pozdní příchod. Člověk se musí kolikrát zatnout a přemoct, ale já jsem hodně zásadová, což mi v tomhle pomáhalo...a pak už to šlo najednou samo. S dětmi to bude komplikovanější, ale třeba by to taky mohlo někomu aspoň trochu pomoct...držím palce 🙂

katmarkovacz
18. led 2013

@blahova_andrea Tak to chápu, mám to stejně :( O Jillian jsem také hodně slyšela, až se konečně ustálí zkoušky/život, tak se na ní vrhnu 🙂

blahova_andrea
18. led 2013

@katmarkovacz já právě neslyšela nic, jen tu vždy zahlídnu, jak se podle ní mamči mučí, ale nějak mi to úplně uniklo...o co jde a tak.

katmarkovacz
19. led 2013

@blahova_andrea Našla jsem tu speciální forum jen o jillian, tak na něj mrkni 🙂

nerreidda
19. led 2013

Ahoj ve spolek.. 🙂
Naprosto obdivuju všechny,které se dokáží k něčemu dokopat. Po porodu mi nezůstalo nic ... kupodivu jsem ani moc nepřibrala),ale zato od půlky roku 2011 jsem se teda kvalitně " rozrostla " ... :/
Už jsem zkoušela nějaké to domácí pocvičeníčko,ale po nějakých pár týdnech mě to přestalo bavit. Pak jsem zkoušela změnit jídelníček, ten po pár týdnech naběhl na starý. TeˇD jsem po vánocích ze sebe dostala depku. Po stoupnutí na váhu se zjevilo číslo 92 ! Při 161 cm je to teda katastrofa :( Jelikož nemám výdrž a motivace u mě nefunguje žádná ,ani jsem zprvu neměla zájem to nějak řešit...stejně bych nic nezhodila. Pak jsem se potkala s kamarádkou,kterou jsem dlouho neviděla a ona je o 17 kg hubenější. A to proto,že se začala omezovat a denně cvičí na orbitreku. Slovo dalo slovo a ona mi nabídla zadara starý orbitrek,co už nepoužívá a že už se nemusím na nic vymlouvat. Začala jsem ...po 5 minutách jsem si chtěla pomalu volat záchranku 😀 další den jsem si přidala jednu minutu navíc. Tak jsem to chtěla dělat až do doby aspoň 40 minut denně. Ale nějak mi zase došla ta motivace a chuť. JAK se mám přemluvit? Já se chci vlézt do věcí,které jsem nosila dřív,ale jako motivace to u mně nefunguje :(

blahova_andrea
20. led 2013

@nerreidda koukám, že v tomhle jsme obě stejné, vždy už si říkám, že je to moc, že s tím musím něco dělat, chci se cítit líp, ale nikdy mi to nevydrží dýl než pár týdnů. věřím, že mít hlídání a aktivní kamarádku, tak se přinutím s ní chodit pravidelně na cvičení, ale takto doma s uřvancem za zády nebo pod nohama... ☹

leeloo16
21. led 2013

Já to mám podobně, ale začala jsem alespoň večer po uložení mrněte, cvičit na bříško. Je to jen začátek,ale aspoň něco 🙂

pissskotka
autor
17. únor 2013

@blahova_andrea Moje řeč

blahova_andrea
17. únor 2013

@leeloo16 po uložení mrněte? a v kolik ti chodí spát? já si nedovedu představit, že bych ve 22h lehla na zem a dávala sklapovačky 😀

zelvatko
17. únor 2013

@nerreidda v Buchlovicích začni chodit na zumbu.. ono tě to cvičit doma moc samotnou bavit nebude.. já mám dost kil navíc, zumba je supr.. zvlášť s Magdou, zajdi na její hodinu a uvidíš..🙂 já mám ted utrum, ale jak se dám chvílu po porodu do klidu, tak hned jedu znovu na zumba režim 🙂 u mě teda kila dolů nešla, ale centimetry a hlavně ten dobrý pocit, že vypadnu z domu a něco pro sebe dělám.. !!!

nerreidda
17. únor 2013

@zelvatko ahoj,to je sice hezké chodit někam cvičit,ale pochybuju ,že s dvouletým děckem bych něco ucvičila. A na najmutí chůvy opravdu nemám peníze :( Závidím všem maminám,co mají hodné dědáky a pohlídají vám občas mrňata :(

nerreidda
17. únor 2013

@sacvi já měla taky najitou výživovou poradkyni,ta mi ale začala cpát Herbalife :( takže jsem couvla :(

llluckaaa
17. únor 2013

Já když hubla po prvním dítěti, tak jsem si ráno nastavovala budíka a vstávala dřív, abych stihla půl hodiny cvičit 😉

zelvatko
17. únor 2013

@nerreidda a co tatínek??? já začala chodit cvičit, když bylo malé 8měs, tatínek to tu hodinu a půl zvládl.. hlídací babičku nemám ani jednu.. teda jednu ano, ale jen přes víkend..jinak jsme na všechno sami s manželem..

nerreidda
18. únor 2013

manžel má směny,takže by to vyšlo tak 2x za měsíc...což asi moc velký účinek mít nebude ;)
@zelvatko

leeloo16
18. únor 2013

@blahova_andrea Taky to nebylo hned po šestinedělí.-))) Ale v šesti měsících už to začalo být lepší a tvrdou dřinou jsme se dostali na spánek kolem osmé večer. Tak to už se dá, místo telky se věnovat sobě.-)))

blahova_andrea
18. únor 2013

@leeloo16 mě spí prcek dost nepravidelně, ale už v 8 to většinou nehrozí. a pak už se ani mě nechce, taky bych ho budila.

pavlinaoo
19. únor 2013

Ahoj holky, nechci působit chytře nebo drsně nebo poučovat... Nemluvím k těm, které jsou nemocné apod. Mluvím k nám, které jsme byly nebo jsme "vyžrané" a ještě x měsíců a let jsme schopné se vymlouvat na porod a těhotenství. Jsem ve fázi, kdy jsme přestala skuhrat a začala něco dělat. Musí ti to prostě přepnout v hlavě, jako s kouřením a vším jiným. Buď budeš tlustá, rosolovitá kachna, nebo zvednaš zadek a začneš něco dělat. O hlídaní si můžu nechat zdát. Cvičím, když mi malá spí, po o, večer...něco se dá i s ní. Je dobrá zátěž. K tomu jíst normálně a všechno jde. Takže motivace? Podívej se do zrcadla jaká jsi tlustá, jak se líbíš sama sobě, svýmu chlapovi, jak ti teče břicho, stehna se třou o sebe, všude hnusný pneumatiky. Přestaň se vymlouvat na celý svět a začni! Hodně holek tady včetně mě cvičí Jillian Michaels, je to 30minut denně a to najde každý. Nepotřebuješ "reálnou" kamarádku a 5 fitek ve městě. Potřebuješ poznat sama sebe. Buď budeš tlustá, neforemná krabice, nebo se sebou něco uděláš. Vše, co jsem napsala, myslím v dobrém. Byla jsem stejná a taky se vymlouvala na vše.

zelvatko
19. únor 2013

@pavlinaoo svatá pravda!!!! člověk musí přestat hledat důvody proč to nejde.. 🙂

llluckaaa
19. únor 2013

@zelvatko @pavlinaoo Přesně tak. Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody 😉
Já chodila cvičit na pískoviště, zatímco si prcek hrál, tak jsem s činkama na nohou stepovala na obrubníku 😀 Sice to bylo jen chvilku, ale takových chvilek se přes den naskytne víc a pak se to nasčítá 🙂

artepf
22. únor 2013

@pavlinaoo ahoj, náhodou jsem narazila na tuto diskuzi, většinou tady chodím jen na marcipánové dorty 😀 . Ale chtěla jsem jen říct, že s tebou taky 100% souhlasím, co se týče výmluv a hledání důvodů, proč nezačít. Já teda necvičím s Jillian, i když její cvičení znám, ale narazila jsem loni v létě právě tady na MK na zmínku o stránkách www.rutina.cz, které provozuje taky mamča na mateřské s dvěma malýma prckama, která nejen že se přestala neustále vymlouvat a začala se sebou něco dělat, ale taky založila tyhle stránky, na které pravidelně dává cvičební videa, která si sama sestavuje, 4x týdně a většinou cvičení zabere 15- 30 min maximálně 😎 . Mě nejvíc "nakoply" její fotky v rubrice "o mně", kde má fotku "před a po", je to fakt úžasná změna a tak jsem v srpnu zkusila cvičit podle ní. Nedávala jsem tomu velké šance, doteď jsem u ničeho tak dlouho nevydržela, ale je to už půl roku, co fakt pravidelně cvičím, k tomu jsem i podle jejích rad upravila jídelníček tak, abych rozhodně netrpěla hlady, ale jedla pravidelně a zdravě a z 64 kg mám dneska 58 kg a hlavně o 12 cm míň přes boky a 8 cm míň přes břicho. Musím říct, že jsem se stala na cvičení fakt závislá a přidala jsem si i v ten jeden volný den, co ona necvičí, jednu sestavu, takže si dávám do těla 5x týdně a o víkendu volno. Je to makačka, vždycky ze mě leje jak z okapu, ale výsledky jsou znát - celulitida je skoro pryč a svaly na břiše a rukou už mám docela pěkně vyrýsované 😵 . A to mám taky dva malé prcky, starší je (pokud není nemocný, což je celkem často) ve školce a když jde po o spinkat, tak se vrhám na cvičení. Taky mě to motivuje, nenandat si k obědu nálož, ale rozumnou porci, abych byla schopná hoďku po tom cvičit. Takže je to opravdu o tom, pokud je člověk zdravý, jen chtít, protože výmluva se dá najít vždycky 😉 .

artepf
22. únor 2013

@kuratkol teď jsem ještě trochu pátrala, jestli jsem na rutinu.cz nenarazila tady a fakt že jo - loni v srpnu, díky tobě, takže mockrát díky, že jste se tady o tom zmínily!!! 🙂

adikbs
6. čer 2013

Ahoj holky,nechodíte někdo cvičit do Kutné Hory????kam?a co?dik

nella1977
25. led 2014

@pissskotka ty jo... myslela jsem že čtu svuj příspěvek.. jsem na tom stejně.. dřív 5x týdně ve fitku..a ted po těhu a porodu nic..mam 9 měs. mimi a kynu jak buchty..20kg navrch.... jsem nechutná sama sobě..ale jak píšeš..nemám absolutně vůli..a když už nežeru..tak se nedokopu cvičit...když cvičim..tak doma max. 3 minuty a pak bud letim pověsit prádlo..nebo krmit..nebo vařit..nebo uklidit,,nakoupit s dětma ven..prostě neni čas...a večer odpadnu a ke cvičení se nedokopu ani na 10 minut..chjo... je to hnus a mně ničí pohled do zrcadla ☹ potřebovala bych hubnout a cvičit s někym..mít se s kym hecovat...

nella1977
25. led 2014

@artepf tak to závidim a gratuluju... já se dokopu a vydržim max. den dva... pak to vzdam..neni to výmluva..prostě to vzdam... a to mně žere nejvíc... ☹

lussy0904
12. únor 2014

pissskotka: Co je na Tobě tlustého? Přijď se podívat na mě..

kocour1
25. únor 2014

Ahoj, čtu tvůj příspěvek a mám pocit, že jsem to psala já🙂...já s tím válčím podobně...podařilo se mi s vypětím všech sil zhubnout tři kila před Vánoci (pila jsem koktejly a snažila - opravdu jen snažila se dodržovat k tomu přiloženou dietu)...od té doby si je aspoň držím, což je úspěch...na cvičení nemám čas a samotná doma se nedonutím...jinak myslím, že to spíš, než o tom cvičení, je o jídle. Já sama jsem léta cvičila každý den a stejně to nefungovalo tak, jako když jsem omezila jídlo...nejlepší je zkusit zmenšit všechno co jíš na polovinu...dej si co chceš a sněz prostě půlku (přílohy, masa, jogurtu, chleba, ale i čokoládky či buchty)...smrskne se žaludek a pak se ti bude snáze nahrazovat ty nezdravé pochutiny těmi zdravými🙂. No a k tomu cvičení?...podle mě je důležité najít pohyb, který tě bude hlavně bavit. Třeba doma tancovat, nebo jezdit na bruslích (už bude teď hezčí počasí a tak to půjde)...a hlavně si nedávat přehnané cíle, jako cvičit každý den...pak je člověk z toho akorát otrávený. Lepší je cvičit třeba dvakrát a fakt to dodržet...víc o tom, jak válčím já, si můžeš přečíst na mém blogu🙂 http://materskadovolena.blogspot.cz/

veronnovak
27. únor 2014

Ahoj, chtěla jsem se vás zeptat. Začínám pravidelně běhat, abych shodila pár kil a zpevnila postavu, jenže bych k tomu ještě chtěla brát nějaké doplňky stravy, aby to šlo fakt rychle. Máte s tím některá zkušenosti? Na http://cs.medixa.org/strava/doplnky-stravy o hubnutí ale nic nepíšou a na internetu se mele furt dokola o nějakých koktejlech. Za příspěvky budu moc ráda, díky🙂

blahova_andrea
27. únor 2014

@llluckaaa k tomu bych se teda nedonutila. míša vstává v 6 a i to je pro mě síla, su ráda, že chce ráno pustit pohádku a já se v klidu vzbudím než jdu něco dělat 😀