Jak se přinutit cvičit?

pissskotka
18. črc 2012

Holky, děvčata, dámy, ženy prostě všechny můžete mi poradit jak mám shodit ty přebytečný kila? Nikdy jsem tlustá nebyla a už mám 11 měsíců po porodu a ne a ne se přinutit cvičit. Mám z toho depky, protože jsem čím dál tím oteklejší ( hlavně břicho) a když už mám chvíli času a začnu cvičit, tak mě to za 5 min. pustí, prostě nemám absolutně žádnou vůli. nebaví mě to, jsem vyčerpaná a bez sil. Zkoušela jsem si i upravit jídelníček, ale to mi vydrželo týden a pak jsem začala futrovat ještě víc..Jsem nechutná, strašně moc bych na sobě chtěla máknout a obdivuju vás, které poctivě cvičíte...jak se mám k tomu přinutit...? Už jsem zoufalá..děkuji

pissskotka
autor
5. srp 2012

@popellka Taky bych strašně ráda někam chodila, ale nemám s kým a jak už jsem psala camelince tak u nás ani nic takového není...jsem zoufalá, doma to prostě nemá šanci..hlavně že jsem si pořídila karimatku na cvičení...předtím jsem se vymlouvala, že ji nemám a když ji mám tak stejně necvičím 😀 jsou to jen výmluvy dokola a zrcadla po bytě už praskajů 🙂

kuratkol
5. srp 2012

@pissskotka Nejlepší je cvičit podle tohoto www.rutina.cz Cviky na doma, max. 5-20 minut, video cvičením na každý den přímo od maminky, která to dokázala !!!!

kuratkol
5. srp 2012

Doporučuji si na těch webovkách přečíst odkaz O mně. Je to dost motivující...

kacenka1111
5. srp 2012

@pissskotka ahoj...tak ja na to sla tvrde a kdyz chtela zhubnout, tak bud sobe, nebo kvuli chlapovi...pokud ty sama to pro sebe neudelas, tak si zkus rict, ze nez aby ti chlap zahnul s nejakou mladsi a tobe pak nadaval, ze jsi tlusta, tak n sobe makni....zni to tvrde, ale me se tohle stalo a od ty doby bych si to uz nikdy nenechala ani rict, ani udelat...a hlavne kdyz hubnu, tak kvuli sobe.....🙂 takze byt na sebe tvrda....nefnukat, nevymlouvat se a zacit...neodkladat to na zitra, pak zitra a tak..takovy to, od zitra drzim dietu, to nikdy nefunguje....drzim palce, me to ceka, az nebudu kojit😀

camelinka
5. srp 2012

@pissskotka hmmm tak to je pak tezky, to se cloveku nechce. Tak sedacku na kolo pro malyho a vyletovat 😉

popellka
6. srp 2012

@pissskotka - jéé tak to je škoda, že tam nic takovýho nemáte, já třeba na zumbu chodila taky sama 😉 bez kamarádek a ta posilka by taky nebyla k zahození, pokud tam je nějaký trenér co ti řekne jak a co cvičit

pissskotka
autor
11. srp 2012

@kuratkol provedu 🙂 děkuji

pissskotka
autor
11. srp 2012

@kuratkol Tak už jsem si to přečetla....hned ráno a popravdě jsem o tom celý den přemýšlela..velmi mě to zaujalo...hlavně ty fotky...ale myslíš žese to zakládá na pravdě? kdyby ano, tak je to tedy frajerka...ale podle mě, někdo takhle silný s většími boky nemůže zhubnout do úžších boků, vždyť je tam potom jak lunt 🙂 nevím, možná se mýlím.. 😖

pissskotka
autor
11. srp 2012

@kuratkol beru zpět...koukala jsem na videa a to ženská opravdu dře jak pes....ale k mé smůle musím dodat, že to co tam předvádí nejsem absolutně schopná udělat, ani to pro ty začátečníky...klik neudělám skoro ani ženský, natož normální, nohu taky nezdvihnu nahoru narovnanou, mám asi zkrácený šlachy, pač jsem to neudělala nikdy...jsem úplný dřevo, poleno a totálně ochablá, musela bych dřít poctivě kyždý den tak roky a na to vůbec nemám čas...ale ona je úžasná...chtěla bych dosáhnout toho co ona 😔

kuratkol
12. srp 2012

@pissskotka Já jsem tady dřevo a s mýma rozměrama prostě některé cviky nedám, ale budu si vybírat. V archívu má tolik cvičení, že některé z nich prostě dát musím. Dokopat se cvičit doma je jednodušší než chodit někam ven cvičit. Nehledej důvody, proč to nejde, ale spíš proč to jde. Cvičení nesnáším, ale jestli stačí denně 10-20 minut, tak to snad dáme, ne ??? Lepší než dřít hodinu ve fitku nebo na aerobiku...

werry
12. srp 2012

Ahojky, já byla ten samý případ, výmluvy, že nemám, čas, nebavilo mě to ale narazila jsem tady na cvičení s Jilien Michaels, začla jsem 30 days shred - už tu někdo házel odkaz a opravdu cvičím skoro celý měsíc každý den, je to jen půlhodina denně, a výsledky jsou super, je to fakt znát, tohle jediný mě baví a vydržím u toho

pissskotka
autor
13. srp 2012

@kuratkol Jo taky si říkám, že 20 minut není až tak moc, dnes možná už něco zkusím..když má partner odpolku... 🙂 já si nemám ani kam zalézt, máme garsonku ☹ takže musím počkat až odjede, abych měla klídek 🙂 ale nejhorší je, že já začnu cvičit a když už nemůžu a jsem vyčerpaná, tak to vzdám, kdežto ona (žena z rutiny) to fakt dává..všechny série...a kolikrát má taky co dělat a jak už to dělá dlouho, takže to se jako fakt nedá 😅
ale zkusím to no 😉

terinda
13. srp 2012

@werry dá se JM cvičit naboso? 😅

lamiaaa
13. srp 2012

@pissskotka Chce to najít si nějaké cvičení, které tě bude bavit a nebudeš ho dělat s nechutí a jen proto, že chceš zhubnout. Záleží na tobě, jaký pohyb ti bude vyhovovat, ale doporučovala bych spíš někam chodit a ne cvičit doma, to se člověk většinou nepřinutí, takhle když si zarezervuješ hodinu nebo koupíš permanentku tak už tam prostě "musíš." 🙂 Dneska je opravdu široká nabídka, co můžu doporučit je určitě třeba spinning, heat, plavání, aerobik, zumba...chce to ale vyzkoušet, co konkrétně sedne tobě. Teď čtu, že nemáš s kým na cvičení chodit (to jsou výmluvy, chodit můžeš přece sama, doprovod nepotřebuješ, a co ty víš, třeba právě na nějaké lekci najdeš kamarádku) a že nemáte nic poblíž...nevím, odkud jsi, ale zkus pohledat na netu, zeptat známých jestli o něčem neví, určitě i v menších městech bych se ale něco našlo (pokud jsi pojízdá, tím líp). Teď když je venku hezky, choď se hýbat ven...co třeba kolo, brusle, běhání, dlouhý procházky?

lamiaaa
13. srp 2012

@pissskotka jo a co se týče stravy, tak bych být tebou rozhodně nic nehrotila, zapomeň na nějaké šílené diety, spíš zkus dát jídlu určitou pravidelnost, jíst v menších porcích 5xdenně, rozhodně nehladovět! Hodně ovoce, zeleniny, určitě to znáš, co je zdravý a po čem se naopak tloustne. Opět hledej na netu zdravé recepty a tipy. Moc bych nad tím asi nepřemýšlela, pokud se budeš hýbat a při hladu se rozumně najíš, tak by jsi měla pomalu něco shodit. 😉

kuratkol
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mochenkaa
13. srp 2012

Holky, chci se sebou něco dělat. Plně kojím, ale plavání 2x týdně hodinka by neměla vadit,ne? Vyloženě rekreačně, žádné přetěžování.

pissskotka
autor
13. srp 2012

@kuratkol dám hlásek 🙂

luciferinka
13. srp 2012

já se přinutila,tak že jsem uzavřela s fitkem smlouvu na rok,takže mi odečítají měsícně 50 euro z účtu,takže to člověka přinutí tam chodit,když už to platí 😀

werry
14. srp 2012

@terinda určitě dá, já sem tak cvičila od začátku, ale s botama je to lepší, líp se dělají poskoky, šetříš kotníky, my máme plovoučku, na tom má dcerka pěnové puzzle, tak cvičím na tom, nědělá to takový rámus, ale dá se to i s ponožkama 🙂

terinda
14. srp 2012

@werry zkusím, ale bojím se, že večer jde slyšet i poskakování na puzzle a přes den se k tomu moc nedostanu 😅

dagina
16. srp 2012

Tak znovu koukám, zda nějak "zadarmo" zhubnout 🙂, ale žádná rada 😖 . Mě příjde, že unavené tělo prostě (kvalitně) nehubne, na cvičení není energie a nálada. Sice jsem se hodně psychicky srovnala, ale stále se na zátěž cvičení v takové intenzitě, aby byl nějaký výsledek necítím. Mě prostě mateřství, s prckama dva roky po sobě vzalo veškerou energii. Nemám je ani na chvíli komu "půjčit", už 4 roky jedu na plný plyn, a to je sakra znát. Tak snad začít u té stravy......

yamdena
29. srp 2012

@dagina RESPEKT! To bych asi nedala :( natož abych uvažovala o cvičení..a nechtěla bys raději zkusit nějaké relaxační cvičení - třeba jógu?

BTW já mám prcka jednoho, jsem na něj až do večera sama plus domácnost a jsem taky utahaná :( cvičit večer z pracovních důvodů taky nelze, hlídat přes den mi nemá kdo..čtu tady, že stačí cvičit i půl hodinu denně, aby byly znát výsledky - za tu dobu, co si tady čtu diskusi jsem už mohla mít odcvičeno 😅 jdu si přečíst paní z rutiny, aby mě to řádně nakoplo 😀

dagina
29. srp 2012

@yamdena sice na koni trávím jen pár minut týdně, ale beru to tu jako relax..., taková miniinjekce 😀 na duši 😉 . Já prostě musím cvičit pro radost a né se huntovat, abych shodila špeky. Ale u mě není zapotřebí shodit 20 kg, stačilo by mi 5kg, v ještě lepším případě 8kg, ale to už bych byla spokojená jak želva. TAkže začít z stravy, ta mě snad napruží 🙂 ..., zrovna se už hodinu překecávám, zda nemám z mrazáku vynadat kus dortu 😀 😀, zatím je stále u ledu, ale jak dlouho tam vydrží.... 😀

yamdena
29. srp 2012

Tak jsem si přečetla příběh "paní Rutiny" a spadla mi čelist 😲 taková postava za rok a půl? Fííha 😀

terezzz_zl
7. zář 2012

Ahoj, musíš si promyslet, jestli pro Tebe má hubnutí smysl nebo ne, jestli jsi ochotná mu něco obětovat a něčeho se vzdát. Prostě si spočítat plusy a mínusy. Já jsem hodně informací našla na www.istob.cz, to mi fakt pomohlo, i orientovat se v potravinách, co a kdy jíst atd. Zkus si představit, jak budeš krásná, když shodíš a začni se na to těšit. Pak nebudeš nic dělat s tím, že Tě to omezuje, vadí, prudí, nechce se Ti atd, ale s tím, že se blížíš tomu krásnému a štíhlému tělu a že když jsi si zacvičila, tak jsi mu zas o kousek blíž. Budeš z toho mít daleko lepší pocit 🙂 Držím pěsti 😉

sacvi
7. zář 2012

Ahoj @pissskotka 🙂 ,

cvičení je sice důležité, ale hodně důležitá je i strava. Já od ledna zhubla 10kg a jen díky dobré stravě. Byla jsem u výživové poradkyně a sestavila mi jídelníček. Hlavně sem měla málo bílkovin. Chodím i na kontroly takže vím, že hubnu fakt jen tuk.
S pohybem by to šlo možná rychleji, ale i bez toho pohybu-paráda 🙂 Teď ještě tak 3kilečka a bude to supééér 😀
Ale taky se teď snažím cvičit. Páč už to hubnutí moc nejede. Pustím si něco na netu a nejdřív se podívám na můj hnusnej pupek 😀 a pak mi to cvičení i jde 😀

pissskotka
autor
13. zář 2012

@sacvi Ahooj..opravdu? a nechtěla bys mi poradit co tak baštit? je mi jasné, že můj velký problém je v nepravidelné stravě a taky ve sladkém...ovoce a zelenina není můj koníček..no tak je to potom těžké no..já se zatím ještě pořád nepřinutila..ach joo

sacvi
14. zář 2012

@pissskotka Ahoj, něco ti poradit můžu, ale já si jídlo i vážím a s tím ti neporadím. Netuším jak rychlej můžeš mít metabolismus, ale řekla bych, že spíš pomalejší. Já měla úplně pomalej, ale díky dobré stravě se mi krásně rozjel a proto jsem taky pěkně zhubla 🙂

Jídlo bys měla mít po 2,5-3,5 hodinách. Max.4hodiny. Nevynechávat přílohy ani pečivo. Každý jídlo se musí skládat z komplexního sacharidu (pečivo, brambory, rýže, těstoviny, kukuřičné plátky), bílkoviny (sýr, vejce, šunka, maso kuřecí, krůtí, vepřové jen občas a libové, luštěniny) a samo i z tuku (ten je obsažený např.v šunce apod. Nemazat máslem, ale např. Lučinou, ale pozor. Jen tou co má -60%tuku. Lučinka kostka má velké množství tuku tu nekupovat 🙂 Celkově tady ty mazadla by neměly mít víc než 15g tuku na 100g. Čím míň tím samo líp 🙂 To platí i pro sýry. Já třeba kupuju plátkovej sýr s jen 10%tuku 🙂
Šunka by měla mít aspoň 95% masa. Dražší, ale víš, že je opravdu kvalitní a má málo tuku a hodně bílkoviny 😉
Vejce max.4ks za týden-bílků může být víc, ale žloutek je hodně tučný. Taky pozor na různé oříšky-velké množství tuku!

Jako odpo svačinka jsou dobré různé kefíry a jogurty s kuku.plátkem. Bílkoviny x sacharidy - 1:1 max. 1:2 Např. Ovo 😉 it jako jeden z mála má více bílkoviny než sacharidů 😉 Ale hodně kupuju tvarohové jogurty od firmy Milko. Vždy je lepší ochucený tvaroh než ochucený jogurt. Výborný a hodně příchutí. Jinak jogurty by měly mít do 3% nebo 3g tuku na 100g A když mám spěch můžu i za pochodu vypít ten kefír. Ten by měl mít do 1,5g tuku na 100g.

Taky kupuju sojové mléko. Jestlis nechutnala hned neodsuzuj 😀 Já si taky říkala blééé, ale pak vyzkoušela a super 🙂 Odpo si dám s pohankovýma vločkama a svačinka jak vyšitá 😀 Nebo když mám chuť na něco dám si hrnek. Kupuju ochucený-nejlepší asi čokoládový 🙂

Taky jím šmakouna - Shmaky. Je z bílků a dá se použít místo masa. Má velký množství bílkovin a skoro žádnej tuk. Když s obědem spěchám tak ho třeba jen uvařím s bramborem nebo udělám na pánvičce. nemá sice žádnou moc chuť, ale to už si můžeš sama dochutit podle své chuti 🙂

No a večer je dobré taky mít dost bílkovin-v noci se obnovují buňky v těle a ty bílkoviny sakra potřebujou k té obměně 🙂 Dobrej je i tuňák, sardinky i v tomatě..A poslední jídlo tak 2,5- 3h. před spaním. A to už spíš jen jogurt nebo hrnek mlíka apod. Záleží jak ti večeře vychází. Já večeřím kolem 18h. a mezi 20-21 mám ještě to mlíko nebo něco. Chodím spát později.

Samo k čemu to jde by měla být zelenina, dopoledne ovoce a hodně pít.

Ono se to zdá třeba hrozný, ale já už třeba vím co míň tuku takže už nic nesleduju a kupuju bez prohlížení. jen když mám chuť na nějakou změnu tak se mrknu.

Nevím co by tě ještě zajimalo. Se kdyžtak zeptej ja už mám hlavu jak balón jak sem se ti to snažila rozepsat 😀

sacvi
14. zář 2012

@pissskotka Jo a ještě ty chutě na sladé máš právě proto, že nemáš vyvážený jídleníček a máš málo bílkovin 😉 Když budeš jíst dobře tak bys chutě neměla mít skoro vůbec 😉 A když náhodou je tak si fakt dej ten ochucenej tvaroh. Když si dáš třeba čokoládovej tak si pochutnáš a dodáš i potřebné bílkoviny. Tak to dělám i já když už někdy chuť je 🙂