Jak se přinutit cvičit?

pissskotka
18. črc 2012

Holky, děvčata, dámy, ženy prostě všechny můžete mi poradit jak mám shodit ty přebytečný kila? Nikdy jsem tlustá nebyla a už mám 11 měsíců po porodu a ne a ne se přinutit cvičit. Mám z toho depky, protože jsem čím dál tím oteklejší ( hlavně břicho) a když už mám chvíli času a začnu cvičit, tak mě to za 5 min. pustí, prostě nemám absolutně žádnou vůli. nebaví mě to, jsem vyčerpaná a bez sil. Zkoušela jsem si i upravit jídelníček, ale to mi vydrželo týden a pak jsem začala futrovat ještě víc..Jsem nechutná, strašně moc bych na sobě chtěla máknout a obdivuju vás, které poctivě cvičíte...jak se mám k tomu přinutit...? Už jsem zoufalá..děkuji

pissskotka
autor
16. zář 2012

@sacvi Teda páááni tak to jsem ani nečekala, že mi to takhle rozepíšeš...mockrát ti děkuji za tvůj čas...a za rady...

Popravdě...je to na mě teda opravdu složité..alespoň tedy takto na první pohledd... 😖
Ani bych si nepředstavila kolik času může zabrat takové vybírrání a sledování jídla 😀
Já nemám tolik času, abych se mohla v klidu nasnídat, naobědvat a navečeřet...o nějakých svačinách ani nemluvím..ty už zmizeli z mého jídelníčku dáávno..jsem na prcka sama, a je celkem hyperaktivní takže mě nenechá v klidu ani abych si došla na záchod, natož se v klidu najíst 😅
Do obchodu vždycky vejdu, popadnu chleba, rohlíky, nějakej plátkovej sýr, salám (všechno balený) malýmu nějakej jogurt, něco sladkého, přesnídávky a prostě takové věci pro malého, a věci na oběd a už běžím ke kase a platím...běžím domu uvařit, věnuju se malému (nebo se aspoň snažím 😅 ) no pak se najíme,což jde opravdu ztěžka, protože já zhltnu ztěží pár lžíček a za malým musím běhat po celým bytě...nakrmit ho v klidu je téměř nemožnéé....pak jde spinkat tak rychle uklidím..no prostě zkráceně..ať to tu nerozepisuju jak blázen...celej den se honím jak pitomec...vím moc dobře, že bych měla jíst několikrát denně...ale přesto tak nedělám..zelenina žádná, ovoce už vůbec ne..když do sebe dám litr vody tak to je už obdiv..a sladké si samozřejmě dopřávám...takže vím moc dobře, že všechno je špatně..a můžu si za to sama, ale prostě co mám malého tak se mi vše obrátilo vzhůru nohama a nic není jak dřív...

nějaké lepší dražší jídlo bych si asi nemohla dovolit, máme dost půjček, proto koukám i na ceny...já vím, je to semnou těžké a složité, ale vím že pokud s tím rychle něco neudělám, nedopadnu dobře...nemám ani vůli..o to je to těžšíí

ale přesto jsem si vše pečlivě přečetla a budu se snažit alespoň něco z toho splnit..

Jsi opravdu moc hodná, ještě jednou děkuji..kdyby mi něco vrtalo hlavou, tak ti určitě napíšu.. 🙂

zuzi82
16. zář 2012

@pissskotka Doufám, že nebudu drsná, ale jestli chceš zhubnout, tak s tím musíš něco chtě nechtě dělat. 😒
Souhlasím s tebou, že zdravá strava a racionální hubnutí není levná záležitost. Ale pokud chceš zhubnout pět kilo, tak ti stačí se poctivě držet tak dva měsíce a pak si z návyků nechat jen něco. První krok by třeba mohlo být vynechání chleba a rohlíků. Není nic snažšího, než si místo rohlíku na snídani koupit nějaké celozrnné pečivo. A sehnat ho není už dneska problém. 😉
Já úpravou stravy a cvičením dvakrát týdně hodinu zhubla po prvním porodu. Teď mi zůstalo sedm kilo, takže už jsem zase najela. Je pravda, že času je málo, ale chce to jíst společně s prckem. Ten si taky dává snídani,svačinu, oběd, svačinu a večeři. Prostě místo jednoho jogurtu koupíš dva.
Taky na tom časově nejsem nejlíp, manžel odjíždí z domu v pět ráno a vrací se v půl osmé večer, takže jediné s čím mi kolem dětí pomůže je, že se večer společně navečeříme a pak staršího syna vykoupe a uloží, než já nakrmím toho mladšího. Ale vařím pro rodinu a upravila jsem jídelníček i pro ně, protože vařit pořád dvě jídla bych nedala a cvičím každý den 25 minut po obědě, když syn spí. Odkaz na cvičení máš tady na první straně. Po prvním synovi jsem chodila dvakrát týdně na zumbu, teď je ale manžel tak vytížený, že nemůže hlídat, takže nezbývá než cvičit doma u televize.

Takže moje rada, přestaň se vymlouvat a pokud chceš být zase štíhlá kočka, jdi do toho. Vím, že to není jednoduché, já osobně jsem na jídle závislá, takže se udržet a nepřežírat se je pro mě za trest, ale jinak ty kila dolů nepůjdou a pokud vedle svého vysokého a štíhlého muže nechci vypadat jako bečka, tak musím makat. 😀

pissskotka
autor
26. zář 2012

@zuzi82 Ahooj,

No popravdě bych někoho pořádně přísného potřebovala, aby mě hlídal... 😠
Někde jsem slyšela, že prý bílé pečivo je úplně stejné jako to černé, celozrnné, snad i prý horší, tučnější...jeden čas jsem ho kupovala, ale přestala jsem....
Je pravda, že se pořád na něco vymlouvám, já to vím, ale já se k tomu prostě nemůžu 100% odhodlat...přitom pohled do zrcadla a na staré fotky mě vždycky tak naburcuje, ale druhý den na to stejně kašlu...ještě že se blíží konec roku...dám si to jako roční předsevzetí.. 😅
Ty stránky na to cvičení jsou opravdu dobré, koukala jsem na to, ale myslím, že bych to nedala 😔 strašně jsem zlenivěla...
Pořád slibuju sama sobě, že se do toho dám a všem vytřu zrak, ale to mé druhé já je hrozné, nevím co se to semnou stalo...a tady je tolik podpory....potřebovala bych nějakou kamarádku co by šla do toho semnou...ale všechny jsou hubené 😠 😎
Jináč děkuji za rady 😉

pissskotka
autor
26. zář 2012

@sacvi Ju a ještě jsem zapoměla...místo každého sladkého si mám dát tedy tvaroh...a jak to máš ty s pečivem? Teď mi poradila Zuzi, že si mám kupovat celozrnné..ale jak už jsem psala jí, někde jsem četla, že je černé pečivo více tučnější...mohu vědět tvůj názor???

terinda
26. zář 2012

@pissskotka ahoj, včera jsem narazila na tyto stránky. Je to tam dobře popsané.
Tak hodně zdaru, taky potřebuju se sebou něco udělat 😅
http://www.obezita.cz/hubnuti/zmena-navyku/

sacvi
26. zář 2012

Ahoj
@pissskotka Já bych na to šla pomalu když na radikální změnu nejsi připravena 🙂 Snažila bych se jíst po 2,5-3,5h. Hlavně bych nevynechávala odpolední svačinky. Místo sladkýho jak píšeš nějaký ochucený tvaroh, nějaký mlíko ochucený apod. (když je budeš kupovat koukni na složení to nezabere dlohou chvíli a příště už budeš vědět a nebudeš muset zkoumat 😉 )Pečivo celozrnné je určo lepší. Už jen kvůli těm semínkám 😉

Já mám bezlepkovou a téměř bezmléčnou dietu, protože mám alergii, takže pečivo nekupuju a peču si doma svoje bezlepkové.

berruna
26. zář 2012

@sacvi ahojda,
a co máš např. na snídani?
můj problém je, že mi to nevychází s tim 3-4hod odstupem..
ráno mám musli s mlékem - většinou 8hod
v 10hod jeden kus ovoce, nebo 1/2 kefíru
ve 12hod maso plus zelenina
v 15hod svačina - většinou šunka, zelenina nebo plátek celozr.pečiva s tvarohem
a 18hod večeře - maso a zelenina...

ale musím přiznat, že jak je příležitost - např. teď v létě grilování, tak začnu prasit a paradoxně si dám 100g plátek masa a mám hned kilo nahoře 😔
4 týdně běhám, teď jsem docvičila 30denní kardio s Jill a 1x týdně chodim na taebo a ani to se mnou po 2 měsících nehlo dámy 😔 😔 😔
dělam prostě něco špatně 😔

sacvi
26. zář 2012

@berruna a přílohy k jídlu si nedáváš? To totiž taky není dobře. K snídani, obědu a večeři by měl být komplexní sacharid-ráno to může být musil, ale na oběd by měly být brambory, těstoviny, rýže, večer nebo ráno chleba. Jinak rozestupy v jídle máš určo dobrý. Ještě záleží v kolik chodíš spát. Když máš večeři v 18h. měla bys jít spát nejpozději v 21h. 🙂
A 100g masa je myslíš moc?

berruna
26. zář 2012

@sacvi nene, 100g masa je v pohodě, ale já mam hned 1kg nahoře 😠 😅
jako přílohu si dělám většinou zeleninu - buď studený salát a nebo fazolky na páře nebo mrkvičku....br, těstoviny, atd jím také, ale né každý den, to šidim... 😝
chodím spát až kolem 23hod 😔
takže myslíš ráno pro nastartování organismu musli a ke svačině místo kefíru spíš plátek chleba s nízk.sýrem?

zuzi82
26. zář 2012

@pissskotka Je pravda, že celozrnné pečivo je o něco tučnější a i o něco kaloričtější, ale na druhou stranu tě více zasytí, takže nedostaneš po hodině hlad, nebo ještě hůř, chuť na něco sladkého.
A líná já jsem taky, ale tady u toho cvičení si prostě říkám, že třicet dnů to dám a už se moc těším, až potkám někoho, koho jsem měsíc neviděla a řekne mi, že jsem zhubla. Jen tak pro zajímavost a jako motivaci, za sedm dnů cvičení, jsem měla dole 2 cm přes břicho a 1 cm přes stehno. 😅

zuzi82
26. zář 2012

@berruna A nemůžeš mít problém s výběrem potravin, třeba jako tučné maso, nebo moc tuků, na kterých vaříš? Jinak totiž kromě vynechanýc h příloh, to vypadá docela dobře 😉

berruna
26. zář 2012

@zuzi82 já po tom 30dennim cvíču s Jill mám minus 6cm v pase, to bych zas kecala, že to se mnou nehlo 😉 ale na kg jsem snad ještě jedno přibrala 😔

sacvi
26. zář 2012

masa má být totiž 120-130g

Když chodíš spát kolem 23h. tak by sis měla dát jěště druhou véču mezi 20-21h. To seš fakt dlouho bez jídla od těch 18h. Třeba šunku, tvaroh nebo aspoň hrnek mlíka. Prostě něco s dostatkem bílkoviny. Zasytíš se a bílkovina je důležitá i pro obnovu buněk - takže na noc super.

berruna
26. zář 2012

@zuzi82 to si nemyslim 😝 vařím i hodně podle Havlíčka a používám max lžičku extra virginu 😝
vepřové jím minimálně, spíše hovězí, jehněčí, rybu...
spíš jsem se dostala do klasického koloběhu jojoefektu..před necelým rokem jsem zhubla asi 7kg,pak jsme jeli v červnu na dovču, tam jsem prasila a potom asi další měsíc taky a kila jsou nahoře a já je teď po 2.měsících chci zase dolu - jsem blázen, vím že musim zase postupně - ale štvě mě to!!! spíš jsem hrozně naštvaná na sebe 😔

sacvi
26. zář 2012

@berruna ale třeba jsi přibrala sval!! To po tom cvičení by to odpovídalo. Je těžký, že člověk to sám nepozná. Mohla jsi zhubnout tuk a vyrostl ti sval tak proto to kilčo 😉 Kór když sama vidíš změnu 😵

berruna
26. zář 2012

@sacvi nj, musim se krapet polepšit, děkuji moc za tip na večer 😉 mlíko na noc zvládnu, alespoň se mi bude dobře spát 😉

berruna
26. zář 2012

@sacvi ale jo, to je taky možný,ale nějak ten sval nevidím 😀 spíš ten špek 😀

sacvi
26. zář 2012

@berruna tak ho třeba jen nevidíš 😀

sacvi
26. zář 2012

@berruna kurňa a nemáš odkaz na nějaké cvičení? Taky bych potřebovala ještě s břichem něco udělat 😅

berruna
26. zář 2012

@sacvi no to doufám a musim se s tim tajně uspokojovat, jináč bych se z toho fakt zbláznila 😀
ale když to tak čtu, tak u mě asi bude největší problém dodržování toho poměru sacharidy x bílkoviny, ono to člověku přijde jako "blbost" ale bez toho asi nejede vlak 😝
potřebovala bych sestavit nějaký jídelníček a nebo alespoň náznak nějakýho denního jídelníčku, na 2, 3 dny, aby měl člověk představu 😎

berruna
26. zář 2012

@sacvi , stáhni si tohle celé - je tam dole odkaz http://freshlili.blogspot.cz/2012/01/funguje-ji...
Tam je Level 1, level 2 a level 3. Každý level cvičíš v kuse 10 dní. Takže nejdřív L1 10 dní potom L2 10 dní a nakonec L3 10 dní
na Terky diskuzi jsme se do toho pustily asi 6 bab a musim říct, že to s námi fakt s každou hejblo 😉
je to 27minut, což se každý den dá 😎

sacvi
26. zář 2012

@berruna dík moc!! 🙂

Já právě chodila a k výživové poradkyni i my sestavila plán na 14dní. Já si všechno jídlo ještě vážím 🙂 Přesně tak vím kolik toho potřebuju. Jsem měla metabolismus hodně zpomalený, ale díky dobré stravě se mně pěkně rozjel. Ještě jdu jednou na KO. Přesně mi řekne kolik mám tuku a svalu. Aspoň vím, že všech 13kg co jsem zhubla byl JEN tuk 😀 A sval se krásně drží.

sacvi
26. zář 2012

Tady jde krásně vidět jak mi vše klesalo 🙂 I dole v tabulce. Vše jsem měla nad a pomalu a jistě už v normálu 🙂

berruna
26. zář 2012

@sacvi a kolik koštuje taková návštěva u výž.poradkyně? jen tak pro představu 😎 😉

sacvi
26. zář 2012

No první vyšetření asi jen 300kč (v Brně 😀 ) Změřila mě na tom přístroji a probrala co by to chtělo. Na mail mi poslala formulář a řekla až jak se rozhodnu tak ať vyplním a pošlu a ona mi nachystala celej sešit (cca.70stran).Přesně dle výsledků a na míru mého metabolismu.I obrázky vhodných potravin. vše skvěle vysvětlené, vzor 14denního jídelníčku apod. Jenže já mám tu bezlepkovou a téměř bezmléčnou dietu tak jsem to měla o dost dražší. Platila sem necelé 4tis. Ale stálo to za to!! 😉 Pak kontrola po 2-3měsících 300kč za hodinovou konzultaci, probrání mého jídelníčku co sem si přinesla, změření na stroji, rady a pochvaly 😀

zuzi82
26. zář 2012

@berruna Já bych to řekla asi tak, kašli na kila a dívej se pouze na cm. Jestli máš za ten měsíc 6 cm dole, tak je to super úspěch. A za sebe můžu říct, že, pokud shodím za dva měsíce 12 cm v pase a na kila to třeba budou jen dvě, tak je to jedno, hlavně, že se vejdu do oblečení, které jsem už neměla třeba pět let na sobě. 😀 Je jasný, že cvičením hubneš i tuk, ale zrovna Jill je hodně o svalovině, dost se posiluje, takže to holt na kilča tolik neubývá, ale důležité je, že to je vidět. Pokud bys nehubla tuk a jen nabírala svaly, tak by ty cm asi neubývaly, spíš naopak, takže hlavu vzhůru, já bych tvoje výsledky po měsíci chtěla mít. 😅

berruna
26. zář 2012

@zuzi82 ale jo šak jo - tohle jsem potřebovala slyšet 😀 😀
ale tak přeci jen mě ty kg trošku sejří, kor když jsem ještě v březnu, dubnu, měla o 7míň 😝
@sacvi tj,bezlepková dieta - to si nedokážu představit 😔 dyť mně přijde, že ten lepek je snad ve všem 😝 😔 jsi fakt dobrá, smekam 😎 😉
já teda pečivo světlý kupuju dom jen dětem, s manželem si pečeme v DP celozrnej, většinou vydrží na 3 dny 😉 a je fakt výtečnej 😉
a to máš alergii i na mléko, jo?ach jo, to si to někdo vyžírá 😔 a to sojový teda můžeš?

berruna
26. zář 2012

@sacvi tak to asi zajedu pendolínem do Brna, možná by to vyšlo levněji, bo tady za to co jsem tak slyšela chtějí kolem 10litrů 😝 😔

berruna
26. zář 2012

@zuzi82 a kolikátej jedeš level?
já mám teď nutkání to jet znovu, ale už jen s tou černoškou, ale nevim, nevim, některý cviky jsem v tom 3.levelu nedávala skoro ani s tou začátečnicí - byla jsem úplně vyfluslá vždycky a těšila se na strečink 😀
ale musim říct, že se cejtim vždycky po těch 27 minutách strašně dobře 😎

zuzi82
26. zář 2012

@berruna Zítra začínám 2. level a už teď se bojím. Taky tak nějak počítám, že si po skončení dám tak týden pauzičku a pak se na to vrhnu znova. Je pravda, že už dám víc než první den, ale toho zítřka se teda dost bojím. Radši jsem si tu dvojku ještě ani nepustila, abych to nevzdala předem. 😀 Já po tom bývám unavená (večer usínám už u televize), ale ten pocit, že za měsíc už by to mohlo být krásně poznat mě drží a nabíjí. 😅