Jak se přinutit cvičit?

pissskotka
18. črc 2012

Holky, děvčata, dámy, ženy prostě všechny můžete mi poradit jak mám shodit ty přebytečný kila? Nikdy jsem tlustá nebyla a už mám 11 měsíců po porodu a ne a ne se přinutit cvičit. Mám z toho depky, protože jsem čím dál tím oteklejší ( hlavně břicho) a když už mám chvíli času a začnu cvičit, tak mě to za 5 min. pustí, prostě nemám absolutně žádnou vůli. nebaví mě to, jsem vyčerpaná a bez sil. Zkoušela jsem si i upravit jídelníček, ale to mi vydrželo týden a pak jsem začala futrovat ještě víc..Jsem nechutná, strašně moc bych na sobě chtěla máknout a obdivuju vás, které poctivě cvičíte...jak se mám k tomu přinutit...? Už jsem zoufalá..děkuji

llluckaaa
18. črc 2012

Ahoj, já bych asi poradila, aby ses do cvičení nenutila. Pokud budeš cvičit s nechutí, tak ti to moc nevydrží. Já když chtěla shazovat po porodu a vymýšlela jaký pohyb, tak jsem začala hodně chodit s kočárkem (denně několik kilometrů), pořídila jsem si činky na nohy a posilovala vždy, kdy se našla vhodná chvilka (třeba na pískovišti, když jsem uspávala prcka v kočárku ap.) nebo jsem si pustila cvičení na hejbejse.tv a cvičila podle toho. Asi tvůj prcek už sedí - co zkusit jezdit s ním na kole? To mě bavilo (a baví) asi nejvíc.

pissskotka
autor
18. črc 2012

@llluckaaa No já vím, že bych neměla, když jsem z toho znechucená, pak to nemá ani účinky..nikdy mi pohyb nevadil, ale te´d je to děs, kdybych měla s kým chodit do posilky a měla třeba i trnéra co mi poradí, tak by to možná šlo lépe, ale takhle to nejde 😢
Stáhla jsem si všechny možné cviky, diety a tak různě, ale jak říkám, baví mě to chvíli a pak se jdu raději válet k pc, jako třeba teď 😠
Kolo nemám, bohužel...je to semnou zlý ☹

llluckaaa
18. črc 2012

@pissskotka No jo, to znám, já už vymýšlela, jestli bych si nemohla k rotopedu přidělat držáček na netbook 😀
Na hubnutí se přidej do nějaké hubnoucí skupiny, mně to moc pomohlo. Bylo mi blbý dietu nedodržovat, když jsem věděla, jak ostatní poctivě drží a hubnou.
Jo a taky jsem si nechala koupit na Vánoce stupínek na stepaerobic a když jsem si pustila něco v telce, tak jsem na něm vydržela cvičit i půl hodiny. Hlídala jsem si u toho tepovku, abych věděla, že se nedřu nadarmo, ale spaluji tuky 😉

berenika39
18. črc 2012

@pissskotka trochu méně seriozně, ale třeba...já sej ednou vsadila, s kamarádkou, daly jsme si svojí chtěnou váhu, žádné šílenství, prostě to, co nám sedlo, a datum. když to některá z nás nedotáhne do konce, zaplatí té druhé...když to dosáhnem obě, ok, nic se neplatí. To si piš, že jsem to daly🙂.
Ale jinak - důležitý je překonat ten začátek protože jakmile se objeví první výsledek, máš motivaci jako hrom a jde to samo. Zkus najít něco, co tě bude bavit, já jezdím na kole, občas sama, nezabere to žádný čas, ted v létě večer ideální. Přes den někdy s malým v sedačce. ten pocit, když se vrátíš, je fajn.

vojtaxx
18. črc 2012

@pissskotka - já mám asi stejný problém jako ty...po prvním dítěti my to zůstalo a pak jsem znovu otěhotnila a ted mám váhu co jsem neměla ani těhotná..prostě jsem se vrátila na původní váhu ale to moje sladké mě zabíjí..ani nejím pravidelně..musela bych se nějak donutit říkam si že až nebudu kojit tak to začnu řešit už o tom dlouho přemýšlím a budu muset něco dělat ..

pissskotka
autor
18. črc 2012

@vojtaxx No joo, to jsem si taky říkala, že přestanu kojit a pustím se do toho...jen výmluvy..je to děs..vím moc dobře že jsem líná s....ě! Pardon že jsem tak sprostá, ale já se fakt nepřinutím, je to hrozný...jen koukám do zrcadla a chce se mi brečet...

pissskotka
autor
18. črc 2012

@berenika39 🙂 noo tak to je dobré...ale u mě by to asi neprošlo..nemám se s kým vsadit, žádnou takovou kamarádku nemám..takže nevím...kolo by mě možná bavilo, ale to nemám..musím se spolehnout sama na sebe..nepřežírat se nezdravými jídly a hlavně pravidelně jíst, ale na to absolutně není čas... 🙄

vojtaxx
18. črc 2012

@pissskotka - ale určitě nejsi na tom jako já...já mívala vždy kolem 70kg a 80 jsem nikdy nechtěla... ☹ taky jsem lína ale ted do toho půjdu...

pissskotka
autor
18. črc 2012

@vojtaxx nezáleží na tom kolik vážíš, ale jak si se svým tělem spokojená a jak si vypadala předtím...v tom mám obrovskej rozdíl...já mám třeba 6 kilo nahoře..může se to zdát málo..ale mám to všechno v břiše...mišeliny 😀 vypadá to hrozně..trička co jsem nosila předtím, neobléknu, a na druhou stranu co jsem měla v prsou, mám v břichu..což je v mých letech docela ostuda ne? mám povolenou kůži a potřebuje to fakt dolu a zpevnit..to že se do toho pustím, říkám stále..začnu a za 5 min. skončím..jsem ztracenej případ..
😒

vojtaxx
18. črc 2012

@pissskotka - tak nesmíš to vzdávat a v tvém věku to ještě půjde krásně...

pissskotka
autor
18. črc 2012

vojtaxx
To jsem si taky myslela, proto jsem chtěla miminko tak brzy..s tím, že shodím všechno raz dva 😀 ale nevdávám to..ještě mám v sobě pořád myšlenku, že je to špatný a že s tím něco udělám, tak by to mělo být ještě dobrý, až mě to přestane bavit a bude mi to jedno, pak to bude špatný 😀

marjama
18. črc 2012

@llluckaaa ahoj, díky za odkaz na super stránku, taky se odhodlávám cvičit 🙂

alzaxxx
19. črc 2012

Ahojky já byla ten samý případ jako ty...od posledního porodu mám 7,5měsíce. Ted sem tady taky založila diskusi...jdeme hubnout "TEĎ" 🙂 Sešlo se nás tam docela dost ženských paráda....🙂 jinakj á už týden poctivě jezdím...šlapu doma na orbitreku a každej den cvičím s Jillian Michaels....🙂 Paráda...už na sobě cítím i změny...maličko...🙂 😉

jajulin
19. črc 2012

@pissskotka ahoj, tak s tou leností jsem na tom úplně stejně. Manžel už se na to nemohl dívat, jak se v tom plácám, tak mi pořídil toto: http://jakzhubnout.blogspot.cz/2012/03/hubnete-... a co se týče motivace a zábavnosti, tak to fakt funguje. I když jsem úplně vyfluslá, tak najednou můžu skákat přes virtuální švihadlo, rozbíjet virtuální zeď a běžet ulicemi New Yorku. A to jsem opravdový nepřítel pohybu 🙂. Jediné dvě nevýhody - je to trochu dražší špás a je k tomu potřeba aspoň základní angličtina.

marecek4
19. črc 2012

tak to by mě taky zajímalo,celej den jsem na nohách,běhám,skáču do auta a z auta,tahám se s taškama,balíkama a ještě pak se donutit ke cvičení je v mým případě nadlidskej výkon ☹

pissskotka
autor
19. črc 2012

@alzaxxx Ahojky, tak to obdivuji, ale pokud už ses na to takhle dala, tak nejsi tak líná jako já... 😖

pissskotka
autor
19. črc 2012

@marecek4 asi nějak tak..taky si říkám, že bych mohla spálit alespoň nějaké ty kalorie při té celodenní honičce, ještě teď jak je malej větší a baští všechno, tak nemám šanci si své jídlo sníst v klidu a celé, stejně mi ještě půlku sní on a to je vždy jako první napáplej...a stejně nic... 😔

pissskotka
autor
19. črc 2012

@jajulin Pááni tak jsem na to koukala a musí to bejt fakt super, to by mě možná bavilo, ale tady se asi jedná o docela drahou záležitost ne? Na to my bohužel nemáme.. 🙄

alzaxxx
19. črc 2012

@pissskotka
@jajulin Tady máte motivaci.... cvičí se tam 3 Levely a každej level se cvičí 10dní...cvičení má v průměru asi 28min...jsou tam těžší a jednodušší možnosti cvičení 🙂 já ted jedu 1 Level dnes po 4 🙂 A krom toho asi 1hodinu dne strávím na orbitreku...většinou 2x po 30min 🙂 A dá se to...tak nějak jsem si ted na to zvykla ,že už mi to ani nepříjde a beru to jako samozdřejmost....😀 Tak tady máte odkaz na stažení toho cvičení pokud máte zájem 🙂 http://www.uloz.to/hledej/?q=JM 30 DAY SHRED a tady se o tom něco píše http://freshlili.blogspot.cz/2012/01/funguje-ji... tak počtite a třeba vás to nakopne tak jako mě 🙂

alzaxxx
19. črc 2012

@pissskotka
@jajulin Omlouvám se tady posílám znova ten první odkaz 🙂 http://www.uloz.to/hledej/?q=JM 30 DAY SHRED

alzaxxx
19. črc 2012

Holky nevím proč to nejde tak na tom druhým odkazu úplně dole je v kolečku stahuj tak si to stáhněte ,kdyžtak tam 😉

dagina
20. črc 2012

@pissskotka no koukám, že zaručená rada na chuť a sílu cvičit zatím tady není ☹..., prostě ta únava je jak mor. Potřebovala bych se sebou něco dělat jak sůl, také mi zůstalo hrozné břicho a ostatní by chtělo zpevnit, útěchu nevidím ani v tom, když vidím 15tky, které vypadají i hůře.
Ale ty jsi opravdu ještě mladá, hubnutí jde snadněji, zkoušela jsi třeba jíst naposledy např. v 18 hodin?! Mě to v tvém věku hodně pomáhalo, i když je jasné, že každý to má jinak.

Pokud někdo přijde s radou kde vzít energii, když se člověk skoro 4 roky nevyspal, kojí rok a půl staré dítě 8x, na děti téměř sama, na domáctnost, oddech žádný....asi v tomto případě může být člověk rád, že dožije večera ve zdraví 😀 ...a děti také....., tak to bude super 🙂. Radši spadnu nohama na zem a dál budu nosit stahovací bombarďáky 😀

blahova_andrea
20. črc 2012

@pissskotka tak s tebou se přímo ztotožňuji. u nás neklaplo ani to kojení, takže ideál, že to ze mě prcek vycucá a že budu mít výmluvu pro jídlo a necvičení padly hned na začátku a teď už jen ty depky u zrcadla

evaviki
20. črc 2012

@pissskotka podla fotiek vyzeras super.. ja som zhubla,ked mal maly dva roky a konecne som sa dokazala najest driv nez v 15.00, resp. zacala som snidat a obedovat 😀 inak na brucho mi zabral pilates, ale to chce niekam chodit,aby si to naozaj cvicila spravne..

@marjama tak sa pridaj ku mne..hladam nieco na spevnenie zadku, raz do tyzdna po 18.00, niekde v okoli,alebo na kratky dojazd.. 😀

pissskotka
autor
27. črc 2012

@dagina ahojky, tak anych řekla pravdu, tak jsem to nezkoušela, pač nemám šanci se najíst dříve jak v 8 hodin...máme jen garsonku, takže nějaký řád, že jde prcek spát v 6 hodin absolutně nemáme...vidí a cítí, že prostě hraje televize, že jsme vzhůru, takže spát prostě nebude... z toho vyplívá že se musím věnopvat celý den až do večera, jsem sama úplně na všechno, takže to mám na déle..nemám šanci se pravidelně najíst a mít nějaký řád, jsem tak ze všeho unavená a i z toho vedra, že na to cvičení pak prostě vůbec nemám...i když chodím na dlouhé procházky...a neřekla bych že se nějak přejídám..jen už nejím zdravé věci, to je fakt...prostě můj život je jeden velký zmatek a mám pocit že dokuď se neodstěhujem někam do většího, tak na to cvičení prostě ten čas nezbyde 😖

dagina
28. črc 2012

@pissskotka jj, děti jsou záhul....🙂, zrovna včera jsem říkala manžovi, že se začínám smiřovat s tím, že už nikdy nebudu vypadat normálně - bez špeků 😲 , také to zatím nedám...ale nadruhou stranu si říkám, že lépe než na mateřské už nikdy nebude - práce, domácnost, děti - školka, škola....no bude to masakr 😅 .

cervena_vila
28. črc 2012

Mně hrozně moc sedlo cvičení pilates - byl to kurz, co se platil předem, to je dost motivační samo o sobě. Ale to cvičení mě chytlo a hlavně byly hned vidět výsledky - ne na hubnutí, ale na to, jak se tělo cítí a co zvládne. Za sebe doporučuju někam chodit - zumba, power jóga, pilates, nějaké taneční kurzy...
Doma se taky nepřinutím na velké cvičení, chce to po malých krůčcích. Třeba každé ráno udělat pozdrav slunci. Tělo si navykne na cvičení a má to pak rádo.

camelinka
28. črc 2012

@pissskotka doporucuju najit si nejaky kolektivni cviceni, u telky doma se donuti malokdo. Nejlepsi je kombinace aerobniho cviceni na spalovani tuku-behani, aerobik, zumba,rotoped + posilovani na budovani svalu- pilates,kalanetika,posilka atd.

popellka
28. črc 2012

AHojky, tak doma bych se cvičit určitě nepřinutila. Pořád mám po porodu bříško a měla bych dělat sedy lehy, ale prostě doma to neudělám, to vím. Stráááášně moc mě baví zumba, takže chodím 2x týdně na zumbu a 1x týdně na alpinning - protože tam si dám zas mnohem víc do těla a taky je tam chvilka posilování, takže to břicho procvičím alespoň jednou týdně 😉

pissskotka
autor
5. srp 2012

@camelinka No to já se právě doma nepřinutím, vím že bych měla chodit na nějaqké kolektivní cvičení, jenže tady u nás nic takového není, jen posilovny a tam já bych sama tedy nešla, žádnou kamarádku tu nemám..takže mám prostě smůlu ☹