Jak zhubnout boky?

5. srp 2022

Holky prosím poraďte. Dcera ( 13 ) chce zhubnout boky, ale nějak jí to nejde. Zkoušela cvičit, ale žádná změna a je z toho nešťastná.

felixfelicis
Autor odpověď smazal
Zobraz
jana7ka
5. srp 2022

Ty jo, třetinu brambůrků jsem snědla naposled na Silvestra.🙂
Ale zas ujíždím na sladkým.

blondynka400
5. srp 2022

Tak pak jestli to máte v rodině, tím fakt nic moc neudělá a je potřeba to vysvětlit. A za mne fakt přidat sport, ale fakt sport. Aby si udělala dost svaly a tím se boky jakoby zmenší, ale zázraky to neumí.

krisstina93
5. srp 2022

No holt už není mimino, ženské mají boky. To dělá šířka pánve, to nezhubne, ani kdyby byla anorekticka.

blondynka400
5. srp 2022

@mirin89 u nás se to řešilo i na třídních schůzkách, nějak se to v té třídě prostě rozjelo. Já to naštěstí u své dcery řešit nemusím, je to fakt hodně aktivní sportovec, samý sval a nemá snad ani gram tuku. Ale výživu taky řeší, ale to právě kvůli tréninkům, aby to její tělo dalo.
Ono celkově tomu nenahrává dnešní moda, jak tu někdo psal, kraťasy, kde kouká půlka zadku, crop topy a apod. Tam je každý gram navíc vidět.

treasurka
5. srp 2022

Tvoje dcera má BMI 16,4. Vše nižší než 18,5 je podváha. Skoro to vypadá, že má jiný problém, než že jí roste zadek...

martiniquest
6. srp 2022

@blondynka400 12tis. kroku je plně dostacujicich k udrzeni zdraveho tela a pekne postavy (pokud jde ruku v ruce se zdravym stravovanim). Ne kazdy ma zalibu ve sportu. Chuze je nejprirozenejsi a nejzdravejsi druh pohybu.

martiniquest
6. srp 2022

@treasurka Taky si myslim.

dianemash
6. srp 2022

Mění se v ženu, na tvém místě bych jí raději pomohla se správným výběrem oblečení, který postavu vyzdvihne a u kterého budou boky předností,aby získala sebevědomí. Celkově mi přijde tohle myšlení u 13 letych holek jako pomalá cesta do záhuby. Ono je fajn že má pozitivní vztah ke zdravému životnímu stylu, ale stejně pro mě by byl varovný signál už i to, že řeší kolik brambůrek může sníst 🤷‍♀️ Ale asi to vidím jinak jako člověk co si tím sám prošel

ninive211
6. srp 2022

Ve 13 letech už proste nebude mit detskou postavu, ale mění se v dospělou, pokud má geneticky dané, že se jí bude tuk ukládat v bocích, nic s tím neudělá. Váhu má v pohodě, takže tlustá být nemůže. Spíš se smířit s tím, že je prostě už skoro dospělá ženská a že její postava se mění. Pokud se nebude přejídat, nebude mlsat a bude mít přiměřeně pohybu (nemyslím si, že 12 000 krokû denně je málo),tak to bude v pohodě. Hlavně se mít ráda a ať v honbě za štíhlým tělem nepropadne bulimii či anorexii.

cilkat
6. srp 2022

Pánevní kost nezhubne... Myslím, že prostě naskočily hormony a rozšířila se pánevní kost.. pamatuju si, že mě v podobném věku poskočila až o deset čísel (měla jsem oblíbené bokové kalhoty, ke kterým jsme na podzim potřebovala pásek a na jaře jsem je neoblíkla - a to prakticky bez změny váhy). Ano, opticky je tam něco, na co není zvyklá, ale prostě to zhubnout nejde. Zkusila bych jí naopak vysvětlit, jak si užívat ženskou postavu...

palja
6. srp 2022

Mně se boky zformovaly cvičením na orbitreku, ale byla jsem opravdu tlustá a vyžraná po dvou dětech. Ale nevím jestli je to vhodné pro tak mladou slečnu.

blondynka400
6. srp 2022

@martiniquest za mne prostě není, možná tak v 60 letech. Počet kroků opravdu není určující. To už se víc relativně dávno, že je to přežitek. Chůze je fajn, ale je to prostě málo. A to, že každý není na sport, nejde o to, být mistr světa, ale každý si může najít něco, co ho baví.

blondynka400
6. srp 2022

@palja orbitrek - eliptical je v 13 letech úplně v pohodě. Výhoda je, že se u toho zapojuje víc svalů, než třeba chůzí nebo jízdou na kole. Jen je potřeba u "dětí v růstu" nedávat příliš velkou zátěž

denny27
7. srp 2022

Mně přijde, že na 150cm 37kg je zase málo. Ještě pokud ji je 13let.

ninive211
8. srp 2022

@denny27 Tak dle růstových grafů 37 kg na150cm je 25 percentil, coz je sice podprumer, ale neni to nejak vyrazna podvyziva". Tzn. 25% divek ma vahu pri dané výšce nižší.