Jak zhubnout bříško po porodu?

iveta107
29. črc 2011

Jsem už skoro tři měsíce po porodu a mám pořád hrozný tukový břicho, vypadám jako bych byla ještě těhotná, nevejdu se du žádných kalhot a trika musím nosit jen hodně volná a stejně je to vidět.Nemáte někdo nějaký recept na hubnutí bříška?Uvažuji o koupi nějakého vybračního pásu, ale nevím jestli to pomáhá, máte s tím někdo dobrou zkušenost?No a také nohy nemám zrovna štíhlé takže bych si chtěla pořídit ty balanční boty na procházky s kočárkem, nosíte je některá a jak to pomáhá na to zpevnění nohou?

petra.vavra
31. črc 2011

@kopretinka26 já od pondělka chci držet Havlíčka, dala mi i pár rad maminka co k němu chodí co a jak, tak jsem zvědavá a brusle je to jediné co dám + doma břicho. Posilka většinou otevřená do 20,00 😀 😀 ha ha čas, kdy se většina dětí uspává a starší mýjí apod., takže blbost 😀. Takže jdu do toho s tebou 🙂 , ale míry sem psát nebudu, taky by to ty monitory nemusely vydržet 😖 😀

eloana
31. črc 2011

ahoj ja pribrala v prvnim tehu 22 kilo🙂 na svoji puvodni vahu -kterou mam od 15 let..jsme zhubla zhruba do trictvrte roka...zadne diety jsem nedrzela, ale kojila jsme dlouho....
u druheho tehu jsem pribrala 18 kilo malemu je rok a jsme zpet na puvodni vaze tech 55 kilo
hubnout mi slo samo diky kojeni...
nic mene mam asi dobry metabolismus- me staci jeden den jist trosku mene a mam hned 1,5 kila dole

eloana
31. črc 2011

jeste bych podotkla,ze zalezi jake mate mimco....kamaradka ma pohodare.... a hubnuti ji slo o hodne hur nez me🙂 nas malej mel reflux, takze temer rok nespal, tak to slo dolu samo

sawmy
4. srp 2011

Ahoj tak pri prvnim ditku to bylo pryc raz dva ale ten druhej porod uz na me jde taky pekne videt ,ale kdosi my rikal ze telo se po porodu dava dohromady dalsich 9mesicu tak hlavu vzhuru vono to pujde dolu 😉

lysssa
4. srp 2011

@germaine Tak úplně souhlasímaž na to , že já vypadám jak v 5- 6 měsíci 😖 a néé an éé se toho zbavit.. Musím ale přiznat, že necvičím... Vše mám na zadku a hlavně ten pupek!!!

germaine
4. srp 2011

@sawmy Já slyšela, že se tělo dává dohromady rok 😉

germaine
4. srp 2011

@lysssa Dnes u mě byla kamarádka a začíná 4. měsíc a oprava taky vypadám taky pátej, šestej...mám větší břuch než ona 😀

blueeyes86
4. srp 2011

Ahoj holky, tak já jsem v těhu přibrala krásných 12 kilo, ale teď 7 měs. po porodu mám pořád 3 nahoře a zaboha nejdou dolů. Kojením nehubnu :( (a já se na to tak těšila!!!) tak jsem začala cvičit na Power Plate. Můžu všem vřele doporučit! Sice tam nechodím dlouho, byla jsem asi 6x, ale už teď je to znát. Konečně cítím zase svaly 😀 A taky je to cvičení jenom na půl hoďky, tak se ten můj nezblázní, když musí hlídat prcka... 😵 Zkuste to, je to super!

terezt
6. srp 2011

Ja se pridavam do klubu. Pri obou tehotenstvich jsem pribrala tak 17 kg a ted mam tak 3 kg nadvahy (co bych jeste opravdu rada zhubla). A je to predevsim bricho. Nevite nekdo nejake dobre cviky na bricho na internetu? Na cviceni/aerobik nestiham chodit, protoze u nas je ve vecernich hodinach, kdy deti usinaji a uspat ty moje 2 naraz je docela zahul. Pres den mam pohybu dost, ani si nemyslim, ze s tou vahou je to nejaka krizovka, jen to hrozne BRICHO!!! Tak by me myslim pomohlo nejaky rychly video na cca 15 min denne (vic tomu nedam-nestiham) na formovani... Myslite, ze to ma smysl? Nevite o necem?

qitecek
6. srp 2011

@terezt Doporučuji ti blog Zuzky: www.bodyrock.tv Stačí cvičit 12-20 minut denně podle ní a budeš jako nová! Bylo by dobrý, kdybys uměla anglicky 🙂

qitecek
6. srp 2011

@terezt Jenom doplním, že cvičení 1/4 hodinu denně má smysl jedině v tom případě, že ho budeš dělat s maximální intenzitou 😉 Mrkni na pár videí od Zuzky, má tam různé způsoby cvičení a střídání intenzity... 😵 Je to to nejlepší a nejúčinnější, co jsem kdy našla...

marusch.mat
6. srp 2011

Tak já budu unikát. Já v prvním těhu nabrala 13 kg ( dcerka měla 3,40) a domů jsem šla jen s jedním kg navíc. U druhého jsem nabrala 15kg (dcerka měla 4,18) a domů jsem šla s 9kg a ty né a né jít dolů. Po půl roce, jsem to probrala s dětskou a ženskou lékařkou a najela jsem na cvičení s tím, že nesmím zhubnout víc než 2kg měsíčně ( při větším hubnutí se hromadí v mateřském mléku množství škodlivích látek a ty pak dostává dítě). Začala jsem cvičit posilovací cviky na břicho, ale důležité je začít cvičit prvně šikmé břišní svaly a teprve po měsíci až měsíci a půl přidat i to přímé. Pokud se začnou cvičit prvně přímé udělají se po stranách břicha nevzhledné boule a nejde s něma nic dělat. TAké jsem začala jíst pravidelně. A kg šla dolů. Takže žádné dietky, ale pravidelná strava a žádné nejíst po 17 či 18h, jíst se má naposledy dvě hodiny před spánkem, takže chodíte-li spát v 10 v 8 se musíte ještě najíst, jinak najede tělo do režimu dělání zásob, protože ve spánku dlouho hladoví a to vám řeknou i v metabolické poradně.

alzbeta.hod
6. srp 2011

já nabrala za těhotenství 16kg a 14 dní po porodu jsem zhubla 20kg... takže supééér. Kolik jsem měla po návratu nevím. Ale jsem rok po porodu a mám svou původní váhu před těhu. ☹

petrakm
6. srp 2011

ahoj,koukala jsem na ten blog zuzky a vypada to fakt efektivne 😉 tak se snad dokopu,ja mam 6mes po porodu a 7kg nahore 😒

meduza
8. srp 2011

@hehena @hanickacb Po císaři jde cvičit hned? Mě doktorka říkala, ať 2 měsíce s posilováním břicha počkám. Tak teda čekám ☹ Sama občas břicho cítím, jak ho namáhám při častém vstávání z postele (hlavně v noci, když se malá budí), tak si nedokážu představit, že bych už teď cvičila 😅

hehena
8. srp 2011

@meduza já ti nevím, jestli jsem nenapsala nějakou blbost... nejdřív jsou rehabilitační cviky, to už máš dělat v porodce, pak si pamatuju, že jsem si měla lehnout po 10 dnech na břicho (to jsem zvládla až v 7m malýho🙂))... kdybych se tenkrát cítila dobře (jizva se mi hojila asi 5 měsíců z nějhoršího), tak bych taky teoreticky začínala se cvičením tak po 2m. akorát vím, že se doporučuje nejdřív začít šikmýma břišníma. až po nějaký době, ale to nevim jaký, můžou císařovny posilovat přímý břišní svaly. tak úža postavě zdar ! 🙂 když zjistíš další info, klidně napiš. císař mě čeká znovu, tak ať už konečně vim 🙂)) 😉 😵

meduza
9. srp 2011

@hehena Me se bohuzel zadna rehab. sestra nevenovala. Neco malo jsem vcera vycetla na internetu. No uz mame 2 mesice skoro za sebou, tak uz pak pomalu taky zacnu. Zustala mi polovina pribrane vahy, tak vzhuru do boje. Teda spis kvuli postave nez vaze 😉

hehena
9. srp 2011

@meduza Meduz za náma přišla rehab. sestra na JIP, kde nám v rychlosti řekla, jak se máme protáhnout před vstáváním... a pak mi nechala jen nějakej papír na pokoji, byla jsem si zrovna odskočit na wc a počkat prostě nemohla 🙂))) 😀 takže se mi taky nevěnovala... já můžu akorát tak rozdávat rozumy, co si z toho pamatuju, do praxe sjem nepřevedla ještě nic 😀))) no achjo...

cincinnati
10. srp 2011

Nám rehabilitační sestra ukázala už v porodnici cviky po porodu a dala nám je i napsané.

xlili
10. srp 2011

@hanickacb Ahojky, já jsem taky 3 měsíce po císaři a Dr. mi po šestinedělí řekl, že můžu dělat vše, při čem mě nebolí ta jizva (kromě skákání). Tak jsem začala hned ve 2 měsíci cvičit a už mám jen 3 kg nahoře. Bohužel tuková vrstva na břiše stále zůstává - tak nevím, jestli vůbec nějaké cvičení na tohle pomůže :(

meduza
10. srp 2011

@hehena @cincinnati @xlili Holky, diky moc za info 🙂

veronikaka
10. srp 2011

Ahoj. Přidávám se k Vám. V těhotenství jsem přibrala cca 12kg. Malá byla malinká-měla 2,15 kg. Po porodu jsem měla dole snad jen tu její váhu a jak jsem byla doma, tak jsem najednou začala tloustnout ještě víc.... 8 měsíců po porodu jsem se rozhodla, že takhle to dál už nejde a začala jsem se hlídat. Počítala jsem si kilojauly-do 5500kJ za den a jedla pravidelně 5x denně (to bylo pro mne asi nejnáročnější). Za 3 měsíce jsem zhubla 8kg. Manžel mi koupil orbitrek a denně jsem cvičila posilování na břicho - to cvičení mě nějak extra nepomohlo, ale cítila jsem se dobře. Bohužel jsem měla strašně moc stresu za poslední měsíc a zase s tím jídlem bojuju. Naštěstí jsem nic nepřibrala, ale úplně mě to rozhodilo a zase jsem se přestala hlídat. Od Ing.Havlíčka mám koupenou kuchařku a vařím podle ní.

kkaminka
14. srp 2011

Zdravím holky,já přibrala v těhu 22kg 😕 .Malý bude mít 2 měsíce a mám ještě 6 kg nahoře.Kojim,žádnou dietu nedržím.Maličký mi dává fakt zabrat.Mám doma dvd s Katkou Kynychovou,cvičila jsem v těhu a teď i v šestinedělí a po šestinedělí.Mohu vřele doporučit a na to bříško opravdu první šikmé břišní svaly posilovat,pak za dalších 6 týdnů i přímé břiš. svaly.Zatím jsem tomu moc nedala,ale polepším se. 🙂

broucek2
14. srp 2011

Ahoj holky, váhu jsem nechala hned v porodnici a pak jsem dokonce zhubla ještě 7 kg navíc díky stresu, nevyspání a kojení, jenže mé tělo si zareagovalo tak, že začalo ukládat veškeré tuky a vše, co jsem předtím vyloučila, takže po 17 měsících od porodu nakonec nosím ještě větší velikost oblečení o 1 než před otěhotněním (mám +2kg a povolené svaly), bříško mám povolené a ani cviky nezabraly. Udělaly se mi svaly, ale to povolené břicho mám stejně přes ně. Navíc jsem se vrátila do práce, takže sedím u počítače, nechodím pořádně spát (což taky znamená, že začne tělo ukládat vše). Vyrazit na cvičení moc nehrozí, protože není, kdo by mohl pravidelně hlídat, manžel taky hodně pracuje. Začala jsem teď chodit na lymfomasáže a ještě chci vyzkoušet Vacushape a případně Zumbu, protože tanec miluju. Taky jsem si nechala sestavit jídelníček a snad se někam pohnu. Balanční boty taky mám, nevím, zda pomáhají, mám je jen cca měsíc a nechodím v nich každý den.
Bývám tak unavená, že si raději sednu než někam vyběhnout nebo něco podobného, takže hold přibírám. Podle BMI jsem v normálu, ale cítila jsem se líp, když jsem měla o 5-7 kg méně.

camilca84
18. srp 2011

Ahoj holky. Jak to tady čtu, tak mám spíš opačný problém. Z porodnice jsem odcházela s 3 kily navíc (v těhu jsem přibrala celkem 9kg), ale teď, když je dcerce 12 týdnů, jsem zhubla o 7 kg (před otěhotněním jsem měla 63, teď mám 56 kilo). Nevím, jak je to možné. Chutě mám obrovské, hlavně na sladké, jím hodně jogurtů a piju každý den kefír (na radu doktorky), manžel mi říká, že bych měla přibrat, že jsem prý hubeňour a líbila bych se mu buclatější. Jenže já nevím, jak to mám udělat, když tak samovolně hubnu. Je to tím kojením? Stresy žádné nemám, dcera je zlatíčko a teď už se budí v noci jen 1x, někdy až ráno, takže ani únava... Jinak těm, co si přejí zhubnout, držím palečky, ať se jim to povede...

nikoletka77
18. srp 2011

holky, i já se přidávám... 8měsíců po porodu a pořád si připadám, jako kombajn :( mě se to všechno drží na bocích ...
jinak nikde nic. ale na těch bocích mám asi ty zbylé 4kg. cvičím pořád, málo jím a furt nic :( takže nebuďte smutné, jsem na tom podobně 🙂

broucek2
21. srp 2011

@camilca84 byla jsem na tom hodně podobně. Za těhu, jsem přibrala 9 kg, pak jsem se dostala na -7kg proti váze před otěhotnění, ale teď už mám +2 kg proti váze před otěhotněním, takže neboj, tělo to dožene. Mně taky nadávali doma všichni, ale teď si nadávám já, protože jsem byla spokojenější s nějakým kilem dole.

rozarka65
22. srp 2011

@camilca84 Ahojky,je to snad tím kojením...po prvním mimi jsem měla "jen -2kg" než před otěhu,celkově jsem přibrala 20kg...víc dolů mi to naštěstí nešlo,už ani nebylo co hubnout,vážila jsem 46kg....nic jsem pro hubnutí nedělala,jen kojila...uvidíme teď podruhé....mám pořád 5-7kg nahoře oproti váze před otěhu...vážím 55kg...při své výšce 172cm bych už hubnout ani nemusela.....náš taťka by byl rád,kdyby mi těch skoro 20kg zůstalo...že jsem se mu tak líbila víc...

pelenka
25. srp 2011

@blueeyes86 Chodíš na powerplate při kojení? Já s ním mám velmi dobré zkušenosti před těhu, ale při kojení se nesmí, dokonce jsem to ve studiu i podepisovala - seznam věcí, při kterých je zakázaný.