Je po porodu lepší joga nebo pilates?

j.a.n.u.s.
1. lis 2009

Chtela bych zacit s jogou...po porodu je to telo tak nejak zhuntovane... 😵

Tak zajete jogistky...kolik si mam pripravit penizek, energie a co vsechno se /ne/zmenilo s vasim telem, dusi.... 😉

Anebo Pilates?

aponchie
1. lis 2009

yoga me nestoji nic jen cas 😎 jsem pro yogu

filipal
1. lis 2009

joga sa da vyborne cvicit podla dvd. staci ti nejak apodlozka, pohodlne oblecenie...
je vyborna aj na upokojenie...
inac ja som cvicitelka jogy, tak sa kludne pytaj... 🙂

gangulienka
1. lis 2009

ja ked som cvicila jogu som bola velmi spokojna...cvicenie prijemne nie velmi narocne ale ani flakaren....pri relaxacii na konci cvicenia som casto zaspala ale na druhy den srsala energiou, naucila sa spravne dychat, relaxovat, nebolela ma hlava ani chrbat, proste bolo to super 😉, bolo to davno takze ceny sa zmenili
asi je cas zacat znovu
😵

gangulienka
1. lis 2009

filipal aj ucis jogu ?

kisska
1. lis 2009

ja som skusila obe a zalezi od toho, co ti vyhovuje - Pilates, lezis na zemi, spotis sa jak somar v kufri, ale dynamika takmer ziadna. Len spravne cielene cviky, z ktorych mas svalovicu na takych svaloch, ktore ani nevies, ze mas. Chudnutie je mozno cielenejsie, rychlejsie, ale mna tento styl vyslovene nebavi.
Joga - jednoduche cviky, zamerane na spravne na dychanie, ma to aj stavu (teda ten spravny styl jogy, myslim, ze ja som prevadzkovala Power jogu), tempo, rytmus. Nespotis sa az tolko, ale svalovicu si vies tiez uhnat. Pre mna to bolo viac o pohode, relaxe, vycisteni hlavy. Chudnutie je trosku pomalsie, ale mozno aj trvalejsie, pretoze pri tomto style som vydrzala dlhsie 😉
treba vyskusat a uvidis, co ti vyhovuje 😉 Cena a natresk zaujemkyn bol vsade rovnaky 😉

musko
1. lis 2009

hlasujem za kombináciu oboch - skúsila som to a znova sa chystám 😉

filipal
2. lis 2009

ano, gangulienka, viedla som kurzy jogy pre zaciatocnikov, pre deti aj pre buduce mamicky

kristi
2. lis 2009

mne to prijde cely nuda 😒 ani jedno by me nebavilo

j.a.n.u.s.
autor
2. lis 2009

...me nebavi fitness...nemam na to.

Filipal...super....otazka: neni problem, kdyz clovek trpi skoliozou patere?

j.a.n.u.s.
autor
2. lis 2009

kisska...somar v kufri 😀 😀 😀 😀

filipal
2. lis 2009

veru, nie kazdemu to vyhovuje. joga je skor pre ludi, ktori radi nacuvaju svojmu telu a tuzia po skludneni.
vyvolava aj prijemne pocity. az take mravencenie... 😉 ale prijemne...
mala som kamosku, ktoru joga priam iritovala, tvrdila, ze ona musi skakat, robit nieco dynamicke, riadne sa spotit...
nuz, ludia su rozni...
ja napriklad robim aj nordic walking v prirode - tam sa zapotim, chodim aj do posilnovne, tam si spevnim telo a jogu mam skor na relaxaciu, uvolnenie, strecing...takze najlepsie je jogu s niecim kombinovat. ale je to uceleny system a da sa robit joga aj solo.

luise
3. lis 2009

Určite ju odporúčam aspoň vyskúšať, aby si vedela, či Ťa to chytí. Mňa veľmi chytila a moc ma to baví. 😉

filipal
3. lis 2009

ano, janus, jogu mozu cvicit aj ludia so skoliozou 😉
poznala som jednu dievcinu, ktora si pravidelnym cielenym cvicenim dala chrbticu do poriadku. ale vraj cvicila niekolko krat denne. samozrejme ti prospeje, ked si zacvicis par krat do tyzdna... ale 2- 3 krat je minimum 😎

binki
4. lis 2009

tak po porodu jsem šla na pilates, ale moc mi to nešlo, protože můj rozřízlý vak mi docela překážel 😀 protože jsem cvičila léta před těhu, tak jsem doma cvičila takovou svoji sestavu... ale chce to mít klid, mně bohužel syn stále visí na kalhotech...
k joze se chci vratit, abych dala do pořádku štítovku, ted hledam studio, kam bych mohla tady v Istanbulu chodit...

moje rada - nakombinuj to a cvič podle svých možností, ono se to postupně vylepšuje 🙂

yoga - zkus hathajogu, na to ti stačí dobrá podložka

pilates - super nápad, ale někde pod dozorem, abys dýchala správně, pak i doma

sisi.v
4. lis 2009

zkusila jsem oboje, a nakonec jsem skončila u power jogy. je to těžší, víc se zapotíš, ale mě to baví víc právě tím, že je dynamičtější. pilates mě nevzal.
power jogu cvičím asi dva roky a nebolí mě záda, když jdu z hodiny jsem zpocená, ale odpočatá, zlepšilo se mi držení těla. jinak pokud začínáš, doporučuju navštívit alespoň pár lekcí pod vedením instruktorky, protože ti vychytá špatné postoje atd., pak už můžeš cvičit sama.

j.a.n.u.s.
autor
4. lis 2009

Jste zalte holky, diky moc! Napisu jak mi to jde...

barbisha
10. črc 2010

ahojte,nakolko moju novu temu uzavreli,aj ked je tato uz 3/4 roka stara 🙂,nevadi....
chcela by som vediet, ci chodite cvicit niektore jogu,al. ju cvicite doma? tie co ju cvicite, ako sa po joge citite?ake druhy a styly jogy mate radi?

jajka78
2. pro 2010

a ktore cvicenie by bolo na spevnenie panvoveho dna, este ma napadla kalanetika.
Jedno z tychto toch cviceni- joga, pilates, kalanetika, neviete niektora?
diky.

marianka79
2. pro 2010

@jajka78 všetky 😉 😀 😀 😝

jajka78
2. pro 2010

tak uz len vybrat, je riadne rozpadnute 😀

sorciera24
2. pro 2010

ja cvicim jogu....od septembra som zacala chodit na kurzy a kazdy den ju cvicim aj doma, kedze je to system a treba ho cvicit pravidelne....aj mm som zapojila 😉 joga nie je len cvicenie ale zivotny styl, relaxacia, uvolnenie, poznanie pravdy....cize po cviceni sa aj tak citim....uvolnena a zaroven plna novej energie....a velmi to pomaha na krize a chrbat....manzel mal velke problemy, ale ako cvivi jogu, tak sa mu to velmi zlepsilo... 😉 tot moje pocity v skratke🙂

stanili
2. pro 2010

ja cvicim vinyasa flow yoga - este som len zaciatocnik, cvicim pol roka, ale konecne som nasla cvicenie, ktore mi vyhovuje, nie len po stranke fyzickej, ale aj psychickej a taktiez filozofickej, nie som typ, ktory sa zavre v posilovni a pri slove aerobic, zumba ma oblieva studeny pot nakolko nemam zmysel pre rytmus, takze som velmi rada, ze som konecne nasla nejake cvicenie, ktore ma naplna.
Co sa tyka spevnenia panvoveho dna odporucam Kegelove cviky

jajka78
4. pro 2010

tie Kegelove cvicim, mam totiz hemoroidy, akosi sa ich neviem zbavit, aj stravu som zmenila, su iba vonkajsie
ale chcem zapojit do cvicenia celeho cloveka, skusim najskor kalanetiku.
ja som stihla, chudnut nepotrebujem len spevnit svalstvo, chrbticu, posilnovna to tiez nemusim

miruska15
16. kvě 2011

Ahojte hladala som niečo o Joge a našla som tuto temu.Začala som chodit na kurz Jogy a strašne ma to chytilo.Ja som lenivy tip priznavam ale toto mi vyhovuje som s jogy nadšena.Možno ma to prejde a možno nie.Ale chcem sa Vas opytat či neviete o dobrej knihe kde by boli vysvetlene všetky tie pozicie a cviky alebo dobre DVD.Vdaka

lecko
16. kvě 2011

@miruska15 Ja uz skoro styri roky cvicim jogu podla DVD, vola sa to a.m. & p.m. yoga. Je z roku 2002 ale myslim, ze by si si ho mohla kupit cez internet, ak nevadi, ze je v anglictine. Vyslovene odporucam, pretoze je rozdelene na ranajsie a vecerne cvicenie. Ranajsie ma 15 minut, vecerne 20, a obe su velmi prijemne, rovnako ako aj hudba a prostredie (rano predcvicuje Rodney Yee na plazi na Hawaii a vecer Patricia Walden niekde v pusti Grand Canyonu) Je to cvicenie pre zaciatocnikov (aj ked ja ho uz cvicim styri roky🙂). Ranajsie cviky su hlavne na zahriate chrbtice (zacina sa poleziacky), vecerne su uz narocnejsie a mavam z nich v nohach svalovicu. Cvicia sa klasicke pozicie ako napr. pozicia bojovnika, psa, dietata, kobry). Styl jogy, ktorou sa moje DVD zaobera, sa vola Yiengar Yoga.
Takisto som zacala cvicit pilates, zatial nie pravidelne, ale dopracovavam sa k tomu. Cvicim podla DVD, ktore bolo pred par rokmi prilozene v Sme. Skusila som to pred par rokmi, ale velmi ma toto cvicenie nudilo, v marci som sa k nemu vratila a kedze mam bolesti v chrbate, milo som bola prekvapena.
Jedina velka investicia bola protismykova podlozka na jogu. DVD s jogou ma vyslo na 15 eur.

miruska15
16. kvě 2011

Dik no vidiš aj tu podložku chcem.Dnes vlaste za pol hodku idem cvičit tak sa tam spytam či nepredavaju.Ok kuknem to na nete pa

miruska15
23. kvě 2011

Baby neviete niaku str. na nete kde su pekne vysvetlene cviky pover jogy aj s foto našla som len toto pzdrav slnka http://ocviceni.fitweb.cz/joga-pozdrav-slunci-a... diky moc

petruna110
2. čer 2011

Já jsem zase pro pilates, jóga je dobrá pro harmonii těla, ale pilates tělo zpevní a zlepší i držení a rychleji se hubne.

prinzess
19. črc 2011

ja som za PortDeBras, je to spojenie PowerYogy, Pilatesu a tanečneho baletu - treba skúsiť 🙂

josie3331
9. srp 2011

ja mam dvd od Fredyho Ayisiho a zatial som skusila Yoga Dance a bolo to super... mate ho niektora?