Jí jen mixovanou stravu, máte zkušenost?

kkikkina
23. srp 2014

Ahojky hokly, poraďte, můj syn ( za 3.týdnu mu bude rok) chce k obědu stále jen mixovanou stravu. Když mu dám do toho trochu kousků, hned pozná a plive a už nechce jíst. a když mu to jen rozkrájím a vůbec nemixuju, tak vyplivne hned. Takže zbaští jen oběd mixovaný. Když někam jedem, můsím kupovat jen skleničky ty úplně mixované. Tak nevím, jak syna naučit na kousky, aby už mohl jíst s námi obědy. Máte některá zkušenost?? Přitom chleba namazený mu navám rozkrájený a ten s ní ale co musí kousat tak nee....jsem z toho bezradná Děkuji za vaše rady

lidag
23. srp 2014

ahoj. Mám s tím zkušennosti, malá také dlouho chtěla jen mixovanou... Tak jsem to neřešila a mixovala 🙂 První zoubek měla až na konci 10. měsíce, tak na to byl vcelku asi i nárok. Pak sama od sebe začala víc jíst kousky. Dnes samozřejmě nechce o mixovaném jídle ani slyšet 😀 /v září jí budou dva roky/

lpamela
23. srp 2014

Taky jsem holce musela dlouho mixovat. Zoubky ji začaly vylézat až na roce. Kousky jí úplně dávily a natahovaly. Jednou kousat určitě začne. Dala bych tomu čas.

kkikkina
autor
23. srp 2014

On má právě už šest zubů ale asi bude lenivej kouset 🙂 Takže myslíte, že ho nemám nějak nutit. Bojím se, že by se sklamal...

lenicka07
23. srp 2014

@kkikkina Taky bych to nechala být, nemá cenu aby se dávil a trápil, akorát pak bude mít odpor. Polévky jsi zkoušela? Myslím třeba vývarovou,řídkou, nechat tam zeleninu hodně na měkko a malé kousky, nějakou zavářku do toho. Jinak bych mu asi dávala do ručičky různé jídlo, ať zkouší okusovat, křupku, kousek jablka, banán, sýr atd. Co jde, mu zkusit dát na talířek pokrájené, ať si to jí sám - uvařenou zeleninku, kousíčky masa, kousek bramboru, těstoviny...

kkikkina
autor
24. srp 2014

Právě že, když mu dám zeleninku i masíko na kousky na talířek, tak zvedá žaludek, ani když si to může vzít sám, tak to nesní. polévka také namá šanci, když jsou tam kousky. Křupky mu nechutnají ale chleba moc rád ochusuje, jelikož se mu jako by rozpouští trochu. Takže nevím jak s tima kouskama při obědě :-/

lenicka07
24. srp 2014

@kkikkina Tak to asi nehroť, nemá to cenu. Ještě bys mohla zkusit něco do jogurtu, třeba na hrubo nastrouhat ovoce, nalámat piškot. Víš mě obě děti v určitých obdobích jedly hrozně, holka od 13 měsíců, kluk zas po střevní chřipce měl asi 4 měsíční období, kdy sice kousky jedl ale najednou zničeho nic začal dávit, jak když to neumí polknout. Časem to přejde. Možná ještě ho zkusit zabavit, mě malej většinou začal dávit, když neměl dost zábavy, třeba zahodil všechny hračky co měl na stolku a já mu rychle nepodala jiné. Malá zase koukala na pohádky, to byl jediný způsob jak do ní něco dostat.

koncita
24. srp 2014

@kkikkina měli jsem úplně stejný problém, malej nechtěl kousky hrozně dlouho, v roce měl ještě určitě všechno do hladka (a to měl 8 zubů!), jinak se dávil a zvracel....chce to jenom čas a trpělivost, prostě občas zkusit a nenutit, sám si na to přijde, neboj 😉

kaculinek1
25. srp 2014

zkus dobroty 🙂 piškoty nalámané v přesnídávce (trochu nechat nacucnout). Dětské sušenky, když bude nejhůř mléčný řez nebo brumíka. Nebo třeba kuskus to jsou malinké kousky. Nebo zkuste čočku. Vím že je trend nekořenit, ale zkus mu dát jídlo, co jíte s manželem (hold to jen decentně ochutíš), možná když vás uvidí. Jo a z tvého talíře, aby fakt viděl, že je to, to co jíte vy dva 😉 když to nezabere, vyčkejte, však on do patnácti na kaši nezůstne 😀

kkikkina
autor
28. srp 2014

děkuji za rady. kuskus už jsem zkoušela a zvedal kufr 🙂 Ale je zajímavé, že třeba papriku, či okurku okusuje ale když má kousky jiné, tak neexistuje. Tak snad časem Zkoušela jsem i hodně rozmořit knedlík v omáčce ale také bléé. Tak snad někdy začne jíst jak dospělák...

besita
10. pro 2014

Ahoj holky, naše 9měsíční princezna není také schopná sníst kousíček čekoholiv, stravu má v příkrmech zatím jen tu rozmixovanou a to ještě spíše řidčí (třeba kuřecí maso se zeleninou), ale jakmile je třeba někde kousíííčíček něčeho, tak to zvrací. Nevím, jestli je to normální, nevím, jak ji mám naučit polykat 😢 Když jí dám něco na kousání, tak jak si to "ukousne" (má 6 zoubků) a hned se dává a vyblinká třeba celý žaloudek. Poradí někdo prosím, co s tím?

handula83
12. pro 2014

@besita Moje malá má dva zoubky,jak jí uvařím něco co nemixnu dusí se.Zkusila jsem kupované skleničky a je to zajímavé tam jsou větší kousky a baští jak divá.Holt umí to uvařit 🙂 Jinak děti se opičí po nás,takže i s dvěma zoubkama jí dám kousek rohlíku s maslíkem do pusinky a dělám jak má kousat 😉 občas si připadám jak šašek,ale funguje to,šrotuje jak mazák 😀

1velrybka
14. pro 2014

Naše Maruška má sice 8 zubů, když dostane jemné měkké kousky (takové, jako třeba obsahují kupované skleničky pro 8měsíční děti, takže nic velkého), tak to sice bez problémů sní, ale pak to často vyzvrací. Má obecně problémy s častým zvracením - cca jednou týdně (někdy častěji, někdy méně) "vyhodí" komplet obsah žaludku. A když má ty kousky, tak je to častější. Prostě to sní (někdy všechno) a pak najednou to vyhodí. Takže jí to zase radši mixuju, ale pomalu bych asi měla najet na droboučké kousíčky, nebo co myslíte?

bmiusinka
12. led 2015

Ahoj mám skoro 7.měsíční dcerku má 2 zoubky. Papá jen rozmixovanou stravu.Chtěla jsem jí začít dávat jen rozmačkanou stravu. .Jenže když jsem to zkoušela a ucítila v pusince kousek tak se jí zvedal žaludek.Ale zajímavé je ,že když jsem jí dala do ručičky ten dlouhý dětský piškotek tak ho žužlala a ty kousky jí z toho nevadili ,Tak jsem zkusila ten piškot rozmačkat do přesnídávky kterou má moc ráda jenže jak ucítila kousek tak se jí opět zvedl žaludek. Nechápu jak je to možné? ☹

kkikkina
autor
13. led 2015

Ahojky, tak už se nám to podařilo, od 15měsíců jíme konečně stravu, jako dospěláci. Takže mu jen vše nakrájím na kousky a už jí obědy s námi, už jí i nemixované polévky. Takže dle vlastních zkušeností mohu říci, že to chce prostě jen čas. Každé dítě je jiné a vždy do toho dospěje. Hlavně nenutit. 🙂