Jillian Michaels, vyměňme si zkušenosti

badik
4. led 2013

Jillian Michaels-jelikož se tady tohle jméno často vyskytuje v KZ rozhodla jsem se vytvořit tady diskuzi,kde si můžeme navzájem vyměňovat zkušenosti a podporovat se.Pro začátek by mě zajímalo kdo jak dlouho a jak často cvičí a jaké má úspěchy.Já osobně mám za sebou pouhé 3 dny a vím že nebudu mít možnost a nejspíš ani náladu cvičit denně,ale chci do toho alespoň pro začátek dát maximum.

nasekuratko
6. led 2013

@piskle89 taky bych brala jídelníček-pro inspiraci 🙂

pajinka85
6. led 2013

@nasekuratko http://www.stalesexy.cz/produkt/11092/zestihluj...

mě celulitida trápí hodně, tak zkouším všemožné

piskle89
6. led 2013

@nasekuratko děkuju 🙂cvičila jsem denně, za těch 40dní jsem vynechala třeba jen 3dny a to proto, že jsem nemohla došlápnout na nohu a protože jsem byla nemocná.
@johnatanka děkuju 🙂 jídelníček zkopíruju 🙂 jinak bydlím kousek od Náchoda, ale většinu času trávím v Praze, kde studuju a pracuju.
ono je právě super se nafotit, aby člověk měl srovnání a já vždy když kouknu na foto, tak vím, že se k tomu vrátit nechci :D

piskle89
6. led 2013

Jídelníčky Míša

Upozorňuji, že to nemám sestavené od žádné výživové poradkyně, jídlo si sestavuju sama. Ne vždy se mi podaří dodržet 5500KJ, které mi nastavil StobKlub a ne vždy se mi podaří mi u všeho zelené (dobré) světýlko. Svačiny se snažím mít 400 – 600KJ, někdy mám o trochu více. Obědy kolem 1800KJ, snídaně cca 1300KJ a večeře 1100KJ. Někdy to je o trochu víc, někdy o trochu méně  Stále se učím!!

Upozorňuji také, že se snažím hodně pít. Někdy mi to nevyjde např. o 200ml, ale většinou vypiji minimálně 2l vody, popř. vody s citronem, čaj.

Snídaně
• 2 plátky pšenično – žitného chleba (slunečnicový), Lučina (normální, pažitková – ne Light), Eidam 30% nebo Šunka kuřecí (kupuju Hurvínka )
• 2 plátky pšenično – žitného chleba (slunečnicový), lehce potřít máslem (používám klasické máslo), domácí marmeláda
K těmto variantám piji 250ml polotučného mléka
• 1 plátek pšenično – žitného chleba (slunečnicový), 150ml mléka, 40g pražených ovesných vloček (doma dělaný)

Takto to střídám. Někdy přidám zeleninu. Někdy, když mám málo KJ, tak ovoce.

Svačina dopolední
• Jogurt bílý (activia, activia sladká, jiná značka, nebo choceňský)
K jogurtu (kromě choceňského, ten má hodně KJ) si dávám ještě ovoce (švestky, jablko…)
• Banán
• Activia drink
• Jednou týdně Bebe s brusinkami (ty mají nejméně) – ale mají hodně – cca 900KJ (uberu na jiném jídle) nebo musly tyčka (bez polevy)
• Ovofit tvaroh
• Jogobella fit

Různě to střídám. Když banán, tak samotný. Stejně tak choceňský jogurt. Ten si dávám taky samotný. Jinak k jogurtu ovoce. Když sušenka, tak jednou týdně a samotná.

Oběd

Uvedu pouze některé příklady, ale také to hodně střídám. Dávám si 150g přílohy, 100g masa, zelenina. Gramy uvádím na jednu porci, ale je to dost orientační.

• 150g čočka, párek, vejce
• Některé recepty ze stob klubu
• 150g těstovin, 90g tofu, cca 200g zeleniny
• Zapečené brambory s brokolicí a kuřecím masem (100g masa, 150g brambor, 80g brokolice, 35g cibule, Eidam 30% 30g, jedno vejce)
• Tortila, 100g kuřecího masa, zelenina
• Zeleninové rizoto (150g rýže, 100g masa, zelenina)
• Atd….

Svačina odpolední
• Dva křehké chlebíčky (křehké plátky tmavé, kneckbrot žitný, kneckbrot se sezamem, activia pšeničné plátky – snažím se to střídat, abych na to stále měla chuť) s Lučinou, šunkou (nebo sýrem), zelenina

To mám takřka každý den. Vždy si na to dám buď šunku nebo Eidam 30% (sýry také kupuju různé, vždy do 30%).

Večeře
• 50g korbačíků, dva křehké plátky, zelenina
• Dvě vejce, dva křehké plátky, zelenina (natvrdo nebo míchaná vajíčka)
• Půlka mozzarelly, dva křehké plátky, zelenina
• Dva párky (kupuju s 85% masa), dva křehké plátky, zelenina
• Zeleninový salát
• Tuňák, křehké plátky, zelenina
• Olomoucké tvarůžky (jedno balení), dva křehké plátky, zelenina
• Dva křehké plátky, Lučina, šunka či sýr, zelenina
• Dva tousty (tmavý toustový chleba, mírně potřít Lučinou, šunka, sýr)

Přikládám jeden den mého jídelníčku, takto se nějak pohybuju:
Snídaně:
• Dva pšenično – žitné chleby s Lučinou a šunkou (Hurvínek – nejvyšší % masa z balených salámů – myslím 90%)
• 250ml polotučného mléka

Svačina
• Ovofit tvaroh 140g
• 70g jablka

Oběd
• Květákové placičky s kuřecím masem
• 150g brambor
• Zelenina
• Recept ze Stob klubu – moc dobrý

Svačina
• 2 křehké plátky
• Lučina
• 1 plátek šunky (Hurvínek)
• Zelenina (jak se mi chce, tu jím dost neomezeně – hlídám si jen 350g, abych měla minimálně)

Večeře
• 2 vejce
• 2 křehké plátky
• Zelenina

Někdy mi svítí červěně tuky, tak si dám více Lučiny, tučný jogurt, tvaroh atd.
Když mám hodně sacharidů, tak uberu např. jeden plátek chleba ke snídani, nebo si dám jen jogurt, bez ovoce, ale většinou mi takhle sacharidy vychází dobře.
Někdy mě svítí červeně i bílkoviny, i když se snažím, tak mi to někdy nevychází.

Příjem mám cca 5000 – 5500KJ

K tomu mám pravidelný pohyb:

• Cca 6x týdně cvičím s Jill
• 1x týdně cca 3h úklid (takřka bez zastavení – vysávání, stírání, prach, sociálky, chodba atd. + okna)
• 4 – 5x týdně hlídání dětí (malé děti) – procházky v parku, hřiště, hraní doma
• 1x týdně 1h žehlení
+ 2x týdně 1,5h kurz cizího jazyka
+ studium vysoké školy
+ příležitostný pohyb (kolo, brusle, procházky…)

pajinka85
6. led 2013

Já mám holky koupenou knížku- Krabičková dieta. tam je sepsaný jídelníček na 10 týdnů. Je to vyvážené a na 5000 Kj. Já si občas přidávám, měla bych mít víc kvůli kojení.
Ale jídla jsou jednoduchá a dobrá a jíme podle toho celá rodina. Honza hubne taky a ještě k tomu má jaterní dietu (tak musíme nějaké potraviny vynechat) a Kubíkovi to přizpůsobím tak, aby mu to chutnalo.

michaelarackova
6. led 2013

@piskle89 Narazila jsem náhodou na tuto diskusi a viděla tvoje fota a už mám první lekci za sebou!!! 😀 Bohužel jsem po půlroční nemoci a operaci a na těle to je znát, po operaci jsem hodně shodila, a to si chci udržet!! 🙂 Takže začínám s váhou 58,5kg a mírami zadek 99cm, boky 88 cm, pas 70 cm, stehna 54 cm.

devendra
6. led 2013

@piskle89 Krása. Moc ti to sluší 😉

Já si dala včera Banish fat a dnes se chystám na No more trouble zone. Začala jsem kombinovat kardio cvičení s posilováním a tyhle dlouhé workouty si můžu dát jen, když je manžel doma a pohlídá malého. V týdnu na mě čeká asi six week six pack a asi oblíbený Shred. Pořád si zvykám na nové dvoukilové činky a je to fakt znát. S kilovkami naprosto v pohodě a s dvoukilovkama vražda 😀

piskle89
6. led 2013

@michaelarackova já začínala s váhou cca 57kg ale třeba míry přes stehna, jak ty píšeš 54, to mám teď :D ale jinak já říkám, že jsem opravdu důkaz, že to funguje. ale je to hodně o pevné vůli, to určitě. Já se dřela, abych byla spokojená a teď přes vánoce jsem se třeba vůbec nehlídala, jedla jsem, co jsem chtěla..ale zase jsem chodila na procházky, 2x jsem cvičila a od včera chodím do tanečních pro pokročilé, takže pohyb je pořád 🙂 a kg jsou stále stejné. Možná mám 1kg nahoře..když to jde dolů tak jak má, ne nijak razantně, tak věřím, že je to dlouhodobé 🙂
@devendra děkuju 🙂

pajinka85
6. led 2013

@piskle89 gratuluji 🙂 jsi kočka

piskle89
6. led 2013

@pajinka85 děkuju 🙂 Jill je kouzelnice :D

sunysara
6. led 2013

ahoj holky, tak dneska předposlední den jil prvního levelu a super. jen jsem zjistila že mito jde víc ráno jak večer. víc se potím nevím čím to je. chtela bych jeste třeba orbitrek ale zatím dávám to cvičení a padám s tema mýma kilama. nemeřila nevážila jsem se. musím proste to nejak vydržet. zítra se asi přeměřím po tech prvních deseti dnech , už se teším na další level. nejak me to chytlo. jen musím ještě vychytat jídlo které dávám parádne si myslím obedy si dávám mín a klasické hlavne rýži brambory a maso. omáčky mám lehkeé takže v pohode. spíš to pečivo mám tmavé ale nevím co ještě jiného jaké knackenbroty nebo nejaké ty racio rýžové?????

johnatanka
6. led 2013

@piskle89 super, díky za jídelníček, jak píšeš o tucích, tak stačí i ořechy, mandle, ty já můžu, tak to doháním v nich, taky jsem si koupila rozemleté špaldové klíčky - má to podobnou chuť ořechů a dávám si to do jogurtu a lněný semínko, to má taky ty nenasycený mastný kyseliny, ale musí se to rozkousat - Kluci v akci z toho dělali chipsy k tv, ale musí se to 10hod sušit v troubě nebo v létě na slunci (to tam říkají, ale nedovedu si představit, jak to suší na balkoně a mouchy jim přes to lezou 😝 😅 )

johnatanka
6. led 2013

@piskle89 mně pobavilo to tvoje žehlení a hlídání dětí, jéééé to kdyby se po tom hublo 😀 😀 😀

tad leje, tak dám asi jen Jill dneska, možná prochajda, to se uvidí

johnatanka
6. led 2013

nebo vytáhnu rodinku plavat 😉

sunysara
6. led 2013

holky ted jsem se bavila s kamoškou a ona prý že jill stačí že žádný jiný pohyb byt nemusí me to připadne teda jako málo půl hodky a pak nic.

badik
autor
6. led 2013

Holky na celulitidu můžu doporučit tohle http://tiande-prerov.webnode.cz/products/krem-p... a tohle http://tiande-prerov.webnode.cz/products/sul-pr... krémem se namažu před cvičením zvyšuje to i účinek cvičení a ze soli si udělám zábal má to fakt skvělý účinek.já to teda používala při plavkové sezoně,ale teď když jsem se dala do cvičení budu kupovat zase.samozřejmě když přestanete používat a nebudete nic dělat a jen se cpát jako jsem to udělala já v poslední době celulitida se vrátí ☹

johnatanka
6. led 2013

@badik díky za tip, právě jsem nad nějaký celitiďákem uvažovala a i cena jde, páč už nekojím, tak konečně můžu 😀 a kdysi na spinning jsem se taky mazala a obalovala strečkou, tam to není slyšet šustění,

@sunysara mně Jill tedy rozhodně nestačí, musím nějakou prochajdu nebo nějaký další výdej mít, zítra začíná opět maraton - školka, kroužky, pevný rozvrh, takže od zítra i pilates a občas plavání a chtěla bych pátky odpo zas spinning, je fajn na kondičku a i jsem po něm dost zpevňovala lýtka a nohy vůbec celý, to je jasný ... a taky je dobrá rychlochůze, mám ten měřič tepu a mně třebas stačí kolem 170/min a spaluju, což je fakt rychlochůze a ještě můžu krafat a ujdu toho mnohem víc než když jsem chodila běhat, ale není to zas na fyzičku, chce to střídat všechno možný a kombinovat, aby to bavilo 😵

johnatanka
6. led 2013

@piskle89 taky si dávám kolem 100g masa, šmakouna, ryby, tofu mi moc nejede, tak to nekupuju, ty přílohy - to je váha vařený nebo před uvařením? Já si to vážím před vařením a k obědu a večeři přidávám 200g zeleniny - syrové nebo mražené na kapce oleje osmahnuté na cibulce, dnes jsem udělala salát, mrkve, jarní cibulka a jogurt zálivka s troškou oleje, sůl, pepř a trošku hořčice a jen jsem to na to kydla ani nemíchala a jedli jsme to tak 😅 , ale zásoby dochází, musím doplnit ovoce i zeleninu

krejci1510
6. led 2013

Ahoj holky, já jsem s Jill začala včera, doporučila mi to výživová poradkyně. A když tady vidím ty výsledky, tak jsem docela namotivovaná 😝 Jídelníček na míru budu mít snad příští víkend, tak jsem na to zvědavá 🙂 Poslední dobou jsem dost přibrala, tak jsem se rtozhodla s tím něco udělat, jelikož se chceme začít snažit o prcka a bojim se, že po pokud něco neshodím teď, tak po porodu už se toho nezbavím 😒

badik
autor
6. led 2013

teda jsem fakt ráda že jsem tuto diskusi založila,hodně mě tu motivujete.

devendra
6. led 2013

@sunysara v tom je právě ten vtip, že stačí ta půl hoďka. Ale jestli chceš být masochista jako já, tak si od ní dávej delší workouty 😉

devendra
6. led 2013

Jinak děvčata já těm krémům na celulku fakt nevěřím. Ono to bez toho pohybu fakt nejde, to nezachrání ani žádný krém. Mě začala celulitida mizet asi 14 den s Jill a teď mám nožky jak osmnáctka 😀 a bez drahých a zázračných krémů.

majule_j
6. led 2013

děvčata,kdybyste chtěla některá něco na namazání na pečivo,výborná a zdravá pomazánka z avokáda.. http://www.recepty.cz/recept/avokadova-pomazank... (já jen dávám 2-3 stroužky česneku ted v zimě a šťávu jen z půlky citronu)
a ještě výbornej perník z celozrné mouky http://www.sarka-david.net/index.php?clanek=400 peče se 20-30 min.dle trouby (vyzkoušejte špejlí) - je mňamozní - a můžete do směsi přidat i rozinky a vločky

johnatanka
6. led 2013

@badik mně to též motivuje 😀

badik
autor
6. led 2013

@devendra no však jsem psala že když se to přestane používat a nezmění se životní styl je to zpátky,ale když se to používá tak fakt funguje mám vyzkoušeno.je tam výtažek z chilli papriček a ty pomůžou prokrvit.po té soli mě pěkně pálely nohy,ale výsledek byl super.

majule_j
6. led 2013

chjo já už chci taky cvičit ☹ se tady válím jen po balonu nebo cvičim pilates ☹ 😀

ivetinka
6. led 2013

tak dnes se mnou "cvičil" i synek 😀 bylo roztomilé vidět jak se tady plácá,ale vydržel se semnou plácat celou půlhodinku a měl obr radost,když jsem ho pochválila,že to vydržel 😀 😀 a taky jsem dnes začala pít tu syrovátku a i ta samotná je super...kolik se jí má denně vypít?nebo jen po tom cvičení?

cisloone
6. led 2013

Přidávám se k "nakaženým" kteří podlehli Jill. Dřív jsem sportem žila, chodila 4 týdně cvičit, jezdila na bruslých, chodila běhat - prostě každý den něco. Pak jsem poznala mého manžela a sport šel stranou. Za tu dobu jsem se vyžrala o 20 kilo víc a opravdu mi to vadí. Chceme miminko a nechci aby muselo žít v takové těle které mám nyní, které jí nezdravé věci a s fyzičkou je na háku. Takže začala jsem včera se cvičením a zdravou stravou, davám si ještě před Jill půl hodinky na orbitreku, aby se tělo krásně zahřálo a nastartovalo. Vyfotila jsem se a to mě nakoplo ještě více, udělám maximum abych se cítila lépe a pohed na mě byl příjemnější 🙂 Takže s chutí do toho....

pajoslava
6. led 2013

Ahoj holky! Tak me tu mate, zitra zacinam se cvicenim 😀 No jsem na sebe zvedava, nejsem sportovni typ, ale proste musim zhubnout ☹ Vahu momentalne nevim, ale tipovala bych na nejakych 65 kg (zvazim a zmerim se zitra) a to mam 157 cm..Vzdy jsem byla oplacanejsi a jen jednou v zivote jsem se citila dobre.. Pred otehotnenim jsem zmenila stravu a zhubla skoro 10 kg. Jenze pak jsem otehotnela.. coz ale neni vymluva, protoze po porodu slo skoro vsechno dolu, ale mala byla raubir a pozdeji jsem se dostala do takove faze, ze jsem se sni nezvladla ani najist a vse si vynahrazovala, az byl manzel doma - vecer.. plus nervy jsem pekne zajidala sladkym. Noo, takze vaha skocila na 68 kg!! Silene! Drzela jsem pak tu ocistu podle Antonie, 5 kg slo dolu, cm sly taky krasne dolu, ale po skonceni opet nervy, stres (stehovali jsme se) a tak jsem zacala primo zrat!!!! A ted jsem tady, protoze vim, ze bez pohybu to proste nepujde.. Jill stahuji a zitra zacnu. I se nafotim 😉 Jen tedy zeny, nechtelo by to soukromou diskuzi? Celkem nerada bych ukazovala verejne sve tuky 😀

fachy
6. led 2013

Tak nevím co se dnes děje, ale cvičím level 1 už asi po 12té (sice už bych měla skočit na level 2, ale dělala jsem mezi cvičením někdy denní přestávky) a dnes jsem myslela že umřu. Vše mě tak strašně bolelo a pálilo. Teď mě i bolí kolena. To se mi nestává. Asi na mě něco leze. Nebo máte některá tuhle zkušenost?