Jillian Michaels, vyměňme si zkušenosti

badik
4. led 2013

Jillian Michaels-jelikož se tady tohle jméno často vyskytuje v KZ rozhodla jsem se vytvořit tady diskuzi,kde si můžeme navzájem vyměňovat zkušenosti a podporovat se.Pro začátek by mě zajímalo kdo jak dlouho a jak často cvičí a jaké má úspěchy.Já osobně mám za sebou pouhé 3 dny a vím že nebudu mít možnost a nejspíš ani náladu cvičit denně,ale chci do toho alespoň pro začátek dát maximum.

rowan
5. led 2013

@loafeer 😀 no pořád sem taková měkoučká, prostě oplácaná 😠

piskle89
5. led 2013

Ahoj holky,
já začala cvičit zhruba v půlce srpna a přestala jsem zhruba na konci října. Dolů jsem dala 10kg (ač jsem chtěla jen 6kg), šlo to pak už dolů samo. Samozřejmě jsem k tomu přidala jídlo 5x denně, pravidelné pití. Počáteční váha 57kg, nyní zhruba 47kg. Když mi váha šla pod 50kg, tak jsem cvičit přestala, nic se nemá přehánět. Jinak přes prsa jsem dala cca - 10cm, přes stehna - 8cm, břicho - 8cm, pas a zadek cca - 6cm, kolena - 4cm, ruce - 2cm.
Jinak jsem zpočátku cvičila 30days shared, protáhla jsem si to na 40dní, pak jsem cvičila 6weeks packs (na břicho) - první level - 3 týdny, a začala jsem ripped asi 2dny, pak jsem přestala. Občas si zacvičím ripped, ale spíš jen tak pro potěchu, než pro hubnutí. Zpočátku jsem si zruinovala chodidla, pak zápěstí a ve finále i prsní svaly, který jsem si natáhla tak, že jsem 10dní skučela bolestí a kdybych si nezašla k dr. tak skučím asi doteď. Mám i srovnávací foto, tak pak někdy dodám, pro motivaci 🙂 přeju vám plno sil a odhodlání, člověk se k tomu musí dokopat, já měla výborného parťáka, svoji kamarádku, se kterou jsme do toho šli po hlavě, tak to šlo lépe 🙂

rowan
5. led 2013

@piskle89 ty bláho ty musíš být průhledná 😅 to jsem zvědavá na srovnávací 🙂 uka!

piskle89
5. led 2013

@rowan průhledná ne, ale je to hodně znát. Ještě pro doplnění info - měřím pouhých 152cm, takže 57kg už bylo hodně. Foto dodám co nejdříve, ale nejsem na svém PC, kde fotky mám (rozbila se mi nabíječka), takže jen co se dostanu na svůj PC tak dodám. Sama bych tomu asi nevěřila, kdybych neměla ty fotky. I když z velikosti M na velikost XS - S. Ještěže má moje mamka obchod s oblečením, protože já musela komplet měnit šatník.

johnatanka
5. led 2013

Holky, takže mám nejdřív začít s tím 30days shared??? To je nejlepší???

johnatanka
5. led 2013
rowan
5. led 2013

@piskle89 ty jsi maličká 🙂 tak to pak jo, ale i tak super váha!

rowan
5. led 2013

@johnatanka prvních 10dní pak L2 dalších 10dní pak L3 deset dní 🙂

claudiaf
5. led 2013

@piskle89 to je úžasný výkon jsi fakt dobrá já chci takýýý 😀 to cvičení by nebyl problém ale to JÍDLO!! Miluj ho 😒
Mám za sebou 2 dny 30 day po prvním jsem nemohla skoro ani chodit po tom druhým je to lepší hlavně ty endorfiny cítím se tak nabitá energií 🙂

claudiaf
5. led 2013

@andelka Mě také lýtka a nožky a jak au au ale nevzdávám to 😀

andelka
5. led 2013

Já jsem taky malá, měřím 160cm,a cvičit jsem začínala před 4dny a zapsala jsem si váhu 61kg. Vážit a měřit se chci až za měsíc. Zítra cvičit asi nebudu, jedem pryč, ráno to nestihnu a večer už jsem KO. Ale jinak chci být poctivá. Zatím mi to jde, čtyři dny 😀

@claudiaf ty endorfiny jsou úplně boží 😵 😵 😵 a zvládám to každým dnem lépe.

claudiaf
5. led 2013

@puppi jojo efekt by určitě neměl nastat nedrží se žádná hladovka .... je to právě o tom cvičení a samozřejmě když se dřu a potím tak si to nezkazím tím že se nacpu.... tak omezím sladké tučné smažené prostě se stačí trochu krotit nepřejídat se ale žádné diety protože tělo ptřebuje pohon při takové zátěči co nám dává Jillian 🙂

Jo-jo efekt je opětovné přibrání hmotnosti po prodělané redukci hmotnosti. Opětovné přibrání je zpravidla větší než byla původní redukce hmotnosti.

Kdy dochází k jo-jo efektu. K jo-jo efektu dochází zpravidla tehdy, kdy se člověk po prodělané redukci hmotnosti rychle (okamžitě) vrátí k původnímu nezdravému způsobu stravování. Nezdravým způsobem stravování se myslí nejenom množství, ale i kvalita a skladba stravy. Naše tělo je zvyklé dělat si zásoby tzv. na horší časy. Pokud tedy držíte dietu (omezujete příjem potravin - energie), Vaše tělo považuje takové období za období chudoby (dříve srovnatelné třeba se zimním obdobím). Jakmile začnete po prodělané redukci rychle "normálně" jíst, tělo si okamžitě začne dělat zásoby na příští "období chudoby" (nebo na zimu chce-li). Jedná se o pozůstatek z minulosti, který máme geneticky zakódovaný v našem těle. Všimněte si, že v teplejších krajích je mnohem méně lidí s obezitou, to je částečně způsobeno také tím, že v dřívějších dobách zde byla celoroční úroda - hojnost a tedy tělo nemělo důvod vytvářet zásoby. Dnes máme celoročně hojnost všeho co chceme - tak tloustneme.

Jak předejít jo-jo efektu. Obecně je odpověď celkem jednoduchá. Zatěžovat své tělo po redukci váhy pomalu a postupně zvýšeným příjmem potravin. Tak si tělo lépe zvykne a nemá důvod dělat zásoby.

Tak ,že jo jo efekt je o jídle e o cvičení 🙂

claudiaf
5. led 2013

@andelka Viď úplně mě to nabíjí i když kolikrát už nemůžu tak potom ten pocit božíí 🙂
já jsem taky prcek 162 cm ale vyžrala jsem se postupně a právě tím blbým jo jo efektem na 66!! a to od srpna z 58 ( jsem před dovolenou držela blbou dietu a pak to takhle dopadá) moje původní váha byla 49!! ☹ ☹ pak jsem začala vyvářet drahému sem tam jsme zašli na véču a už to šlo nahoru jsem se lekla tak jsem hubla.... zhubla pak přibrala jednou tolik a takhle pořád dokola nepoučitelná no.... Ale ted kašlu na diety předpsané jídelníčky cvičím ještě chodím běhat na pás do posilky snažím se necpat ale žádná strikní dieta protože pak jsem se stejně nakonec vždy přecpala . No budu ráda když se dostanu na 52kg Tak držím palce všem 😉

andelka
5. led 2013

@claudiaf já myslím že i když později člověk trochu povolí s cvičením, tak stejně hýbat s enepřestane protože bude zvyklý a taky svaly víc spalují i v klidu, takže jojo efekt by nastat neměl a člověk si to může dlouhodobě hlídat a netrápit se hlady atd.

spiklenka
5. led 2013

Chci začít, mám to stažené už dlouho,ale ne a ne se dohodlat 🙂

andelka
5. led 2013

@claudiaf 66 jsem měla před prvním těhotenstvím 😅 před druhým 63. Ale já jsme byla vždycky baculatá, nejvíc jsem měla asi v době svatby před 5lety, kolem 70kg 😝 trochu jsem zhubla během státnic a pak už jsem otěhotněla. No a v těhu a s miminem a kojící se intenzivně cvičit moc nedalo. Jím tak nějak normálně a ani nechci striktně nic měnit, jen ubrat na sladkém. Tučného moc nejím, však vařím i pro staršího, tak nemůžu dělat často dvě různá jídla (prasárnu pro nás a zdravé pro malého 😅 ).Já nemám nějak dané na kolik bych chtěla zhubnout, o to mi ani nejde, spíš o zpevnění a formování, po dvou prorodech a před 30tkou to potřebuju jak sůl.

andelka
5. led 2013

@spiklenka tak šup hned teď 🙂

madormi
5. led 2013

tak druhé cvíčo s jill za mnou a už mě vše bolí a musím se přiznat, kliky flákám, pže bych nezvedla malou 🙂

claudiaf
5. led 2013

ještě vás budu otravovat ale snad i inspirovat a motivovat 😉 mé oblíbené www o slečně, která to dokázala

claudiaf
5. led 2013

@madormi Já taky ,ale spíš než že bych to chtěla flákat tak spíš nemůžu dám tak 6 😒
jsem tam nedala ty www 🙂 tak tady http://mojetelo.blogspot.cz/p/moje-pokroky.html

andelka
5. led 2013

@madormi já dělám kliky dámské, ne normální, to bych nedala.

tohle je známý blog, úplně neskutečné..motivace jak blázen. Hlavně věřím že snad i po tom měsíci budou vidět nějaké výsledky, jak to ona zaznamenala, to je super.Bych chtěla vypadat jak ona po tom jednom měsíci 😅

johnatanka
5. led 2013

@claudiaf tyhle stránky tu už někdo házel včera, už jsem posílala dál, takovýhle stránky mně nabíjí a dodávají energii a chuť 😉

spiklenka
5. led 2013

@andelka u mně je fáze odhodlávání vždy nejdelší 🙂 manžel ze mě vždy šílí, jaká jsem plánovačka 🙂

badik
autor
5. led 2013

tak dnes 4.den,je vidět že kondička je lepší líp jsem to dávala,ale víc mě všechno bolí,každopádně to dnes hrozně rychle uteklo 😎
jinak kliky-já je v životě neuměla,i když jsem měla období kdy jsem hodně cvičila,kliky byli vždy něco jako výstup na kilimanžáro.ale dnes se mi asi 2 povedly a po nich něco co jim bylo podobné 😀
jinak mám radost když po ránu cítím jak mě bolí prsní svaly,to mě dost motivuje a doufám že to bude mít pozitivní vliv na to co zkazilo kojení a zemská přitažlivost 😀
jo a nevím jak vy,ale já mám vždy po cvičení hroznou chuť na čokoládu.

piskle89
5. led 2013

přesně jak píšeš..když člověk cvičí takový cvičení, tak dieta není na místě..já právě začala jíst víc, aby tělo mohlo spalovat..jedla jsem vyváženě, ale to neznamená, že jsem si o víkendu ke svačině nedala koláč 🙂 začala jsem si připravovat jídlo, krabičkovat ho atd. můžu vám sem pak hodit i návrh jídelníčku, který jsem si sestavila já pro sebe. Třeba to bude k ničemu, ale třeba to někdo využije 🙂 vím jak pro mě byly všechny informace potřebný..zpočátku jsem to fakt hltala..a pak jsem se to všechno postupně naučila 🙂

janca_dobi
5. led 2013

Zravím! Právě jsem docvičila, dnes poprvé. Jsem absolutní nesportovec, jediným mým pohybem je lítání po bytě. Leje ze mě jak z vola, nohy mě asi už dnes neudrží a je mi jasné, že zítra se nehnu. No, jsem zvědavá, jestli se zítra přes tu bolest, která mě čeká, přinutím si to dát znovu. 😀

ivetinka
5. led 2013

ahoj.všechny vás zdravím.-))).můžu se přidat?jill cvičím 5 den....na kila mám zatím spíš víc,ale po těch 5 dnech mám všude o 1 cm míń a v pase o dva.zatím na sobě nic moc nevidím,ale cítím se o dost líp.-)))

sklepka
5. led 2013

@piskle89 ano ano , prosim prosim 🙂

petaloudi
5. led 2013

Ahoj holky, já začla s Jill v pondělí. První den jsem myslela, že zhebnu 😀 ale je to čím dál lepší. Možná jste to už probíraly, ale nečetla jsem úplně všechno - s jak těžkými činkami cvičíte? Já mám 0,5 petky, ale zdá se mi to už málo. U částí na ruce si vyloženě oddechnu a to asi není dobře 🙂

badik
autor
5. led 2013

@petaloudi nám se doma válely činky se kterými kdysi dááááávno cvičil manžel.ptala jsem se ho kolik mají a prý 1.5kg.někdo tu psal že si dala do petek písek a když už to bylo málo tak do písku přilila vodu což je dobrej nápad.