Jsem nemocná? Chci zhubnout, tak skoro nejím

jednablondyna
7. čer 2014

Nikdy by mě to samo od sebe nenapadlo, ale na popud ostatních, od kterých to slýchám, mi to vrtá hlavou. Já osobně si nemocná nepřijdu, ale teď oč jde.

Jsem rok po porodu a dost jsem přibrala. Něco málo jsem shodila, ale furt mám kila navíc. Od okolí slýchávám, že jsem se "spravila", že mám velký zadek a podobné řeči. Nechtěla jsem to už poslouchat a navíc se sama sobě nelíbím, tak jsem začala hubnout. Nejsem ale ten typ, co bude poctivě cvičit každý den a jíst vyvýženou stravu, proto radši nejím. Dám si něco k snídani a někdy k obědu a to je vše a jednou za den si něco zacvičím.

Jsem ráda, když vidím druhý den ráno na váze menší číslo. Chci taky hlavně zhubnout, aby se za mě manžel a náš syn nemuseli stydět. Chci být krásná a hubená žena a né to, co jsem teď. Je to už cca měsíc a zhubla jsem za tu dobu dost. Až se dostanu na váhu, kterou chci, tak přetanu, takže nechápu, proč mi někteří řikají, že jsem díky tomu nemocná nebo budu.

lucifereeek
7. čer 2014

no a pak prestaneš a jak začneš jíst jak předtím tak budeš mít ještě o pár kg navíc, já jsem z takových rychlých diet vylečená, několikrát jsem rychle zhubla, ale zničila jsem si akorát zdraví a až cvičení a správný jídelníček mi pomohl udržet se na jakžtakž váze. Kdo hladoví, nikdy dlouhodobě nezhubne, to si pamatuj! A to nemluvím o pasti jménem anorexie, od které je pak jen krůček.

sarkad2856
8. čer 2014

@jednablondyna No je to špatně zvolený postup.Kdyby si jedla 6x denně po malých porcích a sem tam si zacvičila,taky by ses radovala z ubytku cm i kg.Snídaně je základ, a taky dodržovat pitný režim.Dopoledne hodně ovoce,k večeru zase zeleninu,vynechat bílé pečivo,tučné a sladké jídla.Jasně mít supr postavu není zadarmo,ale zdravý životní styl, se rovná dobrá postava.Vše je v hlavě.První si musí člověk uvědomit že chce ty špeky dolu napořád a ne jen na chvíli...
Ano,tím že člověk nejí se dostavá do fáze anoregie,kdy už je to celkem závažné onemocnění.Pozor na to.Máš rodinu.A nejíst znamenají zase i zdravotní problémy!

llluckaaa
8. čer 2014

@jednablondyna Tak to je jednoduché, proč ti lidé říkají, že budeš po dlouhodobé hladovce nemocná. S nedostatečným energetickým příjmem tvoje tělo hladoví a šetří energií, kterou pak bude brát z nevhodným zdrojů (třeba ze svaloviny). S nedostatkem jídla do sebe nedostaneš dostatek živin, vitamínů, minerálů, vlákniny, které tvoje tělo potřebuje, takže tím riskuješ různé zdravotní problémy. No a těmi hlavními zdravotními riziky jsou - rychlý nárůst tukové tkáně, pokud začneš víc jíst, překyselení organismu (=špatné vstřebávání živin atd.), vysoké riziko osteoporózy, lámavost vlasů a nehtů, snížená imunita, výkyvy nálad, únava, anémie, poruchy menstruačního cyklu....

prapodivna
8. čer 2014

Ano, takhle si leda posereš zdraví a odsoudíš se pravděpodobně k trvalé tloušťce-protože si odrovnáš metabolismus. Radši se na to vykašli, pokud se ti nechce to dělat pořádně. A pokud bys to ráda dělala pořádně a netroufáš si na to jak, přej si k narozkám zaplatit dobrého dietologa-uvidíš, že to bude ta nejlepší investice 😉 hodně zdaru

gwennie
8. čer 2014

Doporučuji ti pročíst si web www.idealni.cz. Tam brzy pochopíš, co v tvé hlavě je nebo může být za problém, a setkáš se s holkama, které mají už roky díky tomu zničený život - to jsou ty, co měly štěstí. Ty, co ho neměly, s těma už se ani nesetkáš. Leží buď v bezvědomí na JIPce nebo na krchově.

camelinka
8. čer 2014

@jednablondyna zdravim,tohle je uuuuplne ten nejhorsi zpusob,ktery jste mohla zvolit.Uz zbyvaji jen
nejaky super hyper prasky na hubnuti,ikdyz i bez nich si timhle stylem udelate z zaludku mrzaka...
Ted s radujete z mensich cifer,ale je to jen voda a svaly...jednou jist zacnete a priberete dvojnasobek.
Urcite ste se nespravila za mesic,tak nemuzete cekat,ze zhubnete behem chvilky...
To co ted provadite je cesta do pekel a brzo to zjistite,...syn bude mit chvilku hubenejsi mamku,ale s totalne pok**venym zdravim...

nuvialab
13. čer 2014

Jak řekly dámy výše, hladověním nic nezměníte. Ono stačí jen málo a jsou znát výsledky. Zdravá strava patří hned na první místo. Když k tomu přidáte alespoň třikrát týdně sport, máte vyhráno.

Nejde tady o to ze dne na den změnit život, jde o to, abyste po malých krůčcích dosáhla velkých výsledků. Změnou stravy, zmůžete opravdu hodně. Vynechejte pečivo, sladkosti a sladké limonády. Naopak přidejte zeleninu, kvalitní tuky (maso, ryby) k tomu si najděte sport, který vás baví. Nemusíte hned na maraton, ze začátku postačí svižné procházky, cvičení doma u televize a uvidíte, jak snadno půjdou kila, ale především centimetry dolů.

A jako bonus se budete cítit skvěle. 🙂

adletka
13. čer 2014

Myslete na své dítě a znovu se zamyslete nad tím, co děláte... Pokud Vás manžel má rád, bude Vás mít určitě radši opláclou, ale zdravou než hubenou, ale nemocnou.. Vemte syna a manžela a jděte radši na procházku, hýbat se..

petraukulele
Odpověď byla odstraněná
Zobraz