Jsem obézní a chci s tím něco dělat

martinape
13. čer 2010

Jsem neuvěřitelně tlustá a je mi ze sebe zle. Jsem jen hromada roztřesenýho sádla. Všude samej špek. Jsem nechutná. Nikdy jsem neměla vysoký sebevědomí, ale teď- jen a jen díky váze, jsem na bodu nula. Začínám mít problém jít mezi lidi, mám pocit, že se na mne hned všichni dívají a říkají- teda, ta je ale tlustá!! A dost možná, že to nemám jen pocit, ale že to tak je doopravdy.
Nikdy jsem nebyla hubená. Jako malý dítě jsem měla dost nadváhu. Pak kolem osmnácti let jsem měla asi nejhubenější období. Při výšce 168cm jsem vážila 65kg. Byla jsem taková relativně normální. Od zhora do pasu to bylo ok, jen mě vždy trápil větší zadek, široký a takový ty jakoby dvojitý boky a silné kotníky. Když si vzpomenu, že jsem si tenkrát připadala tlustá! Co bych za to teď dala. Během devíti let jsem pomalu přibrala na 95kg. Tak nějak tři kila ročně. Přibírání bylo pomalý a proto dost nenápadný. Prostě když jsem asi po čtvrt roce přibrala vždy kilo, tak jsem to moc neřešila. Pak, když jsem měla 97kg , tak jsem otěhotněla. Během těhu jsem přibrala 17kg, ale vše jsem nechala v porodnici. Doma jsem pak shodila ješte další dvě kg. A pak to začalo. Začala jsem přibírat raketovou rychlostí a během devíti měsíců jsem se dopracovala k dnešním 114kg!! Je to hrůza.
A proto jsem se rozhodla- 13.května mám narozeniny. A dám si k nim lepší život- pro mne v podobě štíhlejšího já. Kdybych každý týden zhubla třeba necelé kilo, mohla bych se přiblížit k 70kg. To by byla nádhera! Nevím jak moc je takové hubnutí realné, ale zkusím to. Budu se tady vykecávat, jak postupuju a třeba mi to pomůže vydržet. Kéž by. A pokud je tu někde někdo, kdo má podobný problém, pojďme do toho spolu, pojďme se podporovat. Dokážeme to!!!

temperance
14. čer 2010

Já teda nemám nadváhu, "pouze" mě štvou dvě tři kila nahoře, co mi zůstala po těhu neboli jak jsem přestala kojit. Taky bojuju se sladkostmi co jsem si oblíbila hlavně v těhu a během kojení.
Každopádně držím pěsti at ti tvoje odhodlání vydrží a váha jde dolů! Doufám že se přidají holky co mají stejný ´problém jako ty a budete se vzájemně držet!!§

zdenka33
14. čer 2010

@martinape ahojky ..postava po těhu..katastrofa ☹ ☹ ☹ ☹ nepřipadám si jako žena,ale jako nějaké vycpané tlusté zvíře ☹ ☹ ☹ ....strašně se tím trápím,ale je fakt,že s tím absolutně nic nedělám. 😖

martinape
autor
14. čer 2010

ahoj. Temperance- děkuju za podporu! 🙂
zdenka33 - tak jdem do toho, ať jsou z nás krásný hubený baby. Už mě nebaví jen přemejšlet jaký by to bylo, kdybych byla hubená a mohla si oblíct to či ono.
mám za sebouprvní den snažení - teda pokud v deset večer nevymetu ledničku. jedla jsem po třech hodinách, takový normální jídla jako vždycky, jen podstatně míň. Ještě si chci zacvičit kalanetiku. Uvidíme, jestli to půjde. 🙂

luthien.k
14. čer 2010

@martinape, skvělé rady na hubnutí a hlavně udržení si té hubenosti jsou na www.stob.cz Také nemám nadváhu, ale jeden čas jsme s manželem po začátku vztahu oba hodně přibrali (to bylo samé vínočko, dobrůtky atd. a kila letěla nahoru) a tak jsme pár měsíců drželi tzv. 5000 kaloriovou dietu a to opravdu zabírá. Chce to naštudovat pořádně, jaké potraviny jsou vhodné, nejde jen o to, kolik mají kalorií, ale taky jaký mají glykemický index (jak brzo je po nich hlad) a bohužel počítat a počítat a počítat... Určitě bych i někde v PC vyhrabala i tabulky, jaká potravina má kolik kalorií, tak kdybys chtěla, písni IP 😉 No a pak cvičit a cvičit a cvičit 🙂 I když touto dietou to jde i téměř bez cvičení a není to dieta v pravém slova smyslu, jako ty nesmyslné vajíčkové, tukožroutská polívka a podobné hovadiny, je to strava pestrá, hodnotná, ale s nižším obsahem kalorií 😉
Tak budu taky držet palečky 🙂

effka84
19. únor 2013

ahoj, momentálně se cítím jako zakladatelka @martinape .... chtěla bych najít nějakou spřízněnou duši, se kterou by jsme se povzbuzovali. Prosím piště, klidně i do IP.

lucoska29
4. bře 2013

Ahoj holky, já jsem teď zrovna ve fázi hubnutí. Už mám za sebou dva měsíce a 6 kilo dole. Doufám, že to tak půjde dál. Moc držím pěsti všem, které se nějakého toho kila chtějí zbavit a hlavně přeji pevnou vůli. 🙂

nerreidda
4. bře 2013

Ahoj ve spolek 🙂
Jsem stejná krevní skupina jako zakladatelka...při pohledu do zrcadla se mi chce zvracet :/ Nemám pevnou vůli,k něčemu se dostanu a hned z kraje od toho upustím,protože nemám hned výsledek nebo prostě rezignuju. Už jsem na tom tak,že ii obyčejná chůze do schodů mě strašně zadýchává...a to máme barák na patro :/ Vím teoreticky co mám dělat,ale v praxi to neumím a asi ani nedokážu praktikovat.:(

petulka002
6. bře 2013

Ahoj důležité pravidlo při snižování nadváhy, je nehladovět a více pohybu a pak to půjde samo .Vyzkoušela jsem už různé diety ale žádné nepomohli a když ano zase se vše vrátilo jak bumerang. První zásadou zdravého hubnutí je....
Jíst pravidelně 5 až 6 krát denně, ovoce jíst jen dopoledne, vyhnout se tučným a smaženým jídlům, a hlavně dodržovat pitný režim. Jako pohyb doporučuji zkombinovat dva druhy sportu běh, plavání nebo kolo a box, nebo běh a kolo to už je na vás 🙂 Přeji mnoho úspěchů

malaqi
13. dub 2013

@nerreidda
Tak to jsme na tom stejně...

vojtisek2007
13. dub 2013

@martinape
@zdenka33
@effka84
@nerreidda
ahoj holky ,já už nadváhu skoro nemám, tak bych Vás všechny jenom chěla podpořit - pokud vydržíte, jde to,fakt to jde - měřím 168cm a vážila jsem 85kg,nic katastrofickýho,ale..... v říjnu jsem si řekla dost - trochu jsem změnila jídelníček a to v tom smyslu, že jsem začala PRAVIDELNĚ jíst po třech hodinách - takže 6,9,12,15,18, přestala jsem jíst bílé pečivo a knedlíky, v 9 dopo mám hodně ovoce, v těch 18 hodně zeleniny. Jinak k snídani tmavý chleby,klidně dva, namazaný sýrem,nebo žervé, šunka,sýr nebo ovesnou kaši nebo cereálie s jogurtem....v poledne klasický oběd - ale ne knedle - polívku + druhý, v 15 mám zase nějakej ten knakebrot se šunkou,vařený vejce...omezila jsem slazení čaje a kávy z 5ti kostek na 2 a sladím hnědým cukrem....a fakt žádný chipsy,oříšky,coca-coly,tatranky,horalky,hamburgery.... občas hřeším,to jo, v sobotu si dám večer pivo 🙂 a od toho října jsem začala 2xtýdně alpining a pokud to jde v neděli chodím na dvě hodky na in-line brusle - od ledna jsem začala cvičit Jillien - 30day shred (půl hodniky denně doma - což je pohoda) - aktuálně mám 73 kg a chci ještě takových 6 kg sundat. Jinak jsem nosila velikost 44,teď nosím 40 🙂, tak holky DO TOHO !!!!! Držím Vám palečky,fakt to jde.... a kalorie si počitám na www.kaloricketabulky.cz nebo na tom STOBu je to taky dobrý.....

nicolletta30
14. dub 2013

@martinape Ahoj, vím přesně jak se cítíš. Nedávno jsem se divala na svoje staré fotky, kde jsem měla 68 kg, jak já byla krásně štíhlá a jak já si tenkrát připadala tlustá. No vyjedla jsem se před otěhotněním na krásných 103 kg, po porodu jsem měla 120 kg, ale díkybohu do konce šestinedělí jsem měla zpět svých 103, to ještě relativně šlo, aspon pro mě. Jenže pak při kojení žravka a vyjedla jsem se na 109 kg, a to už jsem se na sebe nemohla ani podívat do zrcadla. Muž ten taky se z vysvalovaného sportovce změnil v kuličku a ten první řekl, že už ne a že hubne. Tak mě to nakoplo, našla jsem Jillian a kaloricketabulky.cz a pomocí těchto dvou berliček jsem shodila na aktuálních 102 kg za cca 20 dnu. Posledních pár dnu mi váha stagnovala a lehce poskočila nahoru, ale držím se s počítáním kalorií, vím, že to asi nedělám uplně správně, jelikož si dám třeba sladké nebo tučnější oběd, na který mám chut a třeba pak nevečeřím, abych se vlezla do denního kalorického limitu, ale mě to tak vyhovuje. Nepřepadají mě tak zoufalé žravky, díky kterým skončila většina předchozích diet. Už je to na mě vidět, můj plán je celkově dát dolu tak 40 kg a lidi už si všímají, že hubnu. Co je krásné, vlezu se do riflí, které jsou o číslo menší než ty, které jsem si musela pořídit v nadměrných velikostech, než jsem začala hubnout!! Podporujeme se i s tatínkem, lěkaři ho ted straší cukrovkou, dostal se na hranici 150 kg, ten už dal od nového roku dolu skoro 15 kg, ten je ale ted mnohem přísnější než já, sladké nedá do pusy, děsí ho, že by si měl píchat už do konce života inzulín.

markimac
14. dub 2013

@nicolletta30
@martinape Ahoj holky, úplně Vás chápu, ty příspěvky jako kdybych psala já. Já jsem dva měsíce po porodu a kolem zrcadla nemůžu ani projít. Taky se snažím hubnout, za cca měsíc se mi podařilo shodit 2,5kg. Se cvičením je to trochu problém, ale snažím se, aby alespoň 2x týdně něco bylo. Jillian zatím odkládám, nedaří se mi cvičit každý den, tak se bojím, že by to k ničemu nebylo. Co je můj problém: sladké. Nedokážu s tím přestat, tak se ho snažím aspoň omezit, ale i to se mi moc nedaří. Budu ráda, kdybychom se tu mohly vzájemně podporovat, spolu nám to jistě půjde lépe 😉 Přeji hodně chuti do hubnutí a spoustu shozených kil 🙂

nicolletta30
14. dub 2013

@markimac Ahoj🙂 Je to jsi ještě brzičko po porodu, já to poprvé zkoušela 4 měsíce po porodu, ale vzdala jsem to po pár dnech, ještě jsem nebyla uplně ok, daří se mi až ted když má malý těch 8 měsíců. Nespí sice pořád ale já už si zvykla😀

pavcahola
14. dub 2013

Ahoj já chci taky zhubnout mám teda v uvozovkách jen 6kil nadváhu,ale na pohled moje boky a hlavně bříško je katastrofa.Jsem odhodlaná začít hubnout a něco s tým dělat a jsem ráda,že nás na to bude víc nebudem se bát vlka nic. 😀 😀

pavcahola
14. dub 2013

ještě jsem se chtěla zeptat co je to za to cvičení Jilien?A kde ho najdu?

nicolletta30
14. dub 2013

@pavcahola Ahoj, je to program 30 days shred od Jillian Michaels, 30 minut denně a za měsíc jsou vidět výsledky, teda vysledky jsou vidět už po pár dnech🙂

markimac
14. dub 2013

@nicolletta30 Tak já se cítím OK, spaní je u nás jakž takž v pohodě (teď jsem to určitě zakřikla 😀 ) a nebo už jsem za ty dva roky zvyklá 🙂
@pavcahola Ahoj, nezáleží na tom kolik kg máš navíc, pokud se s nimi cítíš zle. A jestli s tím chceš něco dělat, tak je to super. Společně to dáme ať je to 6 nebo 20kg (=můj cíl) 🙂
Já právě povečeřela celozrnnou bulku se sýrem, šunkou a vejcem, k tomu vařenou mrkev a brokolici.
Pěkný večer 🙂

nicolletta30
15. dub 2013

@markimac Tak držím moc palce, u mě to vypadá, že se včera prolomilo prokletí stagnující váhy a zase to začalo pomaloučku padat, pevně věřím, že nejpozději ve středu budu pod hranicí stovky🙂

markimac
15. dub 2013

@nicolletta30 Super, gratuluji 🙂

lucoska29
5. kvě 2013

3 měsíce 10 kilo dole....jupííííí. Jedu dál 🙂

monavika
5. kvě 2013

ja za 10.mesicu shodila 16kg,jen jsem si upravila jidelnicek a zaradila pohyb a cviceni
http://themumsdiary.blogspot.cz/

nicolletta30
6. kvě 2013

Ahoj holky, tak po měsíci cvičení s Jillian a 30 days shred, počítání kalorií jsem měla dole 10 kg. Pak najednou nějaký blog, tak dva týdny necvičím, ale aspon chodím na procházky pořád, cpu se strašně a nahoře díkybohu jen kilo, takže dneska najíždím na její další program Ripped in 30 a zase počítám a zapisuji kalorie a hodlám pokořit i druhou desítku, dala jsem si i motivaci, když dám tu druhou desítku, koupím si konečně kontaktní čočky a změním učes🙂

nicolletta30
6. kvě 2013

@monavika Je koukala jsem na Tvuj blog, moc pěkný, koukám, že vyvolávaný porod jsme měli stejný🙂 Mě ho vyvolávali kvuli vysokému tlaku. Říká se, že vyvolavané porody jsou daleko bolestivější, tak se moc těším na ten druhý, ten snad vyvolávaný nebude a budu to moci srovnat🙂 Taky jsem hodně zvědavá, jestli zpevněnější tělo a před otěhotněním štíhlé tělo pak porod prožívá jinak než rodit se 120 kg😀

monavika
6. kvě 2013

@nicolletta30 dekuji ,jsem rada,ze se ti libi 🙂Z meho porodu mam jeste ted hruzu🙂Jestli budu jeste nekdy rodit podruhe(mozna budu pristi rok),tak taky bych ted radsi normalne 🙂Jjj,urcite je to rozdil 🙂

maarrtina
6. kvě 2013

dnes jsem našla Vaši doskuzi a budu moc ráda, když se budu moci k Vám přidat. Nyní jsem po druhé těhotná v 11tt, ale moje váha je 128kg při výšce 180cm. Je to hrůza rozhodla jsem se, že s tím musím něco udělat. Ještě ke všemu mě chytli záda a nemůžu se moc hýbat. Tak teď hledám nějaké cvičení, abych se alespoň trochu protáhla.
Jste tedy někdo, kdo je podruhé těhu?

nicolletta30
6. kvě 2013

Tak mám za sebou první den Ripped a mužu říct, že mě bavil moc, zapotila jsem se u toho víc než u trojky ve Shredu, zas po delší době cítím nohy i ruce, lehce se mi třepou😀 Navíc střídání cviku po týdnu mě taky bude bavit více.

monavika
6. kvě 2013

@maarrtina mozna ja.....dozvim se to ted ve ctvrtek....mela jsem dlouhodobe priznaky tehu,ale ted jsem zacala slabe uz druhej den krvacet,tak nevim,na cem jsem...ve ctvrtek jdu prave na gyndu,tak uvidim....

monavika
6. kvě 2013

@nicolletta30 s Ripped jsem chtela zacit a nakonec mi ho prekazily dlouhodobe nevolnosti 🙂

bonavoxa
6. kvě 2013

Já jsem buď hubená nebo tlustá. Hubla jsem 2 krát za život zatím, pokaždé kolem 30 kil. Musím si v hlave nastartovat nejaké hubnoucí centrum a to pak držím prisne pohyb a dietu. Po porodu mám nahore jeste 20 kilo..není to moc prijemné, když človeka vidí nekdo známý po mesících a je jako buchta... ☹ Naše malá je docela náročné díte. narodila se o mesíc drív, od začátku špatne jí, spí, vzteká se, potrebuje pozornost. Musela jsem dva mesíce lezet, abych neporodila predcasne. Jen jsem lezela a futrovala se glukozou, protoze plod i málo rostl. Jsem porád jeste trochu z miminka mimo, bere mi hodne energie, nemám cas jíst pravidelne, tak jím velké dávky, šílené kombinace..a prijde mi to jako kruh ze kterého nejde vyjít ven...

nicolletta30
6. kvě 2013

@monavika Držím palec, at je to všechno v pořádku, my plánujeme druhého sviště začít zadělávat někdy příští rok touhle dobou, do té doby mám čas zhubnout, kolik chci a pár měsícu si vysněnou postavu užívat, pří příštím těhu, i kdybych přibrala dvacet kg tak už se přes stovku nechci nikdy dostat