Jsem závislá na sladkém - čokoládě, máte zkušenost?

kristynasefer
26. říj 2013

Ahoj holky,potrebovala bych prosim cas poradit.Jsem ted presne pul roku po porodu uz 3 mesice cvicim 6xdenne,chodim na dlouhe a svizne prochazky a vecer az deti spi tak sezeru na co prijdu.hlavne teda sladke.Zacina to vlastne uz po obede.na to se nejvic tesim.a vecer pak pokracuju dokavad nejdu spat.myslim si ze u me je to uz vylozene zavislot.kdyz sladky nemam denne,jsem podrazdena nic me nebavi.krasne jsem zhubla skoro vsechna my nabrana kila ale uz zase zacinam nabirat.nemam uz vubec silnou vuli si rict ne.sladky kupujeme domu ,kvuli manzelovi a jeho dceri takze je to svadeni o to horsi.kdyz v tom zazracnem suplatku se sladkym uz nic neni tak se vrhnu na nutelu,udelam si karamel a takovy voloviny.hlavne abych mela svoji denni "davku".Nemate s tim nkdo zkusenosti,nebo nevite jak uspesne prestat?Moc dekuju za odpovedi,rady i kritiku🙂

terinda
26. říj 2013

Já jsem taky strašně závislá na čokoládě 😖 , takže aktuální radu nedám.

Kdysi se mi dařilo tak, že jsem si dělala ananas k svačině a večer, když byly chutě, vyčistila jsem si zuby.
Bohužel mi pevná vůle vydržela jen do letní dovolené, pak jsem zase prasila.

Když už mlsat, lépe dopoledne. Večer je to nejhorší. Dostatečně a pestře jíst, zelenina, bílkoviny. Lépe hodněprocentní čokoláda.

hojda
26. říj 2013

Dobrá zpráva, nová čokoláda slazená Stévii se jmenuje Balance a koupíš jí ve zdravé výživě nebo v lékárnách 😀

hojda
26. říj 2013

@terinda čokoláda balance 😉

terinda
26. říj 2013

@hojda to asi bude docela drahá chuťovka 😀

hojda
26. říj 2013

@terinda 50 až 60 korun a nesmí se jí moc, jinak se po.... 😀

terinda
26. říj 2013

@hojda tak to zní fakt lákavě 😀

kristynasefer
autor
26. říj 2013

@terinda dik za tip.to s tou stravou vsechno vim.mela jsem i osobniho trenera.mohla bych napsat knihu o dietach a vyzive,to moje zrani je nahrazka neceho co nemam.nejaka psychicka ujma asi...uz jsem byla i na hypnoze a nic:(jsem fakt prase.prominte za to vyjadrovani,ale jsem na sebe tak nastvana.je to zacarovany kruh.kdyz jsem byla mladsi tak jsem to aspon mesic,nebo i dyl vydrzela,ale cim starsi koza jsem tim je to horsi.vydrzim 1den a druhej si zase preplcam zaludek

kristynasefer
autor
26. říj 2013

@hojda jo uz jsem na to videla reklamu v televizi.zkusim se na to optat.uvudime jestli me ten jiny cukr taky tak uspokoji

terinda
26. říj 2013

@kristynasefer taky to tak mám, čokoládou se uklidňuju, plaším samotu apod. Ale je to jen náhražka a bohužel se po tom nehubne 😖
Taky si nadávám, že můžu cvičit jak maniak, když si to jídlem a sladkostma kazím 😝

kristynasefer
autor
26. říj 2013

@terinda presne si to vystihla!je to fakt hrozny.dokonce jsem nekde cetlaze zavislostna cukru se da prirovnat k zavisloti na drogach ci alkoholu.je to jen takova "zdravejsi" droga.ach jo co budeme delat.ja chci byt hezky stihla.ty zatraceny sladkosti.muj bratr-byvaly osobni trener a sportovni fanatik mi rekl at se den co den ucim silnou vuli a disciplinu zase ziskat.ale jemu se to lehc rika-je to chlap

zuny
26. říj 2013

@kristynasefer já su taky závislá, každý den musím mít něco sladkýho, hlavně po obědě, když dám kluka spát, tak se najím oběda a za chvilku jdu na sladký+kafe. Naperu se oběd+sladký+kafe, pak normální večeře, ale večer mám už chuť spíš na jablko, hrozny.....Už mě to drží několik let, ale nejhorší, že už přes dva roky bydlíme sami (ne s mamkou nebo tchyní), takže už mě nemá kdo kontrolovat 😒 Ještěže nemám těhu cukrovku, to bych asi nepřežila....

kristynasefer
autor
26. říj 2013

@zuny ano presne tak.po obede kafe susenky,pak jdu s malym chrapat probudime se a ja zeru znova a jeste jednou pak na noc.fuj fakt.pokazde kdyz jdeme nakoupit si rikam ne nic nevezmu ale pak to tam vidim v tech regalech a rikam si no tak jeste ejdnou to se nic nestane vzdyt kojim atd.no a 3kg uz mam za 14 dni nahore.driv jsme bydleli s tchyni a to jsem vzdycky svadela radoby na ni ty zraci orgie ona na me at jim ze potrebuju silu atd,ale ted ikdyz bydlime sami to neni o nic lepsi.kdyz doma nic neni a me se nechce delat karamel(uz jsem znicila 2 hrnce)tak nejsem lina a jdu 8km do sousedni vesnice koupit si cokoladu.

kristynasefer
autor
26. říj 2013

@zuny jinak se taky divim,ze jsem nemela teh.cukrovku.nabrala jsem 20kg.shodila 18kg a zase to pomalu zacinam nabirat.do prcic.a to dru jako kun.jak uz jsem psala cvicim leje ze me jako z vola jsem protivna na manzela,protoze me to totalne vycerpava ale cokolady se ne a ne zbavit

zuny
26. říj 2013

@kristynasefer já teda necvičím, ani po porodu jsem necvičila, nabrala jsem asi 13 kg a asi 5 kg mě zůstalo před otěhotněním, tak začnu hubnout asi až po všech dětech 😉 Mám strach, že se to v budoucnu projeví na zdraví. Takže moc neporadím, ale mně stačí na spokojenost tatranka 🙂 Zkus to omezit večer nebo si kup radši hořkou nebo nejmíň 70% čokoládu.

terinda
26. říj 2013

@kristynasefer je to hrozná závislost. Dneska jsem sežrala 2 kávěnky, kinder bueno a velkou oříškovou čokoládu. A to ještě není konec dne 🙄
Začíná být hnusné počasí, léto fuč, zakrývací svetry, tak na to dlabu.

Až se do toho zase pustím, zkusím opět nahradit čokošku ananasem. Je sladký a pomáhá spalovat 😉
Taky je dobrý si pořídit něco pěknýho na sebe, jako motivaci.

To máš dobrý, že půl roku po porodu jsi na svých kilech. Já byla po 2 letech a stejně žádná hitparáda. Teď už zase kynu a nemůžu se zastavit 🙄 Nějak mi chybí motivace.

dora13
26. říj 2013

@kristynasefer nezkousela jsi treba nahradit cokoladu ovocem jak pise @terinda? Ja teda cokoladu az tak nemusim, ale zase jsem zavisla zmrzline a pri hubnuti mi hodne pomahalo jist mrazene jahody ci maliny.

lister
26. říj 2013

Taky miluji sladké a je to běs. Nicméně si nemyslím, že sladké ovoce je to správné řešení. fakt je, že na mateřské je velmi málo vyžití a zajímavých podnětů, které by nahradili bažení po příjemném požitku. Popravdě, své děti milujeme, ale ta chvilka, když jdou spát nebo si hrají přímo pobízí k vylepšení nějakou mňamkou. Myslím si, dokonce, že je to stejná závislost jako na cigaretě, alkoholu, automatech, nakupování. Většinou, po nástupu do práce se výrazně omezí, protože se změní denní režim. Jednak přibudou nové podněty, které zaplní ten stereotyp a jednak se změní denní režim. Rada, která je dávána všem závislým - změňte své návyky spojené se závislostí. necho´dtě stejnou trasou domů, do práce atd, kde jste se zastavovali na panáka, nechodťe do hodpody s kamarády atd. Myslím, že obdobným přístupem se dá výrazně omezit konzumace sladkého. Takže, nemít doma žádné zásoby sladkého. Ani ničeho z čeho se dá vyrobit (pudiknový prášek apod.). Alkoholik tady nemá ve špajzce lahvinku.....
Vytipovat chvilky, kdy je to bažení po sladkém maximální a změnit to. Třeba i za cenu chvilkového omezení pití kávy. (je obdobně prokázáno například, že bažení po cigaretě je vyšší při konzulaci alkoholu). Naplánovat na tuto dobu jinou činnost a plnit ji (chce to fakt pevnou vůli).
Požádat všechny aby to respektovali a sladké si dlabali laskavě mimo domov, k svátlku vám nedávali bonbonieru apod...
A když bude opravdu nejhůř, dát kousek hořké čokolády (to pro případ ohrožení na životě z nedoslatku ).

Jiné rady nemám. Zbavila jsem se tímto způsobem kouření a teď se chstám na sladké (k obědu jsem spráskala oříškovou, celou...)

kristynasefer
autor
27. říj 2013

@terinda tak to jsme dve co kyneme:(me praveze taky chybi motivace...mela bych rict manzel,nebo neco takovyho ale ta chut je mnohem vetsi...ja nosim jenom leginy a dlouhy volny svetry,tricka...vypadam jeste porad jak tehotna a to cvicim jak blazen sedy-lehy,sklapovacky a jine morbidni cviky na bricho.no musim si to urovnat v hlave.jenze sladkostsma se da svedct mnohem lepe jak kdyz si treba odvyka kurak.mame doma maly deti,chodime na navstevy,vsude mi nabizi jen zradlo zradlo a zradlo!!!

terinda
27. říj 2013

@kristynasefer my se pokoušíme ještě o druhé dítě, tak snad potom (bude-li štěstí) - se do toho opřu 😉

cinky
27. říj 2013

Jediné řešení tvé situace je prostě to sladké domů nekupovat 🙂 Jinak fakt radši to ovoce nebo bílkoviny (tvaroh, jogurt atd...) a nebo rychle zaměstnat mysl nečím jiným.

mitote
27. říj 2013

@kristynasefer jsem zavisla na sladkym a vubec me to nevadi... nicmene ja to mam snad od narozeni 🙂 ale nikdy jsem s tim nemela problem, zuby v poradku, 49kg a obaluje to nervy 😅 Ja mam teda sladke nekolikrat denne, snidani, svacinu i odpoledne svacinu... a nemam problem si dat i sladkou veceri... no kazdopadne minimalne trikrat denne mam sladke. A kdyz byla dcera v nemocnici, sporadala jsem doslova tuny sladkeho. Ale nejak nevidim duvod, proc to resit a proc by me to melo vadit 🙂

kristynasefer
autor
28. říj 2013

@cinky jenze to potom odnese manzel s dcerou.ty maji taky radi sladky a kvuli tom ze ja se neumim ovladat jim to nechci odeprit:(zkousim cely den myslet na neco jinyho ,ale nekde vzadu v podvedomi to sladky porad mam a nakonec vecer to zvitezi a ja se naladuju.ovoce to v zadnym pripade nemuze nahradit.nanejvys ovoce v cokolade🙂

kristynasefer
autor
28. říj 2013

@mitote tak to mas super!jsi asi jedna ze sta,ktera to takhle ma.bud rada,ze si bez spatnyho svedomi muzes osladit zivot

kristynasefer
autor
28. říj 2013

@terinda tak vam preju hodne stesti pri tvorbe mimca 😉 at se brzy zadari.tak to mas jeste cas s nejakym odrikanim nebo dietama.uzivej si to ted a doprej si na co mas chut 🙂

mitote
28. říj 2013

@kristynasefer tak jako jo, obcas si rikam, ze jsem fakt prase, kolik toho spraskam a ze se to musi nekde projevit... no uvidime, az prestanu kojit 😉

cinky
28. říj 2013

@kristynasefer tak by to zase bylo něco za něco...

ratatooy
28. říj 2013

@hojda tak to možná ta čokoláda balance bude dobrý odnaučovadlo

omrvinka01
12. lis 2013

Holky tak zlepšili ste mi deň 🙂 v dobrom teda 😉 Ja som tiež závislak ako blázon. Kym som ostala tehu, tak som čokošku jedla denne na kilá 😀 ( pracujem totiž v čokoládovni 😵 ) to som chodila 3x do týždňa cvičiť a jedla čoko fakt na kilá. Ale vyhovovalo mi to takto. Nechudla som, ale ani nepriberala. No odkedy som doma (2,5r) je to katastrofa. počas tehu som pribrala 30kg, a už skoro druhý rok dávam dolu 15kg ☹ no nedarí sa vobec. Cvičiť nechodím, zlenivela som riadne, sladké denne. a už ked nie sladké tak aspon kapučíno 2-3x do dňa. Dokonca som bola aj u mudr či niesom nejak chorá ked si radšej namiesto rezňa dám čoko. No odpoveď ma pobavila. No tak budeš tlustá hahaha. Vobec nemam žiadnu motiváciu ani začať chudnúť. je to hrozné. Tak snáď až nastúpin do práce, tak niečo dolu pôjde. Ale som rada ,že nás je takých čokožrútov viac 🙂 Tak všetkým hodne zdaru pri naprávaní sa 🙂 snaď to raz dáme 🙂