Lymfatické masáže - lymfodrenáž. Mám do toho jít?

markule_2006
30. črc 2008

Ahoj holky, maminky i nemaminky🙂, nějak podrobně jsem nebrouzdala na koníkovi, nestíhám🙂, ale ráda bych zjistila Vaše názory na lymfodrenáž, zkušenosti, atd...zůstalo mi dost kil po porodu, navíc mám výraznou celulitidu, snad všude.Ne, hodně na stehnech, zadečku a i na rukách(pažích). Sestřenka chodí nyní na lymfu a říká, že má dobré zkušenosti s úbytkem cm, máte někdo podobné zkušenosti?STojí to prý 4300Kč deset kůr a já stále váhám, zda do toho jít, nebo ne?Díky

aponchie
30. črc 2008

ahoj me to bylo doporuceno kvuli mejm lymf.uzlinam tam sem zvedava kdo se ozve s cim pac ja to teprve budu u nas ve meste nekde hledat..udajne by me to melo pomoct.. 😝

helcah
30. črc 2008

Ahoj tak já jsem chodila na lymfatický masáže. Platila jsem 300Kč za jednu a chce to tak 10 masáží aby to mělo smysl. A nějaké centimetry se u toho ztratí i ta kůže vypadá pevnější. Koupila jsem si potom i ty krémy a mazala se doma, nedá se to porovnávat s krémy které jsou normálně k dispozici v drogeriích.

aponchie
30. črc 2008

no ja to prave nemam na estetiku,ale bylo mi receno(pac me casto zduri uzliny vsemozne),ze by to melo pomoct ..a porad nemuzu najit o tom ani zminku.. 😝

nechynka
31. črc 2008

ahoj holky....já chodila na jaře na přístrojové lymfodrenáže....měla jsem 10kůr za 2200kč (ta ruční lymfodrenáž je dražší tuším)a zhubla jsem asi 3kg, -2cm v břiše a -3cm v bocích....do toho jsem si ještě nechávala dělat skořicové zábaly na celulitidu....a byl to super relax...doporučuju a celulitida se taky zlepšila...celkově byla ta kůže na stehnech hezčí 😉

helcah
31. črc 2008

aponchie, určitě je to možné, protože právě tím zábalem a masáží se má rozproudit lymfa pod kůží, která má za úkol z těla vyplavovat škodliviny. Takže pokud máš problémy s uzlinama, určitě to vyzkoušej. 😉

binki
31. črc 2008

api: zkoušela jsi lymfatické masáže? jak jinak bojuješ s těmi uzlinami? mám s tím problém také a už fakt nevím, co dál...

aponchie
31. črc 2008

no me prave casto zduri krcni uzliny respektive leva vic a to muze bejt cokoli .staci klima v aute,fouknuti vetru ,ryma cokoliv a jsou uplne jako kamen,i tak sou tvrde a zvetsene proste me napsali nejakej uzlinovej syndrom,tahali me po infekcnich a prej to muze bejt dusledek prodelane toxo a mono a borelie..coz chapu nicmene ted je to mesic se mi udelala bulka v podpazi tak to porad punkci odsavaji a odsavaji a ono se to porad a porad dela ,ale zhoubne to nebude pac na magnetu nic nezjistili ani histolka ani cytologie nevysla spatne..no a obvodacka mi rikala prave,ze mam asi zasranou lymfu at si koupim wobenzyn,zajdu na lymfodrenaze a koupim si lymfa caj a procistim organizmus ono to prej ,ale zdurele uzliny a tento lymfatickej system udajne prameni prave ze zaludku a strev puvodne tzn vycistit zazivaci ustroji ,jist dietni stravu atd a jako fakt to funguje a je to pravda jen to chce vsecko dodrzet a to je pekelne tezke pro me jako kuchare a labuznika v jednom..tam by se nemelo jist smazene grilovane a tak..nicmene uz sem nasla u nas ve meste kde se takove masaze delaji a zkusim se pozeptat.jako drahe je to koukam celkem dost 😝 ale jestli to ma mit jeste estetickej ucinek nevaham..

binki
31. črc 2008

a jak často se ti tohle objeví? já to mám od porodu skoro pořád, vyšly mi ale špatné výsledky na hormony na gyndě. zkouším detox, beru wobenzym nebo flogenzym, hořčík, zinek, když je čas, jdu na tuhle masáž, je to lepší, akorát nemám pořád čas nebo příležitost, fungujou, ale musí tam být pravidelnost...a ty skořicové zábaly jsou spíš na celulitidu, při téhle masáži se používá přístroj, dávám přednost ručně dělané

aponchie
31. črc 2008

no celkem casto prave,ale rikal,ze mi to muze pichnout punkcni jehlou abych mela klid ,ale do toho nejdu..vis kolika lidem se zduri uzliny nekdo to ma stabilne nekdo ne ..ja mam navic problem s levym uchem takze to vidim na to a babicka mi rikala,ze mela v mladi to same leve ucho uzliny a caste anginy,ale to je prej z prezranosti a humoznim jidlem spise teda prbytkem udajne 😀

binki
31. črc 2008

a přežíráš se? 😀

helcah
31. črc 2008

já jsem chodila přímo na lymfatické masáže a probíhá to tak, že nejprve si kosmetička namíchá takový gel, kterým vám natře určité partie jako je břicho, zadek a stehna, zabalí vás na půl hodiny do igelitu aby se to prohřálo. Potom igelit sundá a připraví si takový krém kterým vás bude čtyřicet minut masírovat. Na mě to fungovalo, vždycky se mi to tak rozproudilo, že jsem měla půl dne červené nohy a horké na dotek. Skořicové zábaly na celulitidu jsou něco jiného a lymfodrenáž se dělá přístrojem. Jinak se doporučuje po dobu kůry hodně pít, ale ne moc najednou, spíš po doušcích a co nejčastěji. Škodliviny z těla to vyplavuje určitě a centimetry se ztrácí. Samozřejmě je to vidět spíš na zaoblenějších lidech. Kůže je po tom krásně vypnutá.

aponchie
31. črc 2008

jo preziram a nechutne kombinace, 😀 helcah toz ja to zkusim vypada to dobre,ale asi se to musi delat pravidelne co?jako 10x a konec nema asi vyznam je to dlouhodoba zalezitost?

helcah
31. črc 2008

no stačí 10x masáží v intervalu tak 2x - 3x týdně. Já jsem teda úplně pravidelně nechodila, někdy mi to vyšlo třeba 1x týdně. No a po dokončení kůry už chodit nemusíš, stačí si to za rok zopáknout celý. Nebo se doporučuje chodit třeba 1x za měsíc na nějakou udržovací. A jinak co se týká toho jídla tak já jsem taky docela prase. Dokážu zkombinovat neuvěřitelný věci a i když se snažim jíst zdravě, zrovna moc mi to nevychází. 😀

aponchie
31. črc 2008

no prave !!!kurna to bude penez co??ja piju psylium na cisteni strev pac to nemusim nic delat jen to spolknout a jinak sem horna na nejake dodrzovani neceho uplne presne 😝

helcah
31. črc 2008

no peněz to je dost, ale já jsem vždycky platila jenom tu jednu masáž, takže mi to nepřišlo tak hrozný, jako kdybych to dala najednou. A chodila jsem skoro 2 měsíce, takže to šlo. Navíc mám známou hodně levnou kosmetičku, takže jsem myslím platila za jednu masáž 250.

binki
31. črc 2008

jo a někdy to taky mají zkombinované, helcoh 😝
nejvíc mi vyhovovalo chodit 1x týdně, to jsem cítila obrovský rozdíl
api: jak můžeš to psyllium pít?

marie_m
31. črc 2008

holky, prosim vas, to zni dobre, muzete mi doporucit nejaky dobry studio v praze? diky moc majka

aponchie
31. črc 2008

binki me to nevadi pac to zamicham do dzusu do stavy do polevky rozmicham do jogurtu anebo to proste hrknu do sebe jen tak me to nevadi 😀 ja jednu dobu valila i mletej zazvor do teple vody!!paradni na bolest v krku a domaci me naucila pri nachlazeni pit cerstvej nastrouhanej zazvor do horke vody ,neskutecnej humac ,ale pomaha to 😀

binki
31. črc 2008

cerstvej zázvor 😀 jejda, ty jsi fakt drňák, hehe a fakt má to psyllium nějaký účinek? na mně se neprojevil, ale taky jsem to nevydržela pít déle než 3 dny...

aponchie
31. črc 2008

tak to je strasne malo..to musis fakt dele a projevuje se ani nevis jak proste zacnes mit min hlad a vic chodit na wc 😀

xmarg04
31. črc 2008

ahoj, taky mam za sebou celou lymfodrenazovou kuru, 5 manualnich (na rozjeti proudeni lymfy) a 15 pristrojovych masazi - bylo to po tezkem urazu obou nohou... super to zafungovalo na hojeni a jako vedlejsak mi zhubly nozky a zmizla celulitida.... 😀 😀 😀 jinak bych jen chtela trosku upozornit, ze ne kazda kosmeticka, ktera dela lymfo-drenaze, je fakt clovek na svem miste (spoustu kosmeticek ma jen rychlokurz cehosi, cemu rikaji lymfo.drenaz)... ja chodila do motola k jedne velmi zkusene zdravotni sestricce a ta mi vykldala, ze uz taky videla nasledky nespravne lymfo-drenaze....kdyz se totiz nespravnou manipulaci znici ta velmi jemna sit, kudy proudi miza (tedy lymfa), telo to vsechno zadrzuje a muze to vest az k tzv. sloni nemoci (ne samozrejme ze stejneho duvody, z jakeho elefantiaza vznika, ale vypada to uplne stejne)... takze opatrnost je na miste... 😅

a jinak je treba se taky priupravit na to, ze dost lidi ma po prvni masazi horsi stavy, neco jako tezka kocovina az do migreny.... ale pak uz je to fajn...😎

aponchie
31. črc 2008

dobre vedet musim se na to pozeptat co maji za atesty ..nebo myslis,ze jako v nemocnici primo? 😲

xmarg04
31. črc 2008

no, treba ta sestricka z motola pracuje jeste nekde soukromne po vecerech, takze by asi byla mozna nejaka takova varianta... nebo pripadne v nejakem centru, kde se dela fyzioterapie, masaze a tak... asi jsem skeptik, ale proste neverim, ze by kosmeticka mela potrebne vzdelani a zkusenosti a k tomu delala kosmetiku... asi tak, no... 😅

aponchie
31. črc 2008

no to ja taky ne,zrovna chodim na masaze a rehabky se zadama a to do nemocnice pac neverim tem lidem co si udelaji kurz masazi a pak nekomu "napravuji"zada..ty brdo to ani nahodou tak se tam pozeptam to se resi asi na internim odd kde se delaji krecove zily nebo tam nekde?

xmarg04
31. črc 2008

no jak bych spis rekla, te bud primo na oddeleni rehabilitace, jesztli jsou samostatni nebo pri ortopedii.... aspon tak to bylo v nemocnicich, co jsem videla ja....

martina10
4. srp 2008

Ahojda...lymfodrenaze se vetsinou delaji pri oddeleni dermatovenerologie- je na to i specialni podobor lymfologie, na kterou se skoli kozari....pak by tam mela byt i vyskolena lymfologicka sestra( ev. i Bc. obor se na to studuje) a ta, podle toho, jak to doktor rozepise, potom primo dela ty masaze manualni nebo vas dava do pristroje....

aponchie
7. srp 2008

dik vsem,ptala sem se sve rehab.sestry a ta taky rikala,ze mam jit na kozni se zeptat a prej to nekomu pisou bez placeni..to sem cumela,ale asi tem co maji lymfomy atd sloni nohy a tak..

martina10
8. srp 2008

aponchie- lymfomy urcite nee...to by nadelalo paseku...ale na tzv. lymfedemy, ev. az na elefentiazu....je to z lekarske indikace...tzn. zdarma nekolik sezeni...vim to, jelikoz na koznim delam.... a pisu to 🙂

aponchie
8. srp 2008

super ja to asi spletla tak sorry a zrovna dneska sem o tom cetla v casaku uz se na to tesim,ale budu teprve obehavat a zjistovat..nicmene sem cetla ,ze by se u toho mela i dodrzovat nejaka dieta pripadne vodni rezim je to pravda?

brendi
8. srp 2008

před létem jsem na lymfodrenáže chodila, ne na ruční ale přístrojové, hodně mě zaujala i cena, jedna návštěva vyšla na 200,- a jedenáctá byla zdarma, je pravda že pokožka byla hladší a centimetry se ztratili, na každé noze asi o dva, ale musí se chodit na udržování, jinak efekt zmizí, já to nechám až zase před létem...........žádným krémem jsem se nemazala, i ta slečna co mi to dělala, mimochodem fizioterapeutka, říkala že vůbec nepomáhají, a že na celulitidu je nejlepší rychlá chůze, krémy pokožku jen zjemní, v žádném případě neproniknou do hlouby tukových buněk.................a také opravdu dělá hodně dobrý pitný režim,