Lymfodrenáž - pomůže na celulitidu?

marca22
1. srp 2012

Ahojky,zajímalo by mě jestli jste některá byla na lymfodrenáži a jestli vám to pomohlo proti celulitidě,popř. jestli jste po ní zhubly?

genevieve
1. srp 2012

@marca22 Ahoj, já byla na lymfodrenáži dva roky po sobě vždycky na jaře (to prý nejvíc funguje, protože těla má tendenci se pročišťovat) a to vždycky na sérii 3 masáží za sebou (tzn. 2 dny po sobě a tu třetí za týden). Ta série je důležitá proto, že lymfa bývá zatuhlá a pouze při jedné masáži se nerozproudí. Zdůrazňuju, že se jednalo o manuální masáže, nikoli ty strojové, které jsou k ničemu. U mě se zhubnutí nijak zvlášť neprojevilo, to se dá čekat prý u lidí, kteří kvůli špatnému toku lymfy zadržují vodu, zato se mi hodně zlepšila celulitida, krásně se mi vyhladily stehna 😀

anitram18
1. srp 2012

@marca22 úbytek váhy popřípadě obvodů moc nečekej, musel by tam být vyloženě lymfologickej problém ( stagnace lymfy) a né "kosmetickej" ( změny podkožní). čekej úbytek tak kolem 1cm v obvodu a vyhlazení je celkem vidět, kor když je třeba manuální masáž kombinována s přístrojovou a na tu přístrojovku máš ještě zábal v těch problem. partiích, dopor. třeba břečťanový gel proti celul. pod potravin. folii ( myslím, že je od ryoru)