Metráčci aneb kiloboj z XXX...L na XL. Nebo L? 🙂

koulekulata
8. dub 2016

Ahoj holky jsem tu dneska nová, registrovala jsem se s jedinou vidinou. ZHUBNOUT! A to FEST. Diskuzi jsem založila hlavně pro takové jako jsem já, běh na dlouhou trať a né jen rychlodietka na 5kg. Jsem vysoce obézní až morbidně a myslím, že je nás takových dost, kterým váha ukazuje 3 místné číslo a budou moooc rády za 2 místné. 🙂
O hubnutí vím dost, ale jsem slaboch a miluju sladké. Potřebovala bych poshánět různé jídelníčky nejlépe měsíční a více co se dají točit pořád dokola. 🙂 plno z vás si určitě někdy nechalo udělat jídelníček "na míru" myslím že základní body tohoto jídelníčku jsou stejné pro všechny. Hledám dobré duše co se o takový jídelníček podělí, byť starý nebo novější, každý se dá zmodernizovat a upravit aby seděl. Jela jsem na kalorických tabulkách, ale je to časově náročné, nejdříve si najít potravinu a pak dát nějakou váhu a podle KJ tepve zjišťovat kolik toho vlastně můžu navážit, abych večer nebyla bez večeře, neb jsem překročila celodenní KJ a nebo mi večer KJ chyběly a to taky není dobré a to nemluvím o bílkovině, tuku a cukrech :( prostě náročné. Nenapadají mě dietní jídla, nemám páru v obchodě co nakoupit a tak dále, všechno pak padá se vším a zase se na to člověk vykašle :( nemluvě o přístupu k internetu a mobilu, když pc funguje jen někdy.

Takže prosím spoluhubnutelky nebo již krásně tvarované děvčata o různé jídelníčky na delší dobu.

Díky všem a budu ráda když se nás tu aspoň pár sejde.

slecnajohanna
8. dub 2016

myslím, že spoustu inspirace najdeš tady: https://www.modrykonik.cz/forum/chci-shubnout/hubneme-30kg-a-vice/

koulekulata
autor
8. dub 2016

Jinak něco o mě, nejmladší už nejsem, tento měsíc klepe na dveře 34 rok. Mám dvě děti a manžela, kteří jsou všichni velice žraví, takže zásoby na co se dá doma sáhnout jsou bohužel pořád. :( co se týká potravin tak jsme hodně soběstační, od masa přes veškeré mléčné výrobky. Máme kozy, takže máme mlíko, sýry, jogurty i tvaroh vlastně pořád. Takže by se mi líbilo držet dietu kde je hodně mléčného, protože na tom ujíždíme. 🙂 Chováme drůbež i králíky, tím pádem dietní maso taky není problém. Jen to mít napsané pěkně černé na bílém tak si myslím, že dodržovat do zvládnu. Věřím si, že jo. Jako velkou motivaci mám náš obecní ples, na který jsme letos díky kilům s manželem nešli. Neměli jsme co na sebe 😖 a v naší velikosti se nám nechtělo nic kupovat. Takže mám na hubnutí cca 11 měsíců ať mám nějakou konfekční velikost a né nynější 52-64? podle toho jestli obchod nebo ťamani. :D ti mi lichotí velikost přes 60 nevedou ale X mají i 7X :D to asi vše a jsem zvědavá jestli se někdo najde. 🙂

elena2907
8. dub 2016

Ahoj, já nejsem morbidně obézní,ale...Má váha byla standardně 52-55 kg. V prvním těhotenství jsem přibrala 26 kg, jenže v 21 letech to šlo za rok samo dolů.Při druhém jsem přibrala 30 kg. Teď jsem 8.měsíců po porodu, 15 kg dole, 15 kg zůstává. Vím, že pro více obézní lidi to asi nic není,ale mě to moc trápí, nic neobleču, okolo zrcadla chodím obloukem a na dřívější fotky se nemůžu podívat. A mimochodem nakopl mě článek od paní Gregorové, manželky pana Brzobohatého, která za rok zhubla 20 kg a nosí velikost 40 !!! TAKŽE od pondělí: nejím přílohy, vyřadila jsem komplet mouku, takže jak ona říká - bílá smrt. Jím zeleninu, ovoce, maso kuřecí,krůtí - bez příloh, plátkový sýr, bílý jogurt, pohanku,jáhly,kuskus atd. Kašlu na vše, v čem je mouka,sladkosti, brambůrky,přílohy atd. Samozřejmě celý den piju obyčejnou vodu s citrónem. Vím, že jeto teprve začátek,ale bojuji a držím se. Jinak vínko si dám. Zas tak striktní být nedokážu, ale již za pár dní cítím větší lehkost. Jinak možná bych být tebou zkusila přímo výživového poradce,aby ti sestavil jídelníček.Chystám se i cvičit,ale pomalu, já nejsem nějak sportovně založená, ale zkusím se dokopat !!! 🙂

koulekulata
autor
8. dub 2016

@slecnajohanna tuto diskuzi jsem našla. Chtěla bych někoho aktivnějšího v této době, ať se můžeme podporovat a nebo i chlubit úspěchy, nebo utěšovat neúspěchy 🙂. Ještě tam těch 19 stránek projdu jestli tam něco najdu. 🙂 díky

koulekulata
autor
8. dub 2016

@elena2907 no to je právě to, co neumím. Jak nemám vyloženě plán na to co jíst a nejíst tak už sahám po něčem co nemám :( jsem prostě neukázněná, ale takové ty dietky na 7 dní a 14 a dní a podobně asi né moc zdravých to jsem byla kupodivu schopna dodržovat 🙂 je fakt že chápu, že i tvoje kila tě trápí, při 50kg mít třeba 70 je rozdíl. Jen nechápu starosti typu potřebuju shodit 2 maximálně 3kg a budu úplně spokojená :D

elena2907
8. dub 2016

@koulekulata no 2 kg nebo 3 kg to je nic, to není dieta. Nicméně já tuto dietu chci držet dlouhodobě, ne jen 7 nebo 14 dní. Dá se dle paní Gregorové držet rok, takže se nebojím, že bych to nedokázala, nebo mě to nějak ublížilo. Akorát nesmím vidět langoš, vánočku, smažák,Ondráš atd. 🙂 Vše prostě jedu bez mouky, příloh a na vodě. Ale je fakt,že se cítím za těch 5 dní daleko lépe, o ně co lehčí a mám víc energie. 🙂 No to máš super s tím domácím mlékem, masem, to můžeš vše využít ve svůj prospěch. Ale asi bych to na tvém místě fakt nechala sestavit odborníkem 🙂 A třeba budeš vidět, že někdo nad tebou drží bič, to je nejdůležitější, nade mnou drží bič mamka 🙂

koulekulata
autor
8. dub 2016

@elena2907 no na odborníka teď nejsou finance :( proto se chci zatím pokusit o něco aspoň takto. Tak já znám lidi co mouku a přílohy a pečivo nejí x let, určitě se to dá držet dlouhodobě. Nemám vůli držet něco jen tak (v čokoládě není mouka, není to pečivo ani příloha :D ) vidíš hned bych měla důvod jí sežrat. 🙂 to nebylo na tebe ty 2-3 kg to bylo jakože, co mě vytáčí 🙂 protože si vždycky vzpomenu na vtip "Miláčku shodila jsem 2kg. Tak nezapomeň spláchnout." 😉

elena2907
8. dub 2016

@koulekulata Jo, já chápu, že to nebylo na mě 🙂 Mě prostě těch 15 kg moc štve, to už je hodně. A prosím tě, říkáš čokoláda ? Nedělej mě chutě !!! Já to nemůžu ani slyšet, to víš, že bych si dala. Já spíš myslela, že by ti to napsala jako doporučenku tvoje Mudr. třeba ze zdravotních důvodů, to by se platit nemělo ??? Možná jen má představa, nevím...No každopádně ti přeji pevnou vůli, já se držím 5 dní,ale můj taťka mě moc šancí nedává, mamka jo !!!

koulekulata
autor
8. dub 2016

@elena2907 mě moc šancí nedává manžel, což je možná ještě více povzbuzující 😀

pt1981
8. dub 2016

@koulekulata ahoj, pridej se k nam! Zhubnout 40 kg a vice 🙂

elena2907
8. dub 2016

@koulekulata Tak to bych mu teda ukázala !!! To je motivace jak blázen !!!

koulekulata
autor
8. dub 2016

@pt1981 prosím odkaz, ještě se tu málo vyznám.

koulekulata
autor
8. dub 2016

@elena2907 no právě, ono to kupodivu velice povzbuzuje :D

elena2907
8. dub 2016

@koulekulata Jak ti někdo nevěří,tak to jde hned a víš co mě ještě nakoplo ? Dnes jsem byla na nákup těch serepetiček jako jáhly, pohanka atd. a potkala jsem holku, která má tak 60 kg a ještě před rokem, když jsem jí potkala měla tak 90 kg, neměla jsem odvahu se jí zeptat, jak to udělala,ale do pytle, já to taky dám !!!!! 🙂

koulekulata
autor
8. dub 2016

@pt1981 napsalo mi to uups tato stránka neexistuje :( a vyhledávač mi jí nikde nenašel :(

pt1981
8. dub 2016

@koulekulata tak to ti neporadim... ☹

pt1981
8. dub 2016

Jeste to zkousim pres holky, jestli nektera nevi

koulekulata
autor
8. dub 2016

@pt1981 už jsem jí našla 🙂

slunickova123
8. dub 2016

Ahoj, co zajit k lekari - obezitologovi? Vysetreni a jidelnicek na miru, melo by to byt na pojistovnu, ne? A nebo operativni zmenseni ( tzv.bandaz) zaludku? Dela kdejaka chirurgie, ale az po vysetreni obesitologem, psychologem atd.

dizi
11. dub 2016

Ahoj mam dva typy - zkus stobklub.cz a tam je sebekoucink - zapisuje se ale vse, co se sni. Anebo druha varianta - najdi si na internetu Brichac Tom, napsal i knihu a tam jsou ukazkove jidelnicky.
Hlavne jde o to nezacit dietu, ze vyradis treba pecivo a budes se trapit hlady.
Ty se musis ke stihlosti projist zdravym jidlem. Doplnit telu ziviny, ale ve zdravejsi forme.
A nakonec ... mozna bych zkusila i nejakou podvedomou formu, jak se podivat na tvuj problem. Treba si kolem sebe stavis ochranny obal, proti necemu, co te v zivote trapi, nebo proti nekomu...
Treba ti nejaky terapeut pomuze nahlednout na pricinu problemu - mrkni jestli v okoli nenajdes nekoho, kdo dela regresi, rodinne konstalace, kineziologii, srt ... anebo klasicky psycholog ... nevim, co by ti sedlo. Ale casto je to prejidani a nabrani kil i v nejakem psychickem problemu, proti kteremu se obrnujes.
Kazdopadne drzim palce!!!