Nemůžu zhubnout ani cvičit, co s tím?

8marti8
11. kvě 2014

holky jsem naprostou zoufalá.. za poslední 2 roky jsem přibrala hrozně moc.. jsem na váze 92 kg..vždycky jsem byla trochu oplácená měla jsem 75 kg pak jsem zhubla na 65 kg jenže pak jsem začala brát antikoncepci a měla doslova těhotenský chutě.. a tak jsem hrozně přibrala a od tý doby to nejde prostě dolu.. a tak jsem chtěla začít cvičit jenže jsem na tom s fyzičkou příšerně... nevydržim vůbec cvičit! zkoušela jsem několik cvičení třeba kardio vydržim 2 minuty !! a pak už totálně umírám nebo rotoped to vydržim nanejvejš 5 min a už myslim že zkoulabuju! holky fakt nevim co mám dělat nevíte co stim ?

dadushe
11. kvě 2014

@8marti8 Pokud to není nějaká srdeční nedostatečnost, tak se to časem bude určitě zlepšovat🙂 Nejlepší je zainvestovat a zaplatit si osobního trenéra/trenérku aspoň ze začátku. Vysvětlit mu, co chceš, on tě proklepne, zhodnotí tvůj stav a potom ti pomůže. Je to velká motivace, nutí to člověka se neflákat a chodit cvičit, navíc cvičit SPRÁVNĚ a efektivně a pak tím hubnout (většinou se totiž nově cvičící zbytečně dře z kůže a je to naprosto o ničem). Nebudeš si v tělocvičně připadat jako jantar, dostaneš i radu jak se při cvičení stravovat včetně potravinových doplńků. Fakt je to lepší než cvičit sám a umírat u toho, ta motivace trenérem je velká🙂

shel44
11. kvě 2014

V Prvom rade , aj keď si to možno počula už milion.krát, zmena životosprávy..Zmena jedla- ješť zdravšie...už len pomocou toho, že budeš jesť správne, zhodíš kilá..a ver mi, že to pôjde..A Kondička sa postupne zvyšuje.. Vydržíš kardio iba 2 minúty? Nevadí..daj si pauzu, oddýchni si..keď budeš môcť, skús to znova!
ďalší deň o minútku viac.. A sama nebudeš veriť, ako sazlepšuješ..Nezabudni..Kto chce,hladá spôsoby..kto nechce..dôvody..A ty predsa chceš?!
Odporúčam napísať si motiváciu..Akú chceš dosiahnuť váhu,nájsť obrázok pred, ako si vyzzerala a ako chceš vyzerať..Vždy sa naň porzi a neverím, že ťa to nenakopne..mňa vždy..
Tak hurá do tohoh..držím palce! 🙂

janulkav
11. kvě 2014

@8marti8 ahoj, jsem na tom podobně ....co mi pomáhalo dát se alespoň trochu do kupy bylo plavání ale od té doby co se narodil malý tak se nikam nedostanu ( bazén je od nás 30 km ) ale už se nemůžu dočkat až ho budu moc nechat samotného doma déle jak 2 hod.a zase vyrazím..Byl to pro mě i příjemný relax od všech domácích povinností atd. Před otěhotněním jsem doma cvičila i na el.trenažéru ( čas jsem si našla ale vždy až večer co jsem dala spát malou ) a jak ty píšeš začínala jsem na 5 minutách a umírala jsem u toho ale postupem času se to zlepšilo ale u mě chybí silná vůle takže pak se mi párkrát nechtělo nebo jsem dělala něco jiného ( žehlila,.. )ale výsledky stejně nebyli moc vidět..... 😒 Jinak já jsem tenkrát přibrala po hor.léčbě na podporu otěhotnění.......Kila ne a ne se hnout .....

caboonek
11. kvě 2014

@8marti8 Ahoj, určitě cvičení s trenérkou, poradí a donutí tě makat. Musíš mít větší výdej než příjem. Takže žádné diety, ale pohyb. Začni dlouhými procházkami, pak se přihlas na trénink a rovnou si kup pernamentku ať tě to donutí vytrvat...Začátek je vždy těžký, pak už si zvykneš a nakonec to pro tebe bude fajn relax. Držím pěsti!!!! U mě pomohl power plate, běh a spinning, za rok 12 kg dole a držím váhu

lucieandrlova
11. kvě 2014

Ahoj, mně kdysi pomohlo počítat si každý den příjem kalorií. Méla jsem tabulky a dle nich si volila jídlo. Když jsem měla hlad, mrkla jsem do tabulek a třeba mrkev je OK, tak jsem se nacpala mrkví... 🙂
Nezříkala jsem se ničeho. Dala jsem si ke kávě i něco dobrého, ale pak už zase vše málo kalorické (třeba k obědu místo brambor nebo knedlíků do omáčky dietní suchar a pak ke kávě pamlsek). U toho jsem jezdila večer u TV na rotopedu (ale musí se jezdit bez zátěže, naprázdno, jinak nabíráš svaly...)

tulikiss
12. kvě 2014

@8marti8 ahoj, tak zaprve okamzite prestan rikat nemuzu zhubnout nemuzu cvicit... to je blbost jeste si to poradne nezkusila a uz predpokladas ze neuspejes. Hubnuti zacina v hlave, musis si uvedomit co chces a proc to delas. nejde jenom o to vypadat lip, ale i o zdravi a to kdyz si clovek uvedomi tak ho nic nezastavi.

Zacni s upravou stravy, napis si a vaz si co jis a pak si to hod do nejake te kalkulacky na netu, ja jsme treba na stobklub.cz, je to sice otrava tam vsechno vyklikavat, ale vazne to pomuze, clovek si udela predstavu co dela spatne a jak by mel jist. Pozor i to ze jist malo muze byt duvodem tve nadvahy. Tak si zapisuj a vaz vse co jis, ale neboj do mesice se naucis co jak jist a uz to nebudes potrebovat vazit a zapisovat, ja uz to delam jenom kdyz mam neco noveho, co nevim jak na tom je, nebo jenom tak obcas pro kontrolu.

A pak je dulezity pohyb, pravidelny. Ja vim ze prvni dny jsou maso a clovek ma pocit ze vyzvraci plice, ale ver mi ze za par dni se to zlepsi a jak uvidis prvni vysledky tak te to chytne a uz nebudes chtit jinak. Hodne lidi tu zacina s Jillian Michaels a tu muzu doporucit, sice prvni 4 dny te bude bolet cele telo, ale pak se to zlepsi a hlavne docela brzo jsou videt vysledky a to hodne motivuje. nedelej si hlavu ze nebudes vsechno stihat jako ty jeji holky, proste se snaz, misto 10 kliku zvladnes nazacatku treba jenom 2, ale casem se zlepsis a uvidis ze pak zvladnes vsechny. Hlavni je se hybat a nevzdat to.
K tomu co psal nekdo vys, je blbost slapat na kole bez zateze, svalu se fakt neboj, urcite ti ze slapani na kole nenarostou nohy jako kulturistovi to ti fakt nehrozi, a svaly jsou ted potreba. Cim vic ted naberes svalu, tim lip, protoze svaly i kdyz nic nedelas tak spalujou kalorie v tvem tele a zvysujou tvuj bazalni metabolismus(to kolik kalorii spalujes i kdyz nic nedelas).

Drzim palce a nevzdavej to, pridej se do nejake skupiny s cvicenim, je to dobre podporovat se navzajem. Ja uz mam 8 za sebou, ale jeste 9 pred sebou, abych byla spokojena, i kdyz do leta by mi staci i ty 4 😀.

orchidis
12. kvě 2014

@8marti8 A tu HA jsi doufám vysadila!!!!!
Nedělá ti dobře. Měla jsme to také tak. Zničila mi zažívání, totálně mě rozhodila, permanentně jsem byla vyčerpaná, nebyla jsme schopná dojít na tram.
To je první a nejdůležitější věc. Vysadit HA. Pak půjde vše líp. Můžu poradit, mám to za sebou.

orchidis
12. kvě 2014

A holky, vás teda nechápu, ty řeči o změně a cvičení jsou pravdivé, ale já to mám prakticky za sebou a to fakt člověk nemá sílu stát, natož něco dělat.
Já to prostě nechápu, že se mladej člověk cítí takhle a nic nedělá s příčinou. Pro mě je to šílený,

pluba
12. kvě 2014

@janulkav
@8marti8
Pracuji s tím, co brání lidem lépe jíst, cvičit, také s tím, jak sami sebe (a svou postavu) hodnotí. Možná by Vás zajímalo hodnocení mé práce, na mém blogu v příspěvku z 1.5. (nejnovější) je hodnocení od některých, se kterými jsem pracoval. Navíc nekupujete "zajíce v pytli", protože se během 1. hodiny můžete rozhodnout skončit a nic neplatit (více v uvedeném příspěvku).

llluckaaa
12. kvě 2014

Já bych to na tvém místě začala řešit asi tak, že bych se nechala objednat do obezitologické ambulance. Nechala by sis udělat zdravotní prohlídku, kde by se případně zjistil nějaký zdravotní problém - špatně zvolená HA, rozhozené hormony, onemocnění štítné žlázy... Měla bys v tom mít i konzultace ohledně vhodného stravování. Do té doby bych se určitě nepouštěla do nějakých nových náročných sportovních aktivit, při tvé váze a současné fyzické výkonnosti bys riskovala nějaké zranění. Zkus přidat spíš přirozený druh pohybu jako je chůze, plavání ap.... tempo vol pomalejší, aby ses příliš nezadýchávala a vydržela spíš delší dobu. Ohledně jídelníčku bych se zaměřila spíš na dodržování základních pravidel - více menších porcí několikrát denně, omezit tučné, sladké, nezdravé jídlo, dostatek zeleniny a luštěnin, netučného masa a sýrů, celozrnné přílohy... Pokud by nebyl vidět efekt, zvažovala bych cílené dlouhodobé hubnutí pod dohledem nutričního terapeuta.

camelinka
12. kvě 2014

@8marti8 Ahoj, podle nadpisu sem cekala neco, ze jste upoutana v kresle, nebo tak neco. Cvicit samozrejme muzete a pokud chcete a potrebujete zhubnout, tak si najit motivaci a jit do toho. Zapojit se do cvicici skupiny, najit sparingpartnera, ktery vas bude buzerovat, nebo fakt koupit permici do fitka a zainvestovat do trenera. Spojit se s vyzivovym poradcem, poradnou, cokoliv.
Vsechno jde, nekomu lepe, nekomu hur, ale nikdo to za vas neudela. Pokud sama citite, ze je potreba neco delat, tak konejte driv, nez bude pozde. Obezita neni sranda a kazdy z toho nevyjde po svych,.... 😔 .Drzim palce, je to jen v hlave 😉

fallingstars
12. kvě 2014

@8marti8 Ono taky není možné chtít všechno hned, jestli sedneš na rotoped a šlapeš jak divá, aniž bys měla nějakou základní kondici, nedivím se, že jsi třeba za pět minut utavená 😉
Začni pomalu, bude Ti možná připadat, že se nic neděje a k ničemu to není, ale nikdo nezačal s během rovnou na maratonech a kolem rovnou na Tour de France 😉 Najmi si osobního trenéra, zaplať si lekce dopředu - efekt "když už jsem za to dala ty peníze" taky není k zahození 😀 Taky je fajn sehnat si sparing partnera, nějakou kamarádku, která se ovšem nedá nějak odpálkovat a v domluvený čas Tě prostě vytáhne a jedinou omluvou budou horečky 😉
Jinak bych začala plaváním, jak píše @janulkav, a dlouhými procházkami, přidej třeba kolo. S během bych byla ze začátku opatrná, je na něj třeba už trochu nějaká kondice a hlavně s nadváhou nemusí prospívat už tak zatěžovaným kloubům, tak abys nenapáchala víc škody než užitku.
Nepouštěj se do velkých akcí, bude to běh na dlouhou trať, ale prostě se musíš zatnout a vydržet, když si po dvou minutách řekneš, že to nejde, nepůjde to nikdy 😉 Držím palce!

marcela777
12. kvě 2014

@8marti8 ahoj, zkoušela jsi dělenou stravu? Možná, že by ti trochu pomohla, není náročná a dobrá na trávení. Prostě jiný styl jezení.🙂

sarkad2856
12. kvě 2014

@8marti8 Ahoj,asi nenapíši nic nového,Taky jsem brala nějáké prášky a po nich jsem rapidně přibrala,Až jsem se lekla a moje Váha mě už celkem taky děsí a za špeky se už stydím,proto jsem si řekla dost a chci to změnit!! ty sem teda okamžitě vysadila a začínám pomalu i s cvičením.Taky nemám kondičku,ale jak je tady psané tak stačí třeba pár cviku a třeba po 7-14 dní přidávat.Bud ráda že jsi zdravá,já teda zdrav problémy mám a tak to něják nehrotím že musím hned odcvičit celou Jill atd...
Taky je duležité jídlo.Snídaně,které jsem vynechávala...Učím se pomalu snídat jím co 3 hod dopoledne ovoce a odpoledne prokládám zeleninou.
Nedržím to to ani 2 měsíce a výsledky už nějáké menší mám,samo že člověk neshodí hned 10 kg během měsíce či 2,Moje tělo si zvyká na pravidelnou stravu a taky tím cvičením ...Cvičím 3 dny pak den pauza
Uvidíš že nebudeš litovat a výsledky budou určitě po 3 měsících a i kondička bude lepší než je nyní 🙂
A třeba za 2 měsíce Tu jill dám celou 🙂
Informace hledám na netu,duležité je i pít vodu , nic perlivého,slazeného...Jednou až 2 x denně piji zelený čaj dopoledne a odpoledne vodu nebo vodu s citronem 😉

kathy.skal
12. kvě 2014

@8marti8 Ahoj, být tebou, vyprdnu se takhle z kraje na kardio a zkusím třeba chůzi - vyraž na 20 minut na procházku svižným tempem - uvidíš, že na konci budeš zpocená až...no až tam a fyzička půjde pěkně nahoru. Pak je možné zkusit fyzicky náročnější aktivitu. + jak holky psaly, změna životosprávy. Určitě to půjde 🙂

camelinka
12. kvě 2014

@8marti8 zkuste si precist treba tohle http://rungo.idnes.cz/heavy-runner-aneb-pribeh-... . Skoro vzdycky to nejak jde, staci jen chtit 😉

kiki774
16. kvě 2014

A zkoušela jste nějaký doplněk stravy? Já za sebe mohu doporučit Obethin. Hubnu s ním cca 2 měsíce a po vzoru kamarádky, která má dole víc jak 10 kg očekávám taky dobré výsledky. 🙂 Hlavu vzhůru.

pluba
20. kvě 2014

@8marti8 Pro inspiraci malý manuálek o psychické podpoře hubnutí - na mém blogu ve Fotkách.