Operativní hubnutí - rolování, bandáž žaludku

janulazaynab
23. dub 2013

Ahoj holky,
dnes jsem byla na kontrole u obezitologa - za dva měsíce to bude rok, co k němu docházím a za tu dobu jsem shodila 4kg. Dnes mi nabízel řešení operací - rolováním žaludku. Dívala jsem se na googlu, ale moc informací tam nebylo, krom toho, že je to nová a šetrnější metoda. Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji za informace 🙂

natalie77
23. dub 2013

@janulazaynab Zdravím, moje mamka byla na bandáži žaludku, byla ze sebe nešťastná, nikam nechtěla chodit, protože se za sebe styděla....ale neměla vůli na to, aby nejedla...
Po bandáži hodně zhubla, cca 15 kg za tři měsíce...vše dodržovala, no a pak zjistila, že když se nají víc, tak vodou si žaludek roztáhne a je jí sice špatně, ale nají se, že má pocit plnosti...no a kola šla nahoru.
Teď po pěti letech začala hubnout sama, chodí na expresku a drží krabičkovou dietu, kila jdou dolů, je to o vůli, protože chce a nepodvádí, jako po bandáži, kdy podváděla hlavně sama sebe...
Takže já bych do toho šla s tím, že to pomůže, ale musí se vše dodržovat a pak se také snažit, jen nespoléhat, že se stane zázrak...my si s mamkou už dost vytrpěli, pořád hubne a už jsme z ní někdy špatní...teď věřím, že to dobře dopadne....teď je nejhubenější náš taťka, který vždycky solidárně drží dietu s ní...ale ten tu vůli má 😉 .
Držím pěsti, snad se ozve někdo, kdo má osobnější zkušenost.

monad
23. dub 2013

ahoj, jakto, že za rok co tam docházíš si zhubla jen 4kg?? 😒

janulazaynab
autor
24. dub 2013

@monad - je fakt, že jsem jídlo nejedla podle pokynů - při těch dvou raraších stíhám navařir pro ně s tatínkem, natož vařit zvlášť pro sebe, pořád to vážit a kontrolovat.. snažím se pravidelně cvičit, jíst zdravě a držet si Kj, ale nedařilo se..

@natali77 - díky za odpověď - myslím, že pokud vážně zhubnu, budu si to chtít udržet. Když člověk vidí výsledky 4g moc vidět nejsou, ale třeba 10kg už bude něco jiného a člověka to nabudí, takže se hlídá, protože ví, co za tím stojí námahy..

Pokud by sem někdo zavítal, mrkněte na fórum http://forum.bandingklub.cz/index.php - našla jsem tam úžasné lidi a všechny informace. Díky 🙂

lucyvivien
25. dub 2013

Ja viem, že jo to jedna z mála,ale odporučam si pozriet tento odkaz a zamysliet sa nad tým, či je to naozaj nutné...
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti-prib...

lucyvivien
25. dub 2013

ja som schudla za 3 mesiace viac ako 10 kg, bez liekov, bandáže, športovania , stačí upravit jedálniček 🙂

pavlinaoo
25. dub 2013

@janulazaynab neblbni, na žádnou operaci nechoď. Kolik máš kg, nebo kolik potřebuješ shodit? Nechci být hnusná, ale buď změn doktora nebo začni dopržovat zásady, které ti radí. Buď jíš málo a nahubneš, nebo jíš kraviny...je to operace jako každá jiná a pokud to není prostě nutný, tak bych nešla...to, že ti obezitolog poradí operaci, svědčí o tom, že svoji práci dělá blbě, nebo že ty si tam chodíš jen tak pokecat...zkus hubnout správně, cviš, jez, hýbej se atd...vše ostatní jsou kecy. Buď chceš hubnout a budeš si jídlo vážit nebo nechceš, ale jít na operaci s tím, že on to někdo za mě vyřeší je blbý..jsi mladá, zkus to zdravě 😉 Mrkni na díly Jste to, co jíte...tak jeden díl dokonce o tomhle i byl a mudra to tam pěkně vysvětlovala...archiv primy, nebo možná uložto...