Osmihodinová dieta

sametka_
12. únor 2014

Novým hitem v Americe je dieta, jež se nazývá osmihodinová dieta a je založena na zajímavém principu - jí se pouze osm hodin denně. Tato dieta se řídí knihou, která se jmenuje Osmihodinová dieta (The 8 Hour Diet) a napsal ji David Zinczenko a Peter Moore.

Hlavní princip této diety je ten, že 8 hodin jíte a 16 hodin držíte půst. Během doby hodování můžete jíst, co chcete. Při půstu můžete pít kávu a čaj (bez mléka a cukru), naopak nesmíte pít mléko, džus, slazené minerálky nebo alkohol a nesmíte nic jíst. Během dne si můžete vybrat, od jaké hodiny budete jíst (8 - 16, 9 - 17, 10 - 18...). Pro rychlejší hubnutí byste měli sníst v každém jídle určité potraviny, které jsou uvedeny v knize.

V knize je navíc vysvětleno mnoho zajímavých skutečností, např.: proč se metabolismus nezpomalí, proč se tuk nebude po hladovění ukládat, proč se může sportovat, proč pomáhá půst proti různým nemocem, jakým způsobem se hubne tuk,... Kniha je zatím dostupná jen v angličtině.

Ačkoli se vzpírá všem dosud dostupným teoriím, dieta prý doopravdy funguje, tak bych se zde ráda dělila o Vaše zkušenosti, která jste to zkusila, nebo právě zkoušíte. 😉

1234beruska
16. bře 2014

@kandal Ahoj Kandalko,důležitý je,že ti ten tvůj způsob vyhovuje.Já zatím držím 9-17,taky mi to vyhovuje,jsem zvědavá,až se na konci měsíce zvážím,co tam bude za číslo. 😝 A jak se cítíš po operaci?Doufám,že dobře.Já jsem na tom s tím mým trávením taky trochu líp,musím si ale vybírat,co jím. 😀 😀 😀

kandal
21. bře 2014

@1234beruska ahoj Beruško, no musím to zaklepat na dřevo, ale dobrý je to! 🙂 už jsem jedla snad všechno i česnek, i kafčo jsem měla a paráda, nic nebolí
jsem zvědavá na výsledky, konec měsíce se zase blíží 😉

1234beruska
21. bře 2014

@kandal Kandalko,to bude určitě v pořádku,když už skoro všechno sneseš. 🙂 Mě se problémy projevily skoro po dvou letech,ale vypadá to,že jsem měla léky na žaludek dlouho a dělaly mi problémy. 😝 😝 Teď už je mi líp,sice si jídlo vybírám,ale zařazuju čím dál tím větší sortiment. 😀 Měj se hezky,všem přeju slunečný víkend. 🙂 🙂 🙂

merinmonro65
31. srp 2014

je tu jeste nekdo kdo drzi tuto 8hodinovou dietu rada bych ji drzela s nekym a vymenovala si nazory..... 🙂

nana.76
2. zář 2014

@merinmonro65 ja bych ctěla začít od zitřka pujdeme do toho spolu ? 🙂

evca32
4. zář 2014

Holky i já se k vám přidávám, potřebuju zhubnout min. 8kg . 🙂

kackaj
23. zář 2014

Ahoj, můžu se zeptat, jaké jsou výsledky po osmihodinovce? Nebo třeba kdo začal nejíst po páté hodině...za jak dlouho jste začaly shazovat a šlo to potom pořád pomalu dolů, nebo se někdy stalo, že zas bylo kilčo nahoře? Já jsem teď začala nejíst večer po páté hodině, zatím jsou to jen 3 dny, takže o nějakém poklesu ještě nemůže být řeč. Zajímá mě, kdy tělo zareaguje a jestli se chytne a bude shazovat. Někomu to možná nevyhovuje, nebo zatím máte úspěch všechny? Díky předem za odpovědi🙂

katcha21
23. zář 2014

@kackaj Ahoj, já jsem kdysi, už je to ale dost dávno, nejedla po 17hod a opravdu jsem tím něco zhubla. Konkrétní výsledek a časový úsek už si bohužel nepamatuji, ale bylo to celkem příjemné shození pár kg bez práce 😉

romiiisek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kackaj
23. zář 2014

@janikule @nikollita @sametka_ @boscice @kandal @1234beruska @merinmonro65 @nana.76 @evca32 Jelikož jsem Vás neoznačila a nezeptala se tak přímo, tak kopíruji ještě jednou svůj dotaz...snad se dočkám konkrétní odpovědi🙂 Díky🙂
Ahoj, můžu se zeptat, jaké jsou výsledky po osmihodinovce? Nebo třeba kdo začal nejíst po páté hodině...za jak dlouho jste začaly shazovat a šlo to potom pořád pomalu dolů, nebo se někdy stalo, že zas bylo kilčo nahoře? Já jsem teď začala nejíst večer po páté hodině, zatím jsou to jen 3 dny, takže o nějakém poklesu ještě nemůže být řeč. Zajímá mě, kdy tělo zareaguje a jestli se chytne a bude shazovat. Někomu to možná nevyhovuje, nebo zatím máte úspěch všechny? Díky předem za odpovědi 🙂

kackaj
23. zář 2014

@katcha21 díky za odpověď...manžel sestřenice má tak dole už 30kg, ale za prvé u chlapů je to jiné (připadne mi, že když chlap se rozhodne zhubnout, tak se mu to snad vždy podaří...stačí přestat pít pivo a nejíst po páté😀 ) no a za druhé se ho na to nechci moc dopodrobna vyptávat, takže hledám odpovědi tady, tak snad se holky s aktuálními poznatky ozvou🙂

katcha21
23. zář 2014

@kackaj Fakt jo? Tak to je dobrý výsledek. Taky mám ten pocit, že chlapům to jde samo a lépe. Ale tedy kolik vážil před začátkem hubnutí? Ono je to taky jiné, když někdo chce zhubnout 5kg a nebo 30kg. kdo má větší rezervu, tak mu to jde lépe 😉
To doufám, že se někdo ozve. Koukla jsem 5 holek už je úplně neaktivních, tak snad nám někdo odpoví 😉

nikollita
23. zář 2014

@kackaj Ahoj, tak u mě moc velký úbytek nebyl ani mi tato forma diety moc nevyhovovala. Ze začátku jsem měla příšerný hlad, naposledy jsem jedla v 17. h., jenže jsem chodila spát až kolem 23 hodiny, tak to bylo šílené. Pak jsem to zkoušela posunout, jenže mi zase nevyhovuje ráno hladovět, jsem snídající typ. Za první týden jsem sundala cca 2 kg, pak už téměř nic. Za mě dieta o ničem. Na mě působila dobře dělená strava. Jednak krásný úbytek, jednak psychická i fyzická pohoda během "diety".

boscice
24. zář 2014

Dobrý den
@kackaj tuto dietu jsem zkoušela a bohužel jsem na tom byla podobně jako nikolita ☹ měla jsem u ní hlad,a výsledek skoro nulový,ale je to opravdu o tom z jaké váhy do toho jdete.Četla jsem i recenze,že to lidem vyhovuje a hubnou.Já jsem také na dělence 🙂 a vyhovuje mi tento styl stravování.Bez mučení,sledování hodinek 🙂 tak za mě asi tak .Jinak pokud se dáte na osmihodinovku přeji hodně úspěchů a at se vám daří 😵 krásný pohodový den všem 🙂

alan010
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
stil126
7. dub 2015

ahojTe pri tejto diete ste schudli len na vahe ci aj na postave ak ano tak z akych casti tela ?

sannutri
12. dub 2015

Ahoj, tahle dieta zajisté má něco do sebe, ale pouze pokud se aplikuje správně. Rozhodně to není o tom, že se budeš 8 hodin denně cpát jídlem z fastfoodů a sladkostma a pak budeš 16 hodin čekat na to, až si své obžerství zopákneš. V knížce je určitě i mnoho tipů na to, co těch daných 8 hodin jíst a proto si myslím, že za úbytkem váhy bude spíš zdravý výběr nekalorických potravin, nebo rada "všechno si dopřej, ale s mírou". Na někoho tato dieta fungovat může, ale pozor na to, abyste si po dlouhodobém hladovění nezadělala na problémy se zpomaleným metabolismem. Zpočátku můžete nějaká kila shodit jednoduše tím, že za 8 hodin toho tolik sníst nestihnete, ale zpomalený metabolismus se vám může vymstít až za několik let. Hodně zdaru!😉

rybickamalicka
12. dub 2015

Nikdy jsem o teto diete neslysela, ale ja to takto praktikuji uz dvacet let, asi to presne neni 8 hodin, ale vstavam priblizne kolem seste, snidam v sedm a koncim s jidlem nejpozdeji v pet. V 15 letech jsem takhle zhubla 15 kg. Po prvnim tehotenstvi jsem se takto dostala opet na svou vahu a ted po druhem tehotenstvi zase na tu stejnou vahu. Uz 20 let vazim stejne. Pres den se nehlidam. Nedrzim diety, jen proste od peti nejim. Jsem uz tak navyknuta, ze po te pate memam hlad a ani chute. Nejhorsi je podle me jist vecer. Je to jako to prislovi- snidani snez sam, o obed se podel s pritelem a veceri dej nepriteli.

klocak
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kiki2
30. čer 2015

Holky, prosím , kdo má ještě zkušenosti a jaké?

martjjja
21. črc 2015

Holky, je tu někdo, kdo knížku četl? Jaké potraviny jsou doporučené na podporu?

kecalka2
27. říj 2015

Ahojky tak já jsem tři měsíce po porodu.Nejím od pěti už měsíc a mám 7kg dole 🙂) jde to ted hodně rychle protože mám přeci jen nadváhu.Zapnu i kalhoty které jsem po porodu nezapla.Předtím jsem držela různé diety ale nevydržela jsem.Nejím pečivo a vyhýbám se sladkému jinak jím ted už všechno.Nechci si vařit jídla zvlášt -nestíhám to.Snad to půjde dolů pořád tak dobře 🙂

martjjja
28. říj 2015

Já se toho právě hrozně bojím. Když nebudu od 5 jíst, tak abych si nezpomalila metabolismus, kterej už tak mám pomalej jak šnek 🙂 Nooo, je fakt, že horší to asi už bejt nemůže, takže to zkusím asi 🙂

kecalka2
28. říj 2015

@martjjja myslím že za zkoušku na měsíc nic nedáš.Bud zhubneš nebo ne 🙂 mě to třeba pomáhá

katka900
21. srp 2018

Ahoj, dá se tato kniha přečíst v češtině?

barunka1985
5. kvě 2019

Ahoj držíte ještě někdo 8/16?

deborah1
26. črc 2020

Ahojte, neviete mi povedať, či je nutné dodrživať presne 16/8? Ja idem 15/9.. myslíte, že je to jedno, alebo tých 16/8 má nejaký špeciálny význam?
Ďakujem 🙂