Osmihodinová dieta

sametka_
12. únor 2014

Novým hitem v Americe je dieta, jež se nazývá osmihodinová dieta a je založena na zajímavém principu - jí se pouze osm hodin denně. Tato dieta se řídí knihou, která se jmenuje Osmihodinová dieta (The 8 Hour Diet) a napsal ji David Zinczenko a Peter Moore.

Hlavní princip této diety je ten, že 8 hodin jíte a 16 hodin držíte půst. Během doby hodování můžete jíst, co chcete. Při půstu můžete pít kávu a čaj (bez mléka a cukru), naopak nesmíte pít mléko, džus, slazené minerálky nebo alkohol a nesmíte nic jíst. Během dne si můžete vybrat, od jaké hodiny budete jíst (8 - 16, 9 - 17, 10 - 18...). Pro rychlejší hubnutí byste měli sníst v každém jídle určité potraviny, které jsou uvedeny v knize.

V knize je navíc vysvětleno mnoho zajímavých skutečností, např.: proč se metabolismus nezpomalí, proč se tuk nebude po hladovění ukládat, proč se může sportovat, proč pomáhá půst proti různým nemocem, jakým způsobem se hubne tuk,... Kniha je zatím dostupná jen v angličtině.

Ačkoli se vzpírá všem dosud dostupným teoriím, dieta prý doopravdy funguje, tak bych se zde ráda dělila o Vaše zkušenosti, která jste to zkusila, nebo právě zkoušíte. 😉

1234beruska
25. únor 2014

@nikollita Ahoj,doufám,že nás budeš informovat,jak ti ta osmihodinovka jde, 😀 😀 😀
@sametka_ Sametko,ty jsi určitě vzorná,líbí se mi tvoje jídla.To já se někdy odbývám. 😝 😝

nikollita
25. únor 2014

@1234beruska no určitě! Přesně v pondělí dám vědět, jaký výsledek měla týdenní osmihodinovka. Určitě to bude úspěšné 😀 Mám totiž co shazovat, takže očekávám, že ze začátku to půjde švihem 😀

sametka_
autor
26. únor 2014

Holky já myslím že ze začátku to jde úplně ukázkově! 😉
@nikollita
@1234beruska

Berusko ty se budeš vážit koncem února viď? Tedy úbytek bude za 10 lednových dnů + celý únor - no sem strašně zvědavá na tvůj výsledek, napíšeš jej pak jo?

kandal
26. únor 2014

Ahoj holky osmihodinové 🙂 ,
no já mám ty večeře vždycky do 17hodin, taky mi to tak vyhovuje 😉 , teď potřebuji zapracovat na snídani, vstávám hodně brzy 4:30h a do devíti většinou nevydržím, ale začínám mít podezření, že je to spíš zvyk než nutnost, 😖
těším se na vaše výsledky, třeba mně to zase nakopne 😅

1234beruska
26. únor 2014

@nikollita Nic si z toho nedělej,já mám taky co shazovat,ale myslím,že je to dobrá volba,ta osmihodinovka 😀 😀 😀 Sametka má pravdu,že to ze začátku jde dobře.Tak snad to půjde i potom.
@sametka_ Je vidět,že máš dobrou paměť,to víš,že sem napíšu,o kolik jksem se zhubla 🙂 🙂 🙂
@kandal kandalko,já vstávám tento týden taky ve 4,30,kolem šesté si dám velký hrnec ovocného čaje(ten jediný snesu), a pak kolem deváté snídani.Když nemám ranní,tak vstávám až kolem šesté a a čaj si dávám na sedmou.To ty bohužel nemůžeš,ale určitě si nějakou metodu vymyslíš. 😀 😀 😀

nikollita
26. únor 2014

@1234beruska jsem zvědavá na Tvůj úbytek, parádně mě to nakopne (dneska mě manžel lákal na večerní pizzu 😠

kandal
26. únor 2014

@nikollita a odolala jsi? 🙂 já se taky držím, ale už mám hlad, asi brzy zapadnu do hajan 😀

kandal
26. únor 2014

@1234beruska beru já si právě myslím, že je to jen zvyk, takže to chce vydržet než si žaludek zase zvykne 😉

nikollita
26. únor 2014

@kandal odolala jsem, zatím mám pevnou vůli (co bys chtěla po třech dnech 😀

@kandal
@1234beruska
Holky máte večer hlad? Protože já příšerný a tak si říkám, jestli to časem poleví a žaludek si zvykne?
@sametka_

1234beruska
27. únor 2014

@nikollita Já osmihodinovku držím od 20.ledna,takže v současné době hlad nemám,dokonce se mi stane,že jím naposled kolem 16,00hod.,ikdyž jsem začala v 9,00.Právě zezačátku jsem se ptala,jestli je možné se napít čistého vývaru,asi jo,ale mně ten hlad zatím přešel. 🙂 🙂 🙂

sametka_
autor
28. únor 2014

@nikollita já též večer po posledním jídle už tolik hlad nepocituji....ono je to spíše u mně psychické, celý život vstávám s tím že nemám hlad, a ani chuť nějak extra jíst, vždy jsem se do ranního joguirtu (a navíc studeného brrr) nutila... a teď jak jsem objevila osmičku, tak vidím že to jde i jinak a zabírá, místo okamžitého jídla po probuzení na které stejně není chuť si dám půl litru teplého čaje bez cukru (ten kromě toho že zahřeje tak mi i pomůže s ranním weckem, což je super) a spíše oddaluju jídlo ráno, co to jde, abych se pak mohla najíst večer, ne nějak pozdě, tak nejpozději mezi 19-20 hod. Ale chodím spát až kolem 00-01 hod, takže tak těch 5 hod před spaním nejím, no a asi jen díky tomu že je už tak pozdě a já pak už většinu toho času ležím v posteli, tak ten hlad už nemám, a když přijde, tak jej zaspím...ale většinou jej nemám. Kdybych to dělala obráceně, že bych vstala, najedla se a pak skončila v 16 hod nebo v 17 tak je mi jasný že kolem 20-21 by na mně přišel vlčí hlad a nevydržela bych to. Vyhovuje mi to lépe takto, mému biorytmu je to přirozenější, člověk má jíst tak, jak mu velí vnitřní hodiny, ne tabulky.

marketa74
28. únor 2014

Holky, já jsem k tomu skeptická. Čtu tady kolik jste která zhubla za týden a žasnu nad těmi čísly. Opravdu to funguje až takhle dobře? A nehubnete taky něco jinýho než tuky? Má některá z vás zkušenosti s nějakým vyšetřením takový to voda-tuk-svaly a procentuální zastoupení? Přemýšlím že bych na něco takového zašla před touhle dietou a po ní. Dostala jsem tip na http.//mojedieta.eu prý to má být zadarmo, nezkoušela to některá z vás? 🙂

1234beruska
1. bře 2014

Holky,tak jsem se po měsíci a osmi dnech zvážila,zhubla jsem o 4,8 kg.Jsem spokojená.Uvidím,jak mi to půjde dál.🙂🙂🙂Marketo,já když to moje hubnutí přepočtu na týdny,tak je to necelé kilo za týden,to snad není tak hodně.Na žádném vyšetření jsem nebyla,nechci vyhazovat peníze.Když bych chtěla nějaký rozbor tuků apod.,tak se půjdu zvážit do lékárny,mají tam bezva mluvící váhu.Jinak nevěřím žádným nabídkám,už jsem jich několik zkusila a jediné,o co jsem přišla,jsou peníze.nejlépe mi ze všeho fungovaly Kalorické tabulky,denně jsem si vážila vše,co jsem snědla,zapisovala do notýsku a ukládala do nich.Podařilo se mi shodit 15 kg,ale byla to pěkná fuška.Pořád jsem v kapse nosila papírky s tím,co jsem zrovna snědla.Koukala jsem na ten tvůj odkaz,už jsem několik takových nabídek četla,nemusí to být špatné,ale u nás pobočku v okolí nemají a nechce se mi dojíždět 40 km.To by mě v současné době stálo víc,než jen 200 Kč při vstupní konzultaci.jestli máš tu pobočku někde blízko,tak to klidně vyzkoušej,může to být dobrý tip.

nikollita
1. bře 2014

@1234beruska Gratuluju k úspěchu. Já jsem se dneska vážila a po 6 dnech držení této diety mám dole 3 kg a 4 cm úbytek v pase 🙂 To je slušný 🙂 Autoři uváděli úbytek 3-5 kg/týden, což u mě sedí. Ale jak jsem psala, mám hodně kg, takže je z čeho brát.
Ale hlídám si jídlo, cvičím a dodržuju 8 hodin. Včera byl jediný den, kdy jsem neměla hlad, jinak vždycky šílený. Naposledy jím v 17. hodin a spát chodím až před půlnocí, takže mezera je tam veliká. Nevím, jestli to je voda, svaly nebo tuk dole. Předevčírem jsem si koupila spec. váhu, ale ještě jsem to nezkoumala.
Uvidíme, jak to půjde dál.
Zítra mě manžel zve na večeři, takže to musím porušit 😎

sametka_
autor
1. bře 2014

@1234beruska tak to je pěkný úspěch, gratuluju! To tě jistě potěšilo, téměř kilo týdně, to je přímo ukázkové!!

@nikollita tak ty máš taky skvělé výsledky, gratuluji ! 😉

Holky jen tak dál, jde vám to skvěle. Myslím že 0,5-1kg týdně je tak akorát, a hlavně potěší i ty centimetry že jo? 😎

boscice
1. bře 2014

@1234beruska holky tak jsem k vám nakoukla,jak se vám drží 8🙂 a super!Moc gratuluju ke snížení váhy. 😉 bezva výsledky,je vidět,že to funguje 🙂 jen tak dál. 🙂

nikollita
1. bře 2014

Tak právě jsem se dozvěděla, že osmihodinovku stačí držet 3 ze 7 dnů, aby byly vidět výsledky! Já bl.ec a poctivka to dodržuju každý den 😀 😀 😀

boscice
1. bře 2014

@nikollita a kde jsi se to dozvěděla?Můžeš přidat odkaz prosim?🙂 ?Já jen zběžně prolítla. 😉 Výsledky máš ale super🙂 .pokud by to stačilo držet 3dny tak pro mnohé by to bylo veselejší ,viď?. 😉

nikollita
1. bře 2014

@boscice http://www.bezhladoveni.cz/osmihodinova-dieta/
No pravda je taková, že já si po cca 5 dnech zvykla a večer už ten hlad není tak strašný 😉 Ale první čtyři dny to byl regulérní vlčí hlad 😀

nikollita
1. bře 2014

@boscice jinak děkuji za pochvalu, ale upřímně jsem očekávala, že ze začátku to půjde švihem 🙂 Mám tuku na rozdávání 😀

sametka_
autor
2. bře 2014

Nikol tak super, děkuju za odkaz, to zní taky zajímavě, ty 3 dny. Dáš si pátek sobota neděle a hotovo 😉 jen teda je podle mě zavádějící v tom odkazu že člověk může jíst cokoli chce, to podle mě tak fungovat nebude, ale když jí zdravě tak to dolů podle mě půjde.

1234beruska
4. bře 2014

@sametka_ Já si myslím,že je to u každého jinak,někdo hubne snadněji,někdo jenom po určitém systému,já například se nechytám u dělenky,na mně platilo denní zapisování a počítání kalorií a na to jsem v současné době líná. 😝 😝 😒 Snažím se tedy dodržovat asi tak 1200 kcal,občas i dělit.Vím,že víc jak kilo za týden nezhubnu,ale jsem s tím smířená,hlavně když to půjde pořád.
@nikollita Já tedy musím tu osmihodinovku držet denně,protože vím určitě,že kdybych polevila,tak už to budu sabotovat a čuňačit. 😀 😀 😀

nikollita
4. bře 2014

@sametka_ no kdo ví, já zatím držím 7/7 😀 i když pravda dneska to těžce šidím 😀

nikollita
4. bře 2014

@1234beruska no to mi povídej, dneska prasečím 😀

janikule
5. bře 2014

Ahojky holky taky jsem se rozhodla , že to od zítřka zkusím ...... mám taky poměrně dost kil navíc ☹
A po porodu my zůstalo 20 kg a to se nijak necpu , chodím cvičit , ale nic se neděje
tak uvidíme jak my to půjde 😨 😨 😨

1234beruska
6. bře 2014

@nikollita Já když mi to žaludek dovolí,tak taky občas prasečím,ale dávám si pozor,protože jak jednou začnu,tak nemíním přestat.
@janikule Ahoj,vítáme tě tady,doufám,že už jsi začala,za zkoušku nic nedáš.Držíme ti palce,ať ti osmihodinovka funguje. 😀 😀 😀

janikule
6. bře 2014

Ahojky, jo dnes jsem začala a přijde my to docela fajn , uvidíme jak to půjde další dny ale snad dobře 🙂

1234beruska
7. bře 2014

@janikule Neboj,určitě ti to půjde dobře,za pár dní si na to zvykneš.Já už tedy po páté hlad nemám,většinou si udělám hrnek ovocného čaje. 🙂 🙂 🙂 Držím ti palce.

1234beruska
11. bře 2014

Holky,dnes jsem držela pětihodinovku,byla jsem od rána do oběda u lékaře. 😝 😝 😝 Pořád čekám,že se někdo ozvete,jak pokračujete a co jíte,no asi si spíš užíváte hezkého počasí. 😀 😀 😀

kandal
16. bře 2014

@1234beruska Beruško osmičku nedržím, já jsem skoro pořád na 10/14(10hodin jídlo/14hodin půst) u toho se cítím nejlíp, nehubnu, ale ani nepřibírám 🙂 takže supeer